Küttearved Ja Erinevate Küttesüsteemide Võrldus

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
vwman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 273
Liitunud: 11 Jaan 2009, 23:23
Asukoht: Kasemetsa
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas vwman »

Ära ütle nii.
Minule on kasulik teema. Kuna mul tuleb kohe sisustada 150 ruuduse maja katlamaja.
Maasoojuspumpa ja elektrit kasutama see teema mind ei veenud. Mulle sobib puiduga küte.
Imelik kirjutas:
Kahju, et ka see foorum on juba ära risustatud.
Teema ongi bullshit.
Mis on asja mõte? Et mõned ohiksid (sul on pikem kui mul -vabandust). Samahästi võiks võrrelda palju kulub kellegil el.energiat vee soojendamise peale (selle osakaal on tunduvalt väiksem aga kindlasti saate märkimisväärsed vahed ). Energiakulu võrdlemine ei aita Teie rahakotti kuidagi?
Maksan nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik. Aga korralikku tööd on vaja
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Mu arust küll hea teema. Kuidas muidu näha, palju teistel sellise ilmaga küttele läheb ja kes mis süsteemi kasutab. "Sul on pikem kui mul" võrdlusmoment tuleb siin jah paraku automaatselt sisse, aga siin ei tohiks hakata kedagi halvustama.

Võib olla peaks tegema eraldi rubriigi maaküte vs muu küte?

Aga miks ma ise maakütte valisin? Keegi siin eespool ütles sõna "MUGAVUS". Ja ma olen 100% sellega nõus. Praegu ei kujuta ette, et tulen töölt ja esimene asi on käik katla juurde pusserdama. Ma lähen mitmeks päevaks ära ja tulen tagasi ja mul on ikka majas soe. Katlameestel, võta näpust, ei ole. Alternatiiv on see, et ei saagi pikemaks ajaks ära minna, tuleb katla juures istuda ja hagu sisse ajada. Ja kes te siin tasuvusest räägite... te võitegi jääda oma arvutusi tegema ja kalkuleerima ja te ei jõua mitte kuhugile. Elamine on kallis ja selle eest tuleb maksta. Me elame ikkagi reaalajas ja loeb see, mis parasjagu on. Minule loeb mugavus ja ma olen nõus selle eest maksma. Minu jaanuari elektriarve oli 3800 krooni. See on 200 m2 kivimaja, koos hulga suurte akende ja metallkarkassist talveaiaga, põrandaküte all korrusel ja üleval radiaatorid. Ma käisin pumbaruumis vist paar korda vaatamas, kuidas ta pakasega töötab ja kõik. Ma ei leia, et see hind on kallis. Mõned siin plekivad 3x väiksema korteripinna eest sama palju.
taastaja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 405
Liitunud: 09 Mai 2008, 16:34
Asukoht: paikne
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas taastaja »

See pole küll päris tõene jutt, et akupaagi kütjad ei saa kauemaks akupaagi juurest ära minna. Akupaagis saab ju ka lihtsalt elektriga seda kütmist toetada...ainuke asi on jah see kütmine, aga siin on ka seinast-seina lahendusi...väga palju oleneb sellest kes millise katla on omale soetanud...on ka mugavamaid katlalahendus. Aga tõsi on see, et päris käed taskus majas ringi käia küll ei saa!
ärge sõimake,aidake mind.
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

skip128 -õige jutt, küttesüsteemi ehitus omale ei ole äriline investeering. See ei tasu ennast kunagi ära, ega hakka kasumit tootma. Alati on kulud. Varsti arvutatakse seda ka, millal kallima vorsti ostmine ennast ära tasub. Asi on tõesti ainult mugavuses, kas tuled sooja elamisse või pead seda kütma hakkama.
Mina ei oska jaanuari kohta eraldi välja tuua küttekulu. Mul on läinud kütteperioodi algusest kuni tänase päevani 11 ruumimeetrit puid, maja 120m2 ja kütan kalvis pealt laetava katlaga. Radikad seinas. Sinna hulka on arvestatud ka sauna ja pliidi puud.Elektrit maksan kuus 600KW kogu elamise eest, ja paar korda aastas teeme EE-ga tasaarvelduse.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas trumm »

kulla inimesed, kulude puhul ei tasu küll kasumist rääkima hakata :D.
on vaid suuremad või väiksemad kulud. ja sellest tulenevalt tasuvusaeg ja erinevate tasuvusaegade omavaheline võrdlus.

aga katlaga ei pruugi see asi ka nii üliväga ebamugav olla. kindlasti on mugav gaasikatelde omanikel. ja omast kogemusest pean ütlema, et ka automaatse pelletikatla omaniku elu on suht mugav. jah, sõltuvalt pelletikulust tuleb mahutit täita, kuid kõige külmemate ilmadega pidin ma seda tegema korra nädalas a 30 minutit. selline pisike trenn. lisaks siis tuhapanni väljaviimine kord nädalas a 5 min.
ja kui ennast kodus ei ole pikemat aega ning sooja vett ei kasuta, siis oleks sellest mahutitäiest jätkunud kaheks nädalaks. ja seda kõige külmemal ajal. suvel ei saa kuu ajaga ka mahuti tühjaks - nii et saab ära sõita küll :)
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Kuidas kellele mugav on... täiesti individuaalne.
Kes sebib rohkem, kes vähem.
Antud juhul sa, trumm, pead ikkagi jälgima, et su pelletimahutid tühjaks ei saaks. Kui peaks ununema, siis hakkab külm... Elu on niigi igasugu tegemist täis. Parem on kasutada (muidugi võimaluse piires) sellist süsteemi, mis ei nõua toa ja kütteruumi vahel sügavalt sissetallatud rada. Ma ise ei jaksaks muretseda, kas mul on miski pelletimahuti täis, palju veel puid alles on, hoidku jumal, soojemal aastaajal küttepuude ladumine (võib-olla mõnel tuleb enne ka saagida ja lõhkuda), tuha väljaviimine jne jne, korsten vaja korras hoida, mis iganes. Aga paljudele see sobib ja, For God's Sake, minu poolest on see ok. Inimesed on erinevad.

On ainuke miinus, mis puudutab elektri abil töötavaid küttesüsteeme. Ja see on elektrikatkestus. Õnneks ei juhtu praegusel ajal seda sageli. Minu elukohas polegi kogenud elektrikatkestust.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas trumm »

jah, nõus, on mugavamaid süsteeme. minu puhul ntx maaküte, gaasiküte ja elektriküte. minu jaoks välistatud kõik 3.

ja trenni teen ma nagunii igapäevaselt.. seega ei unune need pelletid korra nädalas ära :). lund roogin ju ka kohati pea igapäevaselt (kui siin aina sadas) - aga see pool tundi trenni tuleb inimesele ainult kasuks. muretseda ei jaksaks ma ka :) ja seda ma ka ei tee, kuid katlaruumi kiikan igal õhtul korra sisse - kuna see on mul köögi kõrval oleva abiköögi kõrval, millel on mõlemal uksed lahti, siis ei ole selleks vaja muud, kui teha ca 7 sammu. see mulle üle jõu ei käi.

olen küll tihti välislähetustes, kuid enamaltjaolt olen ju ikka kodus ja siiani ei ole midagi juhtunud ka. tegelikult on - saasta graanuli tõttu põles põletispiraal korra läbi. aga siis rakendus tööle katla elektritenn ja spiraal vahetati järgmisel päeval ära.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas trumm »

ja korstnad on mul nagunii - saun, puupliit, kamin - need on mul nö "hinge jaoks" ja seega hädavajalikud. korstent puhastab korstnapühkija ja puude riitaladumine käib ka trenni eest :)
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

skip128 kirjutas: ...maakütte valisin?
..."MUGAVUS".
...te võitegi jääda oma arvutusi tegema
...Elamine on kallis ja selle eest tuleb maksta.
...Minule loeb mugavus ja ma olen nõus selle eest maksma......
Tegin Sinu jutust väikese kokkuvõtte ja idee ei ole halvustamine.
Aga, kui prioriteedid on mugavus ja ollakse nõus selle eest maksma siis kõige mugavam on ju panna elektrilised õliradikad seintele ja asi ants.
Ma arvan, et suudad mõttekäiku tabada ja seda läbi huumoriprisma. ;)
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas trumm »

noh, tegelikult on maaküte sama mugav, kuid kokkuvõttes VÕIB-OLLA odavam? seda saab teada ca 15 a pärast, siis on selge, kui kaua need maasoojuspumbad vastu on pidanud, mis viimastel aastatel on paigaldatud.

mugav on ta küll, jah.
Husky
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 02 Okt 2008, 16:14

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Husky »

trumm kirjutas:noh, tegelikult on maaküte sama mugav, kuid kokkuvõttes VÕIB-OLLA odavam? seda saab teada ca 15 a pärast, siis on selge, kui kaua need maasoojuspumbad vastu on pidanud, mis viimastel aastatel on paigaldatud.

mugav on ta küll, jah.
Mulle meenutab siin alltoodud jutus maaküttemeest valget meest ja oponent neegrit. :)

Neeger lamab palmi all ja mõnuleb. Mööda läheb valge mees:
"Mis sa siin lesid? Korja parem kookospähklid kokku, vii turule
ja müü maha." "Noh, ja siis?" "Siis ostad saadud raha eest
käru, korjad rohkem pähkleid ja saad rohkem raha." "Noh, ja
siis?" "Nii muudkui teenidki raha. Varsti võid auto osta,
mõtle, kui palju kaupa sa siis turule saad viia!" "Noh, ja
siis." "Töötad mõne aasta, ostad maja, avad pangas arve."
"Noh, ja siis?" "Siis võid niisama lesida ja puhata." "Noh, ja
mida ma sinu arvates siis praegu teen?"
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Heh jah, hea nali :) Eks ta ole...
Ma ei kritiseeri kedagi, lihtsalt tutvustasin, miks ma maakütte panin. Algul mõtlesin ka puukatelt panna, aga kui olin paari isiku käest kuulnud, palju sellega tegemist on, siis jätsin sinnapaika. Ju ma siis olen laisem ja ei viitsi eriti sihukeste asjadega tegeleda.

Päris elektriradikaid ei tahtnud ikka panna, esiteks tahtsin ikka põrandakütet (nojah elektriline põrandaküte oleks ka variant), teiseks soe vesi oleks tulnud teistmoodi lahendada, kolmandaks krundil oli piisavalt ruumi maa-aluste voolikute jaoks, neljandaks kui kogu maja puhtalt otseselt elektriküttele panna, siis läheks elektriarved lakke...

Peaasi, et igaüks on rahul sellega, mis tal on.

PS! Vaatan, kuidas naabrimees praegu puudehunnikuga maja ees võimleb (tal on puukatel).
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas trumm »

puukatelt ma ka ei tahaks, sellega on ikka palju tööd. iga kell automaatkatel parem.

aga mis minu jaoks isiklikult veel elektriradikate ja elektripõrandakütte vastu räägib, on elektriväli. paljude jaoks see jah, teema ei ole. minu jaoks kindlasti on. seetõttu ka vesiküte parem.
Kasutaja avatar
nosy
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 02 Dets 2008, 23:34
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas nosy »

trumm kirjutas:puukatelt ma ka ei tahaks, sellega on ikka palju tööd. iga kell automaatkatel parem.

aga mis minu jaoks isiklikult veel elektriradikate ja elektripõrandakütte vastu räägib, on elektriväli. paljude jaoks see jah, teema ei ole. minu jaoks kindlasti on. seetõttu ka vesiküte parem.
Äkki mõjuvad kahjulikult ka "veesooned" :scratch:
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas skip128 »

No ei usu, et põrandaküttevoolikutel selline mõju on nagu päris veesoontel maa-all. Pigem on selle üle kurdetud, et soe põrand tekitab miskeid veresoonkonna häireid jalgades. Osadel hakkavad jalad tuikama.

trummiga nõus, et kogu maja küttesüsteemi elektrifitseerimisega kaasneb korralik elektriväli. Mulle see ka ei meeldi.
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

skip128 kirjutas:No ei usu, et põrandaküttevoolikutel selline mõju on nagu päris veesoontel maa-all. Pigem on selle üle kurdetud, et soe põrand tekitab miskeid veresoonkonna häireid jalgades. Osadel hakkavad jalad tuikama.
Nii see närbumine algab : algul jalad turses, siis kahjustuvad neerud ja süda. Eluspüsimiseks :jooma
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas trumm »

põrandaküttetorud ei ole veesooned!
ja kas need, kes räägivad kuumast põrandast ja turses jalgadest, on üldse korralikus põrandaküttega majas käinud või räägivad seda, mida keegi saunas pajatas?
tule taevas appi - nii need lollid kuulujutud levivadki :D
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elektrikütte kasutajadki arvavad, et see elektrivälja jutt bull-shit on
trumm kirjutas:tule taevas appi - nii need lollid kuulujutud levivadki :D
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

trumm kirjutas:puukatelt ma ka ei tahaks, sellega on ikka palju tööd. iga kell automaatkatel parem.

aga mis minu jaoks isiklikult veel elektriradikate ja elektripõrandakütte vastu räägib, on elektriväli. paljude jaoks see jah, teema ei ole. minu jaoks kindlasti on. seetõttu ka vesiküte parem.
Ja-ja, aga veevoolikutes olevat vett saab ka elektiga otseküttes soojendada.
Selleks pole vaja maaküttepumpa. Jutt käib äratasuvusest mitte veest ja voolikutest :)
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

skip128 kirjutas:trummiga nõus, et kogu maja küttesüsteemi elektrifitseerimisega kaasneb korralik elektriväli. Mulle see ka ei meeldi.
See elektriväli on päris õudne küll. Mul endal on ka selline hirmus värk majas. Sul on siis vedanud kui ei ole, aga küünlaid läheb sul ikka hirmus palju eks? Netis käid mobiiliga ja tööl laed mobiili?
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas trumm »

ei, aga teatud kohtades ja ruumides on kasutatud ka vastavat ekraanvärvi kruntvärvina. aga enivei, siin hakkab prevaleerima see eestlaste haige ärapanemise soov ratsionaalse mõtlemise ja konstruktiivse arutelu üle... seega pole mul siin enam midagi teha :). head kõigile!

muidu sel eelviimasel külalisel (kl 15.34) soovitaks kasutada oma kirjaoskust ja lugeda mu kommi 18. veebr kl 19.42 esimest lauset. elektrikütte kohta siis. ja äratasuvuse. ;)
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Imelik kirjutas:
Kahju, et ka see foorum on juba ära risustatud.
Teema ongi bullshit.
vwman kirjutas:Ära ütle nii. Minule on kasulik teema.
skip128 kirjutas:Mu arust küll hea teema. Kuidas muidu näha, palju teistel sellise ilmaga küttele läheb ja kes mis süsteemi kasutab.
Erinevad energiavajadused (mitte ainult majast sõltuvad),erinevad majad,erinevad asukohad,erinevad investeeringud,erinev sisekliima, erinevad kütteseadmed ja süsteemid nende seisukord ning vastavus vajadusele jne. Isegi energiakandja hind on erinev. Aga järeldusi teeme ikka? Kui see pole "mul/sul on pikem" teema, siis mis see on?
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

skip128 kirjutas:...Päris elektriradikaid ei tahtnud ikka panna, esiteks tahtsin ikka põrandakütet (nojah elektriline põrandaküte oleks ka variant), ...
Kas ka sellist asja tead, et ehitusnormidega ei ole elektripõrandaküte lubatud eluruumides. Et ennetada järgnevaid postitus, siis ütlen kohe, et pesuruum ja wc (kus tavaliselt el. põrandakütet kasutatakse) kuuluvad abiruumide mitte eluruumide alla.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6165
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:ehitusnormidega ei ole elektripõrandaküte lubatud eluruumides
Kui sa sellist jama kuulutad, siis nimeta see norm ka.
Külaline
külaline

Re: Jaanuari Küttearved

Lugemata postitus Postitas Külaline »

trumm kirjutas:ei, aga teatud kohtades ja ruumides on kasutatud ka vastavat ekraanvärvi kruntvärvina. aga enivei, siin hakkab prevaleerima see eestlaste haige ärapanemise soov ratsionaalse mõtlemise ja konstruktiivse arutelu üle... seega pole mul siin enam midagi teha :). head kõigile!

muidu sel eelviimasel külalisel (kl 15.34) soovitaks kasutada oma kirjaoskust ja lugeda mu kommi 18. veebr kl 19.42 esimest lauset. elektrikütte kohta siis. ja äratasuvuse. ;)
Kodanik trumm läheb eestlasele iseloomulikul moel ISIKLIKUKS, aga jutt käib üldistest põhimõtetest ja heatahtlikult tögades.
Sellepärast ma sisse ei logigi, et vältida isiklikku suhtumist ja tögan niisama incognito.
Heatahlikus vaidluses võib isegi poolik tõde peidus olla. :)
Vasta