Kanalisatsiooni rajamine

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Veevärgi rajamine
külaline

Kanalisatsiooni rajamine

Lugemata postitus Postitas Veevärgi rajamine »

Tere,
On vanem talumaja, kuhu tahaks rajada veevärgi. Kuid kuidas oleks otstarbekam ? Küla asub paarisaja m kaugusel ning seal asub ilmselt ka lähim veetrass ning kanalisatsioon. Ka majas pole mingeid torusid ega veekraane, mis tuleks paigutada. Olen lugenud mingite mahutite paigaldamisest, mis tundub hea variant olema, kuid kui vesi on vaja kuidagi sisse tuua, kas siis ei tuleks ka reovee väljaviimine mitte eriti kallis läbi kanalisatsiooni, mis tuleb paigaldada ? Või peaks tegema hoopis puurkaevu, kuid mida see endast kujutab ? Mismoodi sealt vesi majasse jõudma peaks ning kui palju maksab ? Ning kuidas jälle reovesi välja juhtida ? Kas ümaralt saja tuhandega tuleks välja ? Kuidas oleks kõige otstarbekam veevärki rajada, kui maja asub külast paarisaja m kaugusel ? Majasse peaks ka veel WC ja dušši looma, milleks on küll ruum olemas, nii et majale juurdeehitust vaja poleks.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Kanalisatsiooni rajamine

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

võin aidata
Külaline
külaline

Re: Kanalisatsiooni rajamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Esmalt alustame sellest, et võtad kohalikust omaviletsusest tehnilised tingimused kinnistu veevärgi ja kanalisatsiooni rajamiseks. Selles dokumendis pannakse paika, millisest punktist saad vett (kui üldse saad, või siis mainitakse puurkaevu kaevamise vajadust/keeldu), samuti määratletakse vast ka ära, kas oled reoveekogumisalas sees või mitte (sellest sõltub, kas kohustus liituda avaliku kanaliga, või lubatakse rajada mahutid/omapuhasti).
Siis otsid MTR tunnustusega tegelase (juriidiline isik), kes teeb siis nende tehniliste tingimuste järgi projekti. Tollele projektile vaja ka ehitusluba.
Vasta