Betooni loodi ajamine

Petsiots
külaline

Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Petsiots »

Tere.
Eeltöö kõik tehtud,nüüd üle ainult betoon põrandale valada.

Liiva tõmbasin sirgeks nagu ikka,seina külge 2 lauda,peale mingi tala ja aina tõmba mööda põrandat.
Kuid,probleem selles,et seinad ei ole võrdselt laiad,ühest nurgast vastasnurga on 231,siis teisel pool seina on 228cm.
Liivaga polnud probleemi,kruvisid lati natukene lahti ja liigutasid edasi,aga kui märg ja vedel betoon torust voolab,autoga tuleb kohale,siis pole aega seal vast sellega jännata,oleks ju vaja 1 korraga ära tõmmata?

Laseks üldse vedelat betooni teha? Lased maha ära ja ise valgub laiali? Mugav ja kallis?
Mis alternatiive oleks veel?
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas maik »

Alternatiiv oleks, leida pädev lattija, kes mängleva kergusega sooritaks antud ülesande.
Aga nagu tänapäeval juba kombeks, tehakse kõik asjad ise.
Alates maja ehitamisest kuni hamba-ravini. :mrgreen:
Tulemus on nii nagu alati; makstakse topelt ja järgmine päev astutakse sama reha peale.
Forse mazore- tüüpiline ew.
Petsiots
külaline

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Petsiots »

Kui mina olen praktikal,siis ma ei saa tellida meistrit enda eest tööd ära tegema.

Kuidas saaks enamvähem asja siledaks,pärast läheb nagunii plaatimise alla põrand.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas maik »

Kulla tulevane konkurent, su tekstist järeldan, et õppid nii perspektiivset ala nagu ehitus,edu sulle.
Vaevalt keegi viitsib siin foorumis sulle seletada ;majakatest,peenardest ja lattimise nippe.
Minu soovitus oleks, kui näed kuskil pumba masti püsti ja pirne seal taga, astu julgelt ligi ja näed vähemalt visuaalselt kuidas tehnoloogia käib.
Muidugi kui ligi pääsed, sest tavaliselt on"võõrastel objektil viibimine keelatud". :mrgreen:
Kasutaja avatar
betoonisepad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 23 Mär 2006, 08:50
Asukoht: Harjumaa

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas betoonisepad »

Petsiots kirjutas:Kui mina olen praktikal,siis ma ei saa tellida meistrit enda eest tööd ära tegema.

Kuidas saaks enamvähem asja siledaks,pärast läheb nagunii plaatimise alla põrand.
Kui sa seda raha eest teed(juhul kui makstakse ka selle eest) ja esimest korda, siis ma küll sulle seda ette võtta ei soovita, olen enam kui kindel, et sealt esimese korraga erit head nahka ei tule, aga edu sulle katsetamisel :jooma
Tänavakivi paigaldus, müük ja nõustamine.
Betoonpõrandad, valamine ja ehitamine.
Helista ja küsi lisa 56659771 või email info@betoonisepad.com
http://www.betoonisepad.com
http://www.tänavakivipaigaldus.ee
Petsiots
külaline

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Petsiots »

Kurat,mina pole seda küsinud.
Tahan kooli lõpetada,selleks pean 3 kuud tasuta tööd rabama nagu loll,teooria,üldehitus tunnis sai üle käidud,aga põranda valamist tõesti ei ole varem praktiseerinud,kui maal puukuuri põrandal,aga öeldi,et tee ära!
Oleks siis,et olen ehitust õppinud või midagi,ei!
Pole minu asi mis seal 2a pärast juhtuma hakkab ja nii ma ütlesin ka neile,tegemist pole üldse eluhoonega,seegi hea.

Sooviks nüüd mõnda head sõna ja nõu,selle asemel,et üleolevalt ja ülbelt sarkasmi praktiseerida!
stc 101
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 25 Nov 2006, 12:02

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas stc 101 »

Kui siin keegi praegu sarkasmi üles näitab, siis oled see küll sina! Mine poodi ja osta betoonitööde raamat kui koolis ei viitsinud vastavas tunnis osaleda! Kui seda ei õpetatud, siis ütle teistelegi mis kooliga tegu on! See suhtumine, et on pohla mis sellest tööst kahe aasta pärast saab on väga vastik lugeda. Loodan ise selliseid sosssepp mämmerdisi ehitusel tulevikus nüüd vähem kohata. Vastavalt töökvaliteedile tekib ka nõudlus sinu kui ehitaja järele. Mulle on meelde jäänud, et siin foorumis õpetussõnu jagatud küll. Nii, et sirvi foorumit kui raha ei ole!
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Härrased kaaskommentaatorid! Ma saan aru, et seis ehitusturul tekitab teis tugevat frustratsiooni, aga ehk ei ole mõtet seda sappi siin foorumis välja valada. Minu ehituspraktika on kindlalt tõestanud seda, et ühtegi tööd pole õnnestunud kohe teist korda teha, ikka on esimene kord siis teine kord jne ja nii need kogemused tulevad. Ja igal juhul on parem enne küsida.
Teemasse. Betooni ei tohi teha liiga vedelaks, betoon ei muutu "isevalguvaks" vaid tsement, liiv, kild nö vajuvad põhja, vesi jääb pinnale ja lõpptulemus on jõle.
Loodimisest. Ruumi keskele paned terastoru, loodid, kasutad seda toru lattimisel nagu seinaäärseid latte. Kui segu on veidi tahenenud tõmbad toru segust välja. Torust jäänud jälje täidad ja silud pikki seda torujälge liikudes
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Kasutaja avatar
betoonisepad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 23 Mär 2006, 08:50
Asukoht: Harjumaa

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas betoonisepad »

Majakad võiks teha ikka betoonist, seinte äärde kõigepealt pätsid. Ajad need need loodi, pätside vahe tasandad seguga ära ja latid ära. Samma moodi toimid ruumi keskel, kõigepealt padjad, loodid ära, siis tasandad vahe seguga ära ja latid ära. Lõpuks lased kahe majaka vahe segu täis ja kahe majaka vahelise ala latid ära ja nii toimid terve ruumiga. Mingi aeg peale kuivamist lihvid käsitsi pinna üle, et oleks kergem hiljem plaatida.

Kogu muusika.
Tänavakivi paigaldus, müük ja nõustamine.
Betoonpõrandad, valamine ja ehitamine.
Helista ja küsi lisa 56659771 või email info@betoonisepad.com
http://www.betoonisepad.com
http://www.tänavakivipaigaldus.ee
Petsiots
külaline

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Petsiots »

betoonisepad-
Seda ideed pole just kõige mõistlikum kasutada,kui betoon autoga kohale tuuakse?
Sain aru,et pätsid mille järgi lattima hakata,peavad ju enne suhteliselt tahkeks kuivama? Kaua see auto ikka seal ootab.

Teinekülaline-
pakkus,ma arvan,et mulle natukene sobivama lahenduse.
Miski toru või pruss toa keskele loodi,kahele poole seina külge ka lauad,mis külje pealt toetavad ja lihtsalt mööda neid tõmmata..Tundub teostatav.

Üritan ära teha,ega see muidu praktika pole ja kui tegu oleks eluliselt tähtsa hoonega,vaevalt meid üldse sinna peale oleks lastud.
Kui veel ideid ega täiendavaid mõtteid pole,siis suured tänud,teile vähemalt ,kes lauslapsikult ei käitunud ja vähemalt püüdsid aru saada ja aidata.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas maik »

Kuule otsa-pets, sulle toodi juba kõik info kandikul ette, sina ajad ikka oma amatööri joru. :mrgreen:
Tundub, et kõik info jääb kõrvade vahele kinni.
Jumala-pärast loobu sellest tööst enne kui hilja, muidu saab varsti lugeda postitusi stiilis;"Kuidas lihvida tuksis betoon-põrandat"
Kõik info on tänapäeval netis olemas, alates paigaldus manuaalidest kuni You-tube klippidest,rääkimata foorumi vanadest postitustest.
Krt. aru ma ei saa mis toimub siin ew.
Totaalne mannetus.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1312
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.



Majakad võiks teha ikka betoonist, seinte äärde kõigepealt pätsid. Ajad need need loodi, pätside vahe tasandad seguga ära ja latid ära. Samma moodi toimid ruumi keskel, kõigepealt padjad, loodid ära, siis tasandad vahe seguga ära ja latid ära. Lõpuks lased kahe majaka vahe segu täis ja kahe majaka vahelise ala latid ära ja nii toimid terve ruumiga. Mingi aeg peale kuivamist lihvid käsitsi pinna üle, et oleks kergem hiljem plaatida.

Kogu muusika.


betoonisepad-
Seda ideed pole just kõige mõistlikum kasutada,kui betoon autoga kohale tuuakse?
Sain aru,et pätsid mille järgi lattima hakata,peavad ju enne suhteliselt tahkeks kuivama? Kaua see auto ikka seal ootab.


Usu seda mida mehed räägivad.

Viimased aastad on need vennad minu objektidel valanud kõik põrandad mis vaja. Annad kõrguse ja kalded kätte, lähed koju, hommikul tuled ja asi valmis, probleemid puuduvad. Viimase maja peal plaatija sügas kukalt ja imestas, saab plaadid maha panna ilma tasandusvaluta.

Toomas
Petsiots
külaline

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Petsiots »

Ega ma ei kahtlegi idees ja nõus aga siis peab ju ise segu ja betooni segama ? Pätse vormima ja ootama kuni need 1 kord ära kuivavad ja siis alles kohu põrand,auto ju ei oota kogu see aeg?
Meile tuuakse autoga kohale.
Kasutaja avatar
betoonisepad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 23 Mär 2006, 08:50
Asukoht: Harjumaa

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas betoonisepad »

Petsiots kirjutas:Ega ma ei kahtlegi idees ja nõus aga siis peab ju ise segu ja betooni segama ? Pätse vormima ja ootama kuni need 1 kord ära kuivavad ja siis alles kohu põrand,auto ju ei oota kogu see aeg?
Meile tuuakse autoga kohale.

Ega see päris nii ei käi, teed pätsid valmis ja ootad kuni ära kuivavad, sammal ajal tõmbad suitsu või vahid looldust. Kõik käib ikka ühtlase tempoga, üks mees loodib pätsid ära, järgmised lasevad vahed segu täis ja peale seda tuleb lattija etteaste jne. ja lõpuks terve ruum valatud, kui sa kauaks munema jääd on asi kurjas. Hakkad järgmisel päeval lihvima nii, et nutu maik suus. Parem otsi mõni kogenud ehitaja ülesse ja küsi nõu või mine tuula natuke linnas ringi ja vaata kus valatakse. Astu julgelt ligi ja küsi nõu ning vaata kuidas asi käib. Nt 100m2 pinna valab ära c 1-5 tunniga kõik sõltub objekti keerukusest ja kogemustest.
Edu katsetamiselt, anna siis meile ka teada mida kokku keerasite. Üks võimalus on midagi sellist kokku keerata.
Tänavakivi paigaldus, müük ja nõustamine.
Betoonpõrandad, valamine ja ehitamine.
Helista ja küsi lisa 56659771 või email info@betoonisepad.com
http://www.betoonisepad.com
http://www.tänavakivipaigaldus.ee
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 759
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

Mul tegid põrandavalu korraga 3-4 meest. Üks oli londiga, teine rehaga, kolmas loodis (tegi pätse) ja neljas tuli rihtlatiga. Ma ka enne mõtlesin,et mis imeasi see pätside tegemine on, aga see pole midagi muud kui,et ühel kutil laser ja liip (tööriistade nimetused pole ilmselt täpsed) kääes, ja muudkui patsutas ühekõrgused segu pätse teha. Rehaga kutt aitas siis kas segu juurde või vähemaks tõmmata.
Petsiots
külaline

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Petsiots »

Väga hea tuli.
Külaline
külaline

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vanasti tähendas praktika kuskil firmas õppimist.

Nüüd on praktikant siis tasuta tööline, kes peab ise üksi hakkama saama?
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Betooni loodi ajamine

Lugemata postitus Postitas cartman »

Tundub , et ehituskoolis käidi puhtalt paberi pärast, mitte eriala. Loogiline mõtleine 0, asjast aimu kah pole.
Betooni omadustest pole kah poisil aimu, teooria tunnis vast ikka räägiti, mis, kuhu, mix.
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Vasta