tee korda ja üüri edasi!

Siia foorumisse postitage ainult tööpakkumised!
Foorumi reeglid
NB! Tööpakkumise korral lisage ka asukoht! Kui teema algataja ei soovi enam tööpakkumisi, siis oleks soovitav seda ka oma teemas teada anda, et Administraator saaks teema lukku panna. Kui soovite aga hoida oma tööpakkumise teemat kõikide postituste eesotsas Kleepsuna, siis on see võimalik tasulise teenusena. Huvi korral saata privaatsõnum kasutajale Kristel
y
külaline

tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

60m2 amortiseerunud majaosa Harku järve lähedal ootab tegelast, kes viitsib korraliku remondi teha ning ka edasi
asjatada.

diil järgmine: annan selle üürile.
esimesed 2 aastat on üür 50 euri/kuus.
järgmised 3 aastat 100 euri/kuus.

ja edasi turuhind -25%.

üürile lisanduvad kõik kommunaalmaksed. eelkõige vesi ja elekter(elektrilepingu laseks
heameelega üürniku nimele.)

üürnik peaks selle majaosa elamiskõlblikuks muutma. (oma aja ja raha eest.)
ja võib vabalt ka edasi üürida. ( üürihinna vahe jääks siis talle.)

kui ma seda majaosa kunagi müüma peaks hakkama, siis üürnikul on
eelisostuõigus hinnaga turuhind-25%.

hekel on see majaosa elamiskõlbmatu.
vajalik on uuendad põrandad, siseseinad, lagi, küttekolded,
elektrijuhtmed, katus ja kõik muu.
vesi tuleb väljast trassist sisse vedada.

välisvaateid näeb http://hot.ee/y538/laabi/

aga sellest ei tasu ära ehmuda.
naabril oli sama jube sara, aga ta on juba pool sellest täitsa kenaks
elamiseks muutnud.

huvilistel palun kontakteeruda meilitsi: y538@hot.ee
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

y kirjutas:...diil järgmine: annan selle üürile.
esimesed 2 aastat on üür 50 euri/kuus.
järgmised 3 aastat 100 euri/kuus....
Minu arvamus on, et peaksid need punktid kriitilisemalt üle vaatama. Kahtlane, kas leiad ikka kellegi , kes oleks nõus üüritavale pinnale investeerima nii palju.
Väike matemaatika- €4800.- (sinu tulu) eest teha elamiskõlblikuks see majaosa (arvesta veel, et üürnik ei saa ju remondi ajal seal sees elada) tekitab kahtlusi, lugedes tööde mahtu, mida seal teha on vaja ja üürnik peab sinna koheselt investeerima vähemalt €10 000.- (väga ümmargune ja hüpoteetiline summa ja arvan, et sellestki jääb puudu). Viie aasta pärast sa leiad ostja, kes teeb sulle ahvatleva pakkumise, aga millest üürniku maksevõime (ka see ahvatlev -25% ei aita) ei käi üle, siis on üürnik selle raha põhimõtteliselt kaotanud või 5 aasta pärast perekondlikel põhjustel ei soovi enam seal elada.Teeme nüüd lihtsa arvutuse 4800+10000= 14800/60 (kuude arv)= 246,66 ehk ümmarguselt €250 kuus min 5 aastase lepingu korral, mida üürnik tegelikult maksab. Teisendame need eurod korra kroonideks, sest paljudele annab see parema ettekujutuse ja saame 250 x 15,6466 = 3911.65 eeku kuus. Kas selle raha eest ei saa tõesti koheselt üürida 2-toalist, korras ja mugavustega korterit, millele lisanduvad kommunaalmaksed nagu sinugi tingimustes. Arvan, et saab ja palju odavamalt.
Urmasr
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, unustasin ühe pisiasja. Kui leiad kellegi, kes soovib seda korda teha ja edasi üürida, et saada ka väikest kasumit (muida kaob asja mõte), siis ta peaks küsima tulevastel üürnikelt ca €300 kuus. Toon kiiruguga väljaotsitud suvalised üürihinnad sealkandis http://www.city24.ee/client/city24clien ... _HAABERSTI
Nagu sa näed, siis investeerimiseks ja sealt hiljem tulu saamiseks hinnad investori/üürniku seisukohast võttes ei ole just eriti sinu kasuks. Aga proovi ikka, äkki näkkab mõne sellise otsa, kes minu moodi ei mõtle :) !
Urmasr
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arvan omalt poolt, et sellist sara poleks mõtet remontida. Majanduslikult õigem on lammutada ja nullist alustada. On ajaküsimus, mil jõutakse arusaamisele, et tulevikus maja hind ja väärtus hakkab olenema suuresti selle energatarbest. Juba on puhumas tuuled - passiivmajad, energiasääst...
Sellest lobudikust tulevikust lähtuvalt normaalne maja ümber ehitada - sel pole mõtet.
Aga eks neid inimesi leidub kindlasti, kes nii ei arva.
Ostaksin selle koha, aga tunduvalt odavamalt, kui tühja krundi. See pole paha pärast öeldud. Lihtsalt nõuanne kommentaari laadis.
Aga head äri, jõudu ja jaksu!
olli5olli5
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 57
Liitunud: 04 Mär 2010, 10:08

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas olli5olli5 »

Tere,
No vaadates pilti, siis esimene mõte, mis peast läbi käib on "maha lammutada" , sellist maja remontima pole kohe kindlasti mõtet hakata ja ja selleks, et sellisest hoonest korralikku asja saada, kulub sinna vähemalt 30 000.- eur.
Ainuüksi trasside vedu majja ja liitumised maksavad korraliku summa.
Teiseks on aed ja ümbrus samuti räpane ju, keegi ei ole huvitatud sellisesse kohta elama minemisest.
Aga see on ainult minu arvamus.

Olavi
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Avalikult unistada ju võib!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

inimesed välja,loomad välja,põhk ümber ja põlema

on muidki alternatiive kui see et maksad renti selle eest et ehitad oma rahadega äriprojekti mis ei toida eriti reaalselt isegi kaugtulevikus.
siis on asjal jumet kui see käimla tuleks suht juustu hinnaga kätte ja siis uus asemele ja renti v müüki...
aga need ajad on möödas
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

lepingut plaanisin siiski 10 aastaks. sest mulle meeldib win-win situatsioon.
üürnik peaks siiski oma raha tagasi saama ja kasumi ka veel pealekauba.

praegu saaks korras koha eest vähemalt 200 euri kuus üüri.
seega üürniku tulu kuus 150 euri.

ja ei usu, et need üürihinnad ( ja üldse kõik hinnad) nii väikesteks jäävad.
pigem on 3 aasta pärast sealsed üürihinnad ca 300-500 euri kuus või veel kõrgemad.

minu kalkulatsioonide järgi peaks üürnik remonti investeeritud raha 5 aastaga tagasi saama.
seega oleks aastatootlus 20%.

veetrass asub majast max 10 meetrit ja mingit liitumistasu pole vaja maksta.

ümbrus näeb hetkel juba parem välja kui pildil.

lammutamine oli ka plaanis. aga kuna sellega kaasneb lisa-paberimajandus ja päris suured projektikulud,
siis tundub siiski odavam välisseinad alles jätta.

ja sellise diili pakkusin välja, kuna siiani on kõik renoveerijad kangesti kipsseinu ja muud sellist peale surunud.
kuidas seal hiljem elada oleks, ei huvita kedagi.

et palun, tehke siis kipsist, kui soovite. aga proovige siis ka keegi sisse elama leida, et oma raha tagasi saada.
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

kui ma panen oma raha sisse, siis ma tahan selle kasumiga tagasi saada.

kui ma võtan vastu kipsimeeste pakkumised, siis üpris tõenäoliselt saan sellise ehitise, nagu on buumiaegsed
pappkarbid põllul. ja hinda tahetakse ka ligilähedaselt sama palju.

3 aasta pärast oleks see taas kasutuskõlbmatu.

selline diil garanteerib mulle, et ma saan korraliku ehitise mõistliku hinnaga.
ja ka teine osapool ei tohiks oma tulude üle nuriseda.
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No mina küll hetkel nii optimistlik ei oleks nende üürihindade suhtes ja kui sina oled, siis miks mitte kannatada aastake-paar ja siis maha müüa kui hinnad kõrgemad (see ju sul nagunii plaanis). Ah, ära aja jama, et pärast viiendat aasta sa hinda ei tõsta kui ümber kõik annavad üürile 400 euro eest (optimistlik oletus) ja sina pead leppima 100-ga. 10 aastane üürileping fikseeritud hinnaga on ikka vist liiga riskantne sinu jaoks. Mis siis saab kui 4 aasta pärast inflatsioon tõuseb näiteks 100%? Kratsid kukalt ja otsid võimalust investeerida advokaatidesse. Miks sa ise ei investeeri maja kordategemisse? See esimeses postituses mainitud 10 000 oli ainult hüpoteetiline ja nagu keegi mainis, et tegelikult võib sinna kuluda ka 30 000, mis on juba reaalsem hind ja seoses sellega pikeneb ka tasuvusaeg. Oled ikka väga kindel, et 3 aasta pärast on paari aasta tagune majanduseis tagasi ja üürihinnad taas laes? Võib olla olen hetkel liiga pessimistlik, aga seda suurem on rõõm, et need osutusid valeks.
Urmasr
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

viimane külaline, loe korralikult üürihinna dünaamikat.

perioode on 3 : 2 aastat, 3aastat ja sealt edasi ülejäänud aeg.

ja kui mulle stabiilselt raha sisse jookseb, ei näe müümiseks küll mingit põhjust.
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

mis sul selle kipsi vastu on?
pool eestis elab elamistes kus on kipsi sisaldavaid ehitusmaterjale.olgu selleks siis kas kipsplaat või kipskrohv.
ühesõnaga juut,ma ei saa aru miks ise korda ei tee ja hakka "profitit" koguma?sa ju näed selles tõsist ajujahi ideed,miks siis ise praegusel raskel ajal ei pane VÄÄRT TEEMAT teenima?
aga ei,sellest sinu äriplaanist on häasti aru saada et katsud teise rahakoti pealt ise teenida ja samuti ka teise tööjõu kohapealt.
miks ise ma ei saa ala 30k euri alla ei uha ja sellest peldikust asja ei tee?
vot sellest ei saa mina aru
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

sest sellest sarast saab ka oluliselt odavamalt kui 30k euri korraliku elamise teha.

mul ei ole mingit huvi "hea jutuga" ehitusmeestele müstilisi summasid maksta.

pealegi ei viitsi ma pidevalt Tallinna vahet uhada. (elukoht selleks Tallinnast liiga kaugel.)

ja kipsplaadiga on see viga, et kui niiskust saab, siis on kööga ja tervisele väga kahjulik.

pool eestit valib savisaart ka. see ei tähenda veel, et mina peaksin seda tegema.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

y kirjutas:kui ma panen oma raha sisse, siis ma tahan selle kasumiga tagasi saada...
Ja üürnik/investor ei taha, vä?
y kirjutas:...sest sellest sarast saab ka oluliselt odavamalt kui 30k euri korraliku elamise teha...mul ei ole mingit huvi "hea jutuga" ehitusmeestele müstilisi summasid maksta...
Kahtlen, sest olen ühe taolise kapremondi ise läbi teinud, kus juures mul ei olnud katuse ega vee tuppatoomisega muresid.
y kirjutas:..minu kalkulatsioonide järgi peaks üürnik remonti investeeritud raha 5 aastaga tagasi saama.
seega oleks aastatootlus 20%....
Ja sellise raha annad niisama teistele?
y kirjutas:..3 aasta pärast oleks see taas kasutuskõlbmatu...
Ja mis saab pärast 10 aastast lepingut? Ah, et müüd selle "põllupealse sara" mõnele lollile maha või teed järjekordse win-win (see on kahjuks ainult sinu arvamus ja ise jääks eriarvamuse juurde) diili järgmise investoriga :)
Tead, sa loe oma postitused uuesti üle- liiga palju vastuolusid, sest ühes sa ei taha kipsiga tehtut, teises lööd käega, et ah, tehke, aga ise vaadake, kuidas kedagi sinna elama saate. Maja tahaks nagu korda saada, aga investeerida ei taha, samas maalid roosilise tuleviku investori jaoks.
Olen neid maja pilte juba varem kusagil näinud, aga ei mäleta kus. Kui sinu kalkulatsioonide järgi tuleb odavam kui, siis miks sa ei anna renoveerimisprojektis ehitajale ette konkreetset materjalide loetelu, mida sina soovid seal näha ja nende max hinnad, mida oled nõus maksma või tood oma odavamalt saadud materjalid ise kohale. Löö ehitajad pahviks oma kalkulatsioonidega! Ehitajatel tekib ka ehk väike sportlik huvi, et kas mahuvad kalkulatsiooni piiridesse nendepoolsete materjalidega tegemise korral ja võib olla saavad kasumitki.
Aga noh, mis siin ikka jahun ja pessimismi tekitan, jõudu sulle sinu optimismis!
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

ka vähese rahaga on võimalik väga kena elamine teha.
vaja läheb vaid fantaasiat, tahtmist ja oskusi.
minul paraku tahtmine ja oskused puuduvad.

tänapäeval moodustab ehituse maksumusest 80% tööhind.

ja "ah, tehke siis kipsist, kui tahate" sai öeldud, sest materjalide suhtes ma kätt ette ei pane, kui see on investori
valik. sest mina oma raha ei kaota, kui keegi kipsi keskele elama ei taha tulla.
see on puhtalt teise osapoole risk, kui ta otsustab kehvade materjalide kasuks. :wave:

ja 20-25% on minumeelest normaalne pakkumine selle eest, et ma ei pea oma aega selle ehitisega kulutama.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas rokikas »

y kirjutas: tänapäeval moodustab ehituse maksumusest 80% tööhind.
Kui kunagi midagi ehitama hakkad siis anna kindlasti teada sest sellisest palgafondist tahaks isegi osa saada :) .
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas saatana »

y kirjutas:ka vähese rahaga on võimalik väga kena elamine teha.
vaja läheb vaid fantaasiat, tahtmist ja oskusi.
minul paraku tahtmine ja oskused puuduvad.

tänapäeval moodustab ehituse maksumusest 80% tööhind.

ja "ah, tehke siis kipsist, kui tahate" sai öeldud, sest materjalide suhtes ma kätt ette ei pane, kui see on investori
valik. sest mina oma raha ei kaota, kui keegi kipsi keskele elama ei taha tulla.
see on puhtalt teise osapoole risk, kui ta otsustab kehvade materjalide kasuks. :wave:

ja 20-25% on minumeelest normaalne pakkumine selle eest, et ma ei pea oma aega selle ehitisega kulutama.

no sinu mõttemaailm on küll arengupeetusega inimese oma.

see sinu protsendi skaala pakkumine näitab juba sinu teadmisi ehitusvaldkonnast ja üleüldse äri ajamisest.mind täitsa huvitab mis kuradi iglu see peaks olema kus 80% maksumusest on töölise tasu?majast on asi kaugel sel juhul.
ma ei imesta et sa "ärihai" sellise lobudikuga äritsed sest ega sinusugusel juudil ei saakski midagi paremat hinge taga olla.
aga sellega tegid küll vea et oma äriplaani laadse projektiga ehitusfoorumisse tulid arutama.
sellise tõelise megaideega mine kuhugi ntx Arco Varasse või Pindi kinnisvarasse ja räägi meile ka mis sealt öeldi-saaksime kõik kõhu täie naerda.
see on teema on rohkem kinnisvara firmade äritehingute valdkond.
aga jah ärikas,anna tuld.lipp pihku! :wave:
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

no mis ime-materjae te seal kasutada tahate, et 30k euri alla tuleks laduda? :roll:

see on ka kõigest linnalegend, et ehitaja ostab poest 20% allahindlusega, aga tellijale müüb edasi poe letihinnaga, kuigi
tellijaga on kokku lepitud, et tööraha ja materjali raha on eraldi? :amen:

mõnusad hinna ülesrääkijad olete. :grin:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas rokikas »

saatana kirjutas:mis sul selle kipsi vastu on?
pool eestis elab elamistes kus on kipsi sisaldavaid ehitusmaterjale.olgu selleks siis kas kipsplaat või kipskrohv.
ühesõnaga juut,ma ei saa aru miks ise korda ei tee ja hakka "profitit" koguma?sa ju näed selles tõsist ajujahi ideed,miks siis ise praegusel raskel ajal ei pane VÄÄRT TEEMAT teenima?
aga ei,sellest sinu äriplaanist on häasti aru saada et katsud teise rahakoti pealt ise teenida ja samuti ka teise tööjõu kohapealt.
miks ise ma ei saa ala 30k euri alla ei uha ja sellest peldikust asja ei tee?
vot sellest ei saa mina aru
saatana kirjutas: see sinu protsendi skaala pakkumine näitab juba sinu teadmisi ehitusvaldkonnast ja üleüldse äri ajamisest.mind täitsa huvitab mis kuradi iglu see peaks olema kus 80% maksumusest on töölise tasu?majast on asi kaugel sel juhul.
ma ei imesta et sa "ärihai" sellise lobudikuga äritsed sest ega sinusugusel juudil ei saakski midagi paremat hinge taga olla.
aga sellega tegid küll vea et oma äriplaani laadse projektiga ehitusfoorumisse tulid arutama.
sellise tõelise megaideega mine kuhugi ntx Arco Varasse või Pindi kinnisvarasse ja räägi meile ka mis sealt öeldi-saaksime kõik kõhu täie naerda.
see on teema on rohkem kinnisvara firmade äritehingute valdkond.
aga jah ärikas,anna tuld.lipp pihku! :wave:
saatana kirjutas: no sinu mõttemaailm on küll arengupeetusega inimese oma.
Kas viimase tsiteeringu autor vaatas seda kirjutades peeglise või.
klaasimees
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas klaasimees »

lgp. igrek või üpsilon,
ma ei suuda ikka ära tabada - kas sina oled loll või sa otsid lolli? Muidugi ei saa välistada nende variantide lõimumist.
y
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas y »

ma otsin inimest, kes suudab tavapärasest mõtteviisit erinevalt mõelda ja on tuttav majanduse põhitõdedega.
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Eks igaühele seostub remondiga oma nägemus. Ehitusmehe nägemus on kindlasti väheke realistlikum ja ennustab juba igasugu jama ette. Samuti näeb ehitusmees vaimusilmis ka tulemust mille võiks ilma kõhklusteta oma tööks pidada ja vajadusel julgeks ka öelda, et töö on enda tehtud. Küsimus seisneb ka mida keegi ootab oma elustandardilt. Baltijaama parm teeks tuppa lõkke ja sellega oleks remont lõppenud, sest maja on elukõlbulik. Teine inimene eeldab kaminat, vesipõrandakütet, elementaarseid san süsteeme, katust, soojapidavat fassaadi, siseviimistlust. Tõsiselt ei viitsi numbreid hakata siia keerutama. Aga oletan piltide järgi ka ise mis seal välja tuleb lõhkuda (loe kõik). Et see pikemalt elamiskõlbulikuks teha, siis ei piisa alusest kipsist, vaid alustama peab ära vajunud vundast, seejärel kontrollida seinu, tõenäoliselt vahetada kogu katuse konstruktsiooon ja seejärel siirduda põrandate(mida kõigi eelduste kohaselt pole), san süsteemide ja viimistluse poole. 20k pole üle ebareaalne summa, et ehitaja saaks selle maja tänapäeva mõistes elamiskõlbulikuks ja majja võiks keegi sisse kolida.

Kutsuksin kaaskommenteerijaid ülesse näitama elementaarset viisakust ja mitte solvama teisi. Väär arusaam asjadest nõuab selgitust mitte laussõimu.

Antud tehing tuleb sõlmimisel notariaalselt kirja panna ja kogu muusika. Tõenäoliselt keegi kellele laenu ei anta ka selle diili vastu võtab, mis sealt välja tuleb on muidugi teine lugu. Kokkuvõttes maksab remontija suure osa korteri hinnast mingite aastate jooksul ja saab õiguse osta maja pärast välja.
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

y kirjutas:...tänapäeval moodustab ehituse maksumusest 80% tööhind...
:) Ah, et sinu teadmistega majandamisest ehitusvaldkonnas oleks ma oma korteri (2+2 toalised = 4 toaliseks) kapremondi lasknud kellelgi teisel teha või teinud kellegile täpselt samas mahus, siis oleksin teeninud poole aastaga ca 2 000 000 eeku? Otsi palun mulle sellised objektid sellise summa eest ja ma maksan sulle vabatahtlikult 20% vahendustasu teenitust! :)
Ikka vaikselt pihku :) Urmasr
Külaline
külaline

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

arvutihdd kirjutas:.... Tõenäoliselt keegi kellele laenu ei anta ka selle diili vastu võtab, mis sealt välja tuleb on muidugi teine lugu. Kokkuvõttes maksab remontija suure osa korteri hinnast mingite aastate jooksul ja saab õiguse osta maja pärast välja.
Huvitav, mille eest ta seda ehitama hakkab kui laenu ei anta ja laenu võtakse reeglina sellepärast, et raha ei ole.
Urmasr
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: tee korda ja üüri edasi!

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

Laenu ei anta näiteks sellepärast, et on närune ehitaja, kes musta mammonat ebaõnnestunult taskusse ajab. Võtab diili, kaevab omale vee sisse ja vaikselt nokitseb ja vegeteerib oma elu lõpu poole. 10 aastaga saab vast põranda alla ja katuse peale varastatud. Eluasemelaenu võetakse reeglina, sest sissetulek on kuid mitte selles mahus, et kuupalgaga maja osta.
Suletud