Väligrill metallboilerist

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Väligrill metallboilerist

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

Tere!
Kas kellelgi on häid mõtteid/ideid, kuidas võiks teha asjaliku väligrilli.
Ehitamiseks on mul miski rauast boiler/mahuti 1350mm, d=440mm.
Sooviks abi põhimõtteliste lahenduste jaoks. Olen kuskil näinud miskeid korstendega ja eraldi küttekoldega riistapuid aga ma ei tea, mis põhjusel need head peaksid olema. Ilu ja lihtsalt töötegemise pärast pole mul mõtet oma tünnile korstent ja pliitaust monteerima hakata - asjadel peab põhjus olema! Oma peaga oskan oma tünni kenasti pikuti pooleks lõigata ja saaks lausa 2 grilli aga kuidas oleks mõistlik teha?

Oodatud on Teie head mõtted!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Väligrill metallboilerist

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

oli omalegi sarnasest asjast väligrill tehtud, lõikad pikuti pooleks, keevitad jalad külge ja mitte otse põhja õhutusaugud (10 mm puur on paras). Aga ükskord põles seegi sõelaks.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Väligrill metallboilerist

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Asjalik väligrilli saad ,kui võtad kaks sõiduauto velge(võivad olla kasutatud :D ),lõika relakaga üks velg tühjaks ja siis keevita kaks velge omavahel kokku,nii ,et terve velje kinnitusaugud jääks alla.Nüüd võta seljatagant sõekott,ja vala süsi sisse ,väheke süütevedelikku ja õlut(endale)ja tuli otsa.Nüüd küsi naabrimehelt vana gaasipliidi ahju rest ja paiguta see velgedele,nüüd vorstid peale ja HEAD ISU.Kestab aastaid(meil juba 4 läheb) igas olukorras,kui vaja talvel lõket teha ,taod kangi ja kuvaldaga jääseest välja ja võid jälle kasutada.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
meelisv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Mai 2013, 10:15

Re: Väligrill metallboilerist

Lugemata postitus Postitas meelisv »

need tundmatud "sarvilised" olendid on üldminetuse all Barbeque
ehk siis madalal temperatuuril pikalt küpsetamine niiskes ja suitsuses keskkonnas
ja see kes on saanud head bbq liha on "müüdud"

lugemist
http://www.grillfest.ee/eesti_toit.php?sisuID=111

kui on tahtmist ja huvi siis tasub kindlasti proovimist
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: Väligrill metallboilerist

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

meelisv kirjutas:need tundmatud "sarvilised" olendid on üldminetuse all Barbeque
ehk siis madalal temperatuuril pikalt küpsetamine niiskes ja suitsuses keskkonnas
ja see kes on saanud head bbq liha on "müüdud"

lugemist
http://www.grillfest.ee/eesti_toit.php?sisuID=111

kui on tahtmist ja huvi siis tasub kindlasti proovimist
Midagi sarnast ma mõtlesingi.
:glare:
Minu boiler on ilmselt piisavalt pikk, et teda ühest otsast kütta ja teisest suits välja lasta, et tekiks suitsuahju effekt. Küttekolde osa peaksin ilmselt seest vooderdama (topeltplekk), et ei põleks kiiresti läbi. Suitsu peaksin laskma küpsetusossa ilmselt madalamalt (vahesein vahele, milles põlemisgaasidele ava allosas). Vaja paigaldada veevanni nii, et kuumus vee keema saaks ajada. Teise otsa korsten.
Veevann oleks vist kaval teha kergelt asendatav tiheda restiga - nii saaksin küpsetusruumi soovi korral kasutada ka söegrillina.
Loodan, selline tööpõhimõte ja teostus töötab!

Kui kellegil on veel soovitusi/näpunäiteid, olen väga tänulik
:D
Rein
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Väligrill metallboilerist

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Ok, ma soovitan kah enne kui asja p...e keerad.
Mina ühest otsast kütmist ei teeks, sest siis on ahju sisetemperatuur täiesti kontrollimatu. Pigem kütmine alt ja toru keskelt sisse, pikema boileri puhul kahe küttetoruga, alt kütmisega.... Aga 7. juuni Pärnus Grillfesti alal otsi mind üles ja ma räägin sulle pikemalt. Kui muidu ei leia, siis õhtul kell 20.00 pealava ees koos seaga 8) :hello:
Oma ala meister..
Vasta