lubjakrohv või savikrohv?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
tipsi
külaline

lubjakrohv või savikrohv?

Lugemata postitus Postitas tipsi »

Mida eelistada, kui on kange tahtmine ise teha? Kumba on lihtsam paigaldada? Ja mis on oma omadustelt kummagi materjali eelis teise ees? Ehk on kellelgi kogemusi... Tänud ette.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

lubikrohv ikka mugavam :) aga törts savi võiks ka sisse panna plastifikaatori rollis :) ja saladusekatte all ütlen et kilo-poolteist tsementi ühe masinatäie kohta ei tee paha.
vanad krohvijad rääkivat et savipinnale-savikrohv ja teistele lubi aga tänapäeval ei vaata keegi mis pind on, visatakse aga lubi peale ja kogu moos... vanalinna restaureerimisel töölised salaja panevad tsemendi masinasse et muinsuskaitse ei näeks :P
Alati on alternatiivlahendus!
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Savikrohvil pidavat olema teatud võime ruumidest niiskust endasse imada ja seda siis vastavalt õhuniiskusele ka tagasi anda.

Savikrohv peaks vist olema krohvimisel nahale sõbralikum kui lubikrohv, samas ka keskkonnasõbralikum, kulub ju vähem energiat selle valmistamiseks.

Kui endale meeldib savikrohvi punakas pind siis ei pruugi seda üldse ju värvida.

Samas savikrohv on vist vähe kallim.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

andres kirjutas:Savikrohvil pidavat olema teatud võime ruumidest niiskust endasse imada ja seda siis vastavalt õhuniiskusele ka tagasi anda.
.
kusagil keegi tark nimetas seda juttu pullikakaks ja küsis palju te arvate see max. sentimeetrine krohvikiht niiskust siduvat... :roll:
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas andres »

Ega see suur ei saa tõesti olla.
copper
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 193
Liitunud: 02 Dets 2006, 18:29
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas copper »

Miks sa arvad, et see krohvikiht max. cm on???
kui palkseinale asetada roomatt ja seejärel krohvida, siis 1 m2 peale peaks keskmiselt minema 0,04 m3 ja arvetsades, et 20 m2 toa seinapinda ~35 m2, siis kogumaht 1,4 m3.
Sellesse mahub niiskust ikka päris kõvasti.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Milliste materjalide peale saab lubjakrohvi kinnitada?
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

olen kinnitanud lubjakrohvi vahtplastile,silikaattellisele,savitellisele,palkseinale,mustale laudisele,betoonile sisse ja väljapoole seina.
kuldsuu külast
külaline

Re: lubjakrohv või savikrohv?

Lugemata postitus Postitas kuldsuu külast »

tere,olen andres ja vaatlesin nii naljamehi kui ka arvutajaid-esiteks kui pole teinud ja ei tea miks kui palju panna tuleb siis ei savi ega lubja sisse pole vaja panna tsementi.
nii palju kui mina olen teinud on sideaineks vaja natukene hundinuia ja õiges koguses vett et kuivamisel vältida mõranemist või et too parasjagu sein ei jääks samas pude.
esimesel korral tegin ma katsed kastikeste sisse et näha millise ma pean tegema,,veekoguse suhtes,, ja ning seejärgi sain teada päris kogused ja kandsin seina ja mis puutub kogust seinas siis-1sendimeeter paksust on ikka väga vähe.
esimene kiht on ikka pea poolteist ehk 20kg m2 peale ja teine ehk paranduskiht ja lõpus viimistluskiht mis savi puhul on ülikallis hind-üks kott maksab 21-24 euri ja kulu on u.5m2 koti kohta-1m2 on umbes 30m2 kogu kihi tulemus kulu-ma proovisin nihverdada aga teate sel polnud mõtet-lihtsam on need kolm kihti seina lükata ja liiga palavas ruumis tuleb ka niisutada seina et aeglustada kuivamist ning mul kulus umbes kaks nädalat et saavutada hea sein.
kui kellegil on häda käes siis helistage mulle ja ma aitan asju õigesti teha kuid kaugemad kui tartus peavad sõidud kinni maksma ja päevatasu on 45.-
tel.590-72-522-alla kahe cm-pole kindlasti tark savi puhul krohvida ja lubi on veidi leebem tööde poolest.
andres
Vasta