vundamendi raketise ehitamine

maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas maik »

Külaline kirjutas: Ära lase siinsetel targutajatel ennast segada.
Kuna Eestis on ehitajatele tööd vähe ning osa siinsest kontingendist on parajasti töötu siis kirjutatakse iga teema alla 10x järjest, et ise ei tohi midagi teha ja iga töö jaoks peab kindlasti kogemustega asjatundja palkama!
10* ei mäleta aga keegi külaline duubeldab usinalt oma postitusi.
Reklaam ei ole pahe ega ammugi mitte kuritegu ja seda ehitusfoorumis...nii, et kas-või 20* so what.
Külaline kirjutas: Mina alustasin maja ehitamist ilma erialaste teadmisteta ning kogusin samamoodi infot raamatutest, tuttavatelt ja vahel ka siinsest foorumist. Absoluutselt kõik tööd olen teinud ise - vundament, veevärk, kanalisatsioonid, elekter, põrandad, põrandaküte, seinad, laed ja katused ning maja seisab püsti sama hästi kui kõik teised (kui mitte paremini, sest "igaks juhuks" sai enamus asju tehtud tugevamini ja tihedamalt kui rusikareeglid ütlevad).
Ok. tubli... jäädki loorberitele puhkama ja kordad kõigile väsimatult kui vinge tare autor oled?
Olen täheldanud juba ammu, et aeg-ajalt ilmub foorumis keegi anonüümne ja valab kõik ehitajad pasaga üle. Ehitajad on suht paksu nahaga ja ei stressa eriti.
Minul ei tuleks mõttesegi minna näit. LHV lehele ja sarjata seal kõiki pankureid ja kontori-rotte, ning õppetada neid deebetist ja kreeditist lugu-pidama.
või mingile meditsiini lehele ja kuulutada, et arstid ei tea midagi ja pimesoolt on võimalik ise demonteerida .
Mind pekstakse selliste pädevate avalduste eest hoobilt madalamaks kui muru.
Nii, et paluks siiski vähest austust nende ameti-meeste vastu kelle foorumis sa laamendad, mis siis, et kaudselt on sul õigus.
:jooma
Külaline
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maik kirjutas:
Külaline kirjutas: Ära lase siinsetel targutajatel ennast segada.
Kuna Eestis on ehitajatele tööd vähe ning osa siinsest kontingendist on parajasti töötu siis kirjutatakse iga teema alla 10x järjest, et ise ei tohi midagi teha ja iga töö jaoks peab kindlasti kogemustega asjatundja palkama!
10* ei mäleta aga keegi külaline duubeldab usinalt oma postitusi.
Reklaam ei ole pahe ega ammugi mitte kuritegu ja seda ehitusfoorumis...nii, et kas-või 20* so what.
Külaline kirjutas: Mina alustasin maja ehitamist ilma erialaste teadmisteta ning kogusin samamoodi infot raamatutest, tuttavatelt ja vahel ka siinsest foorumist. Absoluutselt kõik tööd olen teinud ise - vundament, veevärk, kanalisatsioonid, elekter, põrandad, põrandaküte, seinad, laed ja katused ning maja seisab püsti sama hästi kui kõik teised (kui mitte paremini, sest "igaks juhuks" sai enamus asju tehtud tugevamini ja tihedamalt kui rusikareeglid ütlevad).
Ok. tubli... jäädki loorberitele puhkama ja kordad kõigile väsimatult kui vinge tare autor oled?
Olen täheldanud juba ammu, et aeg-ajalt ilmub foorumis keegi anonüümne ja valab kõik ehitajad pasaga üle. Ehitajad on suht paksu nahaga ja ei stressa eriti.
Minul ei tuleks mõttesegi minna näit. LHV lehele ja sarjata seal kõiki pankureid ja kontori-rotte, ning õppetada neid deebetist ja kreeditist lugu-pidama.
või mingile meditsiini lehele ja kuulutada, et arstid ei tea midagi ja pimesoolt on võimalik ise demonteerida .
Mind pekstakse selliste pädevate avalduste eest hoobilt madalamaks kui muru.
Nii, et paluks siiski vähest austust nende ameti-meeste vastu kelle foorumis sa laamendad, mis siis, et kaudselt on sul õigus.
:jooma
Mulle ei meeldi hästi ehitajate ja pankurite/arstide võrdlemine. Väga tihti näeb olukorda, et kui võhik julgeb proovida tööd mida ta enne teinud pole siis esimene küsimus talle on see, et kas ta oma hambaid remondib ka ise?
Mu eesmärk ei ole ühtegi ehitusmeest solvata aga olgem ausad - nende amet siiski on sutsu kergem (ja teemaga mitte kursis oleva inimese jaoks arusaadavam / lihtsamini seletatavam) kui pankuri või arsti amet.
Kahjuks just eriti tänapäeval tekib olukord kus ehitajateks lähevad inimesed kes keskkooliga enam hakkama ei saa ning omandavad oma ehitajahariduse kutsekas. Või arvad, et näeb tihti olukorda kus inimene mõtleb, et mul on väga kõva potentsiaal läbi lüüa börsimaaklerina või südamekirurgina aga samas oskan ma hästi müüri laduda - otsustan viimase kasuks!
Ülikoolides ehitust õppivad mehed aga lähevad projektijuhtideks ning arhitektideks ning nemad oma käsi müürimördi ega betooniga ei määri.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Külaline kirjutas: Mulle ei meeldi hästi ehitajate ja pankurite/arstide võrdlemine.
...eesmärk ei ole ühtegi ehitusmeest solvata aga olgem ausad - nende amet siiski on sutsu kergem...
Sõna "kergem" võib võhikule foorumikasutajale jätta mulje, et näiteks pastapliiats pankuri käes või kirurgi nuga kaalub rohkem, kui ehitusplokk, sarikas, labidatäis betooni..
Nii siis saadaksegi teada, et ehitaja töö on kerge, eriti kui endal kogemused puuduvad.
Ehk peaks siinses kontekstis kasutama sõna "lihtsam", "lihtsamini õpitav".
Ehk siis suur osa ehituse lihttööst vajab kirurgi või pankuri tööga võrreldes vähem ajupotensiaali, samas rohkem musklirammu.

Tegelikult on lihtne iga töö siis, kui tegija seda oskab.

Samas, ka oskajale, väga suurte kogemustega ehitajale võib ette tulla oma professionaalses töös keerukaid küsimusi, sest elu ja sellega koos ka ehitamine on pidevas arenemises ja keegi pole kõiketeadja. Suuremad kogemused ja teadmised muidugi aitavad siis lihtsamini leida õigeid lahendusi.
Viimati muutis vuuk, 11 Jaan 2013, 08:53, muudetud 1 kord kokku.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tegelikult oleks huvitav teada, kuidas betoonseina valu õnnestus?
Kas läks kusagilt punni, jäi pind ebatihe jne.
3 aastat tagasi nägin, kuidas ka ühel objektil pingsalt keskenduti raketisse ehitamisel samadesse küsimustesse, mis teemaalgatajalgi olid päevakorras. Paraku aga jäeti piisava tähelepanuta need:
betoonraketise sidemed.jpg
betoonraketise sidemed.jpg (44.9 KiB) Vaadatud 3063 korda
Tulemus selline, et raketis läks laiali. Kallis betooniauto seisab ja ootab objektil - aeg jookseb.
Mehed aga nagu peata kanad - ei tea, mis ja kust otsast edasi peale hakata. :scratch:
Mina muidugi ei olnud seekord õnneks betoneerija ega selle töölüli töö üle vastutaja nahas. :)
205d
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas 205d »

Kokkuvõttes läks vundamendi valamine tänu siinsetele näpunäidetele edukalt. Kõige hullemat, ehk siis raketise lagunemist õnnestus vältida. Segu pumpamise ajal oli loomulikult kerge närv sees kuni lõpuni välja, aga õnneks pidas vastu.
Paar pilti , mis näitavad, et tõmmitsad ikka oma tööd tegid:

http://nagi.ee/photos/205d/21915217
http://nagi.ee/photos/205d/21915215/
Kkert
külaline

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas Kkert »

Mis läbimõõduga vardad ja kui suurte vahedega horisontaalis-vertikaalis panid kah? Huvitav teada, sest omal ka suvel natuke valamist: 1,7 m kõrgune vundamendijupp.
aaaai
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 318
Liitunud: 28 Mai 2007, 21:59

Re: vundamendi raketise ehitamine

Lugemata postitus Postitas aaaai »

Tubli, kas raketisest suuremaid pilte ka on?
Vasta