Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Robert 75
külaline

Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Robert 75 »

Tere

Otsisin ükskord enda maja renoveerimise jaoks firmasid, kes teeks selle töö ära, aga ei leidnud.
See oli muidgi 2007. aasta lõpus, kui kõigil oli tööd palju. Aga kuidas nüüd lood on?
Kas keegi oskab soovitada peale ehitusfoorumi hinnapäringu veel häid kohti? :)

Ette tänades
Robert
alumnus
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas alumnus »

Mida Te täpsemalt renoveerida soovite, kas kogu hoonet nii väljast kui seest?

Lp. Rene
rumal naine
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas rumal naine »

Mul oleks sa selline küsimus, et oli plaanis vahetada umbes 100m2 katust ja katusealune välja ehitada, kas keegi oskab öelda palju võiks selline tegevus maksma minna??? Tegin ka hinnapakkumise ja sain tagasiside, et selline töö maksab umbes 130000 koos kahe mehe töörahadega, töö sees on vana katuse lammutus,katuse vahetus koos selle kõrgemaks tõstmisega, uued otsaviilud, kaks otsa akent ja kaks katuseakent, soojustus ja ülemise korruse kaks tuba pluss trepp. Samas ka prügi utiliseerimine. Kas selline hind on normaalne???
Robert 75
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Robert 75 »

Nüüd on maja juba renoveeritud, aga tegin seda suht kalli hinnaga. Oleks võinud võtta mitmeid pakkumisi, et saada teada õiglast hinda. Tagantjärele vaadates oleks saanud vähemalt 30% odavamalt.
Aga ma arvan, et see 130 000 on natuke kallis. Ma usun, et on võimalik 70 000- 100 000 ka ära teha.
Mitu hinnapakkumist Sa võtsid ehitusfirmadelt juurdeehituse tegemiseks?
Kalle09
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Kalle09 »

Minu teada on jube lihtne küsida ju 3-4 lt firmalt pakkumisi ja siis on Sul enam vähem pilt selge. :o
Ise sain enda arust päris head pakkumised, kuid sõber ütles, et need liiga kõrged. :?
habe
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 27 Veebr 2010, 17:29
On tänanud: 1 kord

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas habe »

Robert 75 kirjutas:Nüüd on maja juba renoveeritud, aga tegin seda suht kalli hinnaga. Oleks võinud võtta mitmeid pakkumisi, et saada teada õiglast hinda. Tagantjärele vaadates oleks saanud vähemalt 30% odavamalt.
Aga ma arvan, et see 130 000 on natuke kallis. Ma usun, et on võimalik 70 000- 100 000 ka ära teha.
Mitu hinnapakkumist Sa võtsid ehitusfirmadelt juurdeehituse tegemiseks?
Aga järsku lähed vahetad selle katuse seal ära siis 70 000 eest. Sellest sa ju said aru, et materjalid on ikka hinna sees?
Katuse 'tõstmine' - see on ju imelihtne - võtad ja tõstad, proua hoiab nurka üleval kuni sina naelutad...
Jüri 65
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Jüri 65 »

Mina leidsin ühe jube hea koha. Mul oli köögimööblit vaja oma uude korterisse ja sain sealt 5 erinevat pakkumist.
Jäin tööga väga rahule, soovitan kõigile.
Interneti aadress oli:
http://ee.mercell.com/Hanked/Hinnaparing.aspx
Kalle09
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Kalle09 »

Palju Sa pakud siis Habe oma hinnaks...
Sa teeks veel kõrgema hinna?
habe
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 27 Veebr 2010, 17:29
On tänanud: 1 kord

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas habe »

Kalle09 kirjutas:Palju Sa pakud siis Habe oma hinnaks...
Sa teeks veel kõrgema hinna?
Mis sa ise arvad?
Selle raha eest kannataks ehk uue katuse majale panna, kui maksud maksta...
Soovitan sul ehituspoes käia ja uurida, mis materjalid viimase 2 aasta jooksul odavamaks on läinud.
Kalle09
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Kalle09 »

Minu teada on ehitushinnad langenud majandussurutise tõttu, kui Sa vahepeal tähele oled pannud. :lol:
Tafka 088
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Tafka 088 »

Tegelikult on hea hinnapakkumise jaoks vaja projekti, kus on määretletud kõik detailid ja materjalid. Muidu tehakse tüüppakkumine, mille hind on kõrgem kui tavaliselt ja see ei pruugi üldse sobida. Selle vastu aitab korralik projekt ja eeltöö, mis aitab firmadel teha paremaid pakkumisi.
kunnely
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Mär 2010, 11:34
On tänatud: 2 korda

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas kunnely »

Kui arvestada selle raha sisse ehitusmaterjal, töö ja prügi utiliseerimine ning riigimaksud siis arvan, et selline hind on ok. Kui me räägime ainult katusetöödest siis on kallis. Muidugi siin hakata arutama teema üle kas see või teine on kallis paistab olevat suht mõtetu sest katused ja tööd on ikka kõik erinevad. Selleks tuleb saada väga head lähteandmed ja ise kohal käija ning siis hakata hinnapakkumist koostama mille tulemusel selgub kas kallis või mitte. Kui töö on aga korralikult tehtud ka veel siis millest siin üldse rääkida- saite head ehitusmehed hea raha eest.
Kallis on siis kui käed on ümber kaela!
Katusetööd ja üldehitus. Katusepesu.
Ehituslik saematerjal
Ehitusmaterjalide projektimüük- kivi, teraskate, eterniit, bituumensindel, sbs, vihmavesi
tuuletõke, kips, soojustus, fassaadisoojustus
Külaline
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Foorum, kus käivad töötud, on küll vale koht hinapäringuteks. Arvatavasti pole nad isegi ehitajad!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10956
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 319 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Foorum, kus käivad töötud, on küll vale koht hinapäringuteks.....
Sul on vist mõnes mõttes isegi õigus! :)
Kalle 78
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Kalle 78 »

Ma tean, et paljud hankeportaalid võtavad vahendustasu kasutamise eest? kas mõned ei tee seda ehk teevad tasuta...
Andke teada...
Teadjam
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Teadjam »

Kallele.. Siinsamas eespool on toodud link mercelli lehele. Kui Euro pole maailma muutnud peaksid saama tasuta, aga arvesta et kui sul konkreetset plaani pole siis jutule ei võeta. Õigemini soovitatakse teha asju õiges järjekorras. Ning pakkumisekutsed koostamisel sain ka abi. Tasuta. Aga see oli eelmine suvi.. Kui ma õigesti aru sain siis pisikesteks töödeks soovitvad nad ka siinset foorumit, kuna neil endal on kasutajateks firmad kes maksude ja kulude optimeerimisega liiale ei lähe. Teiste saitidega on rohkem kuulutamise rõõm, asjalikku midagi ei tule.
Kui aga ajad firma või korteriühistu asju või on siis vaata siia http://ee.mercell.com/m/page/Default.aspx?id=21673901 ja aja näpuga järge ;)
Tõnu 77
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Tõnu 77 »

Huvitav koht iseenesest. Samas mulle meeldis seal lehel see, et seal oli samm-sammuline juhend olemas, kuidas teatuid töid teha ja mis järjekorras. Lisaks uudised ja kasulikud lingid, mida korteriühistutel vaja.

Aga hinnapäringute koha pealt nii palju, et neid ehitusfoorumeid on nii palju Eestis, et ei teagi kohe kust alustada.

Minu arust on see ehitusfoorum siin üks parimatest.
lukasgrupp
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 03 Dets 2010, 10:43

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas lukasgrupp »

to rumal naine
Ei oska hinnata kas antud pakkumine kallis või mitte, aga kui tööde teostamiseks ei ole projekti koostatud ning omanikujärelvalvet protsessi ei kaasta, siis ilmselt ei pruugi alati odava hea olla. Reeglina Tellija ise ei ole ehitusega just kõige paremini kursis ja selle võrra targem ja usaldusväärsem peab olema ehitaja. Kui soovite võrdlevat hinnapakkumist võtke ühendust toomas@lukasgrupp.ee või 5203498
Mees 77
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Mees 77 »

Tundub, et ehitusturg hakka vaikselt taastuma. Eks seda mõjutab ka saastekvootidest saadud summad, mis investeeritakse hoonete energiasäästlikusse.
Ehitusettevõtjatel hakkab tekkima vaikselt tööjõupuudus, kuid millal ehitushinnad tõusma hakkavad, ei oska öelda.
Turu peale tulevad signaalid näitavad, et enam polegi nii kerge saada pakkumisi...
Ehitaja 23
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Ehitaja 23 »

Tundub, et tõõjõupuudus hakkab probleemiks saama. Soomes ja mujal välismaal on palju eestlasi, kes läksid majandussurutise ajal õnne otsima. Palju on ka töökuulutusi ja brigaadide otsinguid. Elame näeme kuidas kevadel minema hakkab...
sain ära
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas sain ära »

Aga väga palju on alapakkumisi ka,tegime hiljuti fassaadile pakkumise ja arvestades nii et mees saaks 135-140 eek m2 kuid kaotasime sest üks firma pakub oma meestele 80-90 eek m2 ja nad ka nõus ja ma nüüd ei teagi kas siis uued hinnad tulnud turule.
meha
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 126
Liitunud: 10 Apr 2008, 17:37

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas meha »

Eks neid alapakkujaid ikka turul ka fassaadi osas.Kaugele nad ei jõua .Nad ei ole suutelised suuri Kü tegema sest likviidsust ei ole
Kui tegemist ka mingi uue firmaga siis kretiiti ka poest raske saada
Üldiselt näitab turg seda et fassaaditöölised lähevad hinda (muidugi oskajad,kes teevad korralikult oma tööd)135-150 mehele maksta on normaalne. Eelmine aasta said mehed 120 kätte/1m2
Ehitaja 23
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas Ehitaja 23 »

Ma usun ka, et need alapakkujad kaua vastu ei pea, eriti seetõttõu, et on tekkimas head meeste puudus. See hakkab ka firmasid survestama ning siis ei ole midagi muud teha, kui pillid kotti või tõstavad hinda.
Olen ise ka mitmest kohast kuulnud, et normaalne on 150 eeki m2.
pakkumine
külaline

Re: Kust saada häid hinnapakkumisi või hinnapäringuid teha?

Lugemata postitus Postitas pakkumine »

Kõige parem oma pakkumisi teha on selles samas foorumis ja miks?

1.Esiteks siin saab töövõtja tellija andmed(vähemalt e-maili)et teha talle pakkumine otse mitte läbi vahenduste

2.Alati saavad tellija ja töövõtja leppida kokku objektil kokkusaamise et hinnapakkumine oleks nii töövõtjale normaalne kui ka tellijale,et üllatusi ei ilmneks nagu hange.ee kaudu et teed pakkumise +-10% ja ostad selle hanke ka välja nagu siga kotis ja hind lõpuks ei pruugi olla kummalegi poolele hea

3.Ja siin portaaliski on tõesti ka ehitajaid,mitte kokkasid ja sanitaartöötajaid

4.Üldiselt sellega tahan öelda seda et nii tellijatel kui nõu küsijatel on see koht siin just õige algus ilma lisakuludeta

Lugupidamisega!!!!
Vasta