Millist odavat mootorsaagi valida ?

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
zhiguli
külaline

Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas zhiguli »

Vaja oleks saagi oma küttepuude tegemiseks (~40 ruumi aastas)
Mida valida, kas partner või varna ?
Milline neist võtta (hinnaklassis kuni 4000.-) ?
Varna 235:
http://www.saestuudio.ee/home.php?id=3& ... ote_id=573
Partner P 351XT:
http://www.saestuudio.ee/home.php?id=3& ... ote_id=283
Partner 420XT
http://www.saestuudio.ee/home.php?id=3& ... ote_id=489
Partner P740
http://www.saestuudio.ee/home.php?id=3& ... ote_id=581
Partner P842
http://www.saestuudio.ee/home.php?id=3& ... ote_id=474

Ootan siis teie arvamusi ;)
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas hulgus »

http://www.stokker.ee/products/product/ ... g_MS_170D/
Odavad Partnerid ei ole enam Rootsi päritolu ja tulemus on nutune. Seisab mul riiulis üks 351, mis peale paarikümment tihu kütet ja natuke ehitust ei kuulu enam remontimisele, kolb-hülss lõpuni kulunud ja otsapuksid, mis plastmassi istutatud on otsas...
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

miks mitte STIHL
sorts
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 27 Veebr 2009, 23:06

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas sorts »

ise olen ostnud samas hinnaklassis kasutatud XP Husqvarnasid ja nendega siiamaani väga rahule jäänud.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 796
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Mina soovitaks Stihl 170,maksab 2700kr.
Kaalult kerge,kui just jämedat materjali ei tee ja pole ka tähtis,kui kiiresti puu maha saad,siis soovitaksin küll seda.
Minu isal on see,omale ostsin küll lisaks hq 357xpg ja väiksele ühekäe shindaiwale ka hq 339,mis kaalult sama kui stihl 170,jõudu 30% rohkem aga hind paraku üle 3 korra kallim.Tagantjärgi tarkusena oleks võinud neid stihle osta 3tk.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
sco
külaline

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas sco »

Partnerit ära küll vali, kõige sitem saag mis üldse olla saab, kvaliteetne saag oleks kindlasti Hysqvarna
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas vwman »

Olin eelmine kevad sama valiku ees. Partner ja Varna laideti kohe maha. Kui ma jätan ropud sõnad välja, siis Loodusinvesti müüja ei öelnud selle Varna kohta midagi :lol: . Sthilil polnud sellel ajal nii head pakkmumist, muidu oleks selle võtnud. Ostsin lõpuks Rautakeskost MakitaDCS4610, kuna sellel oli mingi mega-hyper-supper pakkumine 2199.- Olen taga mingi 20-30 ruumi puid teinud ja muud vajaliku eramu ehitusel saaginud.Mina ei kurda millegi üle. ostu hetkel mõtlesin, kuna ma valida ei suuda.. ahh p-sse ostan kõige odavama, siis ei ole keegi teine pärast süüdi.
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline
külaline

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ah, eks nad kõik vist enam-vähem ühest ja samast august tulevad, kuid markeeringud on erinevad. Muidugi võib kvaliteedis tulla vahe ka sellest, kas see saag on öises või päevases vahetuses kokku pandud. Päevases vahetuses on üldiselt kvaliteedikontroll rangem ja öösiti ülemused puhkavad, aga töölised on väsinud. Plaanimajandusest ei tea, aga sotsialistlik riik nagu Hiina on , võib esineda kõikumisi kvaliteedi suhtes ka kuu alguse ja lõpu suhtes. :)
Urmasr
murmet
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 06 Okt 2007, 09:14
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas murmet »

Kasutet kreissae saad ladnalt mingi 2 k eest
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas cartman »

Partner ja husq on mootritel pm samad, muu pidavat erinev olema. Mina ise valiks husq. omal teine saag kasutuses, eelmine siiamaani alles 10a ca. Metsas käimiseks makitat ei vaatax, see ikka rohkem ehituse jaoks jne. Husqvarna olen valind just omale töö mugavuse pärast. Kõik nagu kätte valatud jne. No vb harjumuse asi kah.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Külaline
külaline

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arvasin isegi, et Husqvarna on üle kõige, aga eelmine kevad ostsin Husqvarna 235-e ja ei ole absoluutselt rahul. Küsisin spetsiaalselt ehitusele kerget saagi, pakuti see välja. Täielik jama! Kolm korda käisin garantiis, aga ikka normaalselt õli peale ei hakanud võtma, siis öeldi, et ega see saag polegi töö tegemiseks mõeldud, et rohkem mänguasi. Pakkusin välja, et annan tagasi ja maksan vahe kinni järgmise võimsusega mudeli vastu, aga poldud nõus. Nüüd valangi plaati pidevalt õliga üle, et üldse sellega midagi tehtud saaks.
forestman
külaline

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas forestman »

cartman kirjutas:Partner ja husq on mootritel pm samad, muu pidavat erinev olema. Mina ise valiks husq. omal teine saag kasutuses, eelmine siiamaani alles 10a ca. Metsas käimiseks makitat ei vaatax, see ikka rohkem ehituse jaoks jne. Husqvarna olen valind just omale töö mugavuse pärast. Kõik nagu kätte valatud jne. No vb harjumuse asi kah.
Alla 10k pole Husq saage, mine vaata poes ringi kui ei usu, odavamad on kõik üks paras hunnik s.... ehk plastmassi. Inimene küsis just odavamat saage. Uuri järgi kes tegelikult Makita sae tootja on ja siis vaata kas on ikka mitte metsas käimiseks.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas hulgus »

cartman kirjutas: ...Mina ise valiks husq. omal teine saag kasutuses, eelmine siiamaani alles 10a ca...
Selles lauses peitub kurb tõde. On minulgi head ja positiivsed kogemused legendaarsete H50-e ja H 254xr-ga.
Aga seoses "tootmise optimeerimise" ja "logistiliste lahendustega" on ca ´90 keskpaigast odavama otsa H-d vanal rasval liugu lasknud. Tulevad kuskilt lõuna Euroopa koostetehasest koos teiste säästubrändidega. Kallimad saed on siiski kuuldavasti korralikud.
kynk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 19 Mai 2009, 15:14
On tänatud: 1 kord

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas kynk »

Ma ostsin eelmisel suvel mingi soodukaga MTD oma, päris jämedaid puid saand sellega maha võtta ja tükeldada. Siiani pole alla andnud.
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas vwman »

Külaline kirjutas: mõeldud, et rohkem mänguasi. Pakkusin välja, et annan tagasi ja maksan vahe kinni järgmise võimsusega mudeli vastu, aga poldud nõus. Nüüd valangi plaati pidevalt õliga üle, et üldse sellega midagi tehtud saaks.


Oot sellel on siis ju endiselt 2 aastane kehtiv pretensioonide esitamise tähtaeg ? Ostetud eraisiku neimele või frima nimele ? Kui eraisik, siis seadusest tulenevalt on sul õigus see saag sinna tagasi anda, kui viga pole suudetud parandada. Kui päälinna inimene oled, võta privas ühendust ajame asja korda. See et müüja ei tune EW seadusi on tema isiklik probleem. Aga kui firma nimel otsuarve, siis , siis pole midagi teha, ainult kohtu kaudu võid oma õigust nõuda.
Metsas käimiseks makitat ei vaatax
Cartman, aga kas sa Dolmari saage vaataks, kui neid meil müüdaks ?;)
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
Külaline Tartust
külaline

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas Külaline Tartust »

Dolmar=Makita tänapäeval, st. leivad ühes kapis.
Ja väike Dolmar, selline putukas tundub huvitav:
http://www.metsakaupmees.ee/index.php?p ... =2&group=2
kollane
külaline

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas kollane »

Ostsin odava Makita ja nüüd lõpuks ikka kahetsen. Kõigepealt läks starter puruks, sest külmaga on mingi jama ja leigest peast ei käi tühikäigul ja sureb välja. Käis teeninduses, reguleeriti ära, aga talvel on vaja ühe paagitäiega soojaks lasta, siis nagu hakkab korralikult käima. Massiliselt kütte tegemiseks oleks vaja ikka võimsamat. Samas aias õunapuu oksi saagida on hea. Selle raha eest ei saa nuriseda, sest saeb ikkagi. Korralikult tööd nende odavate saagidega siiski ei saa, võib-olla ehk ainult laasida, sest nad on head kerged.
Soovitan odavatest valida Stihli, kui need topakad keerulised korgid välja arvata, siis Stihli saag jätab teistega võrreldes kvaliteetsema mulje.
jääkaru
külaline

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas jääkaru »

ikka küsiks millist saagi osta uuena või kasutatuna? vajalik koduses majapidamises? metsas ei käi ,aga majaehitusel on vaja palgi otsi saagi? jääkaru :wave: :confused: :good:
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Millist odavat mootorsaagi valida ?

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

Stihliga vist puusse ei pane, hiljem on võimalik müüa ka kui enam endal vaja pole või vaja võimsama vms vastu välja vahetada
Kõik jutud noh..
Vasta