Paluks arvamust!

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

arvutihdd kirjutas:Eks iga töömehel omad töö ja omad liistud mida vaja hööveldada ja renoveerida. Oma liistude juures jääksin ilma taolise pingita pigem hätta. Mitte, et tegemata töö jääks vaid lihtsalt ajahätta. Väga palju sellist jama vaja hööveldada ja eriti stabiilsesse paksusesse lasta, et käsihöövliga tuleks suitsiidimõtted. Kui tõesti kord aastas või paar vaja, siis on omaette lugu. Kõige haigem variant on näiteks vana laudpõranda taastamine/ümbertegemine, kus ilma pingita on ikka kassiahastus peal ning töökotta minna ei saa, sest ükski töökoda ei võta vanalauda töötlusesse kus kasvõi üks naelaauk olemas :D Eks igaühel on oma töödele vastavad riistad. Mina leian, et endal on mõistlikum omada taolist pinki, sest tavahöövliga mingit söödavat tulemust saada on mõttetu ajakulu.
No, Jumal, Jumal, issand küll, millest ma siis olen rääkinud. Palun lugege foorumi 1. küsimus läbi kõigepealt. Ta ju ütleb, et tal läheb KODUKASUTUSSE vaja, et palju tööd pole vaja eha. Ja selleks ongi siis ju see käsihöövel. Kui sul on vähe tööd siis sa ei jää ka suuremasse ajahätta ju. Palju sul seal kodukasutuses ikka neid vaja hööveldada on. Ja tõesti, sorry ma ei teadnud, et sa oled miljonär, et täna ostan paksusmasina, homme treipingi, ülehomme saekaatri. Inimesed ei ole võib- olla nii rikkad, kui sa arvad, et kasulikum on omada taolist masinat. Tööriistu on päris palju ja samuti on ka suuri(ning kalleid). Ja kui sa tõesti igat neid osta tahad, no tule taevas appi :)
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas di20 »

ebay küll lõpphinda ei näita aga hind langeski sinna 600 euro kanti. Vbla isegi rohkem. Sinna lisanduks veel saatmiskulud jne.
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas:ebay küll lõpphinda ei näita aga hind langeski sinna 600 euro kanti. Vbla isegi rohkem. Sinna lisanduks veel saatmiskulud jne.
Neid on seal pidevalt ja variantides "buy now" normaalse hinnaga ning ega mul homnepäev kohe ka pole vaja.
Urmasr
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kevva9 kirjutas: ...No, Jumal, Jumal, issand küll, millest ma siis olen rääkinud. Palun lugege foorumi 1. küsimus läbi kõigepealt. Ta ju ütleb, et tal läheb KODUKASUTUSSE vaja, et palju tööd pole vaja eha. Ja selleks ongi siis ju see käsihöövel..
Pole ma kusagil kirjutanud, et ainult kodukasutusse ja tööl aeg-ajalt vaja lasta lauad ühepaksuseks. Mul on tunduvalt suurem jõudlus paksusmasinast läbi lastes kui hakata el.käsihöövliga nikerdama. Selleks need masinad vist on välja mõeldud.
Urmasr
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Külaline kirjutas:Ise kah arvan, et oleks hea valik, aga mõtlen veel. See on sama nagu mul autokäru ostminegi- pidevalt vaja ei ole, aga ära tüütas kogu aeg rendist laenamine(alati polnud saadavalgi) ja nüüdseks arvan, et on oma ostuhinda õigustanud, võrreldes kasutustihedusega (kui on olemas, siis kasutad tihemini) ja rahaga, mida oleks rendist võttes maksnud. Seda paksus-höövlit on samuti aegajalt vaja ning siis käi ja nuia mööda töökodasid ja vaata ,millal neil aega on jne., aga maksma pead neile ikkagi.
Urmasr
AA siis ei oska ma lugeda?
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kevva9 kirjutas:
Külaline kirjutas:Ise kah arvan, et oleks hea valik, aga mõtlen veel. See on sama nagu mul autokäru ostminegi- pidevalt vaja ei ole, aga ära tüütas kogu aeg rendist laenamine(alati polnud saadavalgi) ja nüüdseks arvan, et on oma ostuhinda õigustanud, võrreldes kasutustihedusega (kui on olemas, siis kasutad tihemini) ja rahaga, mida oleks rendist võttes maksnud. Seda paksus-höövlit on samuti aegajalt vaja ning siis käi ja nuia mööda töökodasid ja vaata ,millal neil aega on jne., aga maksma pead neile ikkagi.
Urmasr
AA siis ei oska ma lugeda?
Ei, lugeda sa oskad, aga see, et mul PIDEVALT VAJA EI OLE ei tähenda veel seda, et ainult KODUKASUTUSEKS. See on lihtsalt arusaamine sinu moodi, midagi "google tõlge"sarnast. :) Mul on näiteks väike isenivelleeruv laserlood, mida samuti pidevalt vaja ei lähe, aga kodus pole mul sellega jälle absoluutselt midagi ja veel on kaugusmõõtja, millel suunamise hõlbustamiseks väike laserpunktike, kuid seda kasutan tööl, aga kodus narrin selle "täpikesega" kassi. :)
Urmasr
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Selge, siis ma sain ikkagi valesti aru, minul on küll need asjad, mis on kodukasutuses ei lähe pidevalt vaja, kuna töötan mitte ehituslaadsel ametil. Aga jah, see oli siis minu arusaam ja sinu väljendus :) Sel juhul ma soovitan sul küll paksusmasina osta, kui sa tõesti iga päev sellega tööd teed, siis on tõesti väga rumal höövlit kasutada :D
tuda sjuda
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas tuda sjuda »

See aparaat on möôstlik lahendus, kui "läti tüüpi" :) universaal malsinat tahad. Olen ise kunagi ammu näppinud. Kvaliteet on ok, osasid saad eestist kui see just 110 V masin pole! Samas soovitaks uurida Tallmacist mis see kolakas täna siin uuena maksab, sest saatmiskulud on kindlasti päris korralikud.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Tere, sinnamaani suhtusin tasku paksusmasinasse suht skeptiliselt. Suvel osutus lihtsamaks masin lauavirna juurde tuua kui lauad masina juurde viia. Asi käitus pikka 6 m. tollise lauaga päris kenasti, jaksas vedada ja puha. Miinuseks nendel väike lõike sügavus (max 1,5-2mm) st. kui ports laudu vaja kalibreerida siis peab saematerjal suht mõõdus olema. Muidu jäi masinast paris hea mulje, tegemist oli Makita analoogiga.

Minuteada pole lätlased paksushöövliga maha saand, seda pesurullidega varijanti ei võrdleks eelpool mainitud höövlitega

Max
Puutööd
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lMaxl kirjutas:Tere, sinnamaani suhtusin tasku paksusmasinasse suht skeptiliselt. Suvel osutus lihtsamaks masin lauavirna juurde tuua kui lauad masina juurde viia...
Vat seda minagi olen hakanud mõtlema. Vahest tellija soovib laudadest lage või seina ja siis hakkab pihta- solguta neid laudu saekaatrist kärule, kui kohe paksuse-höövli alla ei saa, siis ladusta neid vahepeal kusagil, kui höövli aeg tuleb, pane uuesti kärule, höövli juures maha, hööveldamise eest pean nagunii maksma, pärast kui valmis, jälle kärule ja alles siis objektile. Need vahepealsed etapid on puhas mahavisatud aeg ja raha, selmet panna see "tasku paksus/höövel" :) (ilus väljend) pagasinikusse, käru taha, saekaatrist lauad peale ja objektile ning seal juba lauad paksusest- höövlist läbi ning seejärel paigaldada nad sinna, kuhu vaja.
Urmasr
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas cartman »

Kevva9 kirjutas:
antso kirjutas:see masin rendis 30.- euri päev. 400.- tuleb tasa juba 14 päeva rendiga. kui arvestad sõidu ja ajakulu hankimisele ja käsihöövliga lolli mängimisele, siis see masin tasub end ära umbes 7 rendi korraga ja hakkab aina kasumit vorpima.
teemaalgataja tegeleb remontidega siis masin tasub end poole aasta-aastaga.
ei saa vaidlusest aru käsihöövliga materjali mõõtu ei höövelda, aparaati on vaja ja rendi või töökoja arved toovad kiiresti soetuse tagasi milles probleem selle raha eest tuleb kohe kaks võtta ja teine topelt edasi parseldada
Hmm.. käsihöövliga lolli mängimine? Ma võtan siis ennast kui lolli :grin: Ma kasutan ka platehöövlit selle mõõtmed on vähe suuremad aga hakkama saab ikkagi. Selles mõttes, igale ühele oma arvamus, mina jään oma arvamuse juurde. Ma saaks aru, kui ma ei ole höövlit käes hoidnud ja siis kirjutan aga mul on omad kogemused.
Kipsikruve saab kah kruvikeerajaga kruvida, plaaditud seina, näpuga, vuukida ja 100mm pahtlilabidaga seina sirgeks pahteldada/tasandada aga , kes see loll nii ikka teeb.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

cartman kirjutas:
Kevva9 kirjutas:
antso kirjutas:see masin rendis 30.- euri päev. 400.- tuleb tasa juba 14 päeva rendiga. kui arvestad sõidu ja ajakulu hankimisele ja käsihöövliga lolli mängimisele, siis see masin tasub end ära umbes 7 rendi korraga ja hakkab aina kasumit vorpima.
teemaalgataja tegeleb remontidega siis masin tasub end poole aasta-aastaga.
ei saa vaidlusest aru käsihöövliga materjali mõõtu ei höövelda, aparaati on vaja ja rendi või töökoja arved toovad kiiresti soetuse tagasi milles probleem selle raha eest tuleb kohe kaks võtta ja teine topelt edasi parseldada
Hmm.. käsihöövliga lolli mängimine? Ma võtan siis ennast kui lolli :grin: Ma kasutan ka platehöövlit selle mõõtmed on vähe suuremad aga hakkama saab ikkagi. Selles mõttes, igale ühele oma arvamus, mina jään oma arvamuse juurde. Ma saaks aru, kui ma ei ole höövlit käes hoidnud ja siis kirjutan aga mul on omad kogemused.
Kipsikruve saab kah kruvikeerajaga kruvida, plaaditud seina, näpuga, vuukida ja 100mm pahtlilabidaga seina sirgeks pahteldada/tasandada aga , kes see loll nii ikka teeb.

Aga, kui sul on üks kruvi seina kruvida, kes siis nii loll on, et läheb akutrelli otsima? Lihtsam oleks kruvikeeraja taskust napsata, mis igal ehitajal olemas peaks olema. Antud juhul ma rääkisingi mõne laua paksuse reguleerimist, mitte sadade, isegi mitte kümnete.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas di20 »

Ausaltöeldes on see rihtpaksus teema umbes sama mis kipskruvide kruvikeerajaga keeramine. Palju lihtsam ja tõenäoliselt ka kokkuvõttes odavam tuleb osta juba valmis kalibreeritud materjal ja sellega põrutada objektile kui sellise masinaga hunniku laudu läbi ajada. Selle masina jõudlus pole sellise asja jaoks. Esiteks on see väga aeglane masin. Teiseks vajab aegajalt ikka tublisti reguleerimist. Eriti kui suure materjaliga vägistama hakkad jne. Rihtplate peal kui pikemat kui 1,5m materjaliga tahad minna siis pead ehitama lisa rullikud jne. nende reguleerimine on elutöö eriti kui vahepeal on vaja laastupaksust muuta jne.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10944
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

di20 kirjutas:... Palju lihtsam ja tõenäoliselt ka kokkuvõttes odavam tuleb osta juba valmis kalibreeritud materjal ja sellega põrutada objektile kui sellise masinaga hunniku laudu läbi ajada....
Minu jaoks küll lihtsam, aga mitte majanduslikult kõigi tellijate jaoks. Püüan selgitada ja teen seda veel vanades rahaühikutes, sest ei viitsi teisendada. Ligi 20m2-e servamata laudadest lae tegemiseks kulub umbes 0,75tm materjali. Kui musta laua saan kätte 2000.-/tm, siis juba hööveldatud sama materjali müüakse min 3000.-/tm (poodides veel kallim) ja seda mitte igal pool, vaid minu elukohast umbes ikkagi 65km kaugusel (lähimad Tallinn ja Pärnu). Hinnavahe sellelt koguselt 750.-. Hööveldatud materjali pean hakkama otsima, aga musta laua saan kohalikust saeveskist paari km kauguselt kätte ja see tund või paar sellise koguse läbilaskmiseks ning selle eest küsida 300.-, siis kliendi võit on 450.-. Vaadakem asju natuke kaugemale, mitte ainult hetkelisest vajadusest, sest ma saan sellist teenust pakkuda ka tulevikus. Kui ma sõidan neid valmishööveldatud kallimaid laudu kaugemalt ostma, siis selle kallima hinna maksab kinni ikkagi tellija, mitte mina omast taskust, aga miks ma ei võiks talle seda odavamalt pakkuda kui selleks oleks täiesti reaalne võimalus olemas. Ka paarsada eeku on mõne hinnatundliku tellija jaoks suur raha ja lisaksväike tähelepanek selle kohta, et eranditult kõik tellijad tahavad saada soodsamalt! Kumba sa ostaksid kui kõrvuti on kaks ühesugust asja, aga üks 50% kallim? Või kui võtta minu seisukohast (teenuse pakkuja), siis miks peaksin sellest maas vedelevast rahast (töötlemata ja töödeldud laudade hinnavahe) mööda käima kui mul on võimalus kummardada, see üles korjata ja oma tasku pista ning selleks on lihtsalt vaja teha üks väike investeering.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

di20 kirjutas:Ausaltöeldes on see rihtpaksus teema umbes sama mis kipskruvide kruvikeerajaga keeramine. Palju lihtsam ja tõenäoliselt ka kokkuvõttes odavam tuleb osta juba valmis kalibreeritud materjal ja sellega põrutada objektile kui sellise masinaga hunniku laudu läbi ajada. Selle masina jõudlus pole sellise asja jaoks. Esiteks on see väga aeglane masin. Teiseks vajab aegajalt ikka tublisti reguleerimist. Eriti kui suure materjaliga vägistama hakkad jne. Rihtplate peal kui pikemat kui 1,5m materjaliga tahad minna siis pead ehitama lisa rullikud jne. nende reguleerimine on elutöö eriti kui vahepeal on vaja laastupaksust muuta jne.
Jälle ! Ütle kas sa tõesti lähed ÜHE ma rõhutan ÜHE, said aru? kruvi pärast akutrelli otsima? :)
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas di20 »

Nüüd ma saan aru. Aga see Dewalt on ikkagi vale masin selle töö jaoks. Sellest läheb läbi ikkagi ainult kuni 25cm laiune laud. 750.- kr. No ma ei viitsi arvutada aga kui mingit reguleerimise jama ei tule siis ehk ajab selle materjali hulga sealt päevaga läbi. Aga see on ikka aeglane masin.
Need väiksemad ja odavamad millel on ainult paksuse funktsioon. Nendest läheb läbi 30cm laud. Või kui ilma rihtplateta ei saa siis kunagi oli Scheppachil mingi 30cm laiuse lauaga riht paksus. Mille rihi osa ka veidi pikem.
Teiseks ma ei taha eriti mõelda kui ma pean seda Dewalti kuhugi tassima. Võibolla kui talle ehitada normaalsed rattad ja kaldtee autosse. Aga soendust tegemata võib nii mõnigi mees endal selja paigast tömmata kui seda tõsta.
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas:Nüüd ma saan aru. Aga see Dewalt on ikkagi vale masin selle töö jaoks. Sellest läheb läbi ikkagi ainult kuni 25cm laiune laud. 750.- kr. No ma ei viitsi arvutada aga kui mingit reguleerimise jama ei tule siis ehk ajab selle materjali hulga sealt päevaga läbi. Aga see on ikka aeglane masin....
No teeme väikesesed arvutused- selle, eelnevalt näitena toodud koguse (0,75tm) teisendades jm-ks, siis saame peaaegu 200jm 20cm laiust lauda. Tehas annab masina (vihjes mainitud mudel) jõudluseks 5m/minutis ehk kui laud jookseb järjepidevalt masinast läbi, siis saame ajakuluks 40 minutit. Nii kiiresti see ei juhtu, aga paari tunni töö, mitte rohkem ja selle eest küsida 500 eeku ei ole just väga palju või vähe, kuidas kellegile ja jääb ka kliendile allahindluse tegemiseks ruumi võrreldes poest ostetavate paigaldusvalmis laudadega. Üle 25cm laiuste laudade soov läheks juba erisoovide alla ja ega eriti soovitakski just hilisemate kaardumiste vältimiseks.
Urmasr
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas:Teiseks ma ei taha eriti mõelda kui ma pean seda Dewalti kuhugi tassima. Võibolla kui talle ehitada normaalsed rattad ja kaldtee autosse. Aga soendust tegemata võib nii mõnigi mees endal selja paigast tömmata kui seda tõsta.
:) Ma olen küll lahja kehaehitusega, aga kui vahest pean üksi alusetäie 40kg-d (30tk) kotte maha tõstma ja objektile varju alla tassima, siis arvan, et liigse 13kg (see höövel kaalub 53kg) tõstmine mul nüüd naba päris kaenlaauku ei venita.
Urmasr
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänan pakkumast, aga hind võtab :( ja sellel minu variandil oleks ikkagi 2in1.
Urmasr
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Täpselt sama massin, kuid hind koos saatmisega (kirjutatud on lähim koht meile Saksamaa)tuleb ikkagi 530 eurot võrreldes 691-ga.
Urmasr
Kylaline kylast
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 276
Liitunud: 25 Jaan 2008, 16:31

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Kylaline kylast »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Mida arvavad teadjamad sellest paksus-höövelmasinast? Hinna suhe ja firma kvaliteet peaks paigas olema ehk ligi €350 + saatmiskulud.
Urmasr
Näh, unustasin viite panemata, aga siin see on http://cgi.ebay.co.uk/Dewalt-D27300-Pla ... 5642501d38
Tere.

Kas ostsite antud asja või analoogse ?

Piilun isegi taolist pinki millel höövel ja paksusmasin yhes.
Eestist saadavatest tundub hea olema tööriistamarketis myydav 250mm paksushöövel ca 13 000 km-ga.

Tänan.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10944
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kylaline kylast kirjutas:...Kas ostsite antud asja või analoogse ....
Ei veel, aga hiilin vaikselt ja ootan soodsat pakkumist ebay-st, kiiret mul pole. Jah, Eestist ei kannata vist eriti osta. Paljud siin räägivad garantiist, mida ebay-st ostes ei saa, kaasa-arvatud siinsed edasimüüjad, aga kui viia siit ostetud aparaat nende kätte, siis reeglina leitakse alati põhjus, et see rike on vale kasutuse põhjustatud ja ei kuulu garantii alla jne. Ebay-st võib saada sama riistapuu kätte ikka 40-60% odavamalt kui siinsed edasimüüjad pakuvad. Kiika seal netipoes rohkem EU maade poole, sest sealt ostes pole tolliga probleeme ja muidugi kannatust õige asja otsimisel, mitte ära osta esimest, mida nägid ja meeldis.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Kuidas sa masina USA-st ära tooksid?
Külaline
külaline

Re: Paluks arvamust!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kevva9 kirjutas:Kuidas sa masina USA-st ära tooksid?
Üldiselt pole näinud, et USA-s müüdaks masinaid, mis sobiksid meie voolupingega, aga kui soovid sealt midagi lasta saata, siis postifirmasid, kes selle töö ära teeksid, on küllaga.
Urmasr
Vasta