ahjujoonised?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas motamees »

AHEL kirjutas:tegelt on asi hoopis selles,et ükski pottsepp ei taha et mingi suvaline inimene endale ise ahju ehitaks.
100% kindel, et su väide on vale
heints kirjutas:On kahte sorti inimesi, ühed jagavad oma kogemusi, teised ei jaga
lihtne ju
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mina olen saanud aastate jooksul väga mitmete pottseppade käest erinevaid nõuandeid ja olen pidevalt ka ise proovind oma töötehnikat teistele näidata ja selgitada. Elu on lihtsalt liiga lühike, et pidevalt varjus elada...
Manused
Osake minu kummalisest maailmast...
Osake minu kummalisest maailmast...
Paanimasinad 2.jpg (28.9 KiB) Vaadatud 3486 korda
teadja
külaline

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas teadja »

Mina olen seda meelt,et kui inimene tahab omale ahju ehitada,las siis ehitab,
kui arvab,et oskusi jagub. Teine asi on hoopis see, kui ta hakkab oma tööd
myyma ilma vastava koolituseta. Sama meelt olen ka ahju projekti osas. Köik
see kindlam variant,meister teeb projekti ja ise ehitab. No ei ole mina näinud
Ideaalset projekti, mis tehtud projekteerija poolt. Mötlen seda, kus arvestatud
köikke kuumaga kaasnevaid tegureid. Ja ega neid syydistada saagi, sest asi
läheks ikka ysna sigri migriks kätte. Yldpilt muidugi, ma mötlen kolle, lööride asetus, sinapaksused jne. Mina seda riski kyll ei julgeks vötta, et teen projekti
ja teine mees ehitab. Jumal hoidku, siis ma pean köik kivid eraldi välja joonistama,köik paisumisvahed ja köik sölmed,tule taevas appi! Seda on pyytud
teha nn.ridade kauppa, aga milleni see on viinud,teavad ju köik. Edu!
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas AHEL »

motamees kirjutas:
AHEL kirjutas:tegelt on asi hoopis selles,et ükski pottsepp ei taha et mingi suvaline inimene endale ise ahju ehitaks.
100% kindel, et su väide on vale

100% kindel ,et päris vale ikka pole.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Rein-Nire kirjutas:Oled ikka kindel?
Ma pole siin foorumis ühtki tasemel SU-ga tehtud pilti/joonist näinud,rääkimata "kädiga" tehtud.[/color]
Kus kohal ma olen selles kontekstis tasemel joonisest rääkinud :scratch:

Samas ei saa ma viimaste postituste närvilisusest aru - kui keegi otsustab oma ahju joonised avalikku omandisse üle anda, siis on see ju tema isiklik otsus ja mis teistel selle kallal närida on?

Ning kui keegi omi ahjusaladusi avalikkusele detailselt esitleda ei soovi, siis vuuk on vähemalt üritanud s.t. küsinud.

[provokatsioon]
Tasahilju pean siin aru juba pikemat aega, et kui kõik korstnamüürsepad end nüüd pottseppadeks möllivad, siis kui kaua läheb aega enne kui mõni neist mõne ärksama tõsipottsepa ärimeeles kampa võtab, mõnele ahjumallile projekti koostab ning tüübikinnituse hangib ja seejärel mõõdu järgi ettevalmistatud kivikomplektid turule toob.
Et siis on allkirjastatud ja heakskiidetud projekt koos tüübikinnitusega olemas, ahjukomplekte valmistatakse ette tööstuslikult (omahind läheb alla) nooremad korstnapottsepad lapivad neid manuaali järgi nobedalt ja lõikamistolmuvabalt objektil kokku (kõik kivid ju nummerdatud ja alusele kasutamisjärjestuses pakitud) ja äkki siis selgub, et neid müstilisi kiivaltvarjatavaid saladusi ehk nii palju järgi ei jäägi :roll:
[/provokatsioon]
PottseppPaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 20 Jaan 2013, 21:39
On tänatud: 2 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas PottseppPaul »

Ehitusseadus
§ 12. Ehitamisele esitatavad nõuded
(3) Ehitada võib ehitusettevõtja, kes vastab käesoleva seaduse §-s 41 sätestatud nõuetele.
(4) Üksikelamu, suvila, aiamaja, taluhoone ja väikeehitise enda tarbeks ehitamise korral ei pea järgima käesoleva paragrahvi lõikes 3 sätestatut.

§-s 41 - seda punkti loe ise, see on pikem jutt.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ei tea kes siin nii väga närvitseb...aga see selleks ja ei puutu teemasse.
Ma arvan seda, et heade jooniste järgi teeb kindlasti hea ahju valmis küll...aga võib tekkida sama olukord nagu usuga, et Piibel on üks, aga tõlgendusi palju ja omavahel vastuolus... Tähtis on ka õigeid segusid kasutada, õige niisutus, kivi lõikamise ja ladumise tunnetus ja palju muud sellist, mis tuleb kogemustega. Ma pole lugenud mitu ahju ise ehitanud, aga alati tuleb pärast välja asju, mida järgmise ahjuga teisiti võiks teha jne. Seepärast leian, et Teadja jutus on iva sees ...ja tore oleks kui nii ka edaspidi...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

vuuk kirjutas:Tegelikult ma tutvustasin siin vaid üht oma viimase aja ideed. Põhimõtteliselt võiks niisugune samm sammu haaval 3d-na detailide ära näitamine arvutiekraanil olla üks järgmine mõõde või samm edasi projekteerimises.
Kas midagi taolist http://www.youtube.com/channel/UCvPQ_sm ... ture=watch
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

madis64 kirjutas:[provokatsioon]......[/provokatsioon]
Või sulle saladuskatte all öelda et vähemalt mõned pottseppad on seda kaalunud kuid siiani pole vist viitsitud oma elu jälle keeruliseks ajada sellise asja ellukutsumisega ja vedamisega.
Soomes täitsa toimiv ärimudel.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

rokikas kirjutas:Või sulle saladuskatte all öelda et vähemalt mõned pottseppad on seda kaalunud
Ega ma nüüd arvanudki, et see mingi unikaalne mõte oleks :hello:
rokikas kirjutas:kuid siiani pole vist viitsitud oma elu jälle keeruliseks ajada sellise asja ellukutsumisega ja vedamisega.
Soomes täitsa toimiv ärimudel.
No kui Soomes asi toimib ja meil saab veel ilma läbi, siis peab elu ikke veel peris hää olema :roll:
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

teadja kirjutas: Mina seda riski kyll ei julgeks vötta
Arvasingi, et see saab olema seesuguse ühisprojekti üheks põhiliseks takistuseks.
teadja kirjutas: Teine asi on hoopis see, kui ta hakkab oma tööd
myyma ilma vastava koolituseta.
Just, just..
Alustada tuleks koolitamisest. Ja kas koolitust läbimata ollakse ikka päris õiged teistele abistamise sildi all foorumis nõu andma?
Nii et marss koolitusele. Ja kui koolitused läbitud, rasked rahad välja käidud, siis vaadake, kas veel on tahtmist neid raske raha eest saadud tarkusi teistele tasuta jagada.
Ja üldse...
võiks siin erialafoorumis iga nõuandja oma tiitlid, registreeringud, tegevusload ka alla lisada.
teadja kirjutas: Jumal hoidku, siis ma pean köik kivid eraldi välja joonistama,köik paisumisvahed ja köik ...
Teadja, Su arvamus võib muutuda, kui õpid selgeks mõne hea 3d arvutiprogrammi, millega seda teha.
Sa veenduksid ise, et see oleks uus tase võrreldes käsitsi joonestamisega.
Võib-olla vanameister "teadja" võikski olla pigem ahjude projekteerija ja projektijuht, kes teeb soovijatele kaasaegseid ahjuprojekte ja juhendab algajaid ahjumeistreid, mitte ei pea ilmtingimata ise ahjusid oma käega paika lappima.
Mina olen SketchUp-iga nii mõnegi töö eelnevalt arvutiekraanil läbi teinud.
Eesmärgiks pole olnud otseselt töö simuleerimine, vaid tänu joonisele saab keerukamate tööde puhul tuvastada täpsemini materjalide koguseid. Samas on joonestamise käigus ka nii mõnigi kord mõni arvestusviga välja tulnud. Apsaka avastamine arvutiekraanil, mitte ehitusobjektil - no see on ju reaalne rahaline kasu. Olgu see siis kliendile, või ehitajale.

vuuk
ehitustehnik/ehitusjuht III kutsestandard/ asjaarmastaja tasemel isehakanud ahjumüürsepp :)
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Vuuk, seaksin esikohale arvutused. Joonistega on nii nagu lastega, et võõrad võivad olla, omad peaksid olema... Sitta sest 3D-st kui ei tõmba, kui ei salvesta vms. Ka segu nakkuvuse saab välja arvestada. Naerge pealegi...
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Leevi kirjutas:Vuuk, seaksin esikohale arvutused. Joonistega on nii nagu lastega, et võõrad võivad olla, omad peaksid olema... Sitta sest 3D-st kui ei tõmba, kui ei salvesta vms. Ka segu nakkuvuse saab välja arvestada. Naerge pealegi...
Nõus, lähteamdmete põhjal on vaja teha arvutused ja arvutuste alusel joonis.
Kui pottsepal tegemist selge "teemaga", siis võib joonise etapi oma jaoks ära jätta. Aga kui mingi väga keeruka kujuga tellija erisoov, siis võib ikkagi mingist joonisest kasu olla. Kunagi kui veel ahjusid tegin, siis tegin ka arvutuste põhjal vajadusel mingid vabakäejoonised, et enesele asja arusaadavamaks teha.
Aga kui arvuti ja arvutis joonestamise, visualiseerimise oskus olemas, miks mitte praktiseerida.
Tean ehitajaid, kel läppar objektil, millest vajadusel 3d jooniseid uurivad. Ise olen ka üks sellistest.
Muidugi keerukamate teemade puhul.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

vuuk kirjutas:Aga kui arvuti ja arvutis joonestamise, visualiseerimise oskus olemas, miks mitte praktiseerida.
Jah, miks mitte :roll:

Ahjumudeli olemasolu osas võib välja tuua veel järgmised aspektid:

a) kliendi/tellija kindlustunne - kui valida on võrdse renomeega ja võrdse hinnaklassiga pottseppade vahel, kellest üks laotab ahjuprojekti kliendi ees lauale ja teine kohmab et "seni ju hästi välja kukkunud küll", siis kumba kasuks klient tõenäolisemalt otsustab?

b) korralik 3D-mudel on objekti mõõtmete muutmisel kiirelt järgiadatav s.t. väheneb ajakulu, mis tuleneb kliendi "heietustest" pakkumisfaasis stiilis "aga kui teeks õige hoopis nõnda?";

c) 3D mudelist peaks olema võimalik automaatselt genereerida nii materjaliloendid kui ka erikujuliste kivide joonised;

d) genereeritud materjaliloend on võimalik meilida kivide kujusselõikamisele-komplekteerimisele spetsialiseerunud müür-pottsepafirmale (või oli see hoopis pott-müürsepafirma, "lõger" või "tiivi" :scratch: );
Kliendi juures jääb ära suuremat sorti ajakulu ning suuremat sorti tolmutamine.

e) kivide kujusselõikaja- ja komplekteerijafirma võib kontrollida helilevimeetodil (olen ise näinud, kuidas kukkumisheli alusel sorteeriti mutreid mõõdusolevateks ja ülemõõdulisteks - seda suhteliselt müstilise täpsuse ja kiirusega) iga kivi üle ning liigitada need pragude hulga järgi vastavatesse gruppidesse, mis siis leiaksid kasutust nende omadustele vastavates ahjuosades.
Paraneks ahjude materjaliomadustest sõltuv vastupidavus.

Nii mõtlen mina :hello:
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas motamees »

No kena, Teadja on projektijuht, Leevi arvutab kõik asjad välja, sina Vuuk paned selle ilusti ketsupiga pildiks kokku. Kes aga vastutuse võtab, ehk allkirjaga kinnitab? Mis see asi lõpuks maksma hakkab, sest allakirjutaja tahab ka nati nutsu saada?
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tegelikult huvitavat materjali liigub päris rohkelt http://www.youtube.com/watch?v=bLxqQw2rrLA aga ka seal on minuarust mõningad kohad, mida ise järgi ei teeks ( Vuuk muidugi laidab seal selle ahju aluse soojustamise kohe maha kui tarbetu raiskamine...või annab pool punkti...)
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Tere.
Natukene nalja kah noorematele.
Mina vanainimene olen kõik oma tööd ennem projektina paberile pannud.Kõige esimesed vast on kaduma läinud (kuna ei pidanud siis projekti säilitamist oluliseks),hiljem sai juba süstemaatiliselt korjama hakatud ja säilitama.
Minu projektid on kõik välja joonistatud.Küll tavapäratul viisil,nimelt kõik jooned on vaadetes näha.Küttekeha oleks nagu klaasist.
Nii oli minu jaoks objektil kõige lihtsam mõni ühendus või lõõr lihtsa vaevaga ümber mängida,kui tellija seda põhjendatult nõudis .Samas oli kõik mõõtkavas ja erinevate detailide proportsioon paika sätitud.(mitte nii ..et nagu kivi mööt välja andis )
Ja nii ........on neid kogunenud

Lugupidamisega
Viimati muutis Peetripoeg, 14 Veebr 2013, 02:32, muudetud 1 kord kokku.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

jah.
Tänapäeval enam ilma ahju korrektse projektita hakkama ei saa.On ta siis käsitsi või arvutiga tehtud.Tõenäoliselt on möödas ka need ajad kus põhimõtteskeemidega ja kasutatud materjali loeteluga hakkama sai.

Lugupidamisega
Viimati muutis Peetripoeg, 14 Veebr 2013, 02:36, muudetud 1 kord kokku.
PottseppPaul
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 20 Jaan 2013, 21:39
On tänatud: 2 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas PottseppPaul »

motamees kirjutas:No kena, Teadja on projektijuht, Leevi arvutab kõik asjad välja, sina Vuuk paned selle ilusti ketsupiga pildiks kokku. Kes aga vastutuse võtab, ehk allkirjaga kinnitab? Mis see asi lõpuks maksma hakkab, sest allakirjutaja tahab ka nati nutsu saada?
Kui tegemist eramajaga, siis võib ise enda tarbeks ahju teha. Keegi teeb joonised, keegi arvutab jne., aga vastutuse võtab ehitaja - antud juhul siis omanik ise . Korteris elades ei tohi ise endale ahju ehitada ja siis vastutab töö eest pottsepp, kes selle valmis ehitas (ehitab). Teiste töödele ei tohi allkirja panna ja seega jääb see nuts tellijale.
Peetripoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 307
Liitunud: 04 Dets 2008, 11:40
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Peetripoeg »

Tere jah !
Tea kui suur see nuts on.
Võid öelda vaid esimese numbri ,nulle oskan ise lisada.....

Lugupidamisega
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Siia teemasse korraks tagasi tulles...
Ega ma tegelikult päris tõsiselt ikka mõelnudki, kui pakkusin end projekteerijaks.
Poolnaljatamisi, et näha millise reakstsiooni see esile kutsub.
Olen küttesüsteemi projekteerimise teemal ka varem sõna võtnud näiteks siin: viewtopic.php?f=1&t=36951
Aga huvitav oleks teada, mis siis sai teemaalgataja teemaalgatusest?
Kas jäigi "hüüdja hääleks kõrbes"?
Jaanus2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 09 Sept 2009, 13:09
On tänatud: 3 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Jaanus2 »

Kuidas nende ahjuprojektidega ikka lood on? Schultsi feissbuuki lehel on üks kuri artikkel, kust mina küll välja loen, et isegi kui majas on varem ahjud olnud ja tahad nende asemele uued teha, siis on ikka vaja Päästeametis (või kes sellega tegeleb) kinnitatud põhjalikku projekti, sellele omavalitsuselt nõusoleku saamist jne.. Ühesõnaga täis projekti. Peab siis olema või ei pea? Ei ole korter, on minu maja. Olnud ahjuküttega. Võtaks hea meelega riski ja teeks sinna paar "hiina leso", aga kui mitmete allkirjadega projekti tahetakse, võin tõsiselt hätta jääda... Meil on ju nii harilikult, et kui midagi on uus ja tundmatu, on kõige kindlam see ära keelata. Nii igaks juhuks.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Jaanus2 kirjutas:...Meil on ju nii harilikult, et kui midagi on uus ja tundmatu, on kõige kindlam see ära keelata. Nii igaks juhuks.
Meil on ka nii, et kui asi ei ole uus ja tundmatu siis ikkagi on kindlam ära keelata. Näiteks mees võib kinniste silmadega parema tellistest korstna või ahju laduda, kui mõni algaja lühikursuse läbinud pottsepp. Aga kui vastavat "papprit" ette näidata pole, siis seaduse järgi teenuse korras ta seda tööd teha ei tohi.
Viimati muutis vuuk, 13 Veebr 2013, 14:09, muudetud 2 korda kokku.
Jaanus2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 09 Sept 2009, 13:09
On tänatud: 3 korda

Re: ahjujoonised?

Lugemata postitus Postitas Jaanus2 »

Seesama artikkel oligi. Ja mina loen välja, et küttesüsteemi vahetamine on küttesüsteemi muutmine koos kõige sellest tulenevaga. Ehk ühtede puukütte ahjude vahetamisel teiste (uute) vastu olgu projekt olla.
Vasta