Leiliruumi vent avade asukoht

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Lugesin siin teemasid nende vent avade asukoha kohta, kuid enamus oli kas el. kerisele või ei sisaldanud minule vajalikku infot. Seega lisan pildi ja siin ka küsimus, et kuhu kui suur vent ava? Tegu siis puukerisega, mida köetakse teisest ruumist.

Ettetänades!
:hello:
Manused
LEIL.JPG
LEIL.JPG (25.63 KiB) Vaadatud 6264 korda
Opa
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept 2011, 13:27

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas Opa »

Pead ei julge anda, aga puiduküttega kerise puhul peaks sissetulev õhk kerise alt või tagant tulema. Väljaminev laest, kõige kaugemas punktis kerise suhtes. Hea oleks ka leiliruumi uksele alla ca 10 cm vahe jätta.
haggitu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 160
Liitunud: 12 Juul 2009, 14:10
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas haggitu »

Tänud vastamast!
Seega tuleks nii teha. et panen sinna kus on taga seina pilt trepi astmete juurde ülesse seina vent ava? Kui suur see toru olema peaks 100mm peaks vast olema ok? Kui tuua tuulutus laest on halvem/parem/sama, kui seinapealt? Kui seinapealt tuua siis see eeldab seda, et mul oleks seina tuulutus vahe vähemalt 100mm? Laepealt on seega lihtsam tuua, kuid kas mõju on tal sama nagu seinapealt?
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Oodand... Olen ka pikalt leiliruumi ja ventilatsiooni teemadel mõtteid mõlgutanud ja lugenud ja kipun arvama järgmiselt. Kui sul on keris teiselt poolt seina köetav, siis ma ei näe ainsatki põhjust, miks kerisele tulev värske õhk peaks kerise alt või tagant tulema. Selle mõte on siis kui kerist köetaks leiliruumist, siis on tõepoolest õigustatud avad seal. Kust keris muidu põlemiseks õhku saaks.
Vastasel juhul vajub sul värske õhk lihtsalt põrandale ja tulemuseks on jahe põrand ja külmetavad jalad. Ma teeks sinu juhtumi puhul nagu elektrikerise puhul, mis on pmst ju peaaegu seesama, kui keris, mida köetakse teiselt poolt seina. Kas pole? Teeksin värske õhu ava kerisekividest kõrgemale (20-30 cm kividest või isegi rohkem), värske õhk vajub alla ja seguneb kuuma leiliga. Tulemuseks on värske leil. Üks äratõmbeava tuleks teha lakke kerisest kaugemale, see on sauna kuivatamiseks mõeldud ja avatakse peale saunatamist. Teise äratõmbe peaks tegema lava alla, kandade kõrgusele. See on siis avatud ja sealt väljub üleliigne leil peale seda kui on oma ringlemise ruumis ära ringelnud.

Iseasi, kuidas nüüd torude vedamine sul tehniliselt võimalik on.
uudo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 207
Liitunud: 05 Nov 2009, 09:18
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas uudo »

mulle tundub jällegi loogiline, et sissepuhkeava võiks olla just kerise all või taga, olenemata sellest kustkaudu kütmine toimub. siis saab sissetulev õhk soojeneda kohe ruumi sisenedes ja ventileerimine saab alguse põrandast, mitte kuskilt poole seina pealt. ei tea kas see on ainuõige lahendus, aga esialgu mina teeksin nii.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Kütmine toimub teisest ruumist?- Eraldi pealeantavat klappi pole vaja teha. Piisab ukse alusest avast.
Väljatõmme (ilmtingimatta mehhaaniline) - parim oleks laest, mitte otse kerise kohale, sauna ca. tsentris ok. Sa ju saunatamise ajal EI HOIA väljatõmmet avatud olekus. Peale sauna keeratakse väljatõmme lahti ja ventileeritakse ruum.
Opa
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 29 Sept 2011, 13:27

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas Opa »

Eestikinnisvara kirjutas:Kütmine toimub teisest ruumist?- Eraldi pealeantavat klappi pole vaja teha. Piisab ukse alusest avast.
Väljatõmme (ilmtingimatta mehhaaniline) - parim oleks laest, mitte otse kerise kohale, sauna ca. tsentris ok. Sa ju saunatamise ajal EI HOIA väljatõmmet avatud olekus. Peale sauna keeratakse väljatõmme lahti ja ventileeritakse ruum.
Kui väljatõmme on kinni, kuidas "kasutatud õhk" siis välja pääseb? Minu teada on õhuringluseks ikka vaja nii õhu sissevooluava kui ka väljavooluava.
Mina tegin oma sauna sellise soovituse järgi, http://www.suomela.fi/lammitys/Ilmanvai ... unan-45326
erinevus ainult selles, et mul on keris leiliruumist köetav.
Külaline
külaline

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Leilitamise ajaks oleks ikka hea, kui värske välisõhk siseneb otse leiliruumi, kerise peale.
Leiliruumi ukse alt käiks üldine ventilatsiooni ringlus. Kui vaatan seda elamu plaani, siis ise teeks nende ruumide värskeõhuklapi riietusruumi, millest see saab edasi minna kahele poole. Läbi pesuruumi siis ka leiliruumi.
WC väljatõmme toruga kas läbi pesuruumi või katuse alt ja pööningult korstna vent lõõri.
Sinna võiks ehk ka pesuruumist luugi teha(?) lisaks väljund leiliruumi ukse alt sealsesse väljundisse, mis kogu aeg võiks avatuna olla. Ja väljatõmbe ventilaator peab kindlasti olema, sellest pääsu pole.

taastaja
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma ka pigem kütan rohkem, kui et panen avad kinni. Lisaks on muidugi see nali, et see koht kus mul välja peaks õhk minema, sealt tuleb ka tegelikult hoopis sisse, sest ahju tõmme on nii kõva kütmise ajal, et absull kõikidest aukudest tuleb mühinaga sisse hoopis. Samamoodi siin aitaks ventilaator, aga mul pellerit pole nii et suva...
vanaema on sul veteran...
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Võtkem asja loogiliselt. Hoiad luugid lahti - leil kadunud. Fakt.
Kui keegi hakkab rääkima mulle LEILIRUUMIS kasutatud õhust ja a´la "õhku ültse ei ole" juttu, siis commoon- kurat kaua sa seal laval leilitad ühe korraga? 10minutit? Mis siis teed? Tormad pesuruumi, ehk avad ukse, kas värske pahmakas jõuab ka leiliruumi? Te ehitaksite justku sportlasele riidekuivatus kappi:)

Pole mina küll kinnise väljatõmbega (ilma sissepuhketa, on vaid leiliruumi ukse all vaba ava) leiliruumis hinge vaakunud seepärst, et õhku pole.....
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Eestikinnisvara kirjutas: Pole mina küll kinnise väljatõmbega (ilma sissepuhketa, on vaid leiliruumi ukse all vaba ava) leiliruumis hinge vaakunud seepärst, et õhku pole.....
Siin on suur vahe selles, kas on puukeris ja kas seda köetakse lavaruumist või mitte. Kerise õhutarve on ikka väga suur ja ta tekitab korraliku väljatõmbe.
Ma tegin just sellepärast kerise lavaruumist köetavaks! Värske õhk tuleb kerise kohale, seguneb seal leiliga, teeb ringi leiliruumis ja siis lahkub läbi kerise ja korstna õue. Mulle meeldib :-) Sai ka eraldi väljatõmbe ava tehtud lava alla, aga seda pole vaja lahti teha, ainult peale sauna, et aitab ruumi kuivatada.
Sellise süsteemi pluss on ka see, et põrandal ei ole külma õhu liikumist.
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas renks »

Leidisn Harvia lehelt kasutusjuhenditest ühe skeemi:
http://harvia.fi/files/pdf_installation ... L_RUET.pdf
Lk.9
Kõik oleks tore, aga ma ei taipa hästi, mismoodi ma lakke selle augu teen. Mul siuke palkonn, puust ja villast vahelagi. Sellest B-august saan nagu aru.
Mõtsin, et teen sauna valmis ja annan mõned korrad hagu, eks siis näha ole, kas vaja auke kuskile teha.
Aken jääb ka muidu leiliruumi, äkki on sellest samuti tolku.
jaakmeez
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 28 Jaan 2012, 17:53

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas jaakmeez »

Ma arvan,et sul pole mingeid aukke vaja,kui sauna kütad ja teed!Ainukesed avad on sul vaja selleks,et leiliruumi maha jahutada(samas sul aken olemas)!Mul isiklikult on samuti puiduküttega ja teisest ruumist!Klaasuksega,mille all u 10 cm ava(ühtegi aukku seinas pole,suvel lasen peale sauna sooja õhu,läbi ukse õue ja talvel lasen sooja teistesse tubadesse)!Leil on igati mõnus!Samas ehitasin tuttavale, maale sauna ja tema ostis puit ukse,mõne klaasiga ja uks on põrandani välja ja mingeid avasi pole,ainult aken on(samamoodi puitkeris ja teisest ruumist kütmisega).See saun aga veel parem kui mul!:)!Kokkuvõttes tee omal esimesed leilid ilma igasuguste avadetta!Hea saun/leil on selline,mis sind ära ei väsita!Kui ikka on liiga äkiline ja krõbe siis hakka aukke tegema!btw mul on kerise kütmine vannitoas,mis on u 20 m2 ja selle sees siis leiliruum!Kui hoida teise toa ust lahti või kinni siis vahet pole,keris saab piisavalt õhku!
Isiklikult,olen ehitanud nii mõnedki saunad ja leida kindel projekt,et tuleks hea leil on ikka väga raske!See ei olene ainult aukude asukohast ja olemasolust!Palju loeb ruumi kõrgusest,istumise kõrgus,isolatsioonist,seinte materjalist,palju on kivi seintes,palju lauda jne jne!
Ahju enda alt tuleb õhku lavaruumi peale ja iga kord kui keegi lavale tule/läheb(1 tunnis ikka 10X käib ikka uks lahti/kinni) siis selle ajaga jõuab palju värsket õhku peale tulla ja vanat õhku välja....Kui sul on veel avad juures siis lihtsalt tuleb rohkem kütta aga samas kui on el.keris siis ilma vent/õhu kanaliteta ei saa kuidagi!
Viimati muutis jaakmeez, 05 Veebr 2012, 12:30, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Leiliruumi vent avade asukoht

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ärgem seda lämbujat siin lugegem nüüd. Tal on lihtsalt tüüpiline ehitis, millel puuduvad tuulekindlad tarindid.
vanaema on sul veteran...
Vasta