LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Bob
külaline

LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas Bob »

Eksisteerib ka mõni toiteplokk LED-lambile, mida saab tavalise dimmeriga (mis varem töötas hõõglambiga) regullida ? Saan aru, et LED-lampidele on olemas nö OMA dimmerid, kuid tehniliselt poleks ju võimatu aretada plokk, mida saab juhtida tavalise vana dimmeriga. Nt. tavalise dimmeriga regullitavad säästulambid on täitsa olemas.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Küsimus näitab, et ega sa sest LEDi hingeelust suurt midagi ei tea. Nimelt on LEDi puhul tähtis see pinge, mis talle lõpuks peale antakse(vastavalt pingele tekib ka vool). Just nimelt lõpuks, sest enamasti on lüliti ja LEDi vahel toiteplokk. Ja see toiteplokk hoolitseb, et LED ühtemoodi helendaks, sõltumata sellest, mis selle ploki külge läheb. Jah on ka selliseid lahendusi, kus saab kasutada soovitud meetodit. Aga see eeldab, et kasutaja teab milline lamp tal on. Kuna aga kõikide seaduste/määruste/ohutustehnikute jne armee eeldab oma tööd tehes, et lõppkasutaja on täiesti arenemisvõimetu amööb siis ei hakata isegi mitte proovima vana asja uue külge panna, sest kui ei tööta on valmistaja loll ja eks seda sebimist on tuleb siis liiga palju. Pigem tehakse otsast lõpuni täitsa uus asi, mida saab reguleerida. Ja kasutajal polegi muud teha kui kõik eelnevad asjad minema visata ja see uus vidin soetada. Täpsemini ei oska ma seletada kuna termin LED lamp on nii laialivalguv mõiste, et selle põhjal lihtsalt ei ole võimalik miskit tarka öelda.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sõltub toiteploki või LED toiteskeemist. Kui on tavaline passiivelementidega pingealandamine tehtud (trafo, poolid, konded, takid) siis saab LED-i tavalise dimmeriga juhtida. Kui aga mingi aktiivelementidega toiteplokk (pingestabilisaatorid või transidega toite juhtimine) siis on probleemid.
Bob
külaline

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas Bob »

dumbuser kirjutas:Kuna aga kõikide seaduste/määruste/ohutustehnikute jne armee eeldab oma tööd tehes, et lõppkasutaja on täiesti arenemisvõimetu amööb siis ei hakata isegi mitte proovima vana asja uue külge panna, sest kui ei tööta on valmistaja loll ja eks seda sebimist on tuleb siis liiga palju.
Viitan oma algsele küsimusele, et just seda "lolli" varianti ma tegelikult ju otsingi ;). Et oleks LED-lamp, millel on selline toiteplokk mis töötab tavalise hõõglambi dimmeriga. Et ei oleks vaja dimmerit ära vahetada - uus LED-lamp lakke ja töötab. Tegelikult tuli mul peale hõõglampi säästulamp, mida sai tavalise dimmeriga dimmida. Nüüd tahaks selle säästuka vahetada LED-lambi vastu. Dimmeri puhul ma ei pea silmas passiivelementidega tehtut, vaid seda mis hästi vaikselt suriseb.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Enne kui teema väga asjalikuks läheb, küsiks mis pesadega on kodanikul laes tegemist (E14, E27 jne).
Tegelikult on müügil LED-pirne mis kannatavad dimmerda ja ei vaja mingeid alaldeid vahele (220V)
Oma ala meister..
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Naabrivana kirjutas:Enne kui teema väga asjalikuks läheb, küsiks mis pesadega on kodanikul laes tegemist (E14, E27 jne).
Tegelikult on müügil LED-pirne mis kannatavad dimmerda ja ei vaja mingeid alaldeid vahele (220V)
Minu teada on nendel 230 V !! LED'idel toiteplokid sisse ehitatud.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Sellise näitajaga LED peaks lubama dimmerdamist - Input voltage: 85-265V ilma vahe/lisa plokita
Oma ala meister..
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kühvel selles ongi, et kuniks pole teada milline toiteplokk seda LEDi juhib (ja alati juhib, sest kui LED niisama 230 võrku ühendada siis ta lihtsalt aurustub) ja siis vastavalt sellele saab kasutada vana dimmerit. Kui plokk on vaid trafo siis saab dimmeriga vabalt hakkama. Kui on trafoga alaldi siis saab ka vana dimmeriga hakkama aga diood reageerib natuke aeglasemalt. Kui on aga impulsstoide siis enamasti pole selle vana dimmeriga midagi teha, kuna toiteplokk teeb kõik endast sõltuva, et välja läheks üks kindel pinge. Kui see LED on E27 või E 14 pesasse keeratav asi siis sinna soklisse tõenäoliselt trafot pole pandud. Ma pole ühtegi lammutanud aga võimalik, et on tehtud takistitega voolupiiramine kuna see oleks tootmise koha pealt kõige odavam. Ka sel juhul saab vana dimmeriga hakkama. Kindlasti on veel mingeid muid lahendusi kah aga kuniks pole teada milline toiteplokk seal LEDi ees täpselt on niikaua ei oska öelda, mis dimmeriga ühendamie puhul juhtuma hakkab.
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: LED'i dimmimine tavalise dimmeriga

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Olen lammutanud paari ledi, takistite peale on asi üles ehitatud....Garantii korras olen pidanud mõned välja vahetama ja neil on olnud lihtsalt külm joode.
Vasta