WC-vannitoa eshitus palkmajja

saunad, santehnika, boilerid jne
Tograma
külaline

WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas Tograma »

Tere!

Oleme koduehitamisega jõudnud faasi, kus plaan hakata majja ehitama vannituba.
Esiteks, pole ma seda ise kunagi teinud ja tegelikult eriti mitte näinud ka
Teiseks ma olen naisterahvas, kes teoorias natuke ehitamisest ka teab- üldainena ülikoolist.
Kolmandaks ma tahan sellega ise hakkama saada. tääga endaga.

Seega nüüd kõigi mind ennast puudutavate faktide põhjal küsin ma nõuandeid ja palun tähelepanekuid, mida peaksin silmas pidama, et luua kauakestev, tõhus ja mis kõigetähtsam ehitustehniliselt õigesti ehitatud ruum.

Tänane seis: pole ei seinu ega põrandaid va siis maja enda seinad, ehk sis ruum saab olema kahe välisseina nurgas. nö. nurgaruum. Seinad tahutud palgist ja maakivivundament. Palun andke head nõu, kuidas selle ruumi peaks ruumiks saama ehk siis etappide kaupa lahendused. Suurim murekoht minu jaoks on põrand. Olen lugenud erinevaid positusi, kuid nüüd on pea tühi. Ja ilmselt sellest peaks alustama ka. Üldist vaimustust põrandakütte vastu pole, aga kui muidu ei saa, siis saab maha ka see.

Ruumi välised kabariidid- ca 2000*1500. Olen juba ettetänulik.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Põrand on üsna lihtne, ei näe murekohta.
Pead vihjeid andma, millist üldtüüpi põrandat sa teed? Oletan, et põranda teed alt vahtplastiga soojustatud, selle peale valad põrandakütte (tõenäoliselt vesipõrandaküte) koos betooniga ja plaadid. Kuhugi sobivasse kohta trapp vee äravooluks (ja äravool vannile). Kõige keerulisem ongi sellise põranda puhul trapi tegemine ja asukoht.
Keeruliseim on välissein, kuigi tundub, et teed sisse kipskarkassi koos kipsplaadiga, aurutõkkega ja plaadid.
Külaline
külaline

Re: WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis kirjutas:Põrand on üsna lihtne, ei näe murekohta.
Pead vihjeid andma, millist üldtüüpi põrandat sa teed? Oletan, et põranda teed alt vahtplastiga soojustatud, selle peale valad põrandakütte (tõenäoliselt vesipõrandaküte) koos betooniga ja plaadid. Kuhugi sobivasse kohta trapp vee äravooluks (ja äravool vannile). Kõige keerulisem ongi sellise põranda puhul trapi tegemine ja asukoht.
Keeruliseim on välissein, kuigi tundub, et teed sisse kipskarkassi koos kipsplaadiga, aurutõkkega ja plaadid.

Kuidas peaks vundamendi juures valama? peaks ju ilmselt tegema nn liikuva põranda ehk siis ei tohi seda siduda vundamedi endaga. Konkreetne juhis kuidas oleks hea ja teretulnud! :)
Altsoojustus penoga. Egas muud vist üle jää.
Uued seinad ilmselt kipsist, kuigi olen ka mõelnud kivist ladumisele. NÖ vanad seinad tahaks jätta näha, vähemalt ühe, aga jah, märg ruum. Pleksiklaas oleks võimalus ilmselt.
ei taha päris katsetada muidugi ka, sest igasugused "toredad" hallitused jms ei oleks just meeldiv kaaslane.

Tglt tahaks sellist ebatraditsioonilist teha, mis sobiks vana talu juurde, samas peaks kõik olema õigesti tehtud. Aga see on detailide küsimus.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas tõnu »

põhiline millega arvestama pead palkmaja juures on palkide liikumine! eriti kui sa tahad mingit plaati seina panna, siis pead tegema karkassi palkseinast sõltumatu!
Kasutaja avatar
PLAATIJA.EE
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Veebr 2013, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas PLAATIJA.EE »

Alustama peaks ikka torudest. Kuskile peaks vesi ikka ära voolama. Seejärel tuleks põrand valada. Alla EPS ja seinte äärde lint, et oleks seinetst sõltumatu. Kui tuleb põrandaküte, siis see võiks ka betooni sisse saada. Edasi tuleb keerulisem osa. Põranda ja seina ühenduskoha hüdroisoleerimine. Selle keerukus sõltub tulevasest viimistlusest. Olemasolevad palgid võivad kõikjalt paistma jääda, kui need niiskuskindlaks töödelda ja veega lobistamise kohas näiteks klaasiga kaitsta. Peamine mille üle tuleb tõsiselt pead murda on VENTILATSIOON! Kui õhk ei liigu on hallitus kerge tulema.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

PLAATIJA vastas kuidas põrand tehakse. Otsi youtubes videosi, saad rohkem sotti.
Võid ka palgi alles jätta, sel juhul veekindla kattega (paadilakk jt.) üle ja korralik ventilatsioon. Klaas on ka hea mõte.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas tõnu »

kui tahad teha duširuumi nii, et palk jääb lahtiselt, siis on ainult dušikabiini variant. olen näinud küll neid veekindlate katetega tehtud palkseinu, kus dušš on lahtiselt seinas - kestab max 3 aastat ja siis on alumiste palkide vahetus! ja kindlasti ära unusta teha sundventilatsiooni!
Külaline
külaline

Re: WC-vannitoa eshitus palkmajja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ideaalis tahaks muidugi vanni, seinale paneks siis kindlasti mingit viisi kaitse, kui palk välja jääb siis palk niiskuskindlaga kokku ja pleksiklaas peale. iselooerida. Ja vannikardin siis teisele poole kaitseks, ent ilmselt siiski meile see vann hästi mahtuda ei saa- seega kabiini variant on ilmselt meie lahendus. Lahtis nö avatud kardinaga nurka ei plaani.

Hetkel teengi ruumi visandit- detailset joonist mõõtudega, siis saab torud osta ja siis ruumi karkass paika ning valama.
Usun, et poest saan ka abi millised vahendid valamiseks ja vundamendi ning valatava osa eraldamiseks.

Sund vent kindlasti, ehk isegi soojatagastusega variant. Ilmselt töö käigus tuleb veel palju küsimusi..
Vasta