Niiske Garaaz

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
GertR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 14 Sept 2012, 22:04

Niiske Garaaz

Lugemata postitus Postitas GertR »

Tere!

Küsiks targemate nõu kuidas saaks korrusmaja taga asuvat garaaziboksi niiskusest vabaks?
Nimelt siis nagu ikka korrusmajade juures on pikk rivi garaazibokse (telliskiviseintega), laeks pikad paneelid üle mitme garaazi. Probleem selles, et kõrval garaazide omanikud ei ole huvitatud uue katusekatte panemisest, minu boksile on pandud uus tõrvapapi laadne katusekate (pealtpoolt kivikestega kaetud) aga vaatamata sellele pressib ikkagi vesi paneelivahedest sisse (ilmselt siis kusagilt eemalt saab paneelivahele) kuidas takistada paneelide vahelt vee jooksmist?

Ehk on ka ideid kuidas kõige efektiivsemalt garaaz niiskusevaba hoida. Gaaraazis on ka liivapõhjaga kanal, põrand on valatud, ustes ja tagaseinas on avad.

Suured tänud asjalike nõuannete eest,
Gert
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Niiske Garaaz

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ei saagi vabaks kui uus vesi kohe kaela sajab. On olemas igasugu mastiksid ja möginad mida topitakse vuukide vahele ja mis külma ja kuuma vaheldudes paisuvad niipalju, et vesi läbi ei mahu. Vast saad nendega kuidagi selle katuseprao ära lappida. Muidugi võid ka olemasolevad katuse nii ära lõhkuda, et kõigil on vesi toas ja siis ollake vast isegi nõus katust vahetama. Aga niiskusega maadlemise puhul alusta sellest, et seda niiskust sinna ei teki. Muul juhul on tulemus küll olemas õhukuivati kujul aga üsna kirve hinnaga.
GertR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 14 Sept 2012, 22:04

Re: Niiske Garaaz

Lugemata postitus Postitas GertR »

Mõtlesin ka mingi mastiksiga paneelivahed ära tihendada aga kuna minu boksi kohal on korralik kattematerial siis mõte oli selline, et eemaldaks seestpoolt, seinte juurest paneelivahelt segu ja täidaks selle mingi mastiksiga aga ma ei ole kindel kui hea mõte see on.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Niiske Garaaz

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kui ta juba sinna seina vahele on pääsenud siis pole enam mõtet mingit kaussi teha kuhu ta pidama jääb. Saavutad selle, et mitmete külmatsüklitega jäätab ta seda paneeli/pragu veelgi rohkem tükkideks. Langeprooni nimeline firma tegeleb igasugu selliste asjadega. Ilmselt on neid firmasid veelgi. Vast saab neilt abi. Aga ma kahtlustan, et see pole mingi odav tegemine.
GertR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 14 Sept 2012, 22:04

Re: Niiske Garaaz

Lugemata postitus Postitas GertR »

Mõte oli proovida puurda diagonaalis oma boksist naabri boksi poole ja siis uuristada seina kohalt paneelivahe puhtaks ja see avaus mis seina kohale tekkib täita mingi mastiksiga, teoorias võiks siis paneelivahelt tulev vesi jääda seisma enne minu boksi ja nõrguda alla mõõda naaberbokside seinu.

Iseasi palju sellest kasu on, sest tellis jääb ikkagi märjaks ja annab ka minu boksi niiskust.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Niiske Garaaz

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kui see garaaz mingi näiteks 5 aasta pärast üleüldse maha lõhutakse siis võib isegi teha sedasi.
Vasta