Minu tegemised

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Alustan siis seda teemat sellest, et aastaid tagasi sai maamajja ostetud valmiskamin, mis küttis 20m2 tuba ainult siis, kui tuli all oli. Nii kui tuli kustus ja siiber kinni sai, oli soe läinud. Seda eriti eelmise talve -20 kraadiste külmadega.
Sai siis mingil hetkel (suvel) otsustatud, et kamina asemele tuleb ehitada korralik ahi. Maamajas elab mul ema ja tema sooviks oli, et ehitatav tulease meenutaks natukenegi kaminat. No et oleks madal ja saaks sinna peale igasuguseid nipsasju ja muud träna laduda.
Rahaliselt oli muidugi ka üsna kitsas. Suur osa uue ahju rahast tuli mahamüüdud valmiskaminast. Uue ahju uks, tuhaluuk, lõõride puhastusluugid ja šamottkivid on uued. Telliseid kogusime paar kuud.
Selline kamin oli alguses :
Pilt

Uue kamina algus :
Pilt

Ja lõpp :
Pilt

Ahi jääb kütma 20m2 tuba ja lisakütteks tegelikult vahest ka kööki, kus tegelikult on puuküttel pliit, millele lisatud vesipõrandaküte.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tore küll kui tuba nüüd soe. Ma ise mõtlen, et ehk oleks veel parem kui sisevooder poleks päris maasta alanud, sest ega seal all pole nii palju seda salvestatavat massi ja lõõri paksust vaja kui kõrgemal.
Viimati muutis Robi 1, 27 Nov 2012, 21:55, muudetud 1 kord kokku.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas virgor »

Robi 1 kirjutas:Tore küll kui tuba nüüd soe. Ma ise mõtlen, et ehk oleks veel parem kui sisevooder poleks päris maasta alanud, sest ega seal all pole nii palju seda salvestatavat pinda vaja kui kõrgemal.
Nalja teed Robi.Alt hakkabgi ju soe pihta ja läheb üles.Ikka tuleb soe põranda lähedalt läbi lasta.
Üks asi mis selle ahjukese juures mulle ei meeldi on see,et vooder ja sisu ei ole eraldatud.Muidu lahe vanas stiilis .
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Palju see voodri paksus, siis ülevalt on?
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas virgor »

Sorri ,ei sega :blush:
Viimati muutis virgor, 27 Nov 2012, 21:30, muudetud 1 kord kokku.
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kas alguse ja lõpu vahelisest tegemisest samuti pilte on ja näha saaks?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Eks ma mõtlesingi autori käest küsida...aga sa Virgor olid nobedam... :thumbsup:
Yaager
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 72
Liitunud: 09 Aug 2012, 15:37
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 17 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas Yaager »

Mul tekkis mõte Urmase ahju nähes sama mõte, et ahi võiks madalam olla - kui parameetrid lubavad pinna ära kütta. Kui suur on ahju pind ja kui kaua oled kütnud?
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas virgor »

Muutsin eelmist kirja :amen:
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas raga »

Ma arvan, et selle kõrguse pealt polegi nii hullu kokku laduda, aga vähemalt poolest ahjust kindlasti vahega. Kaminahi on natuke nagu tagurpidi klassikaline ahi. :) Alt laiem osa on vast eelkõige puhastamiseks, tegelt tagaseina suubumine võib ka vähe kitsaks jääda.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Tagaseina suubumine on jah suht kõrgele jäetud ja lihtsam ning praktilisem oleks ava madalamale olnud tuua...aga kui asi toimib ja omanik rahul, siis pole ju midagi vaja rääkida. Või mis tarbeks meister selle teema tegi? Igatahes huvitav on lugeda uusi teemasid foorumis ja tahaks loota , et näeme ka väga kogenud meeste-naiste tegemisi edaspidi.
Edu igatahes kõigile ja kaunist tööpäeva ( kes muidugi rahus magada said...)!
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Selle ahju lõõrid nüüd päris maast ei alga. Kuhu lõõrid ulatuvad, on näha alumistest tuhaluukidest. Tegemist on kahe langeva ja kahe tõusva lõõriga. Ka esiküljele sai väike lõõr tehtud. Ahju äraminek jäi samale kõrgusele, sest äraminek toimub läbi kahekordse (fibo+palk) seina ja uue äramineku tegemine oleks kohutavalt tülikas olnud. Kahjuks ahju ehitamisest hetkel rohkem pilte pole, sest nagu ikka, pildistamine jääb töötegemise ajal tahaplaanile :)
Teema tegingi selleks, et siin edaspidi enda tehtud huvitavamaid töid tutvustada. Pildistamisse tuleb ka edaspidi tõsisemalt suhtuda....

Ja Robi : Mina arvan just, et mõistlik on lõõrid võimalikult madalalt alustada.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

ErgoK kirjutas:
Ja Robi : Mina arvan just, et mõistlik on lõõrid võimalikult madalalt alustada.
-------------------------------------------------
Kas keegi saaks üldse teisiti arvata...aga peaasi, et ema rahul on !
anski
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 27 Mai 2012, 03:02
On tänanud: 60 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Minu tegemised

Lugemata postitus Postitas anski »

Tere!

Noh, näiteks Cronspiesen ilmselt arvab teisiti.. lõõrid hakkavad alles umbes ukse ülaserva kõrguselt. Madalam ahjuosa ongi ilmselt mõeldud jahutuseks ja seda saab veel tõhustada kui väljast toob külma ahju sisse. :)

Ja täitsa asjaliku ahju Ergo teinud. Sellega saab nüüd ema toa soojaks kütta, mida hoopis sama raha eest soetatud tehaseahjuga kindlasti ei saaksi hakkama kui mitmes tuuris.

Endal ka see tagaseina suubumine tuli kunagi ülakorruse ahjul kõrgemale jätetud. Vana ahi oli ülaühendusega korstnalõõri kuhu juba kaks ahju on ühendatud alumisel korrusel ja seda ma ei enam tahanud kasutada. Vana pliidi jaoks oli korstnas 2 lõõri millest ainult teine tuli uuele pliidile. See praadiahi lõõr algas ülemalt kuhu siis uue ahju ühendus sai tehtud teiselt poolt. Üleval need lõõrid saavad kokku ja teise pealt algab õhulõõr pliidikubu jaoks. Selline oli minu tegemine suubumisega. :)
Vasta