Segisti ühilduvus

saunad, santehnika, boilerid jne
mjnhgfd
külaline

Segisti ühilduvus

Lugemata postitus Postitas mjnhgfd »

Tere,
Mure siis selline et sai soetatud uus segisti kuid ühendused seinaga ei lähe kokku, mida ma nüüd tegema pean? kas erinevatel segistitel on erinevat ühendused?
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Segisti ühilduvus

Lugemata postitus Postitas Expert »

Kaasaegsetel segistitel kõigil ühenduste vahe 150 mm(tsentrist tsentrisse),
tavaliselt komplektis kaasas ka ekstsentrikud millega saab asja parajaks regullida.
Ei näe ühtegi põhjust miks paika ei peaks saama,kui just mingi vana vene segisti ei olnud enne seinas.
Palju on segistikandade vahe mis seinast välja vaatavad ?
Mingi vana saksa standardiga olen ka kokku puutunud,nendel oli vahe 125 mm.
Kui jagu ei saa,karju veelkord appi,üritan aidata. :hello:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
mjnhgfd
külaline

Re: Segisti ühilduvus

Lugemata postitus Postitas mjnhgfd »

No just nimelt - vene segisti on seinas, unustasin mainida. ekstsentrikud kaasas jah kuid neist vähe tolku. Mis ma nüüd peale hakkan selle vene ühendusega? :/
Külaline
külaline

Re: Segisti ühilduvus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mjnhgfd kirjutas:No just nimelt - vene segisti on seinas, unustasin mainida. ekstsentrikud kaasas jah kuid neist vähe tolku. Mis ma nüüd peale hakkan selle vene ühendusega? :/
Vaata santehnika poodides (FEB vms.) natuke ringi ja küsi sealt suuremat kõikumist lubavaid ekstsentrikuid, kuid siis pead lisaks vaatama ka vist natuke suuremaid rosette ühenduste katmiseks. Enne poodi minekut mõõda ära täpselt vana vahe! Ja kui see ka ei aita, siis pöördu Experdi poole!
Urmasr
mjnhgfd
külaline

Re: Segisti ühilduvus

Lugemata postitus Postitas mjnhgfd »

Käisin ja sain miski kaksiknippli 3/4, see sobib väga hästi, maksis miskit euro ja peale. Suured tänud vastanuile.
essa
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 145
Liitunud: 05 Veebr 2009, 17:32
On tänatud: 1 kord

Re: Segisti ühilduvus

Lugemata postitus Postitas essa »

Minu mäletamist mööda olid vene segistitel ka ekstsentrikud ja tsentrite ikka 150mm. Aga vahe oli selles, et see ühendus mis praegustel on 3/4", oli vene omal mitte tollkeere vaid meeterkeere! Ehk siis tegelikult kokku ei sobi, kuigi tundub peaaegu sama.
kuuvalgus.
külaline

Re: Segisti ühilduvus

Lugemata postitus Postitas kuuvalgus. »

Kõigil segistitel ei ole tsentrite vahe 150 mm. Maarjamaal on müügil olnud segisteid, mille tsentrite vahe 145 mm (tehasepoolne kokkuhoid materjalilt suurte partiide puhul on märkimisväärne). USA-st ostetud ja siia toodus kaatritel on peal segistid, mille tsentrite vahe 100mm.
Vasta