Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Eile sai siis asjaolude kehva kokkulangemise tõttu ka esmakordselt näpp selle paljukiidetud uninaksi ahjutelliste segu sisse pistetud.
Nagu alati, sai ka seekord ahju lõpetades savisegu otsa. Kimasin siis käbedalt poodi. Riiulil oli savisegu kõrval ka ahjutelliste segu ja meenus, kuidas siin ja seal toda segu ülistatakse. Kuna kõik "staar-pottsepad" seda segu kiidavad, ei viitsind mina ka sitem mees olla ja rabasin prooviks 3 kotti seda ahjutelliste segu. Kuna ma mõtlen tihti ka kliendi rahakoti peale, oli see segu ka odavam. See, et see lisaks odavusele ka sulaselge pask on, selgus hiljem.
Segades juba vaatasin, et see ju sulaselge müürimört. Kivide installimine selle mördi abil oli juba puhas piin. No ei ole plastiline, ei nakku, kive ei saa hiljem paika kopsida ja kuivab see juba kõrvaga kuuldavalt ja silmnähtavalt.
Segasin siis uuesti ja järgisin piinliku täpsusega pakendil olevaid juhiseid. Lasin seista, segasin uuesti, igaksjuhuks kordasin.
Tulemus oli ikka sama sitt....
Vihaga viskasin kellu nurka, lubasin kliendile, et esmaspäeval tulen normaalse seguga ja lõpetame ahju ära.
Seda müürimörti võivad kasutada ehk need, kes oma ahjud hiljem krohvivad/plaadivad. Puhasvuuk-tellisahju sellega teha ei saa.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Kui ikka "sulaselge müürimõrt" ei kõlba puhasvuuk müüritise ladumiseks siis ära sõima segu, vaid otsi vigu ka endas ja oma õpetajates.
Mine vaata müürseppade laotud seina näiteks harjatud tellistest ja hakka mõtlema, kuidas nad küll seda suudavad puhtalt teha ja ikka kohe hulgem rm igas päevas. Ja hakka ükskord häbenema oma alusetust ülbust. Sul puudub selleks vähimgi pädevus.

PS Millist õiget segu siis on sinul kõlbulik kasutada?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Kaminahi, sinul puudub pädevus oma lolli järjekindlusega teisi halvustada.
Mina avaldasin siin seguteemas vaid oma arvamust. Ja see, et sa müürseppa tuled pottsepaga võrdsustama, näitab siinkohal selgelt sinu haritust.
Sina nõuad minult minu Soomes, Oulus tehtud kamina jooniseid? Saad need, kui näitad mulle mõnd pilti unibuildi ahjudest ja vahetult enne krohvimist/plaatimist. No ikka neid, mis sellesama ahjutelliste seguga laotud......

P.S. Üldjuhul kasutan ahju tegemisel Uninaks ahjusavi, millele vastavalt vajadusele erinevaid komponente sisse tembin.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

ErgoK kirjutas:Kaminahi, sinul puudub pädevus oma lolli järjekindlusega teisi halvustada.
Mina avaldasin siin seguteemas vaid oma arvamust. Ja see, et sa müürseppa tuled pottsepaga võrdsustama, näitab siinkohal selgelt sinu haritust.
Sina nõuad minult minu Soomes, Oulus tehtud kamina jooniseid? Saad need, kui näitad mulle mõnd pilti unibuildi ahjudest ja vahetult enne krohvimist/plaatimist. No ikka neid, mis sellesama ahjutelliste seguga laotud......

P.S. Üldjuhul kasutan ahju tegemisel Uninaks ahjusavi, millele vastavalt vajadusele erinevaid komponente sisse tembin.
Pojake, sa loe oma postitused paar korda üle ja siis ehk taipad, et oled ikka väga viisakad vastused saanud.
Mõista ka seda, et ma ei võrdsusta müürseppa pottsepaga vaid sean müürsepa sinusugusele saamatule pottsepahakatisele eeskujuks.
Ma ei ole sinult midagi nõudnud, lase vabaks.

Ahjutellise segust tööd koos osade testijatega. Enne viimistlust.

Pilt

Pilt

Tänagi hea neid üdini sõbralikke inimesi näha siin. Tevitus kõigile :wave:



See aga on Ahjumaailm OÜ prakigandi esimene tööproov. Ahjutelliste segu.

Pilt

Nüüd siis OULU ahjust :beg:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
haiduk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 28 Mär 2009, 10:23

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas haiduk »

Tere
Jälgin siinse teema askeldusi juba pikemat aega suure huviga, aga pole märganud ei savi ega tsemendi eeliseid/puudusi (v.a mees kellu küljes:). Pealegi ei ole mainitud midagi saviseguga armeeritud ahjudest. Segude plastilisusest hilisemal kütmisel ja tegelikult pole ju ka ümber lükatud savisegu ainuõigsust. Teemast loen küll välja, et paljalt saviseguga on siiski võimalik?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

haiduk kirjutas:Tere
Jälgin siinse teema askeldusi juba pikemat aega suure huviga, aga pole märganud ei savi ega tsemendi eeliseid/puudusi (v.a mees kellu küljes:). Pealegi ei ole mainitud midagi saviseguga armeeritud ahjudest. Segude plastilisusest hilisemal kütmisel ja tegelikult pole ju ka ümber lükatud savisegu ainuõigsust. Teemast loen küll välja, et paljalt saviseguga on siiski võimalik?
Palja saviseguga võimaliku puhasvuuk armeerimata tellisahju eest on väljas auraha, mis pikalt ootamas võimalust :)
Viimati muutis kaminahi, 05 Aug 2012, 10:22, muudetud 1 kord kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
haiduk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 28 Mär 2009, 10:23

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas haiduk »

Palja saviseguga võimaliku puhasvuuk tellisahju eest on väljas auraha, mis pikalt ootamas võimalust :)
100+saatan ei tähenda veel seda, et pole olemas:)
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Aga ma ei väida, et pole olemas. :blush: Ma panen välja isegi auraha selle olemasolu nägemise eest. :jooma
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas motamees »

ErgoK kirjutas:Eile sai siis asjaolude kehva kokkulangemise tõttu ka esmakordselt näpp selle paljukiidetud uninaksi ahjutelliste segu sisse pistetud...Segasin siis uuesti ja järgisin piinliku täpsusega pakendil olevaid juhiseid. Lasin seista, segasin uuesti, igaksjuhuks kordasin.
Tulemus oli ikka sama sitt...
Kas siin on tegu partiide erinevusega, aga... kaks viimast võtukorda on seguga midagi valesti küll.
Esimesed võtmise korrad olid hääd.
.
Tel 5o9279o
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Saab ikka tegu olla mingi partii erinevusega, ise pole kogenud, aga kindlasti on tegu aastaajast sõltuva erinevusega.
Kes arvab, et miskit on vaja kontrollida, ennast või segu, neil soovitan segada pooleks Uninaksi müürisegu Uninaksi ahjuseguga.
Sedasi saab ka segada omale sobiva plastilisusega segu.
Müürimehed lapivad oma müürid ju ikka väga erinevates ilmaoludes ja saavad hakkama.
Soovitan müüritöö näidistega tutvuda Wienerbergeri stendidel. Pottseppade hulgas on sealt paljudel avastamist kui julgetakse seda endale tunnistada, et müürsepad on müüritöös neist kõrgelt üle.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

haiduk kirjutas:Tere
Jälgin siinse teema askeldusi juba pikemat aega suure huviga, aga pole märganud ei savi ega tsemendi eeliseid/puudusi (v.a mees kellu küljes:). Pealegi ei ole mainitud midagi saviseguga armeeritud ahjudest. Segude plastilisusest hilisemal kütmisel ja tegelikult pole ju ka ümber lükatud savisegu ainuõigsust. Teemast loen küll välja, et paljalt saviseguga on siiski võimalik?
.......................................................................................

Saviseguga, armeeringuga ahjusid on juba ammusest ajast olemas. Olen pilte ka pannud oma teemadesse.
Põõran ikkagi Lp. Haiduk tähelepanu liiva tera suurusele eriti. Vähemalt minu kogemuste põhjal peaks olema umbes pooleks jämedamat( 3-3,5 mm tera) ja keskmist ( 1mm) tera, siis lisades 3-4 osa liiva 1 osa savile ja tiba tsementi, tuleb OK segu!! Kahjuks, aga ei viitsita jämedamat liiva otsida ja sedasi hakkabki näiteks 4:1 suhe saviga pudisema. Lisades, aga peenemale liivale nii palju savi, et ei pudise,siis jälle saab liiga rabe ja praguneb kuivades.
Poeasjadesse mul usku veel ei ole, aga õige liiva, kive ja vuuke niisutades, traadiga armeerides jne. saab hea ahju küll kui viitsib vaeva näha ja kogemusi ka on.
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Kuna oli juttu Uninaksi ahjusegust, siis olen enda jaoks leidnud sobiva variandi. Kvaliteetsele ? ahjusegule lisan veidi punast savipulbrit ning ehitusliiva 0,63...2,0 mm. See tõstab küll hinda kuid tulemus saab päris hea. Tehke proovi.

Andres.
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

motamees kirjutas: Kas siin on tegu partiide erinevusega, aga... kaks viimast võtukorda on seguga midagi valesti küll.
Esimesed võtmise korrad olid hääd.
V6ib-olla t6esti sattus kehvem partii. Igaljuhul jättis see segu äärmiselt kehva esmamulje. Eile hommikul tööd l6petama minnes, ei adunud samuti sellel ja myyrimördil vahet. Savisegust vuugid nägid välja kordades kenamad, kui myyrimördi vuugid.Ju oli seekord kehv partii ja mingil ajal riskin ehk uuesti ahjutelliste seguga katsetada.
Ja Raivo Koppel - Eks ma ikka olen myyrisegu vahest näppinud. Kasv6i selle korstna juures, mille sinu disainer pruuni vuugiga soovitanuks laduda. Saan ka puhasvuuk myyriga hakkama, aga ahju ehitusel on ikka väheke minu valida, millist segu ma kasutan. On vist nii?
Ja Oulu kamin, millest härra Raivo järjepidevalt lätrab :
Pilt
Ahju jooniseid ma talle lörtsimiseks kyll ei viitsi vist anda, kuna mina ei ole senimaani oma kysimusele saanud vastust, millega rahul oleksin. Vaidlus tekkis meil ikkagist ju puhasvuuk-tellisahjude teemal. Kaminahju toodud pildil oleva kasti ladumiseks ei pea ilmselt olema ei pottsepp, ega ka myyrsepp ;)
P.S. Oulu ahju tellija tingimuseks oli, et soojaks peab minema vaid kypsetusahi. Kes vähegi end pottsepaks peab, saab kindlasti ka ise selle kamina l66ridest aru, ega vaja selleks lisajooniseid/pilte.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ergo poisu, minu puhasvuuk tööd näed ära kahel kodulehel. " Nagu näen ära sinu "näppimised". Peab ikka arukus olema, lappida sama puhasvuuk ahju kahe erineva seguga :)
Vastad siis ehk ära, kes selle OULU ahju ehitas :scratch:
PS
Loe ja mäleta mida küsid, " Saad need, kui näitad mulle mõnd pilti unibuildi ahjudest ja vahetult enne krohvimist/plaatimist."
Sinul puudub lausa seadusega õigus end pottsepaks pidada.
Vähemalt ürita säilitada viisakat tooni, et saaksin samaga vastata.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Arukas peaks olema hoopis oma järelduste tegemisel. Segu tuli puudu viimal66ri ladumisel, mis ilmselt läheb hiljem krohvi alla. Natuke oli plaanis ka ahju pealtkatmisel seda kasutada.
Kui ma näitan oma kodulehel ja ka siin foorumis m6nd oma tehtud tööd, peaks lollile ka selge olema, kes on autor :) Kaminahi ainult ei suuda taas aru saada, et ka peale tema on keegi v6imeline ahjusid "viimistlema". Ikka oleks vaja midagi kraaksatada. Muidu v6ib-olla ei saa keegi ju aru, kes siin maarjamaal see k6ikse parem ahjumeister on :)
Ja vaata, selle seaduse koha pealt on nyyd nii, et erinevad koolitused ja täienduskoolitused on mul läbitud, ahju dokumentatsiooni on meil v6imalik väljastada ja minu enda seaduses ettenähtud 6igus tuleb ehk siin sygisepoole. Kui aega rohkem tekib.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Võid sellised teadja stiilis postitused nüüd ära lõpetada. Kui sa ei saa või ei oska suheldud siis ära piina ennast.

PS Vennad Kaeramaad on juba varemgi kasutanud oma kodulehel võõraid tõid ja kuna ka minu tööde fotosi enda tööde pähe, siis on mul nagu kohe õigus ka midagi nüüd küsida ja osata küsida.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Donald
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 19 Okt 2010, 15:43
On tänatud: 1 kord

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Donald »

Tere, loen ka siinset teemat ja loodan, et teie tulist arutelu ei sega ühe väikese vaheküsimusega. Nimelt ehitati mulle ka hiljuti üks pliit+soemüür ning pottsepp kasutas ka puhast savisegu ning seda 1:2 vahekorras liivaga. Kui mälu ei peta siis tera suurus oli 0-0.8.

Teie juttu lugedes näen siin aga sootuks teisi numbreid ja koostisosasid - kas on põhjust muretseda?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Siine tuline arutelu tänaseks .... :blink:
Ehk keegi asjatundjatest ikka avaldab arvamust sellise segu suhte üle. :beg:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kas pragusid ei ole näha vuugi keskel? Kui midagi viga näha pole, siis mine tea... Õige see asi muidugi ei ole.Juba laduda on sellist kitti väga raske. Vuugid on vist üsna kitsad?
teadja
külaline

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas teadja »

Donald kirjutas:Tere, loen ka siinset teemat ja loodan, et teie tulist arutelu ei sega ühe väikese vaheküsimusega. Nimelt ehitati mulle ka hiljuti üks pliit+soemüür ning pottsepp kasutas ka puhast savisegu ning seda 1:2 vahekorras liivaga. Kui mälu ei peta siis tera suurus oli 0-0.8.

Teie juttu lugedes näen siin aga sootuks teisi numbreid ja koostisosasid - kas on põhjust muretseda?

No esialgu ära muretse, yle vuukida jöuab ju alati. Savi tundub jah olevat liiga. Ise kasutan sama tera suurust. Edu!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma arvan, et üle vuukida seal esialgu midagi ei saa olla, sest vuugid peaksid ju kõvad küll olema ( pragudest pole juttu olnud)
Siiski, see tera suurus tundub mulle küll pisike. Tegelikult väiksema teraga on lausa kohustuslik savi rohkem lisada. Ise pean oluliseks ka savisegu leotamist enne töö algust ja hiljem pisut tsementi lisada pole ka mingi patt...nagu siin palju juba räägitud.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:Kas pragusid ei ole näha vuugi keskel? Kui midagi viga näha pole, siis mine tea... Õige see asi muidugi ei ole.Juba laduda on sellist kitti väga raske. Vuugid on vist üsna kitsad?
Robi 1 kirjutas:Ma arvan, et üle vuukida seal esialgu midagi ei saa olla, sest vuugid peaksid ju kõvad küll olema ( pragudest pole juttu olnud)
Siiski, see tera suurus tundub mulle küll pisike. Tegelikult väiksema teraga on lausa kohustuslik savi rohkem lisada. Ise pean oluliseks ka savisegu leotamist enne töö algust ja hiljem pisut tsementi lisada pole ka mingi patt...nagu siin palju juba räägitud.
Robi, liigud õiges suunas, aga äkki tasuks asi esmalt enda peas lõpuni arutleda ja vaid tulemus üles tähendada. Hirmutad siin pliidiomanikku enam kui maailmalõppu kuulutanud. Või see "kirjutan, järelikult olen" -tunne ei lase nõnda talitada?

Reklaamid agaralt Uninaksi segusid, võibolla loeksid ka, mida nemad oma segu koostise kohta teada andnud: http://www.uninaks.ee/tooted/muurisegud/ahjusegu Klikka "Pikk kirjekdus" ja leiad muuhulgas ka säärase lõigu:

KOOSTIS
Peeneteraline kvartsliiv (maksimaalne tera 0,8 mm), savipulber, kuumakindlad sideained.
Viimati muutis Leevi, 22 Dets 2012, 14:46, muudetud 1 kord kokku.
teadja
külaline

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Ma arvan, et üle vuukida seal esialgu midagi ei saa olla, sest vuugid peaksid ju kõvad küll olema ( pragudest pole juttu olnud)
Siiski, see tera suurus tundub mulle küll pisike. Tegelikult väiksema teraga on lausa kohustuslik savi rohkem lisada. Ise pean oluliseks ka savisegu leotamist enne töö algust ja hiljem pisut tsementi lisada pole ka mingi patt...nagu siin palju juba räägitud.
Robi, kus see kohustus kirjas on? Kas 1:2 on veel vähe? Vöi sulle jällegi tundub?
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Teadja, arvan, et Robi pidas siiski juba seda vahekorda 1:2 liiga kangeks.

Eks seguga ole nii, et tehases valmistatul on koostis paigas ja ise tehes valid vahekorra vastavalt savi ja liiva omadustele nö käega katsudes ja tunde järgi.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Karm teema. Paljalt saviseguga tellisahjud.

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sellest sai vist igaüks aru, et 1:2 on palju kange küttekollete ehitamiseks. Mingi muu asja jaoks võib täitsa sobida, aga see selleks. Ütlesin lihtsalt seda, et peenema liiva puhul peab savi rohkem olema, sest savi osakesed peavad olema iga liivatera ümber. Kui peenem tera, siis seda pinda ju rohkem, mille ümber savi siduma peab. Jämedma tera sees on ju kivi rohkem, mis sidumist enam ei vaja. Olen lihtsalt ise katsetand ja proovind nii peenemat kui jämedamat ja sellest oma järeldused teinud. Hiljem oma tehtut lammutades ju kohe näha mis hea, mis mitte ( täna just vahetasin ühel oma ahjul välja klappsiibri ja pidin ka pool meetrit slepet lammutama. Ubes 7 aastat vanad vuugid olid nii kõvad, et kive andis puhtaks saada).Kordan, siis veel mustvalgelt üle, et omale meeldib kasutada peenemat ja jämedamat liiva pooleks ja koosti saviga 1:3...3,5. Ahju välismüüris ja korstna soojades osades 1:4 +10% tsementi.
Uninaksi ahjusegusid olen paar korda proovind ja olen lisanud ka Uninaksi Kiviliimi välismüürile. No see on üks OK kraam küll!!
Vasta