õhk-vesi soojuspump

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
mjogis
külaline

õhk-vesi soojuspump

Lugemata postitus Postitas mjogis »

Kas oleks mõistik lahendus 122m2 1 x majal õhk-vesi soojupump. Mis tuleks küttekuluks 23 C juures u.?
Diletant
külaline

Lugemata postitus Postitas Diletant »

Tere

Niimoodi kohvipaksult ei oska sulle küttekulu küll keegi öelda. Küll kahtlen sügavalt nii väikese maja puhul selle investeeringu mõttekuses. Pane parem üks võimas õhk-õhk pump või 2 väiksemat.
mjogis
külaline

Lugemata postitus Postitas mjogis »

Aga kas sellisel juhul ei jää need toad, kus uksed kinni külmaks ning mis saab siis kui väljas -25 C?
Diletant
külaline

Lugemata postitus Postitas Diletant »

Kui väljas on -25 kraadi külma, siis õhk-vesi pumbaga on tulemus sama mis õhk-õhk pumbagagi. Lihtsalt üks annab õhusoojust edasi veele, teine õhule. Õhk-vesi eeldab ka ju radiaatorite olemasolu majas.
Või ehk mõtled hoopis maasoojus ja õhksoojus pumpa?
mjogis
külaline

Lugemata postitus Postitas mjogis »

Ajasin korra jah õhk-vesi ja õhk-õhk pumbad segamini. Aga selge, siis Eesti tingimustes õhk-vesi ennast väga vist ei õigust. Aga kas oleks mõistlik panna põranda veeküte ja sellele taha Kalvi 16kW katel?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Soojuspumba tööpõhimõttes pole praktiliselt suurt vahet, kas ta on külmkapp, õhk-õhk, õhk-vesi või maasoojuspump. Kõigil neil on tarbijatele disainitud meeldivad soojusvahetid ja kompressoraste. Küll aga on erinevat disaini toodetel väga suured hinnakäärid. Lihtsalt antud vallas puudub konkurents, kuna on soojuspumpade ostubuum.
Eesti tingimustes õigustab ennast õhk-vesi kindlasti, kuid majanduslik küsimus on - kas praegu pakutava hinnaga on see mõistlik ost? Praegu on kujunenud välja loll seisukord - õhk-õhk pumpadele ja külmkappidele on tootjad teinud allahindluseid, kuid õhk-vesi ja maasoojuspumbad on ikka müügil kirve hinnnaga. Mitmed iseehitajad on sellele pihta saanud ja ehitavad ise soojusvaheteid ringi, saades sama funktsionaalsuse odavama hinnaga.
Kindlasti on keskkütte katel analoogne alternatiiv ja ehituskuludelt odav ehitada. Kui soojuspumba hind jääb kirveks siis soovitan tõesti osta esialgu keskküttekatel juurde. Sa saad alati hiljem tulevikus küttesüsteemi lisada soojuspumba.
Vasta