Poola ehitaja

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
virgo777
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Jaan 2007, 12:50
Asukoht: Harjumaa

Poola ehitaja

Lugemata postitus Postitas virgo777 »

Arutleks vähe teemal, et mis ja kuidas nende Poolakatega toimub. Kuna olukord on nagu on ja paljud Eestlased on Soomes, aga tööd on vaja teha ka siin. Mis tööde peale on need poolakad mihklid, palju nad palka tahavad, kas tulevad tavaliselt autoga, kes maksab majutuse kulud? Kindlasti veel küsimus, et kas nad saavad palka mustalt ja viibivad siin kui turistid või on vajalik mingine tööluba ja amatlik palk? Seda nii juriidilisest aspektist kui ka poolakate endi poolelt vaadates.

Eesmärk pole mitte orjapidamine ja sita töö tegemine. Pigem leian, et kui ehitustulur nõudlus ületab pakkumise, siis võib kasutada poolakaid küll. Eeldusel, et mees teeb ikka korraliku töö ja seejuures saab ka hinna kliendile mõistlikul tasemel hoida.

Ilmselt tuleb ikka Eesti firmadel ise nende poolakateda tegeleda, muidu varsti avastame, et poolakad ise omal käel siia tulnud, firmasi loonud ja ehitavad nagu mikid.

Siinkohal tahaks kuulda ka nende inimeste arvamust kes teemaga kokku puutunud või ise poolakaid kasutavad.

Postitusi, et poolakad on värdjad, võtavad meie töö ja raha ära, pole mõtet kirjutada. Vaadake pigem nii, et poolakas on meie sõber, aitab hinna normaalse hoida, saab suurema arvu kliente teenindada ja seejuures suureneb ka kasum.
Kasutaja avatar
reggie
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 254
Liitunud: 24 Jaan 2006, 13:04
Asukoht: tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas reggie »

Mis moel see poolakas sul hinda normaalsena hoiab??? Tuttav oli Soomes rebasefarmis paar aastat, siis enam ei soovitud-poolakad tegid odavamalt. Tööjõudu pole?! Maksa palka siis pole probleeme. Mis imeloom see poolakas siis olema peab, liik on ju sama mis eestlastel-homo sapiens-kuidas mees, nõnda töö.
ja hinnad pole normaalsed, arendaja võtab meie objekti juures endale kuskil poole saadud rahast, halvemal juhul kolmandiku. Miks need eestlased siis Soomes on?! Just sellepärast, et siinsed asjapulgad on liialt hõivatud oma mersude liisingute maksmisega(+maja+armuke+jne.)
Ja lõpuks, miks see poolakas siia peaks tulema? Tal ju vahet pole-ülelahe saab lihtsalt rohkem raha.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Meie ehitusturg on omadega ikka õige peetis, kui peame endale töötajaid tooma Poolast, mis asub otse suure ja rikka Saksamaa kõrval.
virgo777
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 03 Jaan 2007, 12:50
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas virgo777 »

reggie kirjutas:Mis moel see poolakas sul hinda normaalsena hoiab??? Tuttav oli Soomes rebasefarmis paar aastat, siis enam ei soovitud-poolakad tegid odavamalt. Tööjõudu pole?! Maksa palka siis pole probleeme. Mis imeloom see poolakas siis olema peab, liik on ju sama mis eestlastel-homo sapiens-kuidas mees, nõnda töö.
ja hinnad pole normaalsed, arendaja võtab meie objekti juures endale kuskil poole saadud rahast, halvemal juhul kolmandiku. Miks need eestlased siis Soomes on?! Just sellepärast, et siinsed asjapulgad on liialt hõivatud oma mersude liisingute maksmisega(+maja+armuke+jne.)
Ja lõpuks, miks see poolakas siia peaks tulema? Tal ju vahet pole-ülelahe saab lihtsalt rohkem raha.
Reggie, sa oled ju samuti homo sapiens nagu ka Bill Gates - mis sul viga on, et temast vaesem oled? Vot selles ongi point, et poolakas teeb töö odavamalt ja on ka meeste seas valida. Eestis küsib iga mees raha sõltumata kogemusest ja seejuures puudub ka valik. Kui teha tööd otse peremehele, siis tõesti saab teenida, kui aga allhanke korras, siis juhtubki nii nagu sina räägid, et pool rahast läheb minema ja kuidas sa siis suudad 18 aastasele ehitusspetsile maksta vähemalt 100.- tunnis. Arvestusega, et see spets veel midagi nahka keerab...

Kui aga rääkida üldiselt eesti ehitusturust ja ärist, siis ma ei tea kuidas on sinuga, aga minu eesmärk on kvaliteetset tööd mõistliku hinnaga tehes teenida ka kasumit. Eestis on igasuguseid ehitusfirmasi liiga palju, hinnad ilmselt ei alane, aga näiteks 5a pärast väheneb küll töö ja kasum. Seni kuni on tööd ja näiteks poolakaga suurendada oma kasumit (sealjuures klienti koorimata, siis miks mitte seda teha? Mina igatahes kaalun seda tõsiselt. Ehk siis teisisõnu töön näite, et kui ühte ja sama autot müüb eraisik ja ka autoplats, siis kas oled nõus selle platsilt ostma näiteks 50% kallimalt? Ilmselt mitte ja miks peaksin siis mina maksma palka kuus 30 000 kui võin selle asemel maksta 20 000.-? Või mis sa kostad selle kohta?

Kui küsid, et miks poolakas Soome ei lähe siis vastus lihtne, Eesti siiski endine NSV vabariik ja teab igaüks, et siin saab suhelda ka vene keeles, paljudel siin ka sugulased ja siiski natuke lihtsam ja odavam vahel kodus käia.
PS! Mersu ja maja ei ole laenuga ostetud.

Küll aga tahaks küsida, et Kallis Reggie, kas sina oled firma omanik, palgatööline või eraettevõtja? Kui palgatööline, siis ma mõistan su muret. Kui aga omanik või enda peremees, siis jääb mõistmatuke, et miks sa ei taha areneda ja kasumit suurendada kulusi optimeerides?
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

oleme nende poola "sapiensitega" kokku puutunud ja midagi positiivset nendest üldiselt ei arva. fassaade nad keeravad p-sse ja hinda tõmbavad alla.
poolakas on nõus töötama mis iganes summa eest, peaasi et rohkem kui kodumaal.
üks hea töö mida nad oskasid hästi teha oli murumattide laotamine valmis platsidele ja selle kastmine.
Alati on alternatiivlahendus!
Kasutaja avatar
reggie
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 254
Liitunud: 24 Jaan 2006, 13:04
Asukoht: tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas reggie »

Su jutus on mõte sees aga paraku on poolakatega see häda, et parimad selle riigi pojad töötavad Saksamaal+muu arenenum euroopa, see mis siia tilgub on keskmise väärtuseg kaup. Võimalik, et sul veab ja sa saad hea tööjõu, võimalik, et pead palkama ühe mehe, kes nende töö üle teeb.
Kes mina olen, see on hea küsimus-ajan oma rida, hetkel teen allhanke korras oma brigaadiga vundamente(mehed, keda ma usaldan ja kelle töö on kvaliteetne). Tavaline on see kui meid palutakse appi slaavi päritolu meeste tööd "parandama", sest seda kräppi, mis need mehed teevad, tööks kyll ei nimeta. Paar parimat meest meil teevad sama töö, mis terve nende brigaad, ainsa vahega-nende tööd ei pea ringi tegema.
Ma lihtsalt kahtlen, et sa poolakatega oma kasumit niiväga suurendad, kui, siis edu. Ise olen muidugi ka Tartust seega ei oska Tallinna kohta midagi öelda. Mu jutu point pole su plaani maha teha vaid esitada argumenteeritud vastuväiteid. :)
Havitreks Lamekatus OÜ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 24 Jaan 2007, 21:53

Lugemata postitus Postitas Havitreks Lamekatus OÜ »

kui sa töö pealt kokku hoiad siis ära korraliku tulemust ka taha...
sellist asja ei ole et hea ja odav,
on kas hea VÕI odav...
Kasutaja avatar
Tupsik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 308
Liitunud: 16 Juul 2005, 12:35

Lugemata postitus Postitas Tupsik »

Nooremad poolakad sul vene keelt küll ei räägi. Seda ära loodagi. Tean hästi inimest, kes juba üle 10 aasta poolaga äri ajab. Õppis lihtsalt keele selgeks, kuna nii oli lihtsam.

50km slovakkia piirist ei rääkinud alla 30 aastane poolakas (oma kummifirma omanik) ei saksa, vene ega inglise keelt.

Sellest, et 2 kummi osta tahan sai aru siis, kui vedasin ta varrukatpidi auto kõrvale ja näitasin näpuga ühte ja teist tagaratast pärast tõstsin kummiriiuli juures 2 näppu.

Igal pool muidugi nii hull ei ole. Aga hind oli küll odav ja kummid poola oma toode.
C kummi kohta harjumatult pehmed, aga vastu nad pidasid. Oleks tulnud neli küsida ;)
Vasta