Esimene tuli

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Donald
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Okt 2010, 15:43
On tänatud: 1 kord

Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas Donald »

Tervist,

Selline küsimus, et millal tohib pliidile + soemüürile alla teha esimese tule? Samuti paar esimest korda tuleks tõenäoliselt vist kuidagi mõne haluga ja vähekaupa alustada?

Pliit on valminud 2 nädalat tagasi, soemüüri viimane kivi pandi paika 6 päeva tagasi. Mõnest kohast on savi veel veidi tumedam kui päris esimestel ridadel aga üldjuhul hakkab juba helehalli värvi võtma. Kas on piisav aeg möödunud, et võiks tuld tegema hakata?

Aitäh aitajatele!
meelisvaiksaar
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 10 Veebr 2011, 20:18
On tänanud: 71 korda
On tänatud: 70 korda

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas meelisvaiksaar »

Õhtust.
Reeglina ütleb juhendid kaasa koldevalmistaja.Aga pole hullu.Jõulud ju)))
Kui kaks ndlat juba olnud.Eks siis võib juba tasakesi kütma hakata. Soovitan tõesti väiksema tulega ja kasvõi neli korda päevas(kui aega on)
NB!!!!! Siibrid lahti hoida..Niiskus peab ju kuhugi minema.Selles kupatuses ca 8-9 ämbrit vett ju sees.
Nii nädalapäevad ...ja siis võib juba mõnuga kütta ja siibridki koomamale panna.
Eks siin igalühel oma retsept ja reeglina iga koldetegija teab ju kuidas ta kolde teinud on.Ja millele see vastupidama peab.
Loodan,et oli natukenegi abiks.
Meelis :hello:
Mõned teevad külma,mina teen sooja.(Koldevaim)
Tel. 53 966 469
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas tõnu »

võid kohe järgmisel päeval tasapisi väiksema tulega meelitama hakata!
Donald
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Okt 2010, 15:43
On tänatud: 1 kord

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas Donald »

Tere,

Tülitan Teid veel korra :)

Olen nüüd nädal aega pilbastega kütnud 2x päevas. Alustasin kolme pilpaga ning iga päev ühe juurde lisanud. Tahmatopsid lähevad kütmise lõpus juba päris soojaks kui mitte öelda kuumaks (villa neil sees pole). Nii palju pole veel puid alla pannud, et kivid soojaks läheksid (vähemalt väljast poolt mitte).
Naljakas on kusjuures see, et olen kütmise erinevates perioodides tahmatopse seestpoolt uurinud ja mitte kuskil pole algusest peale niiskusejälgegi olnud. Erinevaid õpetusi lugedes ütle aga, et niiskust peaks päris palju eralduma - see ju selle sissekütmise mõte ongi.
Ühesõnaga minu küsimus on, et kas nüüd võiks julgemalt hakata ka nii palju puid alla laduma, et kivid soojaks läheksid?
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Ma arvan, et tahmatopsid võiksid ikkagi täidetud olla. Kas siis villaga, või kivi+saviga.
Kui juba 2 nädalat igapäevaselt pilbastega oled kütnud, siis nüüd võid julgemalt kütma hakata. Ise kütaksin paar nädalat veel väiksema puudekogusega ja iga päev veidike rohkem. Kui pliit on saanud kuivas ja soojas ruumis kuu aega kuivada ja tasapisi kütta, siis võib julgelt proovida kütta ka kivid soojaks. Jälgi kindlasti vuuke ukse ümber ja teistes kuumemates kohtades.
Siibri oled lahti ilmselt hoidnud, mistõttu tahmatopside külge alati kondentsi ei kogugi.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Niiskus on eraldunud lõõride kaudu korstnasse ja märkamatult aurunud ka tuppa.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas virgor »

Donald kirjutas:Tere,

Tülitan Teid veel korra :)

Olen nüüd nädal aega pilbastega kütnud 2x päevas. Alustasin kolme pilpaga ning iga päev ühe juurde lisanud. Tahmatopsid lähevad kütmise lõpus juba päris soojaks kui mitte öelda kuumaks (villa neil sees pole). Nii palju pole veel puid alla pannud, et kivid soojaks läheksid (vähemalt väljast poolt mitte).
Naljakas on kusjuures see, et olen kütmise erinevates perioodides tahmatopse seestpoolt uurinud ja mitte kuskil pole algusest peale niiskusejälgegi olnud. Erinevaid õpetusi lugedes ütle aga, et niiskust peaks päris palju eralduma - see ju selle sissekütmise mõte ongi.
Ühesõnaga minu küsimus on, et kas nüüd võiks julgemalt hakata ka nii palju puid alla laduma, et kivid soojaks läheksid?
Kõige õigem oleks ikka tegija käest küsida,sest tema tuleb ju pärast remontima kui üle kütad.
Mina muidugi ise küll kütaks peale nädalat kuitamist täiga oma tehtud.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Donald
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Okt 2010, 15:43
On tänatud: 1 kord

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas Donald »

Tänan vastajatele :) Lõpetuseks veel selline kiire küsimus, et kui mul sissekütmisel pidevalt mõlemad siibrid lahti on siis kas soojamüüri üldse jõuab midagi või läheb kõik läbi suvesiibri välja? Kas peaks eraldi sissekütmise tegema soojamüürile või siis lihtsalt sissekütmise ajal mingi hetk suvesiibri kinni panema?
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1892
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kui tegu pole laskuvate lõõridega, siis teoreetiliselt läheb suits lihtsamat teekonda pidi. Ehk sealt, kus on väiksem takistus. Kui suvelõõri kaudu teekond lühem, takistus väiksem, siis läbi soemüüri ilmselt ei lähe midagi.
Laskuvate lõõride puhul võib minna igalt poolt enam-vähem võrdselt.
Donald
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Okt 2010, 15:43
On tänatud: 1 kord

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas Donald »

Ei ole laskuvad lõõrid, suvelõõri kaudu on tõesti lühem, otsem ja lihtsam minna.

Egas midagi, hakkan mõtema eraldi sissekütmisele. Kuna mul kombeks saanud 2x päevas kütta siis võibolla hommikul läbi suvelõõri kütta ja õhtul läbi soemüüri.
mesinik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 30 Jaan 2012, 17:06
On tänatud: 2 korda

Re: Esimene tuli

Lugemata postitus Postitas mesinik »

Vabandan korüfeede ees, et julgen sõna võtta :)
Selle kütmise peale on vast suvellõõr suht krõbikuiv. Sooja müüris pingete vältimiseks ja kogu pinna ühtlaseks soojenemiseks julgen soovitada põhisiibri kaudu kütmisel ka stardisiiber õige pisut avada.
Kui ma väga eksin, andku gurud tuld! :oops:
Edu, mesinik
Vasta