Õhuklapp?

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10944
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Õhuklapp?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tere! Mul on üks küsimus targematele kui mina ventilatsiooni jubinate asjus.
Kliendi juures remonti tegemisel nägin akende kohal ühte ventklappi (diam.umbes 110mm), mida varem pole näinud.Asi on selles, et selle klapi sees oleks nagu midagi termastaadi sarnast (vasest), aga klapp ise tavaline plasmassijubin (ümmargune). Sooviks teada klapi tööpõhimõtet, millistel temperatuuride jne. see termostaat reageerib, kui ikka on termostaat. Tänan info eest!
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Õhuklapp?

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

http://catalogue.systemair.com/file/Peg ... ymmk!.aspx

tegemist siis bi-metall termostaat klapiga mis sulgub kui temperatuur madalaks läheb ja avaneb soojenedes. -5c sulgeb ja +10 avab
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10944
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 317 korda
On tänatud: 384 korda

Re: Õhuklapp?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Seesama jah, aga siit tuli kohe minu jaoks küsimus, et kas külmadega ta istub siis kogu aeg kinni või kui palju mõjutab toast väljuv soe õhk seda termostaati ja kui mõtekas või efektiivne see klapp on? Kas selle -5 ja +10 vahemikus on ta siis poolpilukil. Kuigi see termostaat asub toapoolses otsas seina sees, siis kas mulle jääb väga vale kõhutunne kui teoreetiliselt väidan, et näiteks välistemperatuuril mingi -25 ta läheb korraks kinni ja jääb sinna kinnisesse olekusse kevadeni, kuna minu arusaamise järgi ei pääse toast väljuv soe õhk enam sellele termostaadile ligi ja teisest otsast on ta külmale õhule avatud kui seda filtrit mitte arvestada. Pärnu ühele korterit viimistledes nägin jälle sellist õhuauku, millel oli lõdva vedruga tagasilöögi klapp, aga see klobises kogu aeg ja päris kuuldavalt, kuigi jah, inimene pidavat kõigega harjuma. Kas on ka selle kohta mingi positiivset või negatiivset arvamust? Laiskuse või mugavuse koha pealt mul kahtlusi ei ole.
Vasta