Keraamiline plaat liimpuidule

külaline 67
külaline

Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas külaline 67 »

Plaan on ise teha männi liimpuidust köögimööbel.Töötasapinna tahaks katta keraamilise plaadiga.Kas kellelgi on kogemust, millega plaat kinnitada puidu külge.Kas kasutada silikooni või liimi.Ilmselt nakkedispersiooniga on mõtekas puit eelnevalt kruntida.Kas on sellist veetõkkemastiksit mis kinnitub hästi puidu külge, sel juhul võiks ka plaatimissegu kasutada.Ja on olemas ka uretaansilikoon, mis peaks puiduga paremini haakuma, kui tavaline silikoon.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Proovi teha töötasapinna alune plaat millestki muust kui puidust. Soovitavalt mõni tsementplaat.. või isegi betoonist see valada ei tohiks olla midagi müstilist. Puidu külge sul need plaadid ei jää ja kindlasti saab sul olema seal palju niiskust mis paneb puidu korralikult mängima ja plaadid varsti lahti.
vanaema on sul veteran...
Ever
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Ever »

Mina teeksin osp plaadist, kruvid sisse ja valaks 2cm turva top-i peale ja siis plaadiks!
Kruvid osp-i plaati kuna siis seob paremini ja primeriga veel osp plaat ule!
Mul sama tehnoloogiaga tehtud esikus kus veel põrandaküte sees ja asi toimib!
külaline 67
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas külaline 67 »

küsimus everile
Kui kaua aega tagasi sul esiku põrand niiviisi tehtud on?
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Ei usaldaks ma OSB.i, keraamilise plaadi alla! Andres
Külaline
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Miks aetakse teema keeruliseks. Liimi see plast puidu külge ja asi korras. Kasuta PU liimi. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas di20 »

Esimene vastus on kõige mõistlikum.
Milleks seda üldse liimpuidule liimida kui see enivei näha ei jää. Ülejäänud kapi saad ju vabalt männist või millest iganes teha. Isegi kui see plaat sinna püsivalt kinni jääks hallitaks ta peagi ära. Keraamiline plaat tahab alla veetõket+pluss kui puit on mängus siis ka tuulutusvahet.
Külaline
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. kodanik di2 ei saanud vist aru, et tegemist pole mitte dushialusega vaid köögitasapinnaga, kus uputust pole plaanis. Puidust köögitasapinna hallitamine on ka liialdatud fantaasia. Muidugi võib teha nii puidust, tsementplaadist kui ka betoonist, aga mulle tundub, et küsija mõtleb ka enda tööjõukuludele. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas di20 »

Siis oleks võinud ju teema alustuseks panna, et köögis pole plaanis süüa teha see on ilupärast.
PS. Muidu enamustel köögimööblitootjate kodulehtedel ongi köögid kus kunagi süüa ei tehta.
Meie kodus teeme. Kui siia kolisin ei jõudnud ma maja valmis ja tegin köögi töötasapinna tavalisest vineerplaadist ja ei viimistlenud seda millegagi ja see läks päris korralikult hallitama. Mitte üleni aga ikkagi.
postitas algne küsimuse esitaja
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas postitas algne küsimuse esitaja »

Köök on ikka mõeldud söögitegemiseks, niisama ilusolemiseks mitte.
Algne plaan oli, et freesida kas 38 või 28 mm liimpuidust plaadile süvend, igast servast jääks puudu kuskil 2-3 cm, vastavalt plaadimõõdule.Hiljem oleksid keraamilised plaadid või looduskivi liimpuitplaadi servadega tasa.Ei soovi töötasapinda lihtsalt äärest ääreni keraamiliseplaadiga katta.Kui saaks ca 2 cm süvendi freesida, saab alla kruvidega puu sisse kipsplaadi lasta, sellele saab teha hüdroisolatsiooni ja siis plaatida.
Küsimus on, et kas võiks plaadid ka ilma vuugivaheta paigaldada või on ikkagi oht, et plaatide vahelt saab niiskus töötasapinda.
See on ikkagi selline köök, kus tehakse iga päev süüa ja vett läheb sinna nii või teisiti peale.
Töötasapinna puidust osa ilmselt läheb laki alla.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Probleemkohaks jääb sul plaadi-puidu ülemineku koht - arvaks ma oma tagasihoidliku arvamusega...
vanaema on sul veteran...
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Küsimuse esitaja viimase lahenduse peale mõtlesin isegi ja mulle see meeldib! Süvendi sügavus alt üles = kips v. niiskusk.vineer, korralik hüdro, plaat. Ilma vuugita saab plaatida, kuid sinna plaatide vahele koguneb ajajooksul ju kõike, mis juhtub - lonks kisselli, suppi jm. sousti, olgu perenaine nii hoolas, kui tahes. Kui hüdro korralik siis see niiskus ehk polegi teab, mis hull - kuivaks välja, kõik muu läheb küll haisema. Looduskiviga sama lugu, sedagi tuleb vahenditega kaitsta. Andres
Külaline
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Loomulikult võib köögi plaatkatte alla ehitada kasvõi katusekatte, aga kas sel mõtet on.
Kui 1) plaat vett läbi ei lase 2) vuugivahe on PU-vuugivahendiga töödeldud, siis mingi hetkeline supp või kisell sinna plaadi alla kuidagi sattuda ei saa. Ka vuugivahed ei hakka haisema, kuna PU külge lihtsalt ei hakka midagi haisemakippuvat külge ja vahelt läbi ka ei imbu. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Tegel. mõtlesingi nii, et vuugivahesid kui ka looduskivist plaate, peab vastavate vahenditega kaitsma. Plaatkatte all olevast hüdrost, kipsist või niiskuskindlast vineerist, ka ei loobuks. Andres
MAXMARJAMAA
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas MAXMARJAMAA »

Aga miks nii palju vaeva ja raha kulutada. Tegin ise samuti liimkilpidest köögi ja ostsin töötasapinna poest valmis kujul. Kõiksugused plaadid ja mu taoline staff on suur jama ja just selle pärast, et mõne aasta pärast oled sellest tüdinenud (pead pidevalt vahesid puhastama ja vuuke uuendama jne.). Muidugi on võimalus saada hea tasapind (mänd -liiga pehme) kask, saar või tamm liimkilbist ja paksusega 40mm ja enam mm. Ainult, et need kilbid nõuavad korralikku hooldust ja viimistlust mida koduse tegemisega on väga raske saavutada.
Ah jaa, oleks peaaegu unustanud, et kui kavatsed kasutada männikilpe siis kasuta kilpe mille lamelli laius ei ületaks 45 mm ja nn.brasiilia mänd selleeks ei kõlba. Otsi põhjamaade liimkilpe.
Juhul kui ikkagi kavatsed plaadid puidule panna siis kasuta spetsegu mis on elastne ja mõeldud puit pindadele. ja muidugi hüdroisolatsioon tuleb eelnevalt teha.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Iseenese tarkusest, laseks kipsi kruvidega alla; nake ja hüdro; seguga plaat peale. Vähemalt endal on nii plaanis.
elektritööd ja projektid
Külaline
külaline

Re: Keraamiline plaat liimpuidule

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere!

Olen ehituses täielik amatöör, kuid antud juhul julgen sõna sekka öelda. Sai 90-ndate keskel tehtud säästuremont paneelikas. Nõuakaaegsele kraanikausile sai ehitatud ümber töötasapind. Sisustusega tegeleva sõbra näpunäidete järgi toimisin nii - kapi karkass puitraamist, melamiin külgedele ja peale pärnu plaat (paksust ei mäleta). Sinna peale sai kleebitud soudal24 plaadiliimiga 10x10 plaadid, tavaline vuuk vahele, korralikult sai vuuki kastetud jne. Olin nii roheline, et ei taibanud isegi niiskustõket alla panna. Võibolla oli algaja õnn, aga asi kestis 15 aastat kuni korter sai maha müüdud. Mitte üks kriim ega hallitus, kusjuures olin "poweruser", st asi sai pidevalt nõudepesupritsmeid, kuumi praepanne ja vahel toimis lõikelauana :) Lõpuks hakkas juba hasart tekkima, kuna asi oli tõesti ajutisena mõeldud, aga kukkus hea välja. Ma arvan, et tähtsaim on ehk see, et ostetaks kõige odavamat plaati. Ja vuuk peab korralik olema. Sai seda paar ööpäeva "silitamas" käidud, aga lõpuks raip kestis ka :)
Vasta