Vajumine ja sipelgad?

sac
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Jaan 2008, 22:21

Vajumine ja sipelgad?

Lugemata postitus Postitas sac »

Tere,

Selline huvitav küsimus. Majal on põrand 6 aastaga ühest nurgast nii 2-3cm vajunud. Maja ise on ca 9x11m, vajunud on ainult üks nurk, maksimaalselt 3x3 meetrit. Ülejäänud osas mitte kuskil mitte midagi. Vajumine on hästi hinnatav seetõttu, et seinte all on vaiad (vabandan, et mul on konkreetsed terminid meelest läinud aga vast saate aru, mida mõtlen), mis ilmselt pole millimeetritki liikunud samas kui põrand on nagu ikka, et kiilustik, liiv, soojustus ja betoonplaat. Kuna tegu on Tartu ümbrusega, kus on teadagi selline vedel saviplöga, siis pole see just ilmselt kõige üllatavam. Seetõttu ka vaiad. Vajunud oli ka samas nurgas väljas seina ääres olev tänavakivi. Maja ümber mingit "tiiki" kevadeti ei ole, üsna korralik kalle on majast eemale. Kui ma õigesti mäletan, siis vajumine algas vähesel määral vist enam vähem kohe peale valmimist.

Aga ükspäev mul tekkis selline kergelt jabur mõte, et kuna samas nurgas majast väljas on sipelgad toimetanud, keda ma tegelikult alles viimasel suvel süstemaatiliselt tõrjuma hakkasin, siis tekkis kahtlus, et äkki on nemad selle asja kurja juur :) Paar korda olen mõningaid sipelgaid ka lausa toas näinud liikumas samas piirkonnas. Ilmselt on kõige kindlam seda kevadel kontrollida kui väljast tänavakivi üles võtta ja pisut vundamendi servast väljast lahti kaevata. Aga isegi kui nad seal all kuskil liiva sees toimetavad, siis kas on reaalne, et selle tulemusena mingi vajumine tekib. Äkki on kellelgi midagi sarnast kunagi olnud :)

--
Andreas
Külaline
külaline

Re: Vajumine ja sipelgad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas eri fraktsiooniga täitematerjal on üksteisest eraldatud?
sac
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 13 Jaan 2008, 22:21

Re: Vajumine ja sipelgad?

Lugemata postitus Postitas sac »

Kui Sa mõtled seda, et kas killustiku ja liiva vahel on midagi, siis ma ei julge pead anda aga ütleks, et pigem mitte.
Vasta