Mürakindlad aknad

Tom85
külaline

Mürakindlad aknad

Lugemata postitus Postitas Tom85 »

Tere,
Sooviks soetada endale suurima mürapidavusega aknaid, kuna elan suure tee ääres.
Kas on vahet kahe ja kolmekordsel aknal kui mõlemal on müravähendus 36db?
Klaasmerki toodangus on mürapidavus 46db, ehk 10 skaalapunkti võrra suurem kui teistel firmadel. Kas tegemist on reklaamitrikiga või on neil teistest erinev tehnoloogia?
njah
külaline

Re: Mürakindlad aknad

Lugemata postitus Postitas njah »

Aken üldistatult koosneb kahest komponendist: Leng/raam ja klaaspakett. Leng/raam on klaasmerkil suht kehva.
Enamus helikindlusest moodustab siiski klaaspakett. Mul pole vähimatki kahtlust, et nad pakuvad pakettide osas kvaliteetset kaupa. (Nad ise valmistavad jne.), aga siiralt kahtlen, et nad suudavad pakkuda kvaliteetsemat kaupa, kui näiteks euroopa suurim klaaspakettide valmistaja Saint gobain glass - Eesti mõistes siis Baltiklaas. Tehnoloogia neil midagi erilist pole, seega tõenäoliselt reklaamitrikk. Aga ma muidugi väga kursis ka pole.
Kõige lihtsam variant on kasutada klaaspaketis erineva paksusega klaase. Näiteks 4/6/8 - peavad erinevatel helisagedustel heli kinni. Aga on olemas ka spetsiaalseid helitõkke klaaspakette.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1113
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 41 korda

Re: Mürakindlad aknad

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Esmane võte sellises olukorras on kasutada kaheraamilisi aknaid. Välimine üksik klaas võiks olla 6mm, ma arvan, et sisemine pakett võib sel juhul olla harilik, 4+4mm ja vaheliist 18...20mm.
Kui otsustad üheraamilise akna kasuks, siis pane 6+4+4mm või lamineeritud välimise klaasiga pakett, tootjate kodulehtedelt peaks saama infot ka pakettide müratakistusvõime kohta.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
andres635
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 64
Liitunud: 24 Apr 2010, 19:33

Re: Mürakindlad aknad

Lugemata postitus Postitas andres635 »

Saan aidata puit-alumiinium akendega,meie tootevalikus on ka mürakindlad aknad!
Vasta