KENA KÖIK !

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Väga huvitav info Anski! Ma olen ise ka sellise ahju ehitanud ja imelikul kombel ta on tõepoolest väga hea. Säilitab soojuse pikalt. Ehitada muidugi odav ja lihtne. Kindlasti tuharestiga.
Tegemist pole ikkagi selles mõttes Soome tüüpi ahjuga, nagu meie siin Eestis mõtleme. Tegelikult see 30. aastase kogemusega pottsepp arvas, et soomeahjul läheb tuli otse korstnasse ja ta kutsus seda ahju " suureks korstnaks". Tegelikult ongi soomeahju eripära see, et seal ei ole ühtegi rauda vaja...rääkimata raudteeroopast. Mulle omale meeldib kõige rohkem, see üsna algupärane soomekas, kus suits keerutab ümber kesklõõri alla, piki nelja külge. Omale olen, aga juba pikemalt plaanind ehitada suure kerisahju, millel laskuvad lõõrid ahju alt läbi ja alt korstnasse.
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas heints »

Tundub, et inimesed jagunevad kaheks :
need kes jagavad oma teadmisi ja
need kes ei jaga oma tedmisi
Heino Soon. Kuressaare
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas fanatic »

heints kirjutas:Tundub, et inimesed jagunevad kaheks :
need kes jagavad oma teadmisi ja
need kes ei jaga oma tedmisi
Ja mis jääb mitte jagajatele, kritiseerida jagajaid :)
Tile-Tant
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 08 Juul 2009, 10:45
On tänatud: 3 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Tile-Tant »

heints kirjutas:Tundub, et inimesed jagunevad kaheks :
need kes jagavad oma teadmisi ja
need kes ei jaga oma tedmisi
tere,

samas need jagajad jagunevad veel mitmesse alarühma.
mõningad neist ehk ka sellised: pooltõdede jagajad, ise-ka-ei-tea mille jagajad, oma vastuvaidlematu absoluutse tõe jagajad jne jne. eks ole muidugi ka heade nõuannete jagajaid. Eks igaüks peab kuidagi selekteerima enda jaoks need nõuanded-teadmised.
ps.juhtus eelmine nädal kätte maalehe järgmise aasta kalender ja seal oli kirjas kui mälu ei peta vist hispaania vanasõna a-la: "iga Sulle antud nõuanne on nõuandja huvides"
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Milleks järelhüüded? Värdjad ei sure, nad lähevad pensionile ja elavad privas edasi (olen debiililt täna nii mõnegi kirja saanud). Kui tööd ja feim otsa saavad, küll siis teeb comebacki nagu kõhukad rockipeerud.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Selle targa jutu peale küsiks Leevilt, et miks Sina mind kunagi pole kutsunud oma objektile vaatama . Kaminahi igatahes kutsus viimati, kuigi ta teadis kui põikpäine ma olen. Mulle on pea võimatu midagi uut jutuga selgeks teha kui ma ise ei näe, et asi peaks teisiti olema või on juba pikemad kogemused kellegil.
Ma olen ikka enamuse siinse rahva tegemisi ise vaatamas käinud ja nendega ka suhtleme edasi.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas virgor »

Robi 1 kirjutas:Selle targa jutu peale küsiks Leevilt, et miks Sina mind kunagi pole kutsunud oma objektile vaatama . Kaminahi igatahes kutsus viimati, kuigi ta teadis kui põikpäine ma olen. Mulle on pea võimatu midagi uut jutuga selgeks teha kui ma ise ei näe, et asi peaks teisiti olema või on juba pikemad kogemused kellegil.
Ma olen ikka enamuse siinse rahva tegemisi ise vaatamas käinud ja nendega ka suhtleme edasi.


Enamuse :scratch:
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
teadja
külaline

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Selle targa jutu peale küsiks Leevilt, et miks Sina mind kunagi pole kutsunud oma objektile vaatama . Kaminahi igatahes kutsus viimati, kuigi ta teadis kui põikpäine ma olen. Mulle on pea võimatu midagi uut jutuga selgeks teha kui ma ise ei näe, et asi peaks teisiti olema või on juba pikemad kogemused kellegil.
Ma olen ikka enamuse siinse rahva tegemisi ise vaatamas käinud ja nendega ka suhtleme edasi.
Robi, kas sa mötled seda tösiselt? Kas pottsepa töömaa on mingi tsirkus vöi?
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas t800 »

Robi, kas sa mötled seda tösiselt? Kas pottsepa töömaa on mingi tsirkus vöi?

Siis oleks ju päris igavkui kõik pottseppmeistrid sinu moodi vaikides ja omaette nohisedes ahjusid ehitaksid ja kui vastaksid siis vaid üks ja sama
"see ahi ei kõlba,see läheb laiali,materjalid on valed," jne.
Mina nt vaataksin hea meelega kuidas sa oma "kaootiliselt"täis loobitud 100 aastase kestvusega superahju valmistad ...aga sa ei kutsu ju... :D
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:Selle targa jutu peale küsiks Leevilt, et miks Sina mind kunagi pole kutsunud oma objektile vaatama . Kaminahi igatahes kutsus viimati, kuigi ta teadis kui põikpäine ma olen. Mulle on pea võimatu midagi uut jutuga selgeks teha kui ma ise ei näe, et asi peaks teisiti olema või on juba pikemad kogemused kellegil.
Ma olen ikka enamuse siinse rahva tegemisi ise vaatamas käinud ja nendega ka suhtleme edasi.
Robi, kõige austuse juures, aga kas asi ei peaks välja nägema nii, et sina avaldad soovi minu töömaa külastamiseks ja mina olen sellega nõus või siis mitte? Mitu korda olen su soovi tagasi lükanud? Ehitan praegu Vormsil, Läänemaa mehel ei oleks siia pikk maa tulla, aga kordan, minu asi ei ole eraldi kutseid laiali saata. Ära sellesse Kaminahi mantlipärija rolli nüüd liiga sisse ka ela, et muudkui arvad, et kõik on kohustatud sulle mingis suvalises foorumis pidevalt ja avalikult oma tegemistest aru andma. Võta ühendust, lepi kokku, astu läbi ja kogu lugu.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tegelikult ei ole ükski amet tsirkus...aga samas ei tasuks üli tõsist kaitsemüüri omale ümber ehitada, millest keegi läbi ei tohi vaadata. Ei ole foorumis ka tarvis solvuda üksteise peale nii palju, sest tihtilugu saadi lihtsalt valesti aru üksteisest, vaadeldes asju erinevate külgede pealt, aga asi on sama. Ühele meeldib tütar ja teisele ema, kolmas ei saa iseendaga hakkama...ja viriseb nagunii alatasa.
Mina olen igatahes oma seisukohad selgelt ära väljendand siin ja jään nende asjade juurde( näiteks ei pea õigeks õhukese seinaga ahju põhikütteks ja madala kasuteguriga kollet, või kasutada ja propakeerida ainult neid materjale, mis kättesaadavad ainult varakatele inimestele jne.). Oki...kui olen kellegile varbapeale astunud,,,siis palun vabandust!! :hello:
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:Tegelikult ei ole ükski amet tsirkus...aga samas ei tasuks üli tõsist kaitsemüüri omale ümber ehitada, millest keegi läbi ei tohi vaadata. Ei ole foorumis ka tarvis solvuda üksteise peale nii palju, sest tihtilugu saadi lihtsalt valesti aru üksteisest, vaadeldes asju erinevate külgede pealt, aga asi on sama. Ühele meeldib tütar ja teisele ema, kolmas ei saa iseendaga hakkama...ja viriseb nagunii alatasa.
Mina olen igatahes oma seisukohad selgelt ära väljendand siin ja jään nende asjade juurde( näiteks ei pea õigeks õhukese seinaga ahju põhikütteks ja madala kasuteguriga kollet, või kasutada ja propakeerida ainult neid materjale, mis kättesaadavad ainult varakatele inimestele jne.). Oki...kui olen kellegile varbapeale astunud,,,siis palun vabandust!! :hello:
Vastasin su küsimusele selle kohta, miks ma ei ole sind oma objektile vaatama kutsunud. Loodan, et ammendavalt.

Millise kasuteguriga kolle on sulle vastuvõetav? Kas EN 15544 järgi ehitatu läbib sõela? Millised siunu poolt ehitatavad kolded ületavad kasuteguri osas 78% ja mil viisil seda tõestad?

Ahjude jaotamine rikaste ja vaeste ahjudeks ja nendevahelise lõhe mõõtmine on teemana jabur, sest odavat ahju ei ole olemas.
Yaager
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 09 Aug 2012, 15:37
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 17 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Yaager »

Leevi kirjutas: Robi, kõige austuse juures, aga kas asi ei peaks välja nägema nii, et sina avaldad soovi minu töömaa külastamiseks ja mina olen sellega nõus või siis mitte? Mitu korda olen su soovi tagasi lükanud? Ehitan praegu Vormsil, Läänemaa mehel ei oleks siia pikk maa tulla, aga kordan, minu asi ei ole eraldi kutseid laiali saata. Ära sellesse Kaminahi mantlipärija rolli nüüd liiga sisse ka ela, et muudkui arvad, et kõik on kohustatud sulle mingis suvalises foorumis pidevalt ja avalikult oma tegemistest aru andma. Võta ühendust, lepi kokku, astu läbi ja kogu lugu.
Kui oleksin lähemal, siis kindlasti avaldaksin soovi läbiastumiseks ja küsiks nõusolekut nii Sinult kui peremehelt. Aga kuna olen suht kaugel, siis on minu tagasihoidlik küsimus selline, et kas ehitad ahju? ja kas on lisaõhukanalid? Kui ja, siis kas oleksid nõus tegema foto(t)d, et näha kuidas Sina neid oled teinud.
Lugupidamisega :hello:
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Leevile: Koldega seotud probleeme ise arutleks nii, et kolde alumises osas toimub esialgne puidu põlemine, mis tekitab gaasilisi aineid kolde ülaossa, kus need kuumas leegis põleda saavad. Kolde tõmme ja puugaaside tekkimise kogus peab olema tasakaalus, et liiga palju põlemata ainest lihtsalt korstnasse ei lenduks. Selleks on vaja saavutada koldes piisav temp. ja õhukogus . Ise oma kogemustest võin õelda, et V põhjaga kolle aitab põlemisele tunduvalt kaasa ja teeb ahjukütmise mugavaks. Kindlasti on palju kasu ka kolde seintele vertikaalsete ribide ehitamine, mis suunavad soojenenud gaase kõrgremale. Sama moodi oli huvitava lahendusena toodud kandiliste torudega lisaõhk koldes kõrgemale. Torud tagavad õhu tõhusa soojenemise ( kuidas, aga toru seal vastu peab...selles ise julgen siiralt kahelda). Sellised teemad on väga huvitavad ja aitavad kindlasti puhtamale põlemisele kaasa.
Viimati muutis Robi 1, 06 Dets 2012, 11:08, muudetud 1 kord kokku.
koma2
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 29 Aug 2011, 14:29
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas koma2 »

Ja teine pool küsimusest: kuidas tõestad? Vastused oleks sobilikud mõnes teises teemas.
Aga nii muuseas ei pea foorumis kellelegi midagi otseselt tõestama, teisalt ei pea ka midagi ütlema. Vahel võib ka kritiseerimata jätta. Ja siis veel, et enamik siinsetest teemadest on kas ühe või teise kasutaja poolt ära risustatud isikliku vihavaenu tõttu, võrdlemisi igav lugeda. Võibolla on teemaalgataja "lahkumine" ka selles osas positiivne, üks pind silma vähem. Näis-näis.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mina suhtun foorumisse nii, et see on nagu elav raamat, mida me ise pidevalt kirjutame, aga mille järgmist lehekülge ei oska iial ette arvata. Mida, aga arvata sellest, et üks tegus osapool on lahkunud siit jäädavalt...? Sama moodi võiks küsida, et kui Oskar Lutsu " Kevadest " Joosep Toots välja võtta, et mis jääb, siis romaanist järele või keda sinna asemele panna? Ma tõesti ei tea, aga peaasi, et siin edaspidi igavaks ei lähe ja keegi võtaks mingi vastutuse asjade üle, et Eesti ahjumaailm ikka seaduslikult edasi ja paremaks areneks.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Robi 1 kirjutas: Ühele meeldib tütar ja teisele ema, kolmas ei saa iseendaga hakkama...ja viriseb nagunii alatasa.
:lol: :good:
teadja
külaline

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas teadja »

t800 kirjutas:
Robi, kas sa mötled seda tösiselt? Kas pottsepa töömaa on mingi tsirkus vöi?

Siis oleks ju päris igavkui kõik pottseppmeistrid sinu moodi vaikides ja omaette nohisedes ahjusid ehitaksid ja kui vastaksid siis vaid üks ja sama
"see ahi ei kõlba,see läheb laiali,materjalid on valed," jne.
Mina nt vaataksin hea meelega kuidas sa oma "kaootiliselt"täis loobitud 100 aastase kestvusega superahju valmistad ...aga sa ei kutsu ju... :D
Töö ajal teeb pottsepp tööd ja kui vaja vöib nohiseda vöi ka vilet lasta.
No ei kujuta ette, kuidas vaataks sellele tulevane ahju omanik, kui eri näod
hakkavad tema elamises kulgema. Pealeselle on iga ahi tervik ja ma ei näe
mingit mötet sellel, et kylaline käib ja näeb vaid näiteks koldeehitust, teadmata
mis saab edasi. Kui on tösine huvi, siis peab ahju ehitust nägema otsast löpuni.
Köik sölmed, mida meister ehitab, peavad vaatajale arusaadavad olema. Seega
saab see vaatleja olla ainult öpilane. Kellel niisama igav ja kellele piisab vaid
yhest ahjutyybist minu töömaale kyll asja pole. Nii öelda virisejaks jään ma ka
edaspidi.Ei saa ma ju rahulikult pealt vaadata, kuidas möni ninatark foorumis
pooltödesi ja vahel lausvalesi pyha töena kylastajale pähe taob! Edu!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ei tea...minul endal küll käivad tulevased kliendid ja huvilised objektil vahetevahel vaatamas ja ei häiri see kedagi. Sama moodi vaatan ise teiste tegemisi ja suhtleme.
Väga harva on olnud paar sellist olukorda, et omal väga kiire ja lihtsalt ei jaksa lõpututele küsimustele vastata...aga üldiselt on igaüks teretulnud suhtlema ja vaatama.
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas heints »

teadja kirjutas:
Jah,minu õpetaja ei varjanud oma võtteid,vaid jälgis,ja seda konkreetselt töö
käigus,et ma just täpselt nii teeksin kuidas vaja.

..... ja mina võtan mütsi maha Raivo ees, kes kutsus mind ja Motameest ahju õppe praktikale, ning andis edasi väärt oskused. Pole mitte igalühel midagi sarnast vastu panna.
Heino Soon. Kuressaare
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: KENA KÖIK !

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Kas nüüd, kus austatu taas aktiivselt foorumis osaleb, ei oleks mõttekas suremine ja suurejooneline lahkumispidu teadmata ajaks edasi lükata?
Vasta