tee korda ja üüri edasi!

Siia foorumisse postitage ainult tööpakkumised!
Foorumi reeglid
NB! Tööpakkumise korral lisage ka asukoht! Kui teema algataja ei soovi enam tööpakkumisi, siis oleks soovitav seda ka oma teemas teada anda, et Administraator saaks teema lukku panna. Kui soovite aga hoida oma tööpakkumise teemat kõikide postituste eesotsas Kleepsuna, siis on see võimalik tasulise teenusena. Huvi korral saata privaatsõnum kasutajale Kristel
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

Külaline kirjutas:
y kirjutas:...tänapäeval moodustab ehituse maksumusest 80% tööhind...
:) Ah, et sinu teadmistega majandamisest ehitusvaldkonnas oleks ma oma korteri (2+2 toalised = 4 toaliseks) kapremondi lasknud kellelgi teisel teha või teinud kellegile täpselt samas mahus, siis oleksin teeninud poole aastaga ca 2 000 000 eeku? Otsi palun mulle sellised objektid sellise summa eest ja ma maksan sulle vabatahtlikult 20% vahendustasu teenitust! :)
Ikka vaikselt pihku :) Urmasr
:scratch: kas sa puistasid igale m2-le peotäie kulda, et materjalidele 500k eeku kulus? :eek:
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

y kirjutas:... :scratch: kas sa puistasid igale m2-le peotäie kulda, et materjalidele 500k eeku kulus? :eek:
Eksisin, aga 400 000 läks ikkagi koos materjalidega alustades lammutamisest (sodi oli juba 50 m3 ehk 4 konteinerit) ja lõpetades siseviimistlusega ( kõik asjad uuesti ehk 0-st lõpuni) va. kaks tööd, kus kasutasin kõrvalist abi (el.kilbi ühendamine ja põrandavalu ajal). Sa ei saa NORMAALSET kütetki alla 3-4000 euro sinna + kõik need sinu mainitud tööd ja muud tuhat pisiasja, mida polnud mainitud ehk samuti põhimõtteliselt 0-st alustamine.
y kirjutas:...lammutamine oli ka plaanis. aga kuna sellega kaasneb lisa-paberimajandus ja päris suured projektikulud,....
Väike idee kulude kokkuhoiuks ja tulu saamiseks, aga sa ei tohi sellest kellegile rääkida!
Mine kindlustusse, tee kindlustus kõikvõimalike õnnetuste vastu max summa peale, mida sellisele sarale annab üldse teha, oota pool aastakest, organiseeri "elektrisüsteemi rikkest" tulekahju, las põleb praktiliselt maani maha (vähem sodi pärast kokku lükata), teata kindlustusele õnnetusjuhtumist ja võta vastu kindlustusrahad "maja taastamiseks". Õnnetuse ajaks oleks soovitatav ise kusagil kaugemal viibida natuke aega enne tulekahju, et sind ei saadaks süüdistada kindlustuspettuses.
Kuna see mõte eeldas ka mingit tööd (mõttetöö) ja selle tulemusena hävis minu ajudes ikkagi teatud hulk hallrakke, siis sooviks selle idee eest saada kindlustusrahadest mitte küll 80%, aga tagasihoidlikud 10% võiksid ikka eraldada.
NB! Kordan veelkord üle, sa ei tohi sellest ideest kõrvalistele isikutele mitte poole sõnagagi iitsatada, muidu tembeldatakse veel sinu kaasosaliseks pettuseskeemis!
Urmasr
Matemaatik
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Matemaatik »

y kirjutas:
...tänapäeval moodustab ehituse maksumusest 80% tööhind...

.
Esmalt pean ära märkima selle, et olen matemaatikas üsna kehva. 1+1-ga saan muidugi hakkama, aga kui numbrid suured ja protsendid samuti mängus, siis ikka eelistan nõu küsimist targematelt, selle asemel, et ise pusida ja ikka saadud tulemuses kindel olemata...

Ehk kui sm. Mets soovib ehitada maja metsa, (krunt olemas, kõik liitumised ja muu selline samuti) traktor platsil, et vundamendile auk kaevata ning töömehedki ootamas, kellud ootusvalmilt läikimas. Sellest hetkest alates kuni hetkeni, mil viimnegi ehitaja on lahkunud ning sm Mets koos mööbliga sisse kolima hakkab, on sm Metsal kulunud 2 000 000 krooni... (Vabandan, et siinkohal veel eekusid kasutan, aga nagu ennist mainisin, olen kehv matemaatik, ning kahe millioni jagamine 15,54-ga, ei ole just sama, mis 10 jagada 5ga :write: )
Nüüd, olles jõudnudki siinoleva postituse eesmärgini, sooviksingi kinnitavat vastust oma kalkulatsioonidele... ehk kui "ehituse maksumusest 80% kulub tööjõule" ning sm Mets on siinkohal kulutanud 2 000 000 krooni kogu maja ehituseks, siis kas tööjõule kulunud summa on 1 600 000 krooni??? Ning kui sm Mets oleks ehitust alustades, otsustanud abijõudu mitte kasutada ja kogu maja koos proua Metsaga (lisaks ka poeg Jüriga) ise valmis ehitada, kas siis oleks sm Metsal kulunud vaid 400 000 krooni 2 000 000 krooni asemel?
Miks ma seda küsin? Põhjus lihtne, kuna ma oma matemaatilistes oskustes kindel ei julge olla, ning vastus nii totaalselt absurdne (buumi ajal ehitajad teenisid küll vägagi hästi, ma ise samuti teenisin buumi ajal väga hästi, ehitades valmis nii mõnegi elumaja) kuid 1,6 millionit pole ma küll ühegi maja ehitusega teeninud... isegi mitte 3 maja ehitusega kokku...
Seega minu arvutused ei saa ju õiged olla ;)
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 95 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Aga mina pakuksin teemaalgatajale teistsugust diili. Kuna väidetavalt töö moodustab 80%, siis väga, väga kasulikku diili.
Sinu poolt raha materjalide tarvis, minu kulul ehitamine. Ja tulemus fifty-fifty pooleks. Pool Sinu pool minu. Sel juhul sa võidad 80-50 =30 protsenti. Kus-juures tingimis võimalus ka veel. Ja töö kvaliteet, minust tulenevalt selline, et maja saab kindlasti müüdud.
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vuuk kirjutas:Aga mina pakuksin teemaalgatajale teistsugust diili. Kuna väidetavalt töö moodustab 80%, siis väga, väga kasulikku diili.
Sinu poolt raha materjalide tarvis, minu kulul ehitamine. Ja tulemus fifty-fifty pooleks. Pool Sinu pool minu. Sel juhul sa võidad 80-50 =30 protsenti. Kus-juures tingimis võimalus ka veel. Ja töö kvaliteet, minust tulenevalt selline, et maja saab kindlasti müüdud.
50/50 ei saa seda kindlasti teha, sest krunt ja vundament on olemas. ja need maksavad juba ise kena kopika.

olen nõus, et kui alustada täiesti nullist, siis kulub tööjõule vähem kui 80%, sest vundamendi tegemine on ise juba
päris kallis lõbu.

aga kui teha seda, mida antud objektil vaja on, siis materjalidele peaks kuluma max 5-6k euri.
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

ja see 80% on võetud katusepaigalduspakkumiste järgi.

pakkumised olid 100-150k eeku. materjali hinda eraldi välja ei toodud. aga lihtne arvutus näitas, et materjalile
kulub max 20k eeku.

siseviimistluses kipub see suhe samas suurusjärgus olema.

vb. üldehituses on % veidi teine.
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

vuuk kirjutas:Aga mina pakuksin teemaalgatajale teistsugust diili. Kuna väidetavalt töö moodustab 80%, siis väga, väga kasulikku diili.
Sinu poolt raha materjalide tarvis, minu kulul ehitamine. Ja tulemus fifty-fifty pooleks. Pool Sinu pool minu. Sel juhul sa võidad 80-50 =30 protsenti. Kus-juures tingimis võimalus ka veel. Ja töö kvaliteet, minust tulenevalt selline, et maja saab kindlasti müüdud.
sellise diili puhul olen nõus loovutama max 10%.

ja peaksid arvestama, et esialgu läheb see objekt hoopis üürile. (seega saaksid igakuisest üürist 10%)
nii et mingit raha moodi raha näeksid alles kunagi kauges tulevikus, kui ma üldse kunagi müüma hakkan.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Manowar »

to:Y "ärimehe" vaistu võib sinus olla, aga nagu sa aru saad, isegi loll ehitaja ei ole sellisest diilist huvitatud, arvan, et pead mujalt lolle otsima.
Kui sa nii hästi juba arvutada oskad ja peensusteni tunned ehitust ja kuidas tööde ja materiali hinnad jagunevad protsendiliselt, siis mis see sul endal korda teha on?...seniks, kuni midagi ei toimu, oled sa lihtsalt tolmutaja(käib, kaagutab ja targutab).
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

Manowar kirjutas:to:Y "ärimehe" vaistu võib sinus olla, aga nagu sa aru saad, isegi loll ehitaja ei ole sellisest diilist huvitatud, arvan, et pead mujalt lolle otsima.
Kui sa nii hästi juba arvutada oskad ja peensusteni tunned ehitust ja kuidas tööde ja materiali hinnad jagunevad protsendiliselt, siis mis see sul endal korda teha on?...seniks, kuni midagi ei toimu, oled sa lihtsalt tolmutaja(käib, kaagutab ja targutab).

ma olen korduvalt öelnud, et ei viitsi.
sest ajaga on muud ka peale hakata, kui pidevalt tallinna vahet uhada.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Manowar »

y kirjutas:
Manowar kirjutas:to:Y "ärimehe" vaistu võib sinus olla, aga nagu sa aru saad, isegi loll ehitaja ei ole sellisest diilist huvitatud, arvan, et pead mujalt lolle otsima.
Kui sa nii hästi juba arvutada oskad ja peensusteni tunned ehitust ja kuidas tööde ja materiali hinnad jagunevad protsendiliselt, siis mis see sul endal korda teha on?...seniks, kuni midagi ei toimu, oled sa lihtsalt tolmutaja(käib, kaagutab ja targutab).

ma olen korduvalt öelnud, et ei viitsi.
sest ajaga on muud ka peale hakata, kui pidevalt tallinna vahet uhada.
Sa pead ikka oma pakkumise ehitaja jaoks seeditavaks tegema, mitte oma rida ajama, loe kommentaare ja võta õppust, et sinu lihtsakoelised arvutused ei ole A ja O, kõik mis sulle siin öeldud on pole oma jonni ajamine, vaid ehitusega kursis olevate inimeste juba varasemalt mitmeid kordi läbikäidud tee.
See projekt on juba sündides surnud, põhjusega, et sa hakkad enne, kui üldse keegi asja vastu huvi tunneb hinda kangutama oma kasuks.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

kui keegi siin oma kasuks hinda kangutab, siis on need siiski suurte "rääkimis"kogemustega ehitusgurud.

mina räägin nii, nagu asjad tegelikult on.

arusaadav, et reaalsed numbrid teile ei meeldi.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Manowar »

y kirjutas:kui keegi siin oma kasuks hinda kangutab, siis on need siiski suurte "rääkimis"kogemustega ehitusgurud.

mina räägin nii, nagu asjad tegelikult on.

arusaadav, et reaalsed numbrid teile ei meeldi.
Tänan pakkumise eest, aga poleks asjast siis ka huvitatud, kui sa mulle 10k euri alustamiseks raha peo peale laoksid.
Sellisel kujul antud maja renoveerida, tuleb m2 hind materialide ja tööga al. 400 euri(ja see on odava tööjõu puhul) ja juhul, kui on võimalik vanu seinu kasutada.
Selle hinnaga saab inimene, päris oma eluaseme soetada, veidi väiksema, aga päris enda oma ja riske võtmata.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 95 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Materjalid ja rasketehnika Sinu poolt. Töö +tööriistad + kohapeal organiseerimine minu poolt. Sul poleks endal vaja kohapeal käiagi - ainult rahastad. 45% mulle ja 55% Sulle. Teeme ära.
Mõtle hoolega järele.
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

vuuk kirjutas:Materjalid ja rasketehnika Sinu poolt. Töö +tööriistad + kohapeal organiseerimine minu poolt. Sul poleks endal vaja kohapeal käiagi - ainult rahastad. 45% mulle ja 55% Sulle. Teeme ära.
Mõtle hoolega järele.

kindlasti mitte.
üle 10% ei anna, kui pean ise materjalid kinni plekkima.
olli5olli5
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Mär 2010, 10:08

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas olli5olli5 »

Normaalse maja ehitamise hind on ca 640.- eur/m2 põrandapinna järgi võetuna ja see ei sisalda mööblit ja muud majasisest tehnikat.
See, et 80% ehituse maksumusest on tööraha, no see on ikka väga rumal jutt.
Loomulikult on "normaalne maja" suhteline mõiste, seega kui ei ole olemas konkreetset projekti, kus on kõik kirjas ja kirjeldatud, siis ei saa ka hindade üle konkreetselt arutleda.
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

mis selle osmiku eest hinda küsiksid muidu?
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

saatana kirjutas:mis selle osmiku eest hinda küsiksid muidu?
krunt + vundament.
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

ja see oleks siis?
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

olulisel7 rohkem, kui sinu loode7ud hind.
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

ja sina nõia ints tead minu loodetud hinda?
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

saatana kirjutas:ja sina nõia ints tead minu loodetud hinda?
jah, 7ean. sa ü7lesid selle oma esimeses pos7is.

juus7u hinda võib igaüks ise googeldada. (linkima enam ei hakka, ses7 siis 7uleb jälle molluski7e kai7seingel
ja kus7u7ab selle kommen7aari. :clapping: )
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

sa ei tea ise ka mida sa tahad.seda tead et tahad oma uberikuga rikkaks saada lootes kasutades teisi lolle ära.
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

saatana kirjutas:sa ei tea ise ka mida sa tahad.seda tead et tahad oma uberikuga rikkaks saada lootes kasutades teisi lolle ära.
ma tean väga hästi, mida ma tahan.
sama hästi tean ka, mida ma ei taha.

üks asi, mida ma ei taha, on ebameeldivate tegelastega äri ajamine.
sest sellistel pole peale negatiivsete sõnade midagi pakkuda.
raha sellised tegelased ei tooda.
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

no sinu tootlikust oleme juba näinud
sellised tegelased nagu me sinu arvates oleme ei tooda tõepoolest raha aga seda nimelt sinusugustele mustlastele.
aga tunnista ilusti avalikult ise ka see ära et tarkadega tegemist ei taha teha vaid lollidega keda saaks üle lasta.
ja see pakub ka hullult huvi miks seni end anonüümsena oled hoidnud....ei näita sa ennast ka eriti usaldusväärsena
ma juba kujutan ette mis tegelane sa tegelikult oled kui lihtsalt 1 hülgeilaga Y
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

oi, rainer-poiss, kas sinu kõige 7argemaks oskuseks on sulle ebasobiva7e kommen7aaride kus7u7amine? :lol:
Suletud