Kui võimas maasoojuspump?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Villu1
külaline

Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Villu1 »

Ahoi.
Olen suure valiku ees. Olen võtnud maasoojuspumbale hinnapakkumisi 3 tükki. Aga nüüd ei oska valida pakkumiste vahel. Põhimõtteliselt hinnad on täiesti samasse auku ainuke mure, mis mul on, on see, et kas pump on piisava võimsusega ja arvutused on tehtud korrektselt firmade poolt.

Maja köetavat pinda on 120 m2. All korrusel põrandaküte ja ülemisel korrusel radiaatorid. Villa on seintes 20 cm. Akende pinda on 25 m2 ja 2 uut välisust on ka. Lagede kõrgus on 2,63 m.

Pakkumistes on pumpasid nii 6 kui ka 7 kw , Nibe on kahes pakkumises ja Buderus ühes pakkumises.

Kas 6 ja 7 kw mõlemad väheks ei jää mu majale? Jumala eest ei taha valet otsust teha.

Andke nõu, mis te oma kogemuste puhul öelda oskate ja mis võimsusega pumpasid olete oma majale pannud?

Lugupidamisega,
Viljar
Külaline
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Villu1 kirjutas: Olen suure valiku ees... Maja köetavat pinda on 120 m2...
Kuna köetav pind suht väike, siis tee kõigepealt maasoojuspumba küttesüsteemi kogu investeeringu tasuvusarvutus. Ise olen arusaamisele jõudnud, et alla 200 m2 pinna puhul muutub tasuvus küsitavaks ja võibolla on mõistlikum nt otse-elektriga kütta.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2811
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas trebla »

tasuvusarvutuse jaoks pakun , et aastal 2020 on elektrihind väiketarbijale 0,3 €/kWh
;)

võib muidugi ka olla, et nii odavalt ikkagi ei saa..
Külaline
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

trebla kirjutas:tasuvusarvutuse jaoks pakun , et aastal 2020 on elektrihind väiketarbijale 0,3 €/kWh
Aga prohvet trebla, võib-olla aastal 2020 kehtib siin hoopis hiina raha või on lõppenud suur veeuputus ja hüdroenergia jumalast odav. Mis su tähemärgid või ennustuskaardid räägivad?
teemaalgataja
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas teemaalgataja »

ei taha mingit tasuvusarvutust teha.
asja vaagitud ja vaagitud juba.
talv läheneb hirmsa hooga, 3 pakkumist on laual ja vaja valida.
teemaalgataja
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas teemaalgataja »

Nibe või Buderus ja kui võimas, selles on küsimus.
Külaline
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui palju tavaliselt maja soojuskaod ligikaudu on 1 m2 kohta? Majal on 20 cm kivilla seintes 100 mm penoplasti betoonpõranda all.
teemaalagataja jälle
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas teemaalagataja jälle »

http://www.koduinfo.ee/foorum/viewtopic.php?t=32

selle järgi võiks ju võtta minu maja soojusvajaduseks 50w m2 ehk siis vana maja ja hästi soojustatud?
20 cm kivivilla on hästi soojustatud?

sellisel juhul 120 m2 köetavat pinda x 50 = 6000w on soojusvajadus.
Seega 6 kw on küll pumba valikul?
Pluss soe tarbevesi, seega äkki peaks vaatama 7 kw pumba poole?
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Toon oma numbrid, äkki aitab otsustada nati. Mul on 1,5kordne maja, 178m2 ja on Buderus WPS 9K. 5liikmeline pere. Pump paigaldati umbes 14500tundi :) tagasi ja siiani on see töötanud 3756h ehk siis 26% ajast on olnud töös. Sellest 3756h-st on pump teinud 18% ajast sooja vett ning 82% ajast on siis kulunud küttele. Lisakütet on kulutanud 57h jagu (see siis suuresti selle bakteri pärast kord nädalas). Köögis on ka puuküttega plita, mida talvel ka saab köetud.
Selle aasta kõige külmemate ilmadega jälgisin, et pump töötas ööpäevas umbes 12-14tundi.
Seda pumba töös olnud 26% tuleb võtta mõningase mööndusega, kuna selle aasta sügiseni kütsin ainult Ik., mis on nati üle 100m2, samas oli IIk täiega soojustamata ning talvel sama külm kui õuesgi, mis tähendas, et väga-väga palju külma jõudis sealt Ikorrusele.
Jüri12345
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 17 Aug 2010, 20:42

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Jüri12345 »

Radikad vajavad kõrgemat temperatuuri... osti MSP peaevooluga +65, ehk "sissepritsiga" variant.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Radikad peavad lihtsalt suuremad olema. Kuigi tõsi ta on, et korraga nii radikate kui ka põranda kasutamine on soojuspumba jaoks raiskamine. Pump peab välja andma radikatele sobivat vett, samas põranda jaoks tuleb sinna külma juurde segada. Pumba puhul tuleb aga väljundtemp-i hoida võimalikult madalal.
Kui soojustuse puhul on ka teostus OK lahendusega (20cm villa on võimalik kehvasti paigaldada), siis selliste andmete puhul peaks 6kW olema täiesti piisav. Iseasi, kas nii väikese soojusvajaduse tarvis tõesti maasoojuspump parim lahendus on - alginvesteering on ikka päris krõbe.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Soovitage, mis pump valida? Naaber tahab panna maakütet ja pumbad on pakkumistes Nibe ja Buderus. Mida valida?
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 596
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

Mul maja 220m2, tundub et 11kw koos 163L boileriga buderus ajab asja ära
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Rainer_U kirjutas:Soovitage, mis pump valida? Naaber tahab panna maakütet ja pumbad on pakkumistes Nibe ja Buderus. Mida valida?
Pumbafirmad mõlemad OK. Mu meelest olulisem pigem see kelle käest osta.
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 253
Liitunud: 23 Nov 2007, 20:33
On tänatud: 3 korda

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
Iseasi, kas nii väikese soojusvajaduse tarvis tõesti maasoojuspump parim lahendus on - alginvesteering on ikka päris krõbe.

Mugavus on alati maksnud. Mina enam ei taha tegeleda mitte mingi kütmisega peale seda, kui maasoojuspump on paigaldatud. Kui ei ole finatsiliselt võimalik, siis teine lugu või on olemas mõni odavam alternatiiv. Minul on osa elamist põrandaküttega ja osa radikatega. Finantsiliselt oli isegi eelmisel külmal talvel olnud elektrile kuluv rahasumma madalam, kui ostetud puiduga küttes. Jah alginvesteering võrreldes kasvõi tavalise puidukatlaga oli veidikene suurem, kuid see on minu silmis ennast õigustanud.
Oleks tegemist ehitusjärgus majaga, siis loomulikult paigaldaks elamisse võimalikult palju põrandakütet. Nn. investeeringu tasuvusaeg tuleks vast 2-3 aastat lühem.
pakkumine
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas pakkumine »

Tere!
Kui oled valiku ees ja ei oska otsustada anna meile lähteandmed ja teeme sulle parima pakkumise buderuse pumbale.
monrex@gmx.com
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

aivar00,
ma ei pidanud silmas võrdlust ahju või tahkeküttekatlaga. Pigem võiks väga hea soojustusega väikse maja puhul mõelda ka elektriküttele (või õhk-õhk pump+õliradikad). Alginvesteering on 100K väiksem. Selle 100K eest saab päris mitu aastat maja kütta - täpselt sama mugavalt kui maasoojuspumbaga.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Pole see maaküte enam midagi nii kallis. 119000 kiloga saab kvaliteetse pumba koos kogu paigalduse ja muude juttudega kätte.
Mäletan veel paar aastat tagasi kui ise asja peale sai mõeldud siis alla 200 kilo pakkumist ei saanud.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

119 000 kilo on siiski ütlemata kirves hind, see on lihtsamalt öeldes 119 miljonit.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Odavamaks on läinud küll aga isegi sellise hinna puhul on vahe õliradikatega ikkagi 100KEEK. Ma lihtsalt tahan öelda, et ei maksa elektrikütet maha teha - väike ja hästi soojustatud maja sobib elektrikütteks.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui selline 100-120 m2 maja normaalselt soojustatud, siis tuleb igal juhul mõistlikum õ-õ või õ-v soojuspump panna. 100 kilo eest kütab seda majakest aastaid vähemalt sama mugavalt ja enamvähem sama jooksevkuluga kui maasoojuspumbaga. mingist tasuvusajast nii väikse maja puhul on isegi mõttetu rääkida, see on päris kindlasti pikem kui pumba eluiga.
võimalus
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas võimalus »

Külaline kirjutas:kui selline 100-120 m2 maja normaalselt soojustatud, siis tuleb igal juhul mõistlikum õ-õ või õ-v soojuspump panna. 100 kilo eest kütab seda majakest aastaid vähemalt sama mugavalt ja enamvähem sama jooksevkuluga kui maasoojuspumbaga. mingist tasuvusajast nii väikse maja puhul on isegi mõttetu rääkida, see on päris kindlasti pikem kui pumba eluiga.
Kas õ-õ soojuspump tõesti annab kogu vajamineva soojuse 100-120 m2 majale ka -25 kraadise külmaga ?? :lol: Õhk-vesi pumbad pidid alates -20 kraadist madalamatel temperatuuridel olema kui 100% el.küte.Mingit kasu pole, et mul on ÕHK-VESI SOOJUSPUMP.Sellise arvutusega tasub ka 200-240 m2 majale õ-õ soojuspump või õ-v soojuspump paigaldada -tuleb arvestada lihtsalt topelt kogusega :rotfl:
maale
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas maale »

võimalus kirjutas:
Külaline kirjutas:kui selline 100-120 m2 maja normaalselt soojustatud, siis tuleb igal juhul mõistlikum õ-õ või õ-v soojuspump panna. 100 kilo eest kütab seda majakest aastaid vähemalt sama mugavalt ja enamvähem sama jooksevkuluga kui maasoojuspumbaga. mingist tasuvusajast nii väikse maja puhul on isegi mõttetu rääkida, see on päris kindlasti pikem kui pumba eluiga.
Kas õ-õ soojuspump tõesti annab kogu vajamineva soojuse 100-120 m2 majale ka -25 kraadise külmaga ?? :lol: Õhk-vesi pumbad pidid alates -20 kraadist madalamatel temperatuuridel olema kui 100% el.küte.Mingit kasu pole, et mul on ÕHK-VESI SOOJUSPUMP.Sellise arvutusega tasub ka 200-240 m2 majale õ-õ soojuspump või õ-v soojuspump paigaldada -tuleb arvestada lihtsalt topelt kogusega :rotfl:
Pakuti ju välja kooslus õhk-õhk pump+õliradiaatorid, mis toimetavad need paar kuud -25C edukalt ära. Eks lööge kokku palju maksab 120 m2 hea soojustuse maja puhul kogu maakütte väljaehitus ja palju makasab näiteks õhk-õhk pump+õliradiaatorid lahendus.
Külaline
külaline

Re: Kui võimas maasoojuspump?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

võimalus kirjutas:
Külaline kirjutas:kui selline 100-120 m2 maja normaalselt soojustatud, siis tuleb igal juhul mõistlikum õ-õ või õ-v soojuspump panna. 100 kilo eest kütab seda majakest aastaid vähemalt sama mugavalt ja enamvähem sama jooksevkuluga kui maasoojuspumbaga. mingist tasuvusajast nii väikse maja puhul on isegi mõttetu rääkida, see on päris kindlasti pikem kui pumba eluiga.
Kas õ-õ soojuspump tõesti annab kogu vajamineva soojuse 100-120 m2 majale ka -25 kraadise külmaga ?? :lol: Õhk-vesi pumbad pidid alates -20 kraadist madalamatel temperatuuridel olema kui 100% el.küte.Mingit kasu pole, et mul on ÕHK-VESI SOOJUSPUMP.Sellise arvutusega tasub ka 200-240 m2 majale õ-õ soojuspump või õ-v soojuspump paigaldada -tuleb arvestada lihtsalt topelt kogusega :rotfl:
Paremad pumbad kusjuures kütavadki -25 kraadiga sellise pinnakese ära. Kui osta odavaid hiina või kuurinurgas kokku toksitud nässakaid, siis muidugi mitte. Elektritarbimine pisut suureneb sellel ajavahemikul, midagi muud hullu ei juhtu. Suurema maja puhul sinu pakutud variant et paneme topelt rohkem seadmeid enam ei toimi. Sellise hulga seadmete hind hakkab lähenema juba maasoojuspumba hinnale, mistõttu pole siis enam suurt vahet kumba varianti kasutada. Õppige arvutama ja loogiliselt mõtlema!
Vasta