ujuvpõrand kergbetoonist

jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

ujuvpõrand kergbetoonist

Lugemata postitus Postitas jan »

Tervitus,

Vaja teha korteris uus põrand ujuvana. Alt vaadatuna on kandvad õõnespaneelid, tasanduskihiks 4-10mm fraktsiooniga kergkruus ning selle peal omakorda 30mm kõvad kivivilla plaadid*. Kuna kandekonstruktsioone ülekoormata ei tohi ning põrandakipsi samuti kasutada ei taha, tuleks teha ujuvpõrand kergbetoonist.

Mis oleks optimaalne kihipaksus ning kergkruusa fraktsioon betooni valmistamisel, et ei tekiks läbipainet (kõige raskem objekt korteris on vett täis vann, mis kaalub siis u. 500kg) Kui jämedast terasest ning mis silmaga armatuurvõrku kasutada?

Kas 60mm paksune 4-10mm fraktsiooniga kergkruusast valmistatud kergbetooni kiht koos 150x150mm / 6mm armatuurvõrguga võiks olla piisav?

100mm kergbetoonist põrandate tegemisel on mul hea kogemus, kuid antud juhul paneb lae kõrgus maksimaalse kihi paksuse paika.

Eriti hea oleks kui oskaks veel öelda, mis maa tagant tuleks teha deformatsioonivuugid? Toad jagab arvatavasti nagunii omaette segmentideks (helipidavuse tõstmise mõttega), kuid kas 4x8m tuba tuleks veel omakorda poolitada?

* - villaplaatide juures võetud aluseks Rockwooli Floor-Batts, mille
peamised andmed on järgmised:

Tihedus - ~161kg / m3
Survetugevus (10% def.) - ~50kPa
Punktkoormus (5mm def.) - ~400N
http://www.rockwool.ee/sw50199.asp

Jan
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4250
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 87 korda
On tänatud: 76 korda

Re: ujuvpõrand kergbetoonist

Lugemata postitus Postitas Hiid »

jan kirjutas: kas 4x8m tuba tuleks veel omakorda poolitada?
keskelt tuleks pooleks ajada jahh.
30m2 kipub olema max, mis jäetakse ühes tükis.
Aga sul on ta piklik. Üle 5-6m ei tohiks üks külg olla.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ujuvpõrand kergbetoonist

Lugemata postitus Postitas jan »

Hiid kirjutas:keskelt tuleks pooleks ajada jahh.
30m2 kipub olema max, mis jäetakse ühes tükis.
Aga sul on ta piklik. Üle 5-6m ei tohiks üks külg olla.
Ok, seda arvasin isegi. Siis tuleks 4x4m ruudud põhimõtteliselt. Nii on lihtsam valada ka tegelikult.

Kuid kas kihi paksuse ning armatuuri kohta ka midagi soovitada oskad?

Jan
Kasutaja avatar
Tom
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 28 Jaan 2005, 16:48
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Tom »

paksuseks 50 - 80 mm
armatuurvõrk 150 -200 silmaga ja 5-6 traadiga
Reixx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 22 Mai 2007, 22:59

Lugemata postitus Postitas Reixx »

tõstatan vanat teemat!

Endal esimene korrus telliskivi majas ja vaja ka uus põrand teha! Minu korteri all keldrit pole, aga on väga paks täitekiht, est põrand on meetri jagu kõrgem maapinnast!

Kas oleks tark tegu teha nii, et panna ´50 mm kergkruusa ja sinna peale püssiplaadid? ning pärast siis juba kipsvahesein püssiplaadi peale?
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

1 kiht plaati? kuidas sa kinnitad need plaadid? vala siis juba kerkruusale tasandusmördi kiht peale ~50mm.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Lugemata postitus Postitas jan »

Reixx kirjutas:Kas oleks tark tegu teha nii, et panna ´50 mm kergkruusa ja sinna peale püssiplaadid? ning pärast siis juba kipsvahesein püssiplaadi peale?
Kuigi seda kasutatakse, mina püssiplaati (laastplaat) ei soovita, kuna see on niiskuse osas üsna tundlik ja muidu pude. Vaheseina ma ise ujuva põranda peale ei ehitaks, kuid kuna sul nagunii seal all midagi jäigemat pole, siis pole ilmselt muid variante. Tavaline kahekordsest kipsist vahesein ei ole kuigi raske ning ilmselt põrandat läbi ei vajuta (kui just plaatide liitekoht seina alla ei satu). Kui eelarve vähegi lubab, kasuta puitlaastplaatide asemel OSB plaate ning loomulikult plaadid kahekordselt ja ülekattega.

Kuna ma ise olen selle teema algataja, siis korrektsuse huvides mainin ära, et kergbetoonist põrandat ikkagi tegema ei hakanud, kuna ka kõige väiksem segumasin ei mahtunud lifti uksest sisse. Käsitsi kergbetooni segamine on jube tüütus ning head tulemust nii ei saa. Sai otsustatud 2x18mm OSB kasuks ning ilma villata, sest sobivate villaplaatide hankimine osutus arvatust keerulisemaks ning tootjad ise ei vastanud e-mailidele üldse, või väga lakooniliselt.
Vasta