Pottsepa raamat

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
rain_k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Mai 2011, 11:13

Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas rain_k »

Tervist!
Olen pikemat aega otsinud Priit Auna poolt välja antud Pottsepa raamatut, kuid tulemusteta. Poodidest on see raamat otsa saanud ja ka kasutatud peast ei pakuta.
On kellelgi ideid või veel parem, raamatut ennast pakkuda?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sa pole ainuke, kellel seda raamatut pole :) . Ilma selleta saab ka elada ja isegi ahjusid ehitada.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tere!

Ülikoolis olles (sel kevadel saan lõpuks keemia magistri kätte) olen õppinud, et raamatukogust tasub raamatuid otsida. Kui mingit osa tahad sellest päriseks, siis saad lasta sisse skanneerida. www.ester.ee pääsed raamatukogude kataloogile ligi. Raamatuid on võimalik ka tellida teistest raamatukogudest koduraamatukogusse.

Parimat
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Bauhoffi ketist sain mina vist viimase raamatu. Mitte et see Sind lohutaks. :D

Kui väga vaja siis võin piiratud ajaks laenata.
Asun Edgargorodi lähedal
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
rain_k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Mai 2011, 11:13

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas rain_k »

Suured tänud pakkumast, aga mul läheks selle raamatu uurimiseks ilmselt kauem aega.
Nimelt aega napib ja tahaks just aegajalt sirvida, kui mõni küsimus tekib.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mis küsimus üleüldse tekkida saaks, millele siin foorumis vastust ei saaks. Küsi näiteks midagi ja vaatame kas tõesti ei tea keegi ( ma arvan, et see oleks päris huvitav mullegi ).
taavi_
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mär 2010, 17:55

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas taavi_ »

Eks raamatuga on see tore asi, et kui küsimus liiga rumal on, siis ei saa kohe pikkipiilumist.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Parem on saada veidike pikipiilumist kui nohik ahi teha! Keegi ei küsi pärast: Kes sulle pasunasse andis? kõik küsivad, et kes selle ahju tegi?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Robi 1 kirjutas:Parem on saada veidike pikipiilumist kui nohik ahi teha! Keegi ei küsi pärast: Kes sulle pasunasse andis? kõik küsivad, et kes selle ahju tegi?
:blush:


:clapping:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
taavi_
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Mär 2010, 17:55

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas taavi_ »

Robi 1 kirjutas:Parem on saada veidike pikipiilumist kui nohik ahi teha! Keegi ei küsi pärast: Kes sulle pasunasse andis? kõik küsivad, et kes selle ahju tegi?
Ei vaidle sulle vastu, kuid mõtlesin rohkem seda, et nõrgema närvikavaga inimestel on lihtsam ennem vastav kirjandus läbi lugeda, kui siinses gigantide heitluses orjenteeruda. :hello:
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas juhan »

Ei ole "gigante" vaid on lihtsad egod!
Mina olen Itaalia poolt!
EUROVISIOON!
Kasutaja avatar
Andres.Ta
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 20 Veebr 2011, 10:02
Asukoht: sõrulane
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Andres.Ta »

Minuarust nägin sellist raamatut
Pilt
Rahva raamatu Kuressaare kaupluses. Kui linna satun, siis lähen kontrollima. :grin:

Aga vb on tal endal on mitu tükki, et saaksid otse autorilt osta.

Ehk on sama inimene
http://www.m3.ee/kontakt.php
Priit Aun - VKKV
e-post: priit (ät) m3.ee
56 226 380
sörulane
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1891
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Robi 1 kirjutas:Mis küsimus üleüldse tekkida saaks, millele siin foorumis vastust ei saaks. Küsi näiteks midagi ja vaatame kas tõesti ei tea keegi ( ma arvan, et see oleks päris huvitav mullegi ).
Tunnistan, et siinkohal ma ei saa olla Robiga ühel meelel.
Küll aga tahaksin tunnustada teemaalgatajat.
Paljud foorumis nõuandjad on lünklike teadmistega, nõuanded tihti pealiskaudsed ja desinformatiivsed.
Kuidas peab selles rägastikus mitteorienteeruv inimene oskama terakesi sõkaldest selekteerida?
Õigem on osta raamatud, omandada kooliharidus. Foorumitarkustesse suhtuda mööndustega.
tuhatjatuline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 03 Veebr 2011, 20:33
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 55 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas tuhatjatuline »

Robi 1 kirjutas:Mis küsimus üleüldse tekkida saaks, millele siin foorumis vastust ei saaks. Küsi näiteks midagi ja vaatame kas tõesti ei tea keegi ( ma arvan, et see oleks päris huvitav mullegi ).
Ma siis küsin: Mis asi on lupard?
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Inimestega tuleb osata suhelda ja endale tuleb selgeks teha, mida küsida tahetakse, siis saab ka vastuse.Raamatud, aga on sammuti inimeste kirjutatud ja räägivad ristivastu teineteisele.Raamatutes on ka räigeid vigu. Näiteks mind häirib täiega, Veski raamatus olevad võlvijoonised, mis igatahes suruvad pott-ahju laiali ( sellised sobivad ainult plekk-voodrile).Samas raamatus on ka soovitatud mitte siduda potte omavahel traadiga ( olen näinud traadiga pottahju ja ka ainult klambritega, lammutades neid, no traadiga kestab ikka tunduvalt paremini ).
Mitte, et ma raamatute vastu oleksin, aga ei poolda ka seda, et nüüd ühes raamatus oleks lihtne tõde, mida näpuga veerides hea ahju saab.Kõik ju muutub ja areneb: materjalid, seadused, vajadused jne.

Kui nüüd tõesti mõni õrna südamega neiuke ei julge otse siin küsida, siis põõrdugu ometi minu poole ja ma tutvustan talle nätuke maailma, kus on kuumad ahjud :) .
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

tuhatjatuline kirjutas:
Robi 1 kirjutas:Mis küsimus üleüldse tekkida saaks, millele siin foorumis vastust ei saaks. Küsi näiteks midagi ja vaatame kas tõesti ei tea keegi ( ma arvan, et see oleks päris huvitav mullegi ).
Ma siis küsin: Mis asi on lupard?

Kuna tegu pottsepafoorumiga, siis julgen arvata, et lupard on vanamoodne, hipide plekkahi ? Võib valmistada ka ainult kivist, mis kätte juhtub ja millel motika kummijäljed peal ja õllelõhn küljes.
Kasutaja avatar
motamees
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2694
Liitunud: 14 Jaan 2008, 12:57
Asukoht: Saar
On tänanud: 208 korda
On tänatud: 191 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas motamees »

Ma pakun, et lupard on pikkade karvadega pintsli taoline asi. Aseaineks käib ka kalts, tänapäeval poroloon. Poes lausa müüakse pottsepa porolooni. Üks pool on pehme, teine kõvemast materjalist.
Raamatutest.
Priit Auna raamat on küll tänapäevane, aga väga raske lugeda. Veski raamat on kena lugeda, aga kohati lausa arhailine ja ajast-arust. Nii ,et kumbki pole hää variant. Läbi aga peaks vaatama mõlemad.
See, kes foorumi (üldse interneti) tarkustest ei oska välja selekteerida vajalikke asju, pole veel õige mees/naine ahju tegema. Ennem peab ikka hulga aega niisama vaatama ja uurima, kui midagi tegema hakatakse. Kõige tähtsam selle passimise juures on süveneda nõuandjate isikutesse. Lõpuks saab ju aru, kelle nõuannet võib usaldada, kes niisama "tarka" juttu ajab.
Need olid minu alguse kogemused.
.
Tel 5o9279o
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vot see Motamehe viimane sõnavõtt on täiega kainestav ehk mõnele.Tormates ei saa midagi normaalset teha, sest ahju tegemine on ikkagi väga vastutusrikas tegevus( ennem tuleks õppida hernekeppe panema). Olen ise ka seisukohti muutnud aastatega ja pidevalt juurde õppind, foorumist,raamatutest ja oma kogemustest.Kahju on inimestest, kes võtavad midagi pähe ja kukuvad kohe tegema.Harva tuleb sellest miskit head välja.
On igati südamest tervitatav, et foorumis on nii palju arenguvõimelisi ametimehi, kes ka teistele valmis head nõu jagama :wave: .
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Selles, et mõni võtab pähe ja hakkab ahju ehitama ei olegi nii hullu kui selles, et mõned sepad räägivad eluaeg, kuidas ikka vanasti tehti ja kui tark õpetaja vaid temal oli. Töö aga omal selline, et näidata ei kannata kellegile. :oops:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
rain_k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Mai 2011, 11:13

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas rain_k »

Ma olen ka seda meelt, et küttekolde ehitus on väga vastutusrikas, sellepärast just otsingi seda raamatut. Veski raamat on mul olemas ja olen selle läbi lugenud. Samas uurin tihti ka foorumit. Tahakski nendest kolmest variandist saada kokku üldpilti. Ehitamiseks ei lähe vist niipea, üritan enne võimalikult palju infot koguda.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Annes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 12 Apr 2009, 22:23
On tänatud: 9 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas Annes »

Püüan arvutada salvestava ahju kolde mõõtmed ja lõõrid EN 15544 järgi. Selleks vajan :
1.Köetava pinna (ruumide) suurus m2 ja soovitav ruumi temperatuur, näit 20 kraadi.
2. Millal on maja ehitatud (kuidas on soojusisolatsioon), kas on hiljem soojustatud.
3. Akende pinaala m2
4. Mitu tundi peab kütteseade nimivõimsusega ruume soojaga kindlustama? , 8,12 või 24 tundi.
5. Kas kütteseade on põhiküte või lisaküte ?, kui lisaküte siis kui suur on põhikütte võimsus ?.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Annes kirjutas:Püüan arvutada salvestava ahju kolde mõõtmed ja lõõrid EN 15544 järgi. Selleks vajan :
1.Köetava pinna (ruumide) suurus m2 ja soovitav ruumi temperatuur, näit 20 kraadi.
2. Millal on maja ehitatud (kuidas on soojusisolatsioon), kas on hiljem soojustatud.
3. Akende pinaala m2
4. Mitu tundi peab kütteseade nimivõimsusega ruume soojaga kindlustama? , 8,12 või 24 tundi.
5. Kas kütteseade on põhiküte või lisaküte ?, kui lisaküte siis kui suur on põhikütte võimsus ?.

1. Köetava pinna suurus 70 m2
2.Maja ehitatud 1960. Hiljuti renoveeritud, soojustatud, aknad vahetatud.
3.Akende pindala 9 m2
4.Kütteseade peab sooja kindlustama 24 h
5. Kütteseade on põhiküte.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ma oleksin väga üllatunud kui nende andmete alusel oleks võimalik mingit asist tulemust saavutada.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Pottsepa raamat

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ma elan sellistes tingimustes ja ka ahi on olemas. Küll tahaks näha, kas mul on selle ahjuga soe elada või külmetan :blush:
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Vasta