Küsimused silikooni kohta

saunad, santehnika, boilerid jne
marimai
külaline

Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas marimai »

Tere

Panin vanniäärte ja seina vahele esimest korda silikooni. Soovitustekohaselt silusin silikooni näpuga, aga kuna vahed on suured ja silikooni palju, siis mökerdasin käed sellega üleni ära. Kuidas nüüd käed sellest puhtaks saada? Visuaalselt saab hõõrudes, aga kui käed märjaks teha, on kätel korralik silikoonikiht :S

Kuna mul jäi silikooni puudu, jäi töö pooleli. Kui ma nüüd alles mõne tunni pärast saan silikooni juurde, siis kas ma saan samast kohast jätkata, st kas uus silikoon jääb ikka olemasolevatele kihtidele peale, või pean kõike otsast peale alustama ja kogu tehtud töö on raisus?

Millal peab teibid maha võtma?
marimai
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas marimai »

Tänan, olen lugenud mitmeid foorumeid, kuid ei sellest ega teistestki pole oma küsimustele vastust saanud. Eriti huvitab mind see, kas kuivanud silikooni kihile saan uue kihi peale panna? Ja kas teip tuleb pärast ikka ilusti ära, kui praegune teibi vastas olev silikoonikiht on juba kuivanud?
Külaline
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks spetsialistid võivad kinnitada või kummutada aga minu teada tuleb teibid kohe ära tõmmata. Mida hiljem, seda kindlam, et teipi tõmmates kisub ka silikooni serva, mis aga peab ju tihedalt vastu pinda jääma. Nüüd vist juba tagantjäreletarkus..
Marimai
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Marimai »

Jah, hakkasin isegi seda mõtlema ja oligi juba hilja. Kõik servad on nüüd rikutud ja täna ilmselt pole enam midagi teha, sest et uue kihi jaoks pean rikutud servad kuidagi korda saama ja selleks peavad vähemalt pealmised osad ära kuivama. Jama :(
Kasutaja avatar
PLAATIJA.EE
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Veebr 2013, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas PLAATIJA.EE »

Kui vahed suured, siis kasutatakse vuuginööri, et kiht liiga paksuks ei läheks. Teipi ei ole ilmtingimata vaja kasutada. kätelt kulub silikoonhermeetik ise maha. Poolkuivanud silikoonhermeetikule ei saa enam juurde lisada, tuleb oodata kuni on kuivanud. Järgmine kiht kleepub kindlasti eelmise külge.
Külaline
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida vastajad ei tea, et kui suur see täidetav vahe seal on? Täisnurk või nagu vagu (kaarservaga vann).

Selleks, et käed üleni kokku saaks ja (vist) terve tuub ära kuluks, peaks üritama täita tavatut vahet tavatu kogusega, kui mu tunne ei peta.. Vahet, mida peaks ehk vastavas poes kirjeldama, et mis toode sinna täpselt käiks, nöör või liist või mis.
Võibolla jälle hilja, kui juba poes käidud ja teinegi tuutu ära lastud.
Marimai
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Marimai »

Aitäh vastajatele. Täna ma vanniäärtega pole rohkem midagi teinud. Käisin vaid uuesti poes ja ostsin igaks juhuks kaks (!) tuubi silikooni, ühe silikoonisiluja ja õhukesed kummikindad :P. Et silikoon jälle ootamatult otsa ei saaks ja et käsi rohkem ei mökerdaks.

Vanni ja seina vahed otstes on 1,3 cm ja 0,9 cm, küljel väiksem. Tegelesingi küljeserva ja 1,3 cm otsaga. Ja enne kui mõlemad olid valmis, oli üks tuub tühi.

Vuuginööridest kuulen ma kahjuks esimest korda. Tahtsin teha nii, nagu santehnika paigaldaja oli soovitanud ja nagu varasemalt olid ääred tehtud (aga paremini). Enne puhastasin ääred vanast silikoonist ära ja uue silikooni panemine ei tundunud liiga keerulise ülesandena. Santehnika paigaldaja soovitas silikooni ohtralt panna ja üleliigne silikoon sõrmega silumise ajal ära võtta ja et jääks ilus kallak (mitte rennid). Ja et ääred ulatuksid vanni peale. Pärast ühte tuubi ei olnud mul aga ikka ilusaid kaldeid ja kui teipi ei oleks olnud, oleks kõik seinad olnud täiesti kohutavad mökerdised.

Kui mul oleks silikooni varuga olnud, oleks ilmselt kõik hästi lõppenud. Ootamatult läks seda aga nii palju ja siis ma ei teadnud, mida teha, ja nii ta metsa läkski. Tobe on lihtsalt see aegavõttev puhastusosa, eriti kui see silikoon ei taha maha tulla ja eriti nüüd praegu, kui servad on õhukesesakilised.

Ehk siis esimese korra õnnetus ja järgmine kord olen juba kõvasti targem. :)
Külaline
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuniks asjatundjad siia jõuavad, jätan 2 linki.
Üks kitsa vahe silikoonimisest. Näpu kastab mees mitte suhu ega seebivette vaid white spirit lahustisse.

Teisel lingil on plaadivuugid küll jõledad ja hakkama saadakse teipimiseta aga oluline on liist, mida seal kasutatakse. Silikooni tuleb seda kasutades küll tõmmata topelt ja nurkade osas oleks kasuks kellegi hea kirjeldus aga sedasorti liistuga saab suuri vahesid katta. 1.3 cm on juba suuur.. Ma ütleks..
Ma ei tea, mis suurusi neid liistvärke meil saada on.

Kui nii suured vahed ja servadki juba sakilised, siis ma puhastaks kõik maha ja teeks täiesti uuesti. Tasub oodata detailsemaid vastuseid ja mitte alusta enne, kui kõik sammud teada.
Kasutaja avatar
PLAATIJA.EE
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Veebr 2013, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas PLAATIJA.EE »

Esimesel lingil tegutseb sell, kes on varem ka seda teinud. Teisel lingil nähtu põhjal tegutsedes jääb algajal tulemus selline, et ajab kassi ka ...

Selleks, et algajal asi õnnestuks tuleks minna siis mõnda pudupoodi, kus sekka ka ehitusmaterjale müüakse. Osta lisaks teibile ja silikoonile pudel Fayrit, veeprits ja vastavalt vahede laiusele kas Koolijäätist, või mõnd laiema pulgaga jäätist. Teepeal tuleb jäätis ära süüa, pulka aga hoida hoolikalt. Tööd tuleks alustada sellest, et tõmmata teip mõlemale poole, vahe jätta pisut laiem, kui tulevane silikoonist riba. Suured vahed nt siin nimetatud 13mm võiks vuuginööri puudumisel algul täita poolenisti ja lasta ära kuivada. (moodustub tugevam aluspind). Seejärel täita vahed silikooniga põhimõttel: pigem rohkem, kui vähem. Nüüd täita veeprits nõudepesuvahendi ja vee seguga. Otsida lisaks üks tühi anum ja see ka sama segu poolenisti täis valada. (Anum ei pea olema mitu liitrit) Piserdada värskelt lastud silikoonhermeetikule eelnimetet segu. Nüüd otsida üles hoolikalt hoitud jäätisepulk. Kasta see anumasse ja tõmmata märja pulgaga silikoon sirgeks. Püüda hoida ühtlast joont. Kui pulgale koguneb üleliigne silikoon, siis kasta pulk jälle anumasse ja raputada. Enamasti eemaldub pulgalt sinna kogunenu imeväel. Vajadusel võib wc paberiga jäägid eemaldada. Oluline on enne pulga kasutamist see taas märjaks teha. Kui pulk on oma töö teinud, siis tuleb kohe ka teip eemaldada. Kindlasti on probleemiks nurga kujundamine. Parem tulemus jääb, kui jagada erinevate külgede täitmine erinevatele päevadele.
Edu!

P.S silikoonijääke ei tohiks mingil juhul wc potti valada, muidu võib ummistust likvideerima tulnud santehnik väga imeliku pilguga vaatama jääda.
Viimati muutis PLAATIJA.EE, 28 Mai 2013, 15:46, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Huvitav, kas ta saaks jätta seda juba lastud ja teibiga servast lahti tõmmatud silikooni viimase kihi põhjana või ikkagi täiesti eemaldada ja täiesti uuesti?
Kasutaja avatar
PLAATIJA.EE
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 28 Veebr 2013, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas PLAATIJA.EE »

Külaline kirjutas:Huvitav, kas ta saaks jätta seda juba lastud ja teibiga servast lahti tõmmatud silikooni viimase kihi põhjana või ikkagi täiesti eemaldada ja täiesti uuesti?
Saab jätta juhul kui pealekantav riba jääb laiem eelmisest. Vastasel juhul jääb sakiline serv uue alt paistma. Variant on ka ainult sakiline serv ära lõigata, jättes põhja vana silikooni alles.
fgh
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas fgh »

Selle teise lingi tehnoloogiaga ei lähe alt mitte algaja vaid alt on läinud juba ka see nn "meister". Kui juba videost näha neid rõvedaid silikooni jälgi, siis reaalsuses võib pilt päris kohutav olla ! Eriti kui vannituba on kasutuses olnud mõned kuud, siis tuleb see silikooni plökerdamine väga hästi välja.

See on ehtne kaubanduskeskuse sitamaja nurkade silikoonimis näide.
Külaline
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Alt mindud sai juba ka toda linki postitades, sest viisakam olnuks leida mõni vastava toote link.
Vabandust!
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas ändi »

Esimese lingi meister pani teibi üsna pohhuilt ja ei silunud ääri kinni korralikult. Püssiga vedades justkui serv rullus ülesse. (Kas mina üksi nägin seda?)
Albertti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 20 Veebr 2014, 09:59

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Albertti »

Kui kaua silikoon kuivab?
tuutu
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas tuutu »

Albertti kirjutas:Kui kaua silikoon kuivab?
Mis pakendil kirjas on?
Külaline
külaline

Re: Küsimused silikooni kohta

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Albertti kirjutas:Kui kaua silikoon kuivab?
Vaata on silikooniballoonilt tootja nimetus, toksi see guugli otsingusse ja loe tooteinfot. Erinevad tootjad annavad erinevaid aegu.

Urmas
Vasta