Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Vasta
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Nende vahekordade osas igati päri. St, et umbes sarnaselt ka ise heaks pidanud. Selle erinevusega vast, et poti paigaldamiseks tundunud jämedam segu hea ja kivi ladumiseks peenem ja kangem, et vuuk liiga paksuks ei läheks. Ajal enne koldesegusid sai jälgitud, et vuugi paksus ei ületaks 5mm ja jämedama liivaga oli seda keeruline saavutada.

Aga peene ja jämeda liiva korrsgs kasutamisel saab tõesti segu, mis jääb tugev.

Sellest liimi lisamise jutust ei oska miskit arvata, veel vähem kommenteerida, kuna kogemus puudub. Kui siis seda, et ei kõla eriti ökolt.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mina olen järeldand just seda, et jämedamate terade kasutamisel ei teki pragusid vuuki, seda kõigele muule lisaks. Eks need asjad ole mitmet pidi seotud omavahel ja igast liivast ei pruugi saadagi head tulemust. Loomulikult vuugid pudiseda kuidagi ei tohi ja ka kergel nühkimisel ei tohiks midagi eralduda. Siiski jälle liiga tugev savikoostis tekitab just mõrasid...siiski mõrad võivad tulla ka liiga kiirest kuivamisest ( loomulikult ka ahju valest ehitamisest, mis isegi terveid telliseid puruks rebib, aga see teine teema...), seepärast ma ise pooldan kivide niisutamist ja aeglasemat kuivamist esialgu.
Kuigi piisava savikoguse korral vuuk ei pudise kuskile ja kive tuleb tõesti meisliga lahti peksta vajadusel...siiski tunduvalt lihtsam on välisvoodrile lisada veidike tsementi ja tulemus alati parajalt tugev ja hilisemaid üllatusi ei teki. (Kuigi puhta vuugi korral imeb märg kivi endasse tsemendi laigukesed...aga ahi tuleb kõva ja elu läheb edasi! Vat see on selline keeruliselt kirjutatud asi jälle, aga enamus teab niigi mida ma õelda tahtsin :) ).
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Paljast savisegust ahi on nüüd leidunud ;) http://www.youtube.com/watch?v=glOk-faRWV0
ahtos
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 09 Mai 2012, 12:29
On tänatud: 4 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas ahtos »

Tore,et Su otsingud edukalt lõppesid.
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Tere.

Ma ei tea, et oleks keelatud alasti ahjusid laduda, iseasi kuda kliendid sellesse suhtuksid! :D

Urmas Hiielaan
tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
Kõik mis ei ole tavaline, on minu maailm.
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Paljast savisegust edasi rääkides...tahaks meenutada seda, et selliste ilmadega ladudes ei kuiva vuugid kuigi kiirelt ja alumised kivid võivad paigast nihkuda kui uued read peale tulevad. Tsemendi lisandiga sellist asja nii palju ei juhtu, sest vuuk taheneb kiiremini.
Kuna, aga ise tahan uurida ja süveneda palja savisegu teemasse, siis katsetan nüüd nii, et vuugi sisse jäävad järgmise päevani vuugi laiused tapid ( kasutan selleks 8 mm elektijuhtme juppe). Eks seda mängimist ole rohkem, aga vähemalt saab päevas üle kolme rea kive panna...
Jaanus2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 09 Sept 2009, 13:09
On tänatud: 3 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Jaanus2 »

Vaatasin seda portugallaste leivaahju tegemist... Sellega seoses meenus, et ühes vanas eestikeelses toorsaviehituse raamatus oli ka saviahju tegemise õpetus. Ei ole praegu käepärast, mätsiti vist mingi põleva südamiku ümber ja ahi põletati pärast tühjaks. Peaks vist igati hea ahi olema - mida rohkem kütad, seda kõvemaks läheb :D Ei puutu ahjudesse, aga mingi araablane (netist kindlasti leitav) tegi nii ka maju - võlvitud toorsavist kesta ja siis taris kohale võimsa gaasipõleti ja küpsetas maja keraamikaks. Soojas kliimas igati hea maja, meile kahjuks ei kõlba.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Selles videos muuhulgas ka vaid savist ahju tegemisest juttu. Aega võttis tegemine + kuivatamine + sissekütmine ~pool aastat aga see eest kestis ..... väga kaua. :)
Urmas Hiielaan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 136
Liitunud: 09 Apr 2012, 07:14
Asukoht: Rõuge
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 17 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Urmas Hiielaan »

Tere.

Selle Uninaksi ahjutelliste seguga saab väga edukalt lainelise servaga põranda plaatide(33x33) vuuke teha kuivades ruumides :) Kvaliteet ja väljanägemine jääb tunduvalt ilusam kui tavalise vuugiseguga , muidugi pärast tuleks vuuk vuugikaitsega ikka üle käia.

Pottsepp-korstnapühkija
Urmas Hiielaan
tel. 56 939 798
www.urmasehitus.ee

Kõik mis ei ole tavaline on minu maailm.
Pottsepp_korstnapühkija (Võrumaa, Põlvamaa, Valgamaa )
Urmas Hiielaan
Tel 56 939 798
http://www.urmasehitus.ee
Emv
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 29 Apr 2013, 19:53
On tänatud: 2 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Emv »

Olen viimasel ajal näinud ahjusid, kus vuugid on lihtsalt silikooniga üle tõmmatud, terve ahju ulatuses.
Eks siis selleks, et varjata pragusid vuugis ja vältida vuugi pudenemist.
Huvi pärast küsin, mida targemad sellisest lahendusest arvavad(ise olen ahjuehituses täielik võhik ja ahjusid olen näinud seoses hoopis teise teemaga).
Aga eile oli juba 5 ahi, mille vuugid olid silikooniga üle tõmmatud.
haiduk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 28 Mär 2009, 10:23

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas haiduk »

Emv kirjutas:Olen viimasel ajal näinud ahjusid, kus vuugid on lihtsalt silikooniga üle tõmmatud, terve ahju ulatuses.
Eks siis selleks, et varjata pragusid vuugis ja vältida vuugi pudenemist.
Huvi pärast küsin, mida targemad sellisest lahendusest arvavad(ise olen ahjuehituses täielik võhik ja ahjusid olen näinud seoses hoopis teise teemaga).
Aga eile oli juba 5 ahi, mille vuugid olid silikooniga üle tõmmatud.
Kodus ahi, potist või muust
praguneb kui elav Vesuuv,
kaupmees siiras, suu on naerul.
Näe võta, silikoon on ravi.
Sõber kõrval ausa näoga,
ise tegin, hästi sai.

Kui Karla eksole teeb oma tööd hästi ja pakub sinule ühe nulli kolme asemel siis eks raha võidab. Pottahi, mis on ikka korralikult peeti keeratud saab heaks ikka suure rahaga. Silikoon on noh maitea kelle asi. Nõme asi noh.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Hiljuti lammutasin ühte ahju ja seal oli ülemine kivirida tavalise silikooniga paigaldatud. No mida kõike ei leidu...
Minuteada pottahju võib vuukida akrüülmassiga ... vajadusel....sest mida sinna siis panna oleks tavainimesel...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

See nüüd pottahjude teema küll ei olnud :beee:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta