Juhtmete ühendamine/jatkamine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
sac
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Jaan 2008, 22:21

Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas sac »

Tere,

Ülesanne siis järgmine. Vaja on uue tarbija jaoks (õhksoojuspump) toidet. Kaabel on seina seest üles leitud ja "välja kaevatud". Kuna see kaabel aga liigub edasi veel paari pistikupessa, siis on nüüd küsimus, et oleks kõige mõistlikum need juhtmed seal uues toosis ühendada?

a) Ühte puntrasse neid keerata ei saa, sest olemasolevad otsad lihtsalt ei ulatu (v.a juhul kui klemmliistu vms kasutada)
b) Järgmine variant oleks keerata kokku sissetulev + soojuspumba väljavõte + väike jupp kaablit, mille saaks ühendada siis väljaminevaga (see oleks siis see nö kruviühendus + see kübar seal peal)
c) Edasi võiks kasutada, kas klemmliistu, vms aga ma sain aru, et need ei ole nii usaldusväärsed ühendused

Need on mu praegused variandid - aga äkki on kellelgi veel mingi parem varuks.

--
Andreas
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6146
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

sac kirjutas:võiks kasutada, kas klemmliistu, vms aga ma sain aru, et need ei ole nii usaldusväärsed ühendused
Miks sa arvad, et klemmliistu poltühendus ei ole usaldusväärne? Pistikupesades peetakse seda just väga usaldusväärseks võrreldes näiteks Wago tüüpi torgatavate vedruühendustega.
Ühenduskarp peab olema ainult ligipääsetav, mitte seina sisse peidetud.
sac
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Jaan 2008, 22:21

Re: Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas sac »

Tegin siin veidi uuringut ja lugesin vanu postitusi. Aga klemmliist selles mõttes tõesti sobib, et kinni müürima ma seda toosi ei pea - jääb "puhuri" taha. Ainult üks loll küsimus - kuidas 3 otsa klemmliistuga kokku panna - kas selleks on mingi spetsiaalne variant või pistan 2 otsa ühte auku?
amp
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 30 Jaan 2010, 11:13
On tänatud: 2 korda

Re: Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas amp »

sac kirjutas:Tegin siin veidi uuringut ja lugesin vanu postitusi. Aga klemmliist selles mõttes tõesti sobib, et kinni müürima ma seda toosi ei pea - jääb "puhuri" taha. Ainult üks loll küsimus - kuidas 3 otsa klemmliistuga kokku panna - kas selleks on mingi spetsiaalne variant või pistan 2 otsa ühte auku?
Võta suurem klemmliist ja torka kasvõi 6 otsa, aga kõik ühelt poolt ja kinnita kogu punt kahe kruviga. Väga hea ühendus saab. Kui juhtmed harukarbis liialt lühikesed, siis muidugi tuleb eraldi pikendada.
sac
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Jaan 2008, 22:21

Re: Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas sac »

Niisama infoks, et läksin siis Effexisse Tartus klemmliistu ostma ja sealne müüja oli väga veendunud, et Wago ei ole kuskilt otsast ohtlikum kui klemmliist ja ei ole mingit põhjust seda mitte kasutada.

Täpsemalt siis selliseid: http://tinyurl.com/o9spsxm
Emv
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 29 Apr 2013, 19:53
On tänatud: 2 korda

Re: Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas Emv »

Karta on, et Wago pole ohtlikum. Pigem ohutum. See on mingi kiiks, et kui ise käega ei saa kinni keerata - siis ei usalda. Wago kontaktklemmid vastavad normidele ja kui voolu lubatust suuremaks ei lase (24A vist?) ei juhtu seal midagi. Palju suuremaid ehitisi on tehtud nendega kui meie küproki-onnid ja mitte midagi pole juhtunud.

Pigem jääb probleem alati ühendaja taha.
Külaline
külaline

Re: Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kuidas käituvad wago klemmid ja vedrud peale lühist kui neist on kõva kuum läbi käinud?
Emv
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 29 Apr 2013, 19:53
On tänatud: 2 korda

Re: Juhtmete ühendamine/jatkamine

Lugemata postitus Postitas Emv »

Ei hakka 100% kindlusega väitma, sest pole asjasse nii süvenenud, aga olen küll suht kindel, et klemmid ja vedrud taluvad neis lubatud ristlõikega juhtmete lühisvoolu.
See ei ole mingi küla-Vasja ehitatud suvaline asi, et äkki käib küll. Toodet müüakse üle maailma, kui see ei vastaks nõuetele - siis see nii poleks.

Eks ikka kuum teeb liiga, aga kuum teeb juhtmele ka liiga, kui kaitse ei rakendu.
Vasta