Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Üritan juba kolmandat nädalat saada ettekujutust, kas 1.600.000 on võimalik mõsitlik maja ehitada või mitte. Senini tegelikult selgust pole suutnud saada aga juba kolmapäevaks (04.08) pean otsustama, kas osta või ehitada. Kas keegi oskab öelda, kust võiks asjalikku nõu saada.

Senini olen endale ette kujutanud, lamekatusega kahekordset 375 Aerocist hoonet mõõtudega 8x13 (160m2), sisulisest tegu "kastiga" millel aknad uksed ees. Samas sobiks ka ka puitkarkasshoone kenasti. Oskab keegi nõua anda?
ostanmaja@gmail.com
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1113
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 41 korda

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Kaldun arvama, et 10000kr/m2 tänapäevase elamu ehitamiseks on vähe, aga ju see sõltub tahtmisest ja tarkusest. Aga igal juhul soovitan mitte osta kataloogimaja, vaid oma situatsioonist ja soovidest lähtudes projekteerida oma maja.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas macintosh »

rein113 kirjutas:Aga igal juhul soovitan mitte osta kataloogimaja, vaid oma situatsioonist ja soovidest lähtudes projekteerida oma maja.
Enamus kataloogimaju vastab üsna minu arusaaaamadele elumajast, senini olen elanud korteris ja vaevalt omalt poolt kataloogihoonele lisaks tuua oskan.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1891
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 53 korda
On tänatud: 97 korda

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Päris täpset vastust sellele küsimusele ei ole olemas, sest see sõltub paljudest teguritest.
Kuid üheks suhteliselt kindlaks võimaluseks edasiseks analüüsiks, mingi ettekujutuse saamiseks, edasise tegevuse planeerimiseks oleks tellida võimalikult detailne projekt, mille koosseisu kuuluks ka materjalide spetsifikatsioonid ja eelarve. See aitaks ka ehitamise kulusid kokku hoida.
Külaline
külaline

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vuuk kirjutas:Päris täpset vastust sellele küsimusele ei ole olemas, sest see sõltub paljudest teguritest.
Kuid üheks suhteliselt kindlaks võimaluseks edasiseks analüüsiks, mingi ettekujutuse saamiseks, edasise tegevuse planeerimiseks oleks tellida võimalikult detailne projekt, mille koosseisu kuuluks ka materjalide spetsifikatsioonid ja eelarve. See aitaks ka ehitamise kulusid kokku hoida.
Millised võiksid olla tegurid? Paljud räägivad kontekstis kvaliteetne-kallis, odav-rämps, aga teatavasti ei saa asjad olla mustvalged, midagi peab seal keskel ka asuma.
Kuid detailsest projektist jutt käib? Hetkel on mul olemas eskiis mille alusel üritan lahendada dialemmat võimalik-võimatu.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mul hakkab varsti see ehitamise etapp loodetavasti läbi saama ja mul kujuneb maja hinnaks ~8.500-9.000EEK/m2. Tegemist siis nn.1,5 kordse majaga (179m2). Omast arust väga vuhvel ei ole. Betoonplokkidest vundament (~1,4m sügav), I korrusel topelt betoonpõrandad (et ei jääks nn ujuv põrandakütte plaat liivale), mille vahel 200mm EPS-i , seinad 250mm silbet+150mm eps soojustus (seestpoolt krohv+pahtel+värv), betoonist vahelagi, kivikatus, köögis puuküttepliit+kivikorsten, maasoojuspump, terves majas betoonis põrandaküte (sisuliselt on mul valatud kokku 4 kihti põrandaid), väljatõmbe vent, sarikate vahel ja peal soojustust 300-400mm.
Selles hinnas sisaldub ka elektriga liitumine (~70.000eek, ehitati eraldi alajaam vms), salvkaevu kaevamine, tee ehitamine majani ~60.000EEK. Ei sisalda krundi maksumust, kuna see võib olla 0 - mitu miljonit.
Oma tööd maja juures on olnud: vundament, sarikad (mitte roovitus), seinte, põrandate, lagede jms. soojustamine, välisvooder, plaatimised, parkett.
Ma usun, et teise samasuguse maja teeks odavamalt.
Väga palju oleneb maja hind ka sellest, et kui palju oma ajast suudad sa sellesse panustada ning kui paljude töödega ise hakkama saad.
Külaline
külaline

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ponkskar kirjutas:Mul hakkab varsti see ehitamise etapp loodetavasti läbi saama ja mul kujuneb maja hinnaks ~8.500-9.000EEK/m2. Väga palju oleneb maja hind ka sellest, et kui palju oma ajast suudad sa sellesse panustada ning kui paljude töödega ise hakkama saad.
Millised tööd ise teostasid ja millised tellisid? Kui pikk oli ehitusaeg?
Minul on arvestatud ikkagi 1.6M hetkel ainult maja peale (ehitus, viimistlus, küte), kõik liitumised ja trassid ning muu sarnane on täiesti eraldi eelarvega. Lugesin veel pulkade pealt üle, et tegelikult tuleb pea 1.7M eelarveks, seega 6% enamgi veel.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1113
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 41 korda

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Ise ehitades on palgakuludelt loomulikult suur kokkuhoid. Ponkskar, kui palju töötunde sa ligikaudu ise tegid?
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Maja 1.6M eest, utoopia või reaalsus

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Tänud sõnavõtjatele. Otsus sai tehtud, et ehitamiseks ei lähe kuna krundimüüja pole suutnud 4 nädala jooksul oma pangaga asju korda ajada ning kindlasti pole minu näol tegemist surematuga. Seega ostame 4 kvartalit eemal asuva maja mille maksumus on sama mis oleks kujunenud ehituse makusmuseks koos krundi ja liitumistega ning loodame et sai tehtud õige otsus. Ära saab kulutatud täpselt (ilma notaritasudeta) 3.1M.
Paneme siis teema lukku.
Suletud