Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalju paneel kirjutas:Skeemi mul ei ole. Torusid on katusel 20 tk. Süsteem on hiinas toodetud. Paigaldajaga on lood pahasti. Alguses käidi ja sätiti midagi, nüüd enam kõnedele ei vastata. Praegu paagis 39 kraadi vesi. Õhtul kukub temp maha ja hommikul sooja enam ei saa. Sisuliselt saan sooja vett ainult päeval kui tenni ei kasuta.
Ilmselt müüdi sulle odavaimad hiinakad, mis meie kliimasse ei sobi. Tean, et näiteks firma Joyan Solar toodang on Soomes lõhki külmunud, kahjuks ei suuda leida hetkel linki piltidele, mis soomlased teinud :( . Suudad või oskad äkki eemaldada torud kollektorist ja vaadata nii "pudelite" kui neis olevate vasktorude olukorda?
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
marguso kirjutas:Tore muidugi. Tegin samuti Toru Jüridele hinnapäringu ja huvi reaalne. Aga kas eelmiste kommenteerijate kommnetaarid näitavad firma suhtumist???? Ja pole samuti vastust saanud.
Kui nii siis pole mul seda vastust vaja ka. maksma ma hinnapakkumise eest ei hakka ka.
Kas sa ise oleksid nõus tasuta tööd tegema? Ilmselt mitte,küll aga nõuad seda teistelt.
Ju tuleks ameti vahetamisele mõelda, ei ole kaup odav ja kui oma ametit ei valda, ehk leiab sobivama töökoha ;)
Hetkel teed juba torujürile antireklaami, kui ise veel ei märganud
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Kalju paneel kirjutas:Skeemi mul ei ole. Torusid on katusel 20 tk. Süsteem on hiinas toodetud. Paigaldajaga on lood pahasti. Alguses käidi ja sätiti midagi, nüüd enam kõnedele ei vastata. Praegu paagis 39 kraadi vesi. Õhtul kukub temp maha ja hommikul sooja enam ei saa. Sisuliselt saan sooja vett ainult päeval kui tenni ei kasuta.
Ilmselt müüdi sulle odavaimad hiinakad, mis meie kliimasse ei sobi. Tean, et näiteks firma Joyan Solar toodang on Soomes lõhki külmunud, kahjuks ei suuda leida hetkel linki piltidele, mis soomlased teinud :( . Suudad või oskad äkki eemaldada torud kollektorist ja vaadata nii "pudelite" kui neis olevate vasktorude olukorda?
Leidsin lingi: http://aurinkoenergia.info/Solar_panels ... g_2011.pdf , kui suudad torud eemaldada, on äkki avanev pilt sama... Kvaliteetsetel hiinlastel ja sealt tulevalt ka ülikvaliteetsetel sakslastel see sõlm vähe teisiti lahendatud üldse
Tootja link: http://www.solarheatersupplier.com/
juroku
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 339
Liitunud: 17 Dets 2008, 16:55
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas juroku »

Tore et ulatate abistava käe ainult "Päikese kütte" teema on juba olemas ja seal võiks need probleemid arutada aga siin on päikesekütte süstemi muretsemise(ostmise) teema :hello: :wave:
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas xjan »

Mind ikkagi huvitab, et kas ToruJüri on valmis kogu paketti taotluseks kokku panema või ei. Hinnapakkumist saan aru, et saab, kuid projekt jms + EASi taotlusvormide täitmise abi jne? Lisaks oleks soov enda puhul siiski leida tarnija, kes suudab lisaks oma toodetele teiste toodete paigalduse osas (vent, õhk-vesi pump) olla peatöövõtja. Ei eelda, et seda taotluse/projekteerimise tööd aitäh eest tehtaks.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1011
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Nõus vormistama Kredexi jaoks paberid õhk-vesi või maasoojuspumba soetamisel koos päikesekollektoriga (või ilma). Lisatud on ühendusskeem.
http://www.coolhouse.ee/veemahuti.html
Saab tarnida ka õhutagastusseadme.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Coolhouse, mind ei huvita soojuspumbaga lahendus (selle tarvis gaasikatel), vaid ainult päikesekollektor. Mis saab?
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

juroku kirjutas: Kui kirjadele vastamine on kah töö mille eest peab eraldi maksma sii on see juba liig mis liig :oops: :hello:
Kujutage ette,et olete väikeettevõtja nn ühemehefirma.Päeval teed objektil 8-9tundi tööd,saabud koju lööd arvuti lahti,postkastis 20-30 kirja kus igaüks tahab mingi asja kohta pakkumist.Puht füüsiliselt ei jõua kõigile vastata isegi mitte raha eest.Pole mõtet mingeid umbseid pakkumisi teha tuhandetes kui sa reaalselt ei suuda seda tellimustemahtu täita.Mida hakkate peale pakkumisega kui sellel reaalset katet pole?Ei ole vaja kohe solvuda ja mossitama hakata kui kõigile päringutele vastust ei tule.
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Kujutage ette,et olete väikeettevõtja nn ühemehefirma.Päeval teed objektil 8-9tundi tööd,saabud koju lööd arvuti lahti,postkastis 20-30 kirja kus igaüks tahab mingi asja kohta pakkumist....
Bull-shit! Ainult narkodiileril võib selline tööpinge olla :jooma
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Taastuvenergia tootmissüsteem peab võimaldama tarbimiseks toodetud soojus- ja elektrienergiatoodangu andmete mõõtmist ja salvestamist. Kohustuslik on esitada vastavad andmed KredExile üks kord aasta jooksul digitaalsel kujul (xls või csv formaadis). Võrguühendusega (On-Grid) süsteemi puhul peavad andmed sisaldama vähemalt iga kuu energiatoodangut, iga tunni keskmisi tootmisvõimsusi ja iga kuu tootmise maksimumvõimsusi. Võrguühenduseta (Off-Grid) süsteemi puhul mõõdetakse ja salvestatakse vähemalt iga kuu energiatootmine.
Kas keegi üldse pakub süsteemile, kus päikesekollektor on yhendatud akupaagiga, soojustoodangu andmete mõõtmist ja salvestamist?
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Kujutage ette,et olete väikeettevõtja nn ühemehefirma.Päeval teed objektil 8-9tundi tööd,saabud koju lööd arvuti lahti,postkastis 20-30 kirja kus igaüks tahab mingi asja kohta pakkumist....
Selline "tööpinge" tekib juhul, kui reklaamid või kirjutad kodulehele, et tegevusalad ulatuvad luuavarte tegemisest kuni kosmosesüstikuteni. Ja kui keegi küsib luuavarre läbimõõtu, jääd kukalt sügama > vastuse võlgu. :jooma
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:...Päeval teed objektil 8-9tundi tööd,saabud koju lööd arvuti lahti,postkastis 20-30 kirja kus igaüks tahab mingi asja kohta pakkumist.Puht füüsiliselt ei jõua kõigile vastata isegi mitte raha eest...
Aga viisakas firmaomanik võiks vähemalt niipaljugi vastata, et tänan, aga hetkel olen tööga hõivatud ega ole huvitatud pakkumiste tegemisest .... jne mõned viisakused.
Urmas
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

marguso kirjutas:Tore muidugi. Tegin samuti Toru Jüridele hinnapäringu ja huvi reaalne. Aga kas eelmiste kommenteerijate kommnetaarid näitavad firma suhtumist???? Ja pole samuti vastust saanud.
Kui nii siis pole mul seda vastust vaja ka. maksma ma hinnapakkumise eest ei hakka ka.
Ja õieti teed, sest kui firma soigub müügil või hinnapäringule vastamisel (mingid kommunikatsioonihäired?!), siis pole lootuski, et ta edaspidi nõustamise või remondi soovidele (sh garantiiajal) reageerib. Rõõm seegi, kui üldse eksisteerib.
marguso
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 18 Veebr 2010, 19:10
On tänanud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas marguso »

Külaline kirjutas:
marguso kirjutas:Tore muidugi. Tegin samuti Toru Jüridele hinnapäringu ja huvi reaalne. Aga kas eelmiste kommenteerijate kommnetaarid näitavad firma suhtumist???? Ja pole samuti vastust saanud.
Kui nii siis pole mul seda vastust vaja ka. maksma ma hinnapakkumise eest ei hakka ka.
Kas sa ise oleksid nõus tasuta tööd tegema? Ilmselt mitte,küll aga nõuad seda teistelt.
Aga kuidas ma siis üldse kokkleppele saaksin mõne firmaga kui hinda ei tea. Et umbes nii, et olge head mehed tehke asi ära ja esitage pärast arve.
Hinnapakkumiste tegemine ongi üks osa müügitööst ja kui müügitööd teha ei taheta siis ei ole varsti ka tööd mille eest makstakse.
Ja jään enda juurde. Hinnapakkumise tegemise eest ma küll maksma ei hakka.
Mina tegelikult ei küsinudki päikesekütet vaid lihtsalt halukatelt koos paigaldusega.
:hello:
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1011
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

2korda2 kirjutas:Coolhouse, mind ei huvita soojuspumbaga lahendus (selle tarvis gaasikatel), vaid ainult päikesekollektor. Mis saab?
Saan teha pakkumise akupaak+päikesekollektor+soojuskulumootja.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Mul on olemas 200-liitrine tarbeveeanum. Tahan seda akupaagina kasutada ja suuremat ei vaja.
Lisaküsimus Kredexi tingimustele vastavuse osas. Kas tagad selle 100%? Ilma Kredexi 40%-lise toetuseta on tegemist selge pealemaksmisega, selle olen juba selgeks saanud.
PS aitab edasi, kui konkreetsemaks minna.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1011
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Su moto ütleb juba kõik, ega ma arvan umbes sama.

Ma ei taga midagi. Kui keegi tahab taotlust esitada siis mis saab selle vastu olla.
Ja saabki toetuse.
200 l on vist väga vähe. Arusaamisel on suurim mure et ei ole soojust kuskile mahutada.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Rohkem kui 200l sooja vett päevas vajan ma üpris harva. Sama paagi taga on hetkel gaasikatel, mis kataks kenasti vajakajäämise pilvisel perioodil.
Loogika on lihtne: mul on suvine (mai-august, kaasa arvatud) gaasikulu ca 100EUR. Et päikeseküte ära tasuks, peaks ta sel perioodil katma sisuliselt kogu vajaduse. Kui hind (pärast Kredexi toetust) oleks 1000EUR, võiks väikse mööndusega öelda seadmete tasuvusajaks 10 aastat.
Mul on vaja just pakkujat, kes tagaks Kredexi toetuse (valmistaks ise dokumendid ette ja vormistaks kogu asjaajamise). Ei usu, et ilma selleta oleks päikeseküte majanduslikult mõtekas.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Kasutaja avatar
JyriPaike
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 220
Liitunud: 28 Mai 2011, 17:06
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas JyriPaike »

Saame pakkuda päikesekütte lahendusi, kel huvi - Jaan, tel 5520624, jjan.pent@mail.ee
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

JyriPaike kirjutas:Saame pakkuda päikesekütte lahendusi, kel huvi - Jaan, tel 5520624, jjan.pent@mail.ee
Kas on olemas ka mingi kodulehekülg vms, kust saaks ülevaate pakutavate asjade kohta..?
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Oskab keegi spetsialist anda neutraalse kommentaari nende kahe toote osas: http://www.wksolar.com/Solar01.html
Heat Pipe tüüpi 60 toru 2500 eur, tehase garantiiga 8a, Solar Keymark SPF sert olemas, automaatika, pumbad ja torud euroopa toodang.

http://www.euronom.ee/paikeseenergia-exosol-lbc.html U-Pipe 45 toru 3255 eur, 5a garantii.
Pakkumised mõlemal koos 500L hügeenilise akupaagiga jms hinnavahe aga peaaegu 2x. Kumba eelistada just torude poolest.....?
nii
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas nii »

Kas te targad seda üldse teate, et eestis ei müüda hetkel sellist kontrollerit, mida EE aktsepteeriks?
Külaline
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

nii kirjutas:Kas te targad seda üldse teate, et eestis ei müüda hetkel sellist kontrollerit, mida EE aktsepteeriks?
Mitte väga targad teavad, et päikeseküte ei vaja kontrollerit :lol:
nii
külaline

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas nii »

Jutt sellest, et kui anda ülejääk võrku....
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: Päikeseküttesüsteem, mis vastaks Kredexi tingimustele

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Oravaonu kirjutas:Oskab keegi spetsialist anda neutraalse kommentaari nende kahe toote osas: http://www.wksolar.com/Solar01.html
Heat Pipe tüüpi 60 toru 2500 eur, tehase garantiiga 8a, Solar Keymark SPF sert olemas, automaatika, pumbad ja torud euroopa toodang.

http://www.euronom.ee/paikeseenergia-exosol-lbc.html U-Pipe 45 toru 3255 eur, 5a garantii.
Pakkumised mõlemal koos 500L hügeenilise akupaagiga jms hinnavahe aga peaaegu 2x. Kumba eelistada just torude poolest.....?
Minu küsimus oli vaakumtorude kohta, millega saab toota sooja tarbevett. Seega ootaks arvamusi antud kahe toote kohta.
Vasta