Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere!

Olen otsustanud majas kasutada gaasikütet.
Hetkel on raske teha otsust katla valikul - turbokatel vs. kondendatsioonikatel.

Kahe korruseline maja, kus köetavat pinda on kokku 120 ruutu.
Esimesele korrusele on paigaldatud põrandakütte torustik.
Teisele korrusele on plaanis panna radiaatorid.

On paar küsimust millele väga ootaks vastuseid, eriti neilt kellel on nende kateldega olnud kogemusi.

1. Paberil on ilusti kirjas, et kondendatsioonikatla kasutegeur on kuskil 10-15% suurem kui tavakatlal. Kui suur kokkuhoid on aga reaalne meil siin Eestis gaasiarvelt?
2. Mulle on öeldud, et kondendatsioonikatel saab ilusti hakkama ka radiaatoriküttega teisel korrusel, selleks läheb vaja suuremaid radiaatoreid. Kui suuri radiaatoreid siis mul vaja läheb, kas umbes kolmandiku võrra suuremaid?
3. Kas kondendatsioonikatlaga talvel kui väljas on -25 kraadi radiaatoritega külm ei hakka (loodan, et siis ei ole toas püsivalt 10 kraadi sooja vaid on ikka soojem)?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

1. Kasutegur on parem jah
2. vaata 55 kraadi peal radiaatori soojusväljastust. Igal juhul on vaja suuremat radiaatori pinda
3. Kui nüüd punkt 2 on tehtud õieti siis talvel külm ei hakka.
JarodT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 04 Aug 2010, 20:39
Asukoht: Tartu

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas JarodT »

Suured tänud sulle vastamast.
Kas keegi oskab midagi öelda Junkersi katelde kohta, need on mul jäänud silma?
De Dietricheid olen ka vaadanud, kui mulle pole kahjuks tulnud müüjalt siiani hinnapakkumist.
Viessmanni on ka kiidetud, kuid kahjuks ei leia Tartust nende müüjat.
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

Kui juba siis ikka kondensatsioonikatel, nagu öeldud
kasutegur 10-12 % suurem ehk siis samapalju gaasi vähem
Radika soojusväljastust ei võetagi enam tänapäeval 70/55 vaid ikka 55/40 kraadi graafikuga
Katlaks soovitan Wolf katelt CGB eraldi boileriga või CGW(S) intergreeritud soojaveeboileriga
võimsus piisab 20 kW mudel ega meil väiksemaid müüda, pealegi on neil väga lihtne lisada kütteautomaatikat
ja teha seadistusi
Junkers on koostatud lähipiirkondades, kvalitett .. enam-vähem
ka on probleemne lisada kütteautomaatikat, vaja igasugu pumbamooduleid jne
olen selle ise läbi elanud, süsteem ei hakka muidu tööle kui on sadade eurode eest lisavärki külge poogitud
Elagu kodumaine energia:):):)
Külaline31
külaline

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas Külaline31 »

Viessmanni küsi AS Vennad-Dahl ist.
JarodT
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 04 Aug 2010, 20:39
Asukoht: Tartu

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas JarodT »

Junkersi esindajatelt olen saanud ma hetkel kõige paremat teenindust.
De Dietrichi esindaja pole mulle eelmisest reedest saadik midagi pakkunud, kuigi telefonitsi sai pikalt räägitud ja olen mitmeid meeldetuletusi meilile saatnud.
Vennad Dahlide koduleht on hetkel väga puuduliku infoga, uuendavad kodulehte. Aga sellest hoolimata sai ka neile kiri teele pandud.
Mis puutub Wolfi kateldesse, siis ma ei teag kes neid Tartus müüb.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Vaata Küttemaailm, peaks Tartus Wolf esindama, asuvad Tähe tn. Pood neil kogu aeg lahti ei ole - Tartus üks mees, Tanel.
Numbrid / maili aadressid leiad nende kodulehelt.
lammas
külaline

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas lammas »

Kondensatsioonikatla eelis ei tule mitte madala pealevoolu temperatuuriga esile vaid just madala tagastuva temperatuuriga.
Pedaal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 23 Mai 2007, 22:19

Re: Turbokatel vs. kondendatsioonikatel

Lugemata postitus Postitas Pedaal »

mul tiksub kah üks sisseehitatud boileriga katel vannitoa nurgas, kasutan mõlemal korrusel põrandakütet ja seega pole vaja pumbasõlme - seega lihtsalt 2 küttetoru katla külge, soe ja külm vesi ning gaas ja kõik on olemas. pumbad on sees, automaatika reguleerib hästi ja lihtsalt. 3 aastat pole ühtegi probleemi olnud müügiteeningus oli samuti väga hea - jah seda küll tallinna kontoris. ostatud siis otse SKS võru kontorist - ise olen tegev ventilatsioonis ja kliimas natuke ka küttes ja olen vahendanud tuttavatele veel 2 sellist gaasikat ja ühe elektrikatla ja kõik on väga rahul.

ah jah - kuna mul on kõik madala temperatuuriline põrandaküte siis oli kondensatsioonikatel parim lahendus
Nõnda hea on olla uues majas Läbi ukse puhub tuul Nii hea on olla uues majas Läbi seina kumab kuu
Veidi veel, ja saangi oma kodu Ainult kolmkümmend aastat veel Veidi veel ja ongi minu kodu Kui ma elus olen veel .....
Vasta