Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

saunad, santehnika, boilerid jne
liberty
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 21 Jaan 2013, 09:58

Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas liberty »

Tere, ehk oskab keegi aidata.
Elan kolmekordses puumajas, dušš on köögi nurgas. Viimasel ajal on hakanud dušši äravoolust kostma hääli: mulksumist ja korinat. Need hääled on hooti, tõenäoliselt tuleb see siis, kui kuskil nt vett tõmmatakse. Aga see hääl kostab vaid ca 3-5 korda päevas. Esimest korda oli see korin, kui maja toru läks umbe ja keldrisse tuli vesi. Praegu sellega kõik korras. Minu korter siis asub esimesel korrusel. Et korter pisike, siis see hääl ikka väga häirib. Oskab keegi öelda, miks see hääl tekkib ja kuidas sellest lahti saada?
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas Andresto »

liberty kirjutas:Tere, ehk oskab keegi aidata.
Elan kolmekordses puumajas, dušš on köögi nurgas. Viimasel ajal on hakanud dušši äravoolust kostma hääli: mulksumist ja korinat. Need hääled on hooti, tõenäoliselt tuleb see siis, kui kuskil nt vett tõmmatakse. ... Oskab keegi öelda, miks see hääl tekkib ja kuidas sellest lahti saada?
Tere! Olen kindel, et keegi on kuskil - miskit ümber ehitanud ja kanalisatsiooni tuulutus, mis peaks olema kusagil katusel ja avatud, on nüüd kusagil suletud. Nüüd peaks dušši vee äravool, ka nagu "laisem"olema!
Omal sama lugu, peale ülemise naabri remonti ja nüüd tükib nagu vetsupotil veelukku, tühjaks "vedama".
Vee tõmbamine panebki äravoolud korisema, kuniks on lukuke parajalt kuival ja haisuke majas. Andres
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

konnad
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10946
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vaaderman kirjutas:konnad
Konnad ei mulksu ega korise ... või kui, siis surmaagoonias konnad. :)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kanalisatsiooni tuulutus on kas umbes, üldse tegemata või kuskil on tekkinud poolummik, mistõttu vesi vertikaalselt on piisavalt kaua selle ummistuse taga.
Lahendus - tuleb ehitada või korda teha püstaku tuulutus.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas madis64 »

liberty kirjutas:Aga see hääl kostab vaid ca 3-5 korda päevas. Esimest korda oli see korin, kui maja toru läks umbe ja keldrisse tuli vesi.
Pakun, et selline olukord võib tekkida, kui maja liitumiskaevust on äravool olulisel määral ummistunud - kui tarbimine on väike, jõuab äravoolukaevus solgitase alaneda piisavalt, et majast väljuv toru "avaneb õhku", kui aga veetarbimine suureneb (õhtuti näiteks), siis ei jõua kogu solk kaevust piisavalt kiiresti ära voolata, majast väljuv toru "upub ära" ning ainsaks kompensatsiooniõhu juurdevooluks majatorustikku jääb olematu/poolfunktsioneeriv torustiku ventilatsiooniklapp.

Lahendus - avada liitumiskaevu kaas ja uurida, mis toimub.

Kui liitumiskaev ei ole tühi, siis teatada veefirmasse vajadusest äravoolutorustik läbi pesta :hello:
Liina90
külaline

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas Liina90 »

Ei hakanud uut teemat tegema, kuna mul peaaegu samasugune mure.

Nimelt kui wc's vett peale tõmban, siis hakkab duši äravoolutoru jubedalt mulksuma ja korisema ja isegi veidi vett välja ajama ning teeb seda ka tükk aega pärast vee tõmbamist. Eelmine nädal oli üks päev ka selline juhus, et vesi ei tahtnud ei duši alt, kraanikausist kui ka wc potist ära voolata...mingi aeg ei toimunud midagi ja siis järsku voolas igaltpoolt kõik korraga ära. Nüüd enam vee ära voolamisega probleeme pole olnud (kuigi duši kohta ei oska kommenteerida, pole pool nädalat seda kasutanud, trennis duši all käinud) ja iga päev seda mulksumist ka ei esine. Aga mõni päev ikka mulksub ja ma kardan, et kui sellega midagi peale ei hakka, siis võib midagi hirmsat juhtuda :P

Konks on aga selles, et nendest eelnevatest soovitustest ei saanud ma midagi aru (mida sa 23 aastaselt neiult ikka loodad, eks?), raha mul pole, et torumees kutsuda, ja ühtegi meestuttavat, kes aidata oskaks, ka mitte. Ainuke asi, mis mina teha oskaks, oleks torusiili kasutamine...kas sellest võiks abi olla?
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas Expert »

Jah,Liina90 torusiilist võib abi olla ja ongi.Soovitavalt võiks ka profulaktika mõttes 1x kuus torusiili uhada,et torud puhtad hoida.Ja veel,torusiili võiks kasutada kohe kui tekivad esimesed ilmingud et vesi ei lähe ära.
Torustikku ju koguneb igast värki,sõltuvalt majanaabritest,ise olen seoses ummistustega kokku puutunud järgmiste ummistuste tekitajatega : pampersid,tampoonid,aluspüksid,5 täies elusuuruses heeringat kes omavahel sõlme olid läinud,rusikasuurune juustepundar jne. loetelu võiks jätkata veel kuid parem siiski mitte... :grin:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Liina90
külaline

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas Liina90 »

Suur aitäh, Expert! Lähen ostan homme selle siis ära ;)
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

Lasnamäel sain kanalkast kätte karvamütsi, kes kurat küll suutis selle sinna ajada. Torusiilidega olge aga ettevaatlikud sest kui ummistus ei lähe minema siis tuleb selle jubeda happega kuidagi toime tulla.
Liina90
külaline

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas Liina90 »

See vahend, mis ma nüüd enda torudest alla valasin ei aidanud :( Ikka samasugune mulksumine ja korisemine käib edasi :( Mis ma nüüd teen? Proovin veel ühe korra? Kas neil vahenditel on mingi erinevus ka? Ma muidugi ostsin kõige odavama variandi, mingi Eesti toode oli... Äkki ma ostsin mingi kehva toote lihtsalt?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1312
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Kus see vigane toru asub? Kui jääb teepeale ette, võin pilgu peale visata. Tasuta.

Toomas
5162338
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Liina90,
nende toodetega on nii, et vaata koostist. Happe keemiline ühend on ikka sama ja toimib samamoodi. Vahet pole, millise tehase poolt pudelisse valatud.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1312
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Äravoolutorust kostab jubedaid hääli

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Liina90, saada sõnum uuesti, kaotasin selle telefonis ära. Jääb tee peale.

Toomas
5162338
Vasta