Kolm faasi?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ISR
külaline

Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas ISR »

Eee, kust ma nüüd pihta hakkan.
Siiamaani olen kokku puutunud ainult ühe faasilise vooluga. Korterisse tuli 3 juhet, faas, neturaal, maandus. Need viisin läbi kaitsmete ja jagasin korteri peale laiali. Kõik oli ilus, lihtne ja hea.

Nüüd pean aga aitama vanavanematel juhtmeid vahetada ja sääl on kolmefaasiline vool.
Kogu töö põhimõte on siis see, et hetkel pidavat kogu majapidamine ainult ühe faasi peal olema niiet lööb tihti korke välja kui liiga palju tarbijaid korraga taga on.
Nüüd on mul muidugi veidi arusaamatu mis too kolme faasiline vool täpselt on ja mis sellega peale hakata. Nuputasin ja otsisin veidi kirjandust ja inimese keeli sain asjast aru nii:
Põhimõtteliselt tuleb majja kolm iseseisvat faasi ( 3 juhet ) millel kõigil on ühine neutraal ja maandus (kimbus siis kokku 5 juhet). Ma võin need 3 juhet näiteks ära jagada 3 erineva kaitsme vahel ja iga maja osa panna erineva faasi alla (suur majapidamine). Sealt edasi oleks asi täpselt sama nagu tavalise ühefaasilise juhtmegagi igas tartu korteris. Asja iva siis nagu selles, et kuna nii suurt majapidamist üks faas ära ei toida siis jaotangi asja kolme faasi vahel ilusasti ära.

Öelge nüüd palun kas mu mõtted liiguvad üldse õiges suunas või puhun täitsa segast? Tänud!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kõigest oled õigesti aru saanud :thumbsup:
ISR
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas ISR »

Selge, selge - tänud vastamast... üks küsimus oleks siiski veel.

Esimese asjana teekski siis nii, et paneks iga faasi oma kaitsme alla.
Mõtlesin osta ikka need uued automaatlülitid (ala http://www.osta.ee/i/auctions/medium/b6 ... b802b6.jpg)
Küsimus siis selles, et kui suure kaitse ma iga faasi alla paneksin?

Sissetuleva voolu kohta tean kindlalt öelda nii palju kui EE kodulehel kirjas:
Pinge liitumispunktis: 0.38 kV
Peakaitse liitumispunktis: 40 A

Kuskilt on kõrvu hakanud ka mingi väljend 3x16 aga selle kohta ma pead ega midagi muud ei annaks, võin vabalt eksida. 3x16 tundub olevat veidi suurem number kui 40A mis on peakaitse niiet kas saab sellest suurem ikka olla?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10711
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 290 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaata, elekter on siiski eluohtlik asi ja sellepärast on nõutud EV (ja kogu EL-is) et elektri projekteerimise ja töödega tegeleksid asjatundjad. Valed juhtmed, valesti pandud kaitse jne. lõpeb tulevikus tihti mitte sinu surmaga, vaid vanavanemate jne. kolmanda isiku surmaga. Väga levinud asi on maja põlema minemine (tihti isegi rohkem levinud). see kuskilt kuuldud asi on sinu juhtumil vale arvamus.
See mis sa soovid on tegelikult elektriprojekti asi, elektriprojekteerija paneb paika õiged kaitsmed, grupeerib ka nii õieti, et oleks jämedalt võrdselt iga juhtme all (vastavalt sinu öeldud tarbijatele + projekteerija kogemused) ning annab õiged juhtmed õigete läbimõõtudega, et juhe üles ei sulaks. See töö on tasuline, sest kes sulle ikka tasuta siin foorumis telepaatilisel teel elektriprojekti ära teeb. Mul näiteks on see õigus, kuid kui omal ajal eksami ära tegin siis võin öelda, et tüüpjuhtumil enamus inimesi on kuulnud enamvähem elektrist õieti, kuid ise tehes teevad ikka varem või hiljem mõne vea sisse. Edasine on elektrikutele, seadusandlus muutub iga päev karmimaks ja ebaõiglasemaks, et isegi elektrikud ei tea mis on õige.
Kui aga tahad ise projekteerija olla siis oled õigel teel - 3 faasi tuleb jagada soovitavalt võrdselt. Ka poes müüakse täiesti sobivaid kaitselüliteid. Ja õiget juhet on saada.
ISR
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas ISR »

Õige juhe täitsa ehituspoest ostetud juba.
Pikemad maad erinevatesse tubadesse ja ruumidesse läheb 3x2.5 elektrijuhe. Suuremate tarbijateni läheb ka sealt edasi 3x2.5elektrijuhe ning nõrgemate tarbijatele 3x1.5 juhe.
Ühendused teen ilusasti harukarpides ja võimalikult täpselt, et ühelgi juhtmel vaskosa paistma ei jääks ja kuskil lühist ei tekiks.
Juhtmed lähevad täpselt sama teed pidi kus ka vanad juhtmed olid.
Hetkel kasutuses olev juhe on enamus kohtades pea kaks korda väiksema läbimõõduga niiet uuest juhtmest on küll ja küll.

Mu jutu point on see, et ei näe midagi mis saab väga valesti minna. Pigem muutub asi kõvasti turvalisemaks, sest praeguste juhtmete olukord väga kiita ei ole.

Ainuke asi mille juures küsimus tekib ongi see, et mitme amprised kaitsed peaksin igale faasile panema?
Need kaitsmed oleksid lisakaitsmed ja tahaksin paigaldada need kaitsmekarbiga tuppa, sest juhul kui peaks mõne kaitse välja lööma ei pea inimesed enam jooksma kõrvalhoonesse kus on põhikaitse.
siiber
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 17 Mär 2007, 21:57
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas siiber »

See oleneb paljudest teguritest
1,5mm² 13A
2,5mm² 16A
Külaline
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui sa tahad pääseda väljalöömise puhul kõrvalhoonesse jooksmisest siis pane tuppa võimalikult väiksed kaitsmed...
Aga pääseda sa ei pruugi sellegipoolest, sest lühisele pole need lihtsad automaadid selektiivsed..
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kui tihti teie koduses elektripaigaldises on lühiseid? Minul pole 10 aasta jooksul kordagi olnud.
Külaline
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul just eelmine nädal keset ööd oli- tšintšiljadest keegi näris pikendust. :) :)
Urmasr
......
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas ...... »

Külaline kirjutas:Mul just eelmine nädal keset ööd oli- tšintšiljadest keegi näris pikendust. :) :)
Urmasr
Kas pääses eluga?

Aga teemasse ka natuke.
Elektri põhitõed ei ole tuumafüüsika! Kui natukene ennast harida siis saab absoluutselt IGAÜKS sellega hakkama!
Ma saan aru, et elektrikud värisevad, et neilt kaob leib päris laualt ära kui kõik inimesed hakkaksid mõtlema, et milleks maksta suurt raha mõne juhtme ühendamise eest kui seda saab ka ise teha aga ärge muretsega - selline töö on nagu muru niitmine, igaüks saab hakkama kui tahab aga mõnel on lihtsalt ajaliselt/rahaliselt kasulikum selle jaoks inimene palgata. Need kes aga piisavalt jõukad ei ole, et muruniitmisteenuseid sisse osta võiksid ka elektri poole pealt veidi harida ja ka sellega ise hakkama saada.
Ja jumala pärast, ärge hakake jälle võrdluseks tooma iseenda hammaste ravimist vms :banghead:

NB! Jutt käib elektri ja -paigalduse põhitõdedest. Ma ei räägi elektriplaanide koostamistest pilvelõhkujatele. Osavatel elektrikutel ei kao töö mitte kunagi ja mitte kuhugi.
Ma räägin kõige tavalistemast kodusisestest elektritöödest!!!
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Täiesti õige jutt !
Samuti suudab igaüks endale selgeks teha, kuidas ehitada vundamenti, kuidas laduda müüri, paigaldada sarikaid ja katust, kuidas värvida maja jne. Ega seepärast ehitajatel leib laualt kao !
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

...... kirjutas: NB! Jutt käib elektri ja -paigalduse põhitõdedest. Ma ei räägi elektriplaanide koostamistest pilvelõhkujatele. Osavatel elektrikutel ei kao töö mitte kunagi ja mitte kuhugi.
Ma räägin kõige tavalistemast kodusisestest elektritöödest!!!
No teoorias saabki hakkama aga praktika on selline, et sure ära sinnasamma. Mul on väga vähe praktikat (mingi 7 aastat vist) aga ma olen ikka päris haigeid leiutisi kohanud.
Hea soovitus on see, et kui see isehakanu valmis teeb oma asja siis esimesed 4 korda tirigu mõni tegelane kohale, kes on koolis käinud ja kui see sell ka rahule jääb siis võib edasi ise teha. Ma kunagi tegelesin ka TV kaablite paigaldamisega ja seal oli ainuke eelis see, et sityasti tehtud asja puhul lihtsalt pilti polnud. Elektri puhul saab aga viletsamal juhul mõni laps või "mul mees ise tegi" abikaasa lihtsalt surma. Või sa arvad tõsimeeli, et need tegelased, kes kaabli kinnitamiseks kasutavad naela meetodit selliselt, et löövad naela lihtsalt läbi kaabli, et need tüübid on äkki üleöö kuskile ära kadunud ?
........
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas ........ »

dumbuser kirjutas:
...... kirjutas: NB! Jutt käib elektri ja -paigalduse põhitõdedest. Ma ei räägi elektriplaanide koostamistest pilvelõhkujatele. Osavatel elektrikutel ei kao töö mitte kunagi ja mitte kuhugi.
Ma räägin kõige tavalistemast kodusisestest elektritöödest!!!
No teoorias saabki hakkama aga praktika on selline, et sure ära sinnasamma. Mul on väga vähe praktikat (mingi 7 aastat vist) aga ma olen ikka päris haigeid leiutisi kohanud.
Hea soovitus on see, et kui see isehakanu valmis teeb oma asja siis esimesed 4 korda tirigu mõni tegelane kohale, kes on koolis käinud ja kui see sell ka rahule jääb siis võib edasi ise teha. Ma kunagi tegelesin ka TV kaablite paigaldamisega ja seal oli ainuke eelis see, et sityasti tehtud asja puhul lihtsalt pilti polnud. Elektri puhul saab aga viletsamal juhul mõni laps või "mul mees ise tegi" abikaasa lihtsalt surma. Või sa arvad tõsimeeli, et need tegelased, kes kaabli kinnitamiseks kasutavad naela meetodit selliselt, et löövad naela lihtsalt läbi kaabli, et need tüübid on äkki üleöö kuskile ära kadunud ?
Ma ei ole ise muidugi teiste töid nii vaatamas/parandamas käinud aga see, et nael läbi kaabli seina pannakse tundub kuidagi väga ekstreemne olevat. Isegi minu 13 aastane poeg naerab sellise asja üle, ma ei kujuta ette mis täiskasvanud inimene võib arvata, et see normaalne on.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No kui ise ei näe siis sa ei usugi, et issanda loomaaed on kii kuradima kirju. Kunagi kui ma telekate lappimisega tegelesin ja kodudes käisin siis oli üks mustvalge telekas. Kruvisin kaane tagant maha ja vaatasin kõva häälega kommenteerides, et pagana tolmune, et peaks puhtaks tegema. Neil mustvalgel koobiga telekatel oli aga kõrgepingeploki väljundis 18kV ja ja kordisti sisend oli umbes 5,5 kV. Ja pool minutit hiljem, kui ma tööriistakohvrist mingit kruvikat taga ajasin ja jälle teleka poole pöörasin oli peretütar märja kaltsuga seal peaaegu kättpidi sees. Olgu siinkohal veelkord täpsustatud, et telekas töötas. Minu röökimise peale ta muidugi solvus, et pidi ju puhtaks tegema jne. Ja see kodanik oli juba umbes 24 aastat päikest nautinud siin ilmas.
.......
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas ....... »

ISR kirjutas: ...
Peakaitse liitumispunktis: 40 A
Kuskilt on kõrvu hakanud ka mingi väljend 3x16 aga selle kohta ma pead ega midagi muud ei annaks, võin vabalt eksida.
3x16 tundub olevat veidi suurem number kui 40A mis on peakaitse niiet kas saab sellest suurem ikka olla?
40A ei jagune kolme faasi vahel, kui peakaitse 40A siis on sul ka 3x40A mitte 3x16.
Pead ei anna, targemad mehed võivad kinnitada või parandada mind kui ma eksin?
dumbuser kirjutas:No kui ise ei näe siis sa ei usugi, et issanda loomaaed on kii kuradima kirju. Kunagi kui ma telekate lappimisega tegelesin ja kodudes käisin siis oli üks mustvalge telekas. Kruvisin kaane tagant maha ja vaatasin kõva häälega kommenteerides, et pagana tolmune, et peaks puhtaks tegema. Neil mustvalgel koobiga telekatel oli aga kõrgepingeploki väljundis 18kV ja ja kordisti sisend oli umbes 5,5 kV. Ja pool minutit hiljem, kui ma tööriistakohvrist mingit kruvikat taga ajasin ja jälle teleka poole pöörasin oli peretütar märja kaltsuga seal peaaegu kättpidi sees. Olgu siinkohal veelkord täpsustatud, et telekas töötas. Minu röökimise peale ta muidugi solvus, et pidi ju puhtaks tegema jne. Ja see kodanik oli juba umbes 24 aastat päikest nautinud siin ilmas.
Ma usun, et Sa oled piisavalt pädev, et tead mida teed aga siiski teiste ja ka enda ohutuse mõttes oleks targem olnud asi vooluvõrgust enne lahti kakkumist välja võtta ju? ;)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

....... kirjutas:Ma usun, et Sa oled piisavalt pädev, et tead mida teed aga siiski teiste ja ka enda ohutuse mõttes oleks targem olnud asi vooluvõrgust enne lahti kakkumist välja võtta ju? ;)
Jumala õige. Aga ma olen nii loll, et mittetöötavat telekat ei mõista reguleerida. Kindlasti on olemas tegelasi, kes näiteks koopidega teleka fookuse ilma telekat pingestamata õigeks krutivad, mina nii võimekas ei olnud. Aga aitab seekord mulinast, see on juba teemast paar miili eemale triivinud.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas hulgus »

ISR kirjutas:Selge, selge - tänud vastamast... üks küsimus oleks siiski veel.

Esimese asjana teekski siis nii, et paneks iga faasi oma kaitsme alla.
Mõtlesin osta ikka need uued automaatlülitid (ala )
Küsimus siis selles, et kui suure kaitse ma iga faasi alla paneksin?

Sissetuleva voolu kohta tean kindlalt öelda nii palju kui EE kodulehel kirjas:
Pinge liitumispunktis: 0.38 kV
Peakaitse liitumispunktis: 40 A

Kuskilt on kõrvu hakanud ka mingi väljend 3x16 aga selle kohta ma pead ega midagi muud ei annaks, võin vabalt eksida. 3x16 tundub olevat veidi suurem number kui 40A mis on peakaitse niiet kas saab sellest suurem ikka olla?
Alustuseks olgu öeldud, et ma pole elektrik, seega minu nõuanne Sinu enda vastutusel.
Peakaitse liitumispunktis tähendab kaitsme suurust faasi kohta, ehk Sinu juhtumil 3x40A mida on eramajale rohkem kui küll, kui just ei kavatse täielikult elektriküttele üle minna ja saekaatrit avada.

Alusta sellest, et tuppa tuleva 3F juhtme otsa leiutad korraliku jaotuskilbi. (alates paarsada eek) Arvuta umbes välja mitu kaitset Sul tarvis on, ja lisa sellele alljärgnev (iga kaitse, vms kasutab kilbis ühe pesa, ehk mooduli):
esiteks 3f pealüliti, ehk kaitselahutus (kui ei soovi iga kord el. töid tehes õue kilbi juurde joosta). (oli vist 3 moodulit kilbis)
Selle järel jagad ära, mis faas kuhu läheb, pistikutesse mineva faasi(de) ette soovitaks soojalt panna lekkevoolukaitsme , (vastavalt kasutatud faaside arvule mooduleid kilbis), väga hea tsintsiljade ja laste puhul , kes kõike nä(r/p)ivad. Kui juhtud ka väljalülitatud kaitsme puhul paljast juhet näppima, lülitab kohe kaitsme välja.
Ja edasi jagad juba kaablid ära mis kuhu ja vastav kaitse ette, soovitavalt siis juba eelmainit suhet järgides. Sinu toodud kaitse on õige, kuid soovitav on toas kasutada B tähisega kaistmeid, mis on tundlikumad. Enne tasub uurida ka, mis tüüpi kaitsmed on peakilbis. Tuppa ikka tundlikum ja nõrgem kaitse kui peakilbis.

Ühendused toosides kinnitad vähemalt juhtme otsa keeratavate punaste jurakatega (kuidas iganes neid ka kutsutakse), või jätkad kaabli samas pistikus/lülitis, kust vool edasi läheb.

Kilbi soovitaks koostada profil, kes teab mis teeb, sinnani ja sealt edasi vead juhtmed ja ühendused ise ja kui kahtled, siis lased üle kaeda.

Kui juba teha, siis esimese korraga korralik.
Külaline
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ise soovitaksin siiski kasutada C kaitsmeid. A ja B liiga tundlikud. A pakib juba selle peale pillid kokku kui pirn läbi läheb.
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Olen selles teemas küll kasutaja Kalvisega ühel nõul, ei tasu näppida asja, mida ei tunne! Foorumi põhjal elektrisüsteemi ehitama küll ei tohiks hakata. Kui tahad ise teha, kutsu vähemalt mingi pädev tegelane kas või korrakski nõu andma, ei tohiks ju väga kirves olla.....Lõuna maakondades saaks isegi läbi hüpata, peale bensu raha ei küsiks midagi. Olen piisavalt kaua alal tegelenud ja enam ei taha söestunud inimesi näha, uskuge mind...
kaim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Mai 2007, 12:49
Asukoht: Raplamaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas kaim »

Nõustun täiesti eelkirjutajaga. Kutsu mõni pädevam mees kohale, vaatab olukorra üle ja annab nõu mis ja kuidas teha. Kaablite montaaz ja lülitite-pesade külgeühendamine ei ole tõesti raketiteadus, aga veidike teadmisi ja kogemusi nõuab see, et kogu paigaldis õigesti ja ohutult lahendada. Olen ennegi mõne hakkaja koduremontijaga diili teinud: teen talle tööjoonised kaabelduseks, selgitan asja niivõrd lahti kui oskan ning kui asi sealmaal kontrollin kaabeldused-ühendused üle. Kilbi koostamine-ühendamine võiks jääda täielikult spetsialisti hooleks...
Kui jutuks olev hoone kuskil Raplamaa piires on täitsa võimalik nõuga-jõuga abiks olla. :hello:
Kasutaja avatar
Elektric
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 55
Liitunud: 12 Mai 2010, 13:13
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas Elektric »

Kas keegi üritaks mulle seletada, kuidas telekat ise ehitada? Palun?
Elektritööd, elektriprojekteerimine
kaim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 28 Mai 2007, 12:49
Asukoht: Raplamaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas kaim »

Elektric kirjutas:Kas keegi üritaks mulle seletada, kuidas telekat ise ehitada? Palun?
Võin sulle laenutada "Raadiotehnika käsiraamatut", iseasi kas neid juppe enam leiad. Ja kasti teed vineerist... :yahoo:
Tegelikult vihjasid nähtavasti millegile muule. Ütleks selle peale, et Eestimaal on üsna mitmeid firmasid, kus naisterahvad istuvad rivis laua taga ja joodavad elektroonikakomponente kokku, ilma et nad sellest ise muhvigi jagaks. Neile on lihtsalt puust ja punaseks ette tehtud mis kuhu käib. Sama ka siin: kui inimesele selgeks teha, et mida, kuidas ja kuhu ning pärast oma pilguga asi üle käia, võib tulemus olla üsna kabe. Palju hullem on variant kui see inimene võtab selle töö peale mõne "elektriku", kes asja väga odavalt kuidagimoodi ära teeb (loe: pe..e keerab).
einomuidugi
külaline

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas einomuidugi »

Elektric kirjutas:Kas keegi üritaks mulle seletada, kuidas telekat ise ehitada? Palun?
Järjekordne "keenius" kes hakkab juhtmete ühendamist teleka leiutamisega võrdlema.

Maru keva kui mõni inimene paar juhet ise kokku keerab ja sinu laualt leiva ära võtab, eksju?

Aga kodulehte hakkasid küll oma firmale ise ehitama ju?
http://web.zone.ee/ac/
Või kui ise ei ehitanud tegi sulle seda mõni kümne aastane koolipoiss. Kas ma võin ka kümne aastase endale elektrit tegema kutsuda? Väga asjakohane näide, onju?
amp
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 30 Jaan 2010, 11:13
On tänatud: 2 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas amp »

kaim kirjutas:
Elektric kirjutas:Kas keegi üritaks mulle seletada, kuidas telekat ise ehitada? Palun?
... Neile on lihtsalt puust ja punaseks ette tehtud mis kuhu käib. Sama ka siin: kui inimesele selgeks teha, et mida, kuidas ja kuhu ning pärast oma pilguga asi üle käia, võib tulemus olla üsna kabe. Palju hullem on variant kui see inimene võtab selle töö peale mõne "elektriku", kes asja väga odavalt kuidagimoodi ära teeb (loe: pe..e keerab).
Seesama inimene, kes internetist "puust ja punaselt" -juhendeid otsib, ongi "elektrik". Mulle võidakse selgitada, kuidas autol mootoririhma vahetada tuleb - arvan, et ei õnnestu - ikka jääb õpetajal midagi mainimata, pole vastavaid tööriistu (siis ratsime midagi), mõned soovitused liigitame oma targa aruga mittevajalikeks. Mina küll ei julgeks allkirja anda, kui elektriinstalli on nt eluaegne müüja, mingite juhendite järgi, teostanud. Kas sina annaksid? Ülevaatamine pole ka argument, seina sisse sa ei näe ja mida pole vaja näha, seda varjatakse.
vtl
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1732
Liitunud: 25 Juul 2006, 19:13
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 109 korda

Re: Kolm faasi?

Lugemata postitus Postitas vtl »

einomuidugi kirjutas:
Elektric kirjutas:Kas keegi üritaks mulle seletada, kuidas telekat ise ehitada? Palun?
Järjekordne "keenius" kes hakkab juhtmete ühendamist teleka leiutamisega võrdlema.

Maru keva kui mõni inimene paar juhet ise kokku keerab ja sinu laualt leiva ära võtab, eksju?

Aga kodulehte hakkasid küll oma firmale ise ehitama ju?
http://web.zone.ee/ac/
Või kui ise ei ehitanud tegi sulle seda mõni kümne aastane koolipoiss. Kas ma võin ka kümne aastase endale elektrit tegema kutsuda? Väga asjakohane näide, onju?
Muig. Kodulehe näide on kümnesse.
Omalt poolt tahaks küsida, et mida see ameerika tüüpi seinapesa ka pistik peaks reklaamima? Kas te kasutategi meie tingimustesse ja pingele sobimatuid installatsioonimaterjale või ei leia kusagilt europesa pilti?
Vasta