Katusealuse soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
Vaata
külaline

Katusealuse soojustamine

Lugemata postitus Postitas Vaata »

Tervist.

Nii, hetkel on käsil katusealuse soojustamine, ehitan välja toaks.

*Tegemist on kivikatusega, mille all on 50mm roovid, roovide all pigimatt ja siis horisontaallauad (servamata), siis katuse sarikad 6".
*Hetkel olen katusesarikatele lisanud distantsliistud, mis on horisontaallaudadest 60mm kaugusel, et tagada nn sundvent-> õhk tuleb tuulutuskastist ja väljub katuse harjast. Olen kahjuks kastanud seal Viisnurga tuuletõket, kõik ühendused olen kinniteipinud ja raskesti ligipääsetavad kohad vahuga lasnud. Hetkel on laes 150mm Isoveri vill ja peal arurutõke.

Mis oleks edasi parem lahendus? Kas pikendada veel sarikaid (seekohrd horisontaalselt) et mahutada veel 100mm villa või võib kasutada ka penoplasti- tagamaks paremat niiskusetõket? Peale siis veel foolium? ja kips.

Ette tänades,
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Katusealuse soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui sooja tahad siis sissepoole sarikatega risti võid tõesti soojustust lisada, kusjuures vahtplast on aurutõkke kohapealt igati OK (aga mitte tuleohutuse). Sai pandud risti teisel põhjusel, sedasi sai sise alussein sirgeks aetud. Edasi oligi vaid aurutõke ja kohe siseviimistlus.
Kips mängival puitpinnal on kahtlane tegevus, sest puit liigub vähesel määral ikkagi.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Katusealuse soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Vaata kirjutas: *Tegemist on kivikatusega, mille all on 50mm roovid, roovide all pigimatt (?) ja siis horisontaallauad (servamata), siis katuse sarikad 6".
*Hetkel olen katusesarikatele lisanud distantsliistud, mis on horisontaallaudadest 60mm kaugusel, et tagada nn sundvent-> õhk tuleb tuulutuskastist ja väljub katuse harjast. Olen kahjuks kastanud seal Viisnurga tuuletõket, kõik ühendused olen kinniteipinud ja raskesti ligipääsetavad kohad vahuga lasnud. Hetkel on laes 150mm Isoveri vill ja peal arurutõke.
Eemalda aurutõke, lisa soovitud määr soojustust, aurutõke, viimistluskiht.
sauts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 14 Mai 2012, 07:38

Re: Katusealuse soojustamine

Lugemata postitus Postitas sauts »

Mul oli vist meeltesegadus,sest peale äsja liistude kättesaamist,kukkusin neid kohe taladesse taguma,tuuletõke korralikult peale,siis isover ja ristlatid...sain pidama.Olin seda ettevõtmist nii kaua oodanud,et unustasin puidu head niiskusomadused.Mitusada aastat pean nüüd ootama või on vaja tõesti kõik veerand katusealust uuesti lahti kiskuda?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Katusealuse soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

sauts kirjutas:Mitusada aastat pean nüüd ootama või on vaja tõesti kõik veerand katusealust uuesti lahti kiskuda?
Miks sa seda ootamist või lammutamist tarvilikuks pead? :scratch:
Vasta