Parema ahju radadel...

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas motamees »

Vaatasin just telekast ühte saadet, kus perenaine pani liha malmpotiga ahju küpsema. Proffesionaalsest kretinismist vaatasin muidugi ahjuga seonduvat ja avastasin kohe, et umbkoldega ahju koldetemperatuur on ikke palju madalam, kui restkoldega ahju oma. Perenaine pani poti ahju juba siis, kui hunnik punast sütt oli veel sees. Oleks ma oma ahju pannud liha niimoodi sisse, siis oleks see liha olnud hoopis küttematerjal, mitte toit. Me peame, ennem toidu sissepanemist, laskma koldel jahtuda.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Minu aega sisustas jälle endine foorumlane Juhan, kes helistas ja kurtis, et me ei austa siin umkoldeid ja Leevit! No eks katsume ennast, siis parandada, aga ikkagi igaühel on ju oma arvamus ja kogemused...ma ei saa ju Leevi kogemusi vahendada kui isegi Juhan nii tahaks. Siiski saan teatud piirini mõista kui mees räägib oma tunnetest ahjude vastu...kuni asi läheb arvutamiseks...siis minu mõistus ei mõista enam... aga see on hea, et Leevil on salajane sõber Juhan, kes lõpuni mõistab ja ma ei ole kade.Aaaa..... ja Madis on ka Juhanile heas mõttes silma jäänud. Appi..foorum on läinud ju Juhani jutust pooleks: ühed armastavad umbkoldeid ja teised V -kat. No...oki...ei pea ju meeldima...aga ise ma olen küll ääretult tänulik neile kõigile, kes aastate jooksul on suunanud arusaamisele ja näidanud eeskuju.Mõttes lasen foorumlaste nimesid peast läbi, keda tänada...ja kellega ka praktilises töös, samadele tulemustele jõudnud...kuigi nemad on muidugi kordades-kordades rohkem teinud ja näinud...mina ainult käed vahel saviseks saanud...Siiski ei ole ma soovind kellegilt midagi täielikult maha koppida, vaid ikka kõiges ise lõpuni soovind veenduda ja uurida erinevaid sõlmi. Hästi toimivate, 60 aastat kasutuses olnud soomeahjude pealt olen uurind hoopis teistsuguseid lahendusi ( Soomes), mis meil on kasutusel ja sealt ka palju malli võtnud.
Teemat meenutav link: viewtopic.php?f=1&t=4258
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas heints »

Leevi räägi rohkem sellest automaatikast, teema on huvitav
Heino Soon. Kuressaare
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Leevi on üldse üks huvitav mees...aga ma ise mõtlen, et kateldel on ju ka õhu regulaator peal. Tuhaluugi ava küljes on kett ja see läheb termoregulaatorisse. Sama asja poleks raske ka ahjudes kasutada??
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

heints kirjutas:Leevi räägi rohkem sellest automaatikast, teema on huvitav
Põgus näide ühe Austria firma toodangu põhjal:
http://www.wgs.at/uploads/media/WGS_DFC_2012.pdf
http://www.wgs.at/uploads/media/Einbau_ ... _Teil1.pdf
http://www.wgs.at/uploads/media/Einbau_ ... _Teil2.pdf

Soovitan uurida ka muud nende poolt pakutavat: http://wgs.at

Väga kvaliteetsed asjad. Vähemalt uksed, mis neilt paigaldamiseks sain, on ikka väga tasemel ja saksakeelsetes pottsepafoorumites saab WGSi kohta samuti vaid kiidusõnu lugeda.

PS Väga lihtne lahendus klassikalise umbkolde põlemisõhu reguleerimiseks teiselt Austria firmalt:

http://www.hafnertec.com/index.php/en/p ... randsystem

Pilt
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Leevi kirjutas: Aga põlemisõhuavade õiged ristlõiked ja asukoht on ainult pool võitu. Kindlasti saaks olulisemalt parema tulemuse võttes kasutusele automaatika, mis seda õhku siis vastavalt vajadusele ka doseerib. Kesk-Euroopas on see üsna levinud, ise ei ole veel kahjuks paigaldada saanud. Aga ostsin äsja ühe sakslaste ahjuprojekteerimisprogrammi ja kui seal märkida põlemisõhu reguleerimine automaatseks, siis ahju näitajad muutuvad ikka tuntavalt. Ikka suurema tõhususe suunas. Seetõttu usun ka, et ei lähe kaua aega, kui väike kuvar ahju kõrval ka siinkandis kummastavana ei mõju.
Eks taoline tehnoloogia on juba ammu olemas aga koduse pottsepa tehtud ahju puhul selle kasutamine ... :scratch:
Raha kipub asju paljuski paika panema. Kui tegemist suure katlaga ("küla" katlamaja) siis on sellise tehnika kasutamine põhjendatud sest seal ka mõne protsendine kasuteguri muutus tähendab suurt rahalist muutust aga koduse ahju samaväärne parendamine tähendab rahaliselt .... :scratch:
Iseasi kui keskkonnanõudeid seevõrd karmistatakse et ilma selliste "vidinateta" enam normi ei täida.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Robi 1 kirjutas:Siiski ka silmarõõmu neile, kes soovivad kerge vaevaga petta saada http://www.kodinterra.fi/market/kodinte ... eName=Main
Vastav ahi on odav ja samas nii kerge, et võimatu on sellega kütta 50 m2.
Miks siis kohe pettus? 40 m2. (lubatu keskmine ;) ) hästisoojustatud elamise jaoks peaks ju 600 kg. ahi sobima küll? Või kui suur ta siis peaks minimaalselt olema?

Tegelikult kerkis mul sealt lehelt hoopis selline küsimus et kui pikka garantiiaega (sealsel ahjul 5 aastat) siinse foorumi pottseppad oma tööle ametlikult paberile kirjutatult lubavad? Meistriuhkus ja hea maine muidugi asjad mida hoida püütakse aga palju paberile kirjutatakse ..... :confused:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas madis64 »

motamees kirjutas:
madis64 kirjutas: Milles see paremus seisnes?
Pliita koldel põlevad nüüd puud peaaegu koos lõpuni ja ei jää enam üksikuid tukke, nagu ennem. Nii saab siibri kiiremini kinni panna
....
Ülal on aga sündinud V kolle ja seal pole tuhka vaja üldse alla ajada. Kogu kolle kukub ise tühjaks.
See on ikka siis see roobitsemise teema - vabandan, kuid siinkohal jään vait, kuna pean seda isiklikult kolmanda-neljanda järgu teguriks.
motamees kirjutas:
madis64 kirjutas:...Miks ma peaksin oma ahju peal midagi katsetama ...
Siis saaksid ka adekvaatselt sõna sekka kosta.
Kas sa väidad, et põlemisprotsessi füüsika muutub sellest, kas mina oma näpud mördiseks teen?
Pigem mitte :hello:
motamees kirjutas:Praegune on rohkem kellegile takka kiitmine. Valid lihtsalt "näo" järgi, kellele toetust avaldad.
Ehk eksid siin aadressiga :scratch: - kolle on kolle, olgu tema autor või "maaletooja" kes iganes.
motamees kirjutas:Sündinud V-koldel ju mahutamise probleemi pole. Kolle tehakse just paraja suurusega. Kui pottsepp näeb vajadust neile paarile lisahalule, siis teeb kolde niipalju suurema.
Kuhu suunas V-kolde puhul siis kollet suurendatakse (lähteolukorraks võtame, et kolde seinad ja põhi on enam-vähem samal joonel koldeukse siseava servadega)?
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas motamees »

madis64 kirjutas:...See on ikka siis see roobitsemise teema - vabandan, kuid siinkohal jään vait, kuna pean seda isiklikult kolmanda-neljanda järgu teguriks...
Ei pole ta midagi kolmanda-neljanda järgu teema. Iga roobitsemisega lased sa lisaõhku koldesse, mis viib kolde temperatuuri liiga madalaks. Seda pole ma mitte ise leiutanud, vaid see on teadlaste väide.
madis64 kirjutas:...Kas sa väidad, et põlemisprotsessi füüsika muutub sellest, kas mina oma näpud mördiseks teen?...
Sellest ei muutu füüsikas midagi, aga sinu jutt foorumis muutub kindlasti.
Sinu vaidlused on teoreetilisel tasemel. Oled teada-tuntud paberites tuhnija (bürokraat). Teoori on väga hää, aga peaksid vahelduseks ka praktikaga tegelema.
madis64 kirjutas:...Ehk eksid siin aadressiga :scratch: - kolle on kolle, olgu tema autor või "maaletooja" kes iganes...
Ehk ei eksi. Tahtsin ütelda, et sa ei oska ju teise kolde kohta midagi kosta (ainult teooria), aga ikkagi kiidad oma. Autoritest konkreetselt ei rääkinud ma midagi.
Ole siis võrdne ja arvusta erinevaid sorte teoreetilisest aspektist.
Väide, et kaks halgu (praktika sinu ahju peal) jääb kindlasti puudu, mis ei mahuks V-koldesse (teoreetiline oletus, et jääb puudu) on teooria ja praktika segapudru.
madis64 kirjutas:...Kuhu suunas V-kolde puhul siis kollet suurendatakse (lähteolukorraks võtame, et kolde seinad ja põhi on enam-vähem samal joonel koldeukse siseava servadega)?
Uksi on erineva suurusega ja puid erineva pikkusega.

Üldiselt on teoreetikuga väga raske diskuteerida. Sellepärast ka praktika soovitus. Praktikuga rääkides on osa asju iseenesest mõistetavad, teoreetikul sellist kalduvust pole.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Leevi kirjutas:PS Väga lihtne lahendus klassikalise umbkolde põlemisõhu reguleerimiseks teiselt Austria firmalt:
http://www.hafnertec.com/index.php/en/p ... randsystem
Mis selle ukse puhul peale väljanägemise "uut ja huvitavat" on?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

rokikas kirjutas:
Robi 1 kirjutas:Siiski ka silmarõõmu neile, kes soovivad kerge vaevaga petta saada http://www.kodinterra.fi/market/kodinte ... eName=Main
Vastav ahi on odav ja samas nii kerge, et võimatu on sellega kütta 50 m2.
Miks siis kohe pettus? 40 m2. (lubatu keskmine ;) ) hästisoojustatud elamise jaoks peaks ju 600 kg. ahi sobima küll? Või kui suur ta siis peaks minimaalselt olema?

Tegelikult kerkis mul sealt lehelt hoopis selline küsimus et kui pikka garantiiaega (sealsel ahjul 5 aastat) siinse foorumi pottseppad oma tööle ametlikult paberile kirjutatult lubavad? Meistriuhkus ja hea maine muidugi asjad mida hoida püütakse aga palju paberile kirjutatakse ..... :confused:
------------------------------------------------------------
See on kindlasti väga hea ahi teatud olukordades...aga kui vaja ikka keskmist elamist püsivalt kütta, mis kasvõi 40m2, siis ise sooviks seal näha lisakilodena vähemalt ühte savestavat tonni veel, aga pigem rohkem. Tean inimesi, kellel just Soomes on sarnane moodulitest ahi ja peale igat kütmist ahi säriseb...aga hommikuks on täiesti külm elamine. Ahju tagumine sein on täiesti lõhki kõetud ja ise ma sinna tuld enam alla ei teeks...
Viidika konksuga ei ole mõtet haugi püüda...kuigi see võib vahel õnnestuda!
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Robi 1 kirjutas: Tean inimesi, kellel just Soomes on sarnane moodulitest ahi ja peale igat kütmist ahi säriseb...aga hommikuks on täiesti külm elamine. Ahju tagumine sein on täiesti lõhki kõetud ja ise ma sinna tuld enam alla ei teeks...
Ehk järelikult nende elamise soojatarve on palju suurem kui see 600 kg. ahi salvestada suudab. Kui ikka iga päev ahi särisevaks köetakse siis pole ju ka ime et läbi hakkab minema.
Kas sinna ka 1600 kg. madalatemperatuuriline ahi sobiks .... :scratch:

Huvitav kuidas ikka sellega lood on?
rokikas kirjutas:Tegelikult kerkis mul sealt lehelt hoopis selline küsimus et kui pikka garantiiaega (sealsel ahjul 5 aastat) siinse foorumi pottseppad oma tööle ametlikult paberile kirjutatult lubavad? Meistriuhkus ja hea maine muidugi asjad mida hoida püütakse aga palju paberile kirjutatakse ..... :confused:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Loomulikult tuleb ahju valikul väga palju kaaluda erinevaid võimalusi. Poole suurema ahju saab ju ka särtsuvaks kütta, aga selleks puudub vajadus( ma ei mõelnud nüüd paksu koorikuga ahju). Samas peres ma tegin suvetuppa uue ahju ja nüüd kannatab seal ka telveti vabalt elada,kui vajadus peaks tekkima.Seal on umbes 50 m2 ja ahi tuli 3 tonni ligi.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas:PS Väga lihtne lahendus klassikalise umbkolde põlemisõhu reguleerimiseks teiselt Austria firmalt:
http://www.hafnertec.com/index.php/en/p ... randsystem
Mis selle ukse puhul peale väljanägemise "uut ja huvitavat" on?
Ukse küljes olev automaatikaseade optimeerib läbi ukse koldesse voolava õhu määra vastavalt põlemisprotsessi vajadustele. Tegemist ei ole vastleiutatuga, aga Eesti ehitrusmarketites ei ole sedasorti uksi veel müügil näinud.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Robi 1 kirjutas: Samas peres ma tegin suvetuppa uue ahju ja nüüd kannatab seal ka telveti vabalt elada,kui vajadus peaks tekkima.Seal on umbes 50 m2 ja ahi tuli 3 tonni ligi.
Aga kui see suvetuba renoveerida hetkel soomes uutele ehitatavatele hoonetele kehtivatele soojapidavuse nõuetele vastavaks siis ilmselt poleks enam vajadust nii massiivse (kalli) ahju järele. Saaks ka väiksemaga ilmselt hakkama.
Leevi kirjutas: Eesti ehitrusmarketites ei ole sedasorti uksi veel müügil näinud.
Ega vist. Palju ta sealses "ehitusmarketis" maksab?
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

rokikas kirjutas:
Leevi kirjutas: Eesti ehitrusmarketites ei ole sedasorti uksi veel müügil näinud.
Ega vist. Palju ta sealses "ehitusmarketis" maksab?
Kirjutasin neile, palusin hinnakirja. Kui vastavad, annan teada.

Ukse tööpõhimõte ise selline: http://www.wohnnet.at/video/hafnertec-a ... g-1552.htm
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Rokikale: No selle ahju ma sebisin sinna suht tasuta. Mõned lehed villa sai poest osta, ülejäänud oli töörõõm ja leidlikus käsikäes.Siiski selle ruumi soojustamine ei tasu ära kui talve jooksul vaid paar nädalat kasutatakse. No tegelikult käib nüüd peremees seal meeleldi piipu tegemas ja põletab mõnuga ka puid ahjus, sest saab naisest rahu... Ahjul paistab võimu paariks päevaks olema ( tegeist kerise tüüpi ahjuga).
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas heints »

Leevi kirjutas:Ukse küljes olev automaatikaseade optimeerib läbi ukse koldesse voolava õhu määra vastavalt põlemisprotsessi vajadustele.
Ust servoga liikuma panna pole keeruline aga mind huvitab just see mille alusel mõõdetakse põlemisprotsessi vajadust ?
Kas temperatuuri mingis lõõri osas, või lambdaandur, või midagi muud ?
Heino Soon. Kuressaare
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Leevi kirjutas:Soovitan uurida ka muud nende poolt pakutavat: http://wgs.at
Väga kvaliteetsed asjad. Vähemalt uksed, mis neilt paigaldamiseks sain, on ikka väga tasemel ja saksakeelsetes pottsepafoorumites saab WGSi kohta samuti vaid kiidusõnu lugeda.
Ehk näitad neid oma paigaldatud uksi (ja ehk ka küttekehi kuhu nad paigaldasid :) ) ja ka seletad tiba mis neis head ja erilisemat kui siin harjututel?
Leevi kirjutas:Ukse küljes olev automaatikaseade optimeerib läbi ukse koldesse voolava õhu määra vastavalt põlemisprotsessi vajadustele.
Mille järgita ta seda vajadust hindab? Kas ukse sisetemperatuuri järgi sest mingite andurite kaugemale paigaldust videolt silma ei jäänud :scratch:
Õhu hulk selle "duuninguga" ehk saaks küll õigemaks koldes aga selle jaotus jääb ikka samaks :scratch: Võiks siis juba ka resti ja "lisaõhu kanalid" ju sinna paigaldada.
Robi 1 kirjutas: No selle ahju ma sebisin sinna suht tasuta.
Nii et rohkem nagu hobikorras mitte äriline ettevõtmine.
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Koit »

Tere.

Lõõridesse ei ole seda tüüpi ustel midagi veetud, andur asub ukse küljes ja ust liigutab patareidega ühendatud mootor. Teist tüüpi ustel on inertgaasiga täidetud silinder, mis siis ust liigutab. Itaallastel on tehtud ka selline seade, mis lihtsalt teatud aja möödudes klapi sulgeb, sisse ei näinud, aga mehanism oli ehitatud taolise viguri peale, nagu vanasti Riga pesumasinatel oli. Jaanuari lõpus jälle Austrias igavesti suur ahjumess, minge vaatama uurima, seal neid seadmeid paljudel tootjatel.

Koit
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Nii et reageeribki siis ainult ukse sisepinna temperatuuri põhjal?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma ise mõtlen, et andur võiks olla korstnas hoopis. Kui suits seal liiga külm, siis avab ust ja kui liiga kuum, siis ust koomale.
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Koit »

Süsteeme erinevaid, mina olen itaallaste omaga kokku viit erinevat näinud. Need uksesüsteemid on ustevalmistajate poolt juurutatud, ahjutootjad kasutavad enamuses elektroonilise kontrollimehhanismiga seadmeid. Osad ühe anduriga, mis asetseb siibri taga, osadel kaks andurid, koldest väljuvas lõõris ja teine siibri taga. Põhimõtteliselt saab ju ka ukse anduriga seda süsteemi juhtida, need seadmed on ikka laiatarbe kaup ja ei taotlegi labori tingimustele vastavust. 600€ eest ilmselt laboririistapuud ei ole võimalik soetada, kuid kindlasti teeb selline asi elu kütjal palju lihtsamaks. Mul peaks mingeid brošüüre kontoris olema, aga sellel aastal ma sinna enam ei satu.

Koit
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Koit kirjutas:Tere.

Lõõridesse ei ole seda tüüpi ustel midagi veetud, andur asub ukse küljes ja ust liigutab patareidega ühendatud mootor. Teist tüüpi ustel on inertgaasiga täidetud silinder, mis siis ust liigutab. Itaallastel on tehtud ka selline seade, mis lihtsalt teatud aja möödudes klapi sulgeb, sisse ei näinud, aga mehanism oli ehitatud taolise viguri peale, nagu vanasti Riga pesumasinatel oli. Jaanuari lõpus jälle Austrias igavesti suur ahjumess, minge vaatama uurima, seal neid seadmeid paljudel tootjatel.

Koit
See Hafnertec'i AFD uks ongi mõeldud eelkõige olemasolevate kollete tõhususe tõstmiseks.

Minu poolt näiteks toodud WGS ja Hafnertec ei ole loomulikult ainsad, kes põlemisprotsessi automaatse kontrolli seadmeid toodavad. Erinevad firmad valmistavad erineva põhjalikkusega töötavaid kontrollseadmeid rohkesti. Siin link ühele artiklile, kus lühidalt kirjeldatakse kõnealuseid seadmeid firmadelt Brunner, Hafnertec, Kutzner & Weber, Leda, Schmid ja Spartherm: http://www.kl-magazin.de/brennstoffe/si ... erung.html

Et esimest korda õnnestus ka endal liituda Austriasse messile sõitjate seltskonnaga, siis ootan jaanuari lõppu suure põnevusega. Ja kuna kohe esimene loengu teemaks seal on põhjalik ülevaade koos praktiliste näidetega põlemisõhu kohta pottsepa poolt ehitatud kütteseadmete puhul, siis loodan uuel aastal selles vallas pisut targem olla.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Parema ahju radadel...

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:Ma ise mõtlen, et andur võiks olla korstnas hoopis. Kui suits seal liiga külm, siis avab ust ja kui liiga kuum, siis ust koomale.
Põhjalikematel seadmetel on ka korstnaandur täitsa olemas.
Vasta