Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
hall kass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Nov 2009, 07:10

Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas hall kass »

Probleem selline: on puupliit, millel koldeluugi raami ja müüri vahelt on siduv sodi ajapikku välja kukkunud ja seetõttu tahab kolde luuk eest ära kukkuda. Kolle on tuharuumiga, kolde ja tuharuumi luugid on ühises raamis. Raamil mingeid kivide vahele fikseeritavaid tugesid pole, on vaid rida auke ja ülemises augus tolkneb traadijupp, mille kaudu see raam võis varem kinnituda koldeaugu sillust toetava lattraua jupi külge. Ilmselt see traadijupp põles ajapikku läbi. Praegu on selle traadijupi asemel minu poolt pandud ajutine peenike trossijupp.

Ootan nõuandeid, kuidas fikseerida see värk paika nii, et ta püsiks vähemalt kevadeni.
Meelis Vaiksaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr 2010, 08:18
On tänatud: 1 kord

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas Meelis Vaiksaar »

Pliidiuksele augud sisse ja sama ka kivile samade kohtade pealt ja siis betooni kruviga pliidi uks siis kinnitada. Kruvid peaksid olema 1 mõõt suuremad kui kivi sees olev auk.
Kui nii ei saa siis lattraua ribadega mis on pliidi ukse külge tõmbneediga kinnitatud ja siis sama nõuanne.
Üldiselt on iga asi erinevja tuleb loominguliselt läheneda.
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
hall kass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Nov 2009, 07:10

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas hall kass »

Pliidiukse raamil on augud juba olemas. Võibolla lihtsalt tuleb neid laiemaks puurida - ma muidugi ei tea, millest see ukseraam tehtud on. Et kas seda annab puurida või on oht raam ära lõhkuda (rabe materjal näiteks)? Koldeaugu laius horisontaalis on ca 25 cm (ilma selle ukseta) ja mu drell mahub sinna toimetama vaid poolviltu. Kuidas pliidi kividesse auku teha - kas kasutada löökreziimi või tavalist?
Pole lihtsalt sellise asjaga varem kokku puutunud ja kardan, et löögiga puurides pudenevad kivid üldse killustikuks. Õnneks on siiski võimalus kinnitada ka trossi- või traadijupiga ülalt sillust kandva latijupi ja keskelt tuharesti külge - äkki olekski nii mõttekam?
Siis jäi silma veel pliidi äärtele pandud nurgikust tugevdusraud. See jääb koldeukse raami ülaservast paari sentimeetri kaugusele. Et puuriks sinna paar auku ja lahendaks kinnituse sinna külge?
Aga ma ei kiirusta. Praegu see asi veel püsib.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ei ole mõtekas kinnitada nende raudade külge mis niigi juba kinnitamata või ...

Võta see uks eest ära, kinnita kivid korralikult ja siis lase uks kruvidega nende külge kinni. Sobivad ka tavalised kruvid, pliidiuksele näiteks neljane auk ja viiene kruvi, ca viis senti pikk. Kui tahad kuidagi teisiti teha, tee, aga tee korralikult :D
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Meelis Vaiksaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 12 Apr 2010, 08:18
On tänatud: 1 kord

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas Meelis Vaiksaar »

Eks Sa ise tea paremini aga mina laseksin selle töö pottsepal ära teha. Pole ometi nii suur raha ja igasugune jabura jutu ajamine trossidega tuharesti külge kinnitamisest jääks ära.
Kahju, kui solvusite aga olen pigem aus. :hello:
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
hall kass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Nov 2009, 07:10

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas hall kass »

Meelis Vaiksaar kirjutas:Eks Sa ise tea paremini aga mina laseksin selle töö pottsepal ära teha. Pole ometi nii suur raha ja igasugune jabura jutu ajamine trossidega tuharesti külge kinnitamisest jääks ära.
Kahju, kui solvusite aga olen pigem aus. :hello:
Lugupidamisega Meelis Vaiksaar
Sul on õigus.

Aga mis te arvate, kui palju täitesodi võib kuluda, kui luugiraami ja pliidimüüri vahel on umbes 1 cm laiune vahe? Alt toetub see müürile, vahed on just ülal ja külgedel. Kui suure väljaminekuga tuleks arvestada, kui lasen asja pottsepal ära teha?
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Oleneb kui lähedalt pottsepa leiad, aga üle poole tonni ära küll arvesta talle :|....kui korralikult ja kähku teeb paku suppi ka :thumbsup: :jooma
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
hall kass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Nov 2009, 07:10

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas hall kass »

Kes arvab, et saab Tartus(se) tulla ja mul selle töö ära teha, see võib pakkumise teha. Kuna ma foorumis kuigi tihti ei käi, soovitan kirjutada mulle meiliga paadikapten@hot.ee . Tasub vaid arvesse võtta, et raha saan 5. detsembril, seega ei pea te mulle külla kiirustama. Küll aga võite enne tulla pliiti üle vaatama, et selgust saada, mida just oleks vaja ette võtta.

Muide, ega see aukude laskmine kivisse võib probleemseks osutuda. Ukse raam ju nii kitsas, et augud kivis jääksid väga äärde ja on oht, et lasen kivid üldse nurkadest puruks. Võibolla ehk teha auk kivi keskele, augu juurde aga tuua ukseraami küljest plekiriba?

Pealegi pole teada, kui tugevad on kaua aega järske temperatuurimuutusi üle elama pidanud kivimaterjal. Äkki on mikropraod sees.
hall kass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 01 Nov 2009, 07:10

Re: Puupliidi koldeluugi fikseerimine

Lugemata postitus Postitas hall kass »

Tänud Roland Kaeramaale - tuli ja tegi mul pliidi korda.
Vasta