Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Donald
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Okt 2010, 15:43
On tänatud: 1 kord

Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Lugemata postitus Postitas Donald »

Tervist.

Ehitati mulle siis pliit ja soemüür terca punasest kivist. Kivi on klombitud ning kuna selline pind on raskesti puhastatav ja tahab igasugust mustust koguda siis sooviks ennetavalt laki peale kanda, et hiljem lihtsam puhastada oleks. Samuti olen lugenud, et lakk aitab ka veidi pudiseva savisegu vastu.
Oskab keegi täpsemalt juhendada millist lakki osta, kuidas seda peale kanda ning mitu kihti? Soov oleks, et pind jääks võimalikult matt ning sarnane lakkimata pinnale.

Aitäh!
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Lugemata postitus Postitas motamees »

Donald kirjutas:... Soov oleks, et pind jääks võimalikult matt ning sarnane lakkimata pinnale.
Ka mul oli kunagi sama soov. Soovitati matti "saunasupi". Miskit saunalakk. Sellise küsimise peale poest isegi anti. Segati veel tellisepunast ka sisse, pidi parem saama. Lakkida soovitati kaks korda. Tegin esimest korda üle ja kangesti meeldis. Tegin siis teist korda ka üle ja kangesti ei meeldinud. Mattlakk hakkas läikima. Mitte just nii, et palet pealt näeks, aga kohe näha, et lakitud.
Tänapäeval aga pakutakse ka igatsorti õlisid, et kivi immutada. Pidi hää saama.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Donald kirjutas:. Samuti olen lugenud, et lakk aitab ka veidi pudiseva savisegu vastu.
Aitäh!
------------------------
Huvitav...kui palju, siis pudiseb ja miks nii tehakse ikka...?
Donald
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Okt 2010, 15:43
On tänatud: 1 kord

Re: Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Lugemata postitus Postitas Donald »

Robi 1 kirjutas:
Donald kirjutas:. Samuti olen lugenud, et lakk aitab ka veidi pudiseva savisegu vastu.
Aitäh!
------------------------
Huvitav...kui palju, siis pudiseb ja miks nii tehakse ikka...?
Paljudust ei oska kuidagi hinnata ning samuti ei tea ka miks nii tehti. Tehti puhtalt savi/liiva seguga, tsementi ei lisatud kuigi nüüd loen foorumitest, et oleks nagu võinud. Igal juhul nüüd on asi püsti ja ega muud ei olegi kurta, et pudiseb. Klombitud kivi tahab samuti kergesti mustust koguda. Sellepärast ka lakkimise mõtted.
Oskab keegi mingit täpset toote nime soovitada :) ?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Lakkida võib ju näiteks Supiga ...aga juba pudisenud kohad peaks tühjaks kraapima ja üle vuukima ( enne vuuke niisutades).
tuhatjatuline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 03 Veebr 2011, 20:33
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Lugemata postitus Postitas tuhatjatuline »

Olen oma mudelite tegemisel jäänud pidama šellakile. Poes müüakse helvestena, mida kasutaja tehnilises piirituses lahustab. Vanasti kasutati mööbli lakkimiseks. Väga hästi katab poorseid pindu, näiteks kipsi, keraamikat. Mugav töödelda, kuivab kiiresti. Proovisin glasuurimata ahjupotil- katab küll. Müügil heledamad ja tumedamad toonid. Aga tähelepanu! – ma ei tea, kuidas ta ca 80° juures käitub. Keegi võiks katsetada ja teada anda.
Varem sain seda Võrus tellida, aga täna öeldi ei. Oskab keegi suurlinna eksinu ostukohta reeta?
http://antiik-restaureerimine.ee/koik-a ... vaikaine/°
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Klombitud kivist pliidi+soemüüri lakkimine

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tarus peaks seda olema " Hea maja poes"
Vasta