Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Külaline
külaline

Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Mul selline probleem, et elan paarismajas kus majapoolte vahel on autovarjualused, ehk reaalselt eluosast eluosani on mingi ca 10m. Need seinad mis on naabriga teineteise poole peaksid olema nö. tuletõkkeseinad või tuletõkkesektsioonide piirded. Tahaks wc-sse teha selle pisikese sundväljatõmbe ventilaatori aga see tulekski teha sellesse naabri poole vaatavasse seina. Küsimus selles et kas see väljatõmbe vendi avas peaks siis olema ka mingi tuletõkke klapp vms?
peakikerdu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Okt 2011, 09:48

Re: Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Lugemata postitus Postitas peakikerdu »

Tere,

kui tegemist tuletõkketsooniga sisi kindlasti ventilatsioonikanalile tuletõkkeklapp vahele. Paigaldada nii, et sellele oleks hiljem ligipääs juurde. Võimalus on ka ära isoleerida aga siis peab terve tsooni ulatuses ja kivivillaga mis vastab tulepüsivuse nõuetele.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1312
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Võid panna wc poolele tuletõkkeplafooni, toru läbi seina, mootor vahel ja väljapoole rest.

Toomas
peakikerdu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Okt 2011, 09:48

Re: Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Lugemata postitus Postitas peakikerdu »

Jah antud juhul oiisab ka tuletõkkeplafoonist näiteks KSO-P ( firmalt FläktWoods)
Külaline
külaline

Re: Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul sama teema. Ainult et paarismaja asemel mul oma maja naabri omale hästi lähedal nii et projektis näidatud naabripoolne sein EI30 (kusjuures naabri käest küsisin ja tal samamoodi, vana suvilapiirkond). Tahaks samamoodi väljatõmbe ava sinna teha. Aga kas ma siis saan õieti aru et see tuletõkkeplafoon peaks olema nö. maja seespool küljes enda poole, mitte maja seina välisküljel naabri poole?
peakikerdu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Okt 2011, 09:48

Re: Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Lugemata postitus Postitas peakikerdu »

tuletõkkeplafoon jääb ikka ruumi seinale
Estolux
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Apr 2013, 13:13
Asukoht: Pärnu mnt 388b Nõmme linnaosa Tallinn 11612
Kontakt:

Re: Vent ava tuletõkkeseina tegemine?

Lugemata postitus Postitas Estolux »

Tere
Tuletõkesti paigaldamine tuletõkketarindisse sõltub tarindist ja tõkestist. Tuletõkketarind on üldjuhul EI tähisega ja silmas peab pidama, et tõkesti omaks samuti sertifikaati EI tähisele. Tuletõkkeplafooniga on see mure, et nad omavad üldjuhul vaid E tähist ja sel juhul peab olema torustik isoleeritud kuigi kaugele plafoonist.
Tuletõkketarindist läbiviikude tulepüsivaks tihendamisel on väga oluline, milline on konstruktsioon ja milline on konkreetse toote paigaldusjuhis.
www.estolux.eu
Vasta