Dushiruum puumajja

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
S.
külaline

Dushiruum puumajja

Lugemata postitus Postitas S. »

Ehitan vanasse ristpalkmajja teisele korrusele Wc/dushiruumi. Näha on, et ventilatsioonipuuduses on lauad seal (endises wc-s) juba pehkinud, seega ilmselt peale dushi tegemist muutuks asi veel õudsemaks. Ruum tuleb täpselt korstnajala kõrvale.

Üks võimalus, nagu ma aru saan, et ventilatsioon ühendada korstna õhutuslõõri? Milline lõõr üldse korstnas on õhutuseks? Kust ma seda teada saan?

Teine variant on ilmselt tuua venditoru 4 m välisseinani ja teha auk läbi palkide? Ilmselt endal ei ole küll sellist tööriista mis teeks augu läbi palgi, seega oskab ehk keegi öelda palju selline töö maksma võiks minna.

Korter ise asub Tartus.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Milline lõõr on ventilatsiooniks, vaata maja projektist.

Läbi puuseina on auku lihtne teha, isegi drelli, rauasaelehe ja peitliga saab hakkama. Muidu müüakse ka vastavaid oherdeid, mis käivad drelli otsa. ehituspoodides müügil, kuid seal ei ole väga suuri.
S.
külaline

Lugemata postitus Postitas S. »

Ainuke plaan mis maa-arhiivis oli, näeb väja selline - http://miumau.pri.ee/kaos/pildid/riia0/01_plaan.jpg ja siit küll ei nähtu, milline on õhtutuslõõr. Palk on aga üle 10 cm paks, sealt küll drelliga raske läbi minna.

Ilmselt ikka korstna kaudu, või ka mingi võimalus vist viia katusele ventilatsioon välja. Eks ma uurin. Tänan vastamast!
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

aga mina ronisin korstna otsa ja eristasin oma silmaga õhutuslõõri suitsulõõridest :roll: Kas teie nii ei saa?
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

teie plaanist on näha et Wc st on ligipääs ainult ühele äärmisele lõõrile.üldiselt on kolme lõõriga vanadel korstnatel ikka keskmine vent lõõr (aga see ei ole kindel)
Vasta