Kuidas ise auku puhastada ?

kalmu
külaline

Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas kalmu »

Tere
Ikka kaevu küssa
Sai muretsetud türi lähedale vana talu
Seal siis maja ees kaks betoonrõngast üksteise peal, maa sees, ülemine rõngas on maaga tasa..
Nende rõngaste "põrandas" on auk mis olevat eestiaegne (laudadest?) ja selle sees omakorda toru paistab.
Olla 8m sügav, torkisin ma seda auku mis sain aga sain mina 2,7m ainult..mõõdetuna siis rõnagase põhjast allapoole
Vesi on suht kohe ka seal rõngaste põhjast algava toru otsas olemas
Kas on võimalik et seal on sodi täis toru ja teen näit. 100mm torule sälgud reällakaga sisse, kevitan pikenduse ja sangad külge ja n.ö. käsitsi keerutan sealt saasta lahti ja imen mudapumbaga välja...et sealt ikka joogivett hakkaks saama..? Mis arvate ?
Mul siis plaan sügavamaks saada auk ja vedada miski manteltoru majasse ja sinna pump/hüdrofor otsa...

Lisainfo: Vesi on kevadeti päris kõrgel, juba maa peal seal loike..no ja muidugi need kaevurõngad on ka siis vee all..
Vanal omanikul olla seal hüdrofor olnud rõngaste sees, suviti siis...juhe veel praegugi töllerdab..eterniit on rõngaid katmas
Külaline
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Telli spetsialist !
enne kui "relläkaga" kaevu ronid , kaevus vesi , -relläkas käib voolu pealt , mis juhtub kui -relläkas käest lahti läheb ja sa jalgupidi vees oled ?


Tere
Ikka kaevu küssa
Sai muretsetud türi lähedale vana talu
Seal siis maja ees kaks betoonrõngast üksteise peal, maa sees, ülemine rõngas on maaga tasa..
Nende rõngaste "põrandas" on auk mis olevat eestiaegne (laudadest?) ja selle sees omakorda toru paistab.
Olla 8m sügav, torkisin ma seda auku mis sain aga sain mina 2,7m ainult..mõõdetuna siis rõnagase põhjast allapoole
Vesi on suht kohe ka seal rõngaste põhjast algava toru otsas olemas
Kas on võimalik et seal on sodi täis toru ja teen näit. 100mm torule sälgud reällakaga sisse, kevitan pikenduse ja sangad külge ja n.ö. käsitsi keerutan sealt saasta lahti ja imen mudapumbaga välja...et sealt ikka joogivett hakkaks saama..? Mis arvate ?
Mul siis plaan sügavamaks saada auk ja vedada miski manteltoru majasse ja sinna pump/hüdrofor otsa...

Lisainfo: Vesi on kevadeti päris kõrgel, juba maa peal seal loike..no ja muidugi need kaevurõngad on ka siis vee all..
Vanal omanikul olla seal hüdrofor olnud rõngaste sees, suviti siis...juhe veel praegugi töllerdab..eterniit on rõngaid katmas[/quote]
kalmu
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas kalmu »

Kle mis ega ma taga auku ei roni, ma antsin aimu kas oleks mõistlik ise hamuline riist valmistada millega kõntsa lahti hakkida seal augus..
Tegelt tuli veel meelde võimas survepesu..peab uurima edasi..
kalmu
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas kalmu »

No nii, sain ta puhtaks siis..
Pikad torud keevitasin kokku, toru otsa tegin sellise harali otsa nurklihvijaga, sellega siis keerutasin ja surkisin sealt toru põhjast muda lahi palju sai ...vaheldumisi Cramost renditud(300kr) võimsa mudapumbaga(bensiini pealt 8 cm toru) ikka imedes.

No algul tuli ikka hullu musta löga ja roti räbalad ja konna tükke 8-) no ja lõpuks seal 2 h järel juba täitsa kirgas vesi..panin siis hüdrofori taha ja sellega uhasin veel 24h regullides tühjendama iga 15 min järel.
Võtsin veeanalüüsi ja viisin Feebi..
Nüüd valasin esimese satsi keemiat( Lakist sain pisikese plastpudeli, per/20 000L veele) peale mis peab 24h seisma tappes seal kõik bakterid..
Edasi paigaldan vajaliku filtri mille määrab analüüsi tegija..


Aga aitäh asjalike nõuannete eest, kohe näha et siin liigub hulga asjalike kaevumeistreid 8-)
Külaline
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

TERE,vana teema küll juba aga ehk saaks infot, missugune see pump täpselt oli? Kas mingit peenemat toru ka on sellega võimalik kasutada? Ka oleks vaja muda imeda aga nii jäme voolik ei mahu. Äkki saaks veidi peenema toru kuidagi ühendada ja siis tõmmata.Oleks tänulik, kuikeegi midagi selle asja kohta öelda teab.
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas renks »

Tere,
mul samasse auku küsimus.
Vesi kaevus kaua kasutamata ja nigu vähe hapuks läinud.
Mõtsin, et laseks ta selle tavalise 5-sotise pumbaga tühjaks.
Siis mõtsin, et mis edasi? Nagunii on igast roppust seal põhjas, nagu ülevalpoolgi värvikalt kirjeldatud.
Mudapump cramost oleks üks variant, aga kaev mul selline piisavalt jämmedate raketega, et kannataks ise ka sisse laskuda.
Siis tulidki need peamised küsimused:
et millega ma seal all arvestama peaks? Kas pean mingiseid gaase kartma? Või pigem abilise käest kukkuvat haamrit?
Ehk ühe lausega- kuidas step-by-step üks vanakooli kaevupuhastamine välja näeb?
Kalju
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas Kalju »

Alusta kaevu visuaalse hindamisega. Reostusallikad kaevu lähedal, kas kaev asub lohus, kas maapind kaevuümber on kerge kallakuga kaevust eemale, kas omalajal on tehtud kaevukork. Kaevu maapealse osa hindamine - kas rakete ülemine serv ulatub maapinnast 75 - 100 sendimeetri kõrgusele, kas kaev on kaetud tiheda kaanega. Kaevu sisemus - ülemise ja teise rakke vahe kas on tihe? Kas on kasutatud valtsiga kaevurakkeid? Vesi kaevust välja. Kaevu seinte hindamine, kas rakked on valtsis, kas raketes esineb mõrasid. Seisnud kaevu tuulutus. Kui kaevu seinad on korras, kaev õhutatud järgneb kaevu laskumine. Kaevu põhja hindamine - kui palju sodi, mis päritoluga, kust tuleb vesi kaevu, kui kiiresti vesi tuleb, kas vesi kannab endaga pinnast kaasa?
Puhastusplaani koostamine, turvavarustuse soetamine, kange soolalahus, tugev küürimishari ja veel 100 pisiasja. Põhiline! Minimaliseeri riskid. Küsi kui kahtled 5057310. Soovin edu.
Kalju.
probleem
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas probleem »

Tere!
Mul probleemiks Saaremaal vana maakividest laotud kaev,millel põhjas kivide all ca 20cm diameetriga puit talad.Sügavust maapinnast paar kolm meetrit ja vesi olemas(vähemasti see puitosa on kogu aeg vees),aga probleemiks see,et muld tuleb sealt kivide vahelt kaevu.Olen seda põhja puhastanud ning iga korraga ka veidi sügavamaks võtnud(seal sihuke liiva-kiviklibu,vana mere põhi) ja nüüd vaatasin,et peaks seda juurdeuuristatud osa kuidagimoodi toestama hakkama.Maapinnast üles on valatud rake ja allapoole läheb maakivi,millel kõige all ruutjas ümarpuidust toestus.Nende puhastamistega on saanud aga sealt alt juba kaunis õõnsaks ja plaan sinna kas valada või mida teha toestuseks? Raket sisse lasta suht võimatu,kuna kivid sees kaunis palju "mängivad ".Ülemine rake oli vist seest 70cm diameetriga.Mis oleks nagu kõige etem lahendus,kas saalung sisse ja kogu osa ära valada,et see mulla tulek pidama saada või ainult alt kuni maakivideni valada.Missugust betooni seal võib kasutada,olen kuulnud ,et neid rakkeid valatakse mingi eri sorti tsemendiga?Tavalise tühjenduspumbaga jõuab suvel kaevu tühjaks tõmmata.
Vesi muuseas kasutuskõlblik,(ainult vahetevahel, ei olegi eriti aru saanud ,millest viskab veits lõhna)vanasti ju kogu elamine oli selle kaevuga, nüüd kasutusel suvekoduna .
Tänan ette ,kes võtavad vaevaks vastata.
Külaline
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kõige lihtsam ja mõtekam tee uus kaev. vähem vaeva sul endal ja pikemaks ajaks puhas vesi olemas. ise aretama hakates raiskad nii aga ja raha ning lõpuks pead ikka uue kaevu tegema ja siis kulud juba ju paljun suuremad
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas renks »

Nonii, väheke nüüd takseeritud ja mõõdistatud.
Pühapäeva õhtul lasin vee välja.
Ülevalpool on 70cm betoonrakkeid 4tk üksteise otsas, 3 neist maa sees.
Maapind on jah kaldu kaevust eemale. Reostusallikaid ei paista, aga veepinnal oli nagu õline kirme küll.
Pealt on lahti olnud ma ei tea palju aastaid, ma teen ikka kaane peale, võibolla isegi väikse putka ümber. Pumba tahaks sinna jätta.
Ei ole valtsiga rakked, niisama lebavad üksteise peal ja kaks ülemist muidugi nihkes ka. 4-5cm silma järgi.
Betoonrakete all läheb kaev kandiliseks, tundub puidust olema, ca 1x1m ja 2,20m sügav.
Kokku siis maapinnast põhjani ca 4,30m
Sisse ei julend esimese korraga minna.
Jälgisin, kui kähku vesi tagasi tuleb.
Esimese 12h-ga tuli 70cm, siis 40 ja siis jäi 30 peale. Täna õhtuks olid puitrakked vee all jälle.
Uurisin vett ka- maitset pole, lõhna pole, vähe pruunikas on ja see kirme on ka ikka peal, kuigi veidi vähem.
Maapind ise muidu selline 20-30cm mulda ja siis punane savi, mätsi telliseid kui soovid.
Üks külamees rääkis, et tema käib ilma redelita sellistes kaevudes ja lubas järgmine nädal muda põhjast välja visata, kui mul huvi. Siis kadakad põhja ja sool sisse ja voilaa.
Ma arvasin, et võime proovida. Saaks pesuvee sealt, oleksin häppi, suvemaja nagu ta on.
Kalju kirjutas:Alusta kaevu visuaalse hindamisega. Reostusallikad kaevu lähedal, kas kaev asub lohus, kas maapind kaevuümber on kerge kallakuga kaevust eemale, kas omalajal on tehtud kaevukork. Kaevu maapealse osa hindamine - kas rakete ülemine serv ulatub maapinnast 75 - 100 sendimeetri kõrgusele, kas kaev on kaetud tiheda kaanega. Kaevu sisemus - ülemise ja teise rakke vahe kas on tihe? Kas on kasutatud valtsiga kaevurakkeid? Vesi kaevust välja. Kaevu seinte hindamine, kas rakked on valtsis, kas raketes esineb mõrasid. Seisnud kaevu tuulutus. Kui kaevu seinad on korras, kaev õhutatud järgneb kaevu laskumine. Kaevu põhja hindamine - kui palju sodi, mis päritoluga, kust tuleb vesi kaevu, kui kiiresti vesi tuleb, kas vesi kannab endaga pinnast kaasa?
Puhastusplaani koostamine, turvavarustuse soetamine, kange soolalahus, tugev küürimishari ja veel 100 pisiasja. Põhiline! Minimaliseeri riskid. Küsi kui kahtled 5057310. Soovin edu.
Kalju.
atso
külaline

Re: Kuidas ise auku puhastada ?

Lugemata postitus Postitas atso »

kalmu kirjutas:No nii, sain ta puhtaks siis..
Pikad torud keevitasin kokku, toru otsa tegin sellise harali otsa nurklihvijaga, sellega siis keerutasin ja surkisin sealt toru põhjast muda lahi palju sai ...vaheldumisi Cramost renditud(300kr) võimsa mudapumbaga(bensiini pealt 8 cm toru) ikka imedes.

No algul tuli ikka hullu musta löga ja roti räbalad ja konna tükke 8-) no ja lõpuks seal 2 h järel juba täitsa kirgas vesi..panin siis hüdrofori taha ja sellega uhasin veel 24h regullides tühjendama iga 15 min järel.
Võtsin veeanalüüsi ja viisin Feebi..
Nüüd valasin esimese satsi keemiat( Lakist sain pisikese plastpudeli, per/20 000L veele) peale mis peab 24h seisma tappes seal kõik bakterid..
Edasi paigaldan vajaliku filtri mille määrab analüüsi tegija..


Aga aitäh asjalike nõuannete eest, kohe näha et siin liigub hulga asjalike kaevumeistreid 8-)
Vasta