Karkassmaja kaabeldus. Nõuded.

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ping
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 25 korda

Re: Karkassmaja kaabeldus. Nõuded.

Lugemata postitus Postitas ping » 27 Veebr 2019, 00:10

Küülaline kirjutas:
26 Veebr 2019, 22:10
ping kirjutas:
26 Veebr 2019, 21:40
kehtiva pädevustunnistusega isik, ei tohi füüsilise isikuna OMA majas elektrijuhtmeid vedada
Oled sa selles ikka päris kindel?
Sa ei tohi muidugi ilma MTR registreeringuta teistele elektritöid teha ja selle eest raha võtta (jättes maksud maksmata).
MTR ei ole enam osa aega kohustuslik, aga register on olemas ja inimesed on harjunud. See on lihtsalt informatiivne register.
Praeguste seaduste järgi vastutab kõige omal kinnisvaral toimuva eest majaomanik, ja tema oma asi et kuidas auditi paberid korda saab.
:hello:

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 26 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 27 Veebr 2019, 10:07

Mks sa iseenda majale neid siis välja ei kirjutanud ja (oma) firmaga ullikest mängisid?
Bürokraatia sünnib idiootidest.

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 161 korda

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 27 Veebr 2019, 10:20

Teadmatus on ullikeste lohutus.
Võin kinnitada , et nii elektritöid kui auditit võib teha füüsiline isik ilma MTR registreeringuta. Töid teha võib, raha vastu võtta tööde eest ei või.
Mul on tavaliselt vaja EE pidevalt sel teemal kakelda, kuna need härrad on teadmatusega eriti pimedaks löödud. Reeglina kolmanda kirjaga on asjad selgeks saanud.
Kõige parem nali oli seejuures see, et just selle lause formuleeringu saatis EE ise - ja ma siis saatsingi "reply" tagasi, et just teie kirjas toodud erijuhtumiga ongi audit kehtiv. Kolmas kiri oligi, teade, audit vastu võetud ja EE pingestas ära.
Ainus erand kus EE ei hakanudki kobisema oligi iseendale auditi tegemine.

coeng3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas coeng3 » 27 Veebr 2019, 12:04

Lisan ikka veel teemasse kuigi arvasin, et enam ei sekku. Minu küsimus oli - Kuidas paigaldada kaableid villaga täidetud seintesse? Ma ei küsinud - kas ma võin teha ise kaabeldust ?! Teema aga kaldus sinna mida ma ei küsinud :) Küll ma hakkama saan, kas võib või ei või, minu küsimus oli KUIDAS ?

Urmas
autodidakt
On tänanud: 132 korda
On tänatud: 212 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas » 27 Veebr 2019, 14:03

coeng3 kirjutas:
27 Veebr 2019, 12:04
Küll ma hakkama saan, kas võib või ei või, minu küsimus oli KUIDAS ?
Vastavalt EhS kirja pandule HEAD TAVA järgides! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 161 korda

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 27 Veebr 2019, 15:31

Ma tegelt vastasin et võib panna kaabli villa sisse (vt. varasem vastus). Aga on erandeid sõltuvalt asjaoludest. Neile saab vastata, nähes maja ehitusprojekti või mud nõudeid. Täpse vastuse annab projekteerija.
Osalt samamoodi vastasid teised kah. Siiski paljudest vastustest sai aru ainult eriala inimene (N:võib kui vähendad liinikaitselülitiga max. lubatud voolutugevust või kaabli eluiga väheneb jne.) aga kõik sõltub kes oskab teradest sõklad eraldada.

trebla
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 0
On tänatud: 19 korda

Lugemata postitus Postitas trebla » 01 Mär 2019, 10:20

Kuna maja ehitatakse sajandiks, kas siis pole mõistlik kaablid üle dimensioneerida ja kaitselülitid alla dimensioneerida? Eluiga kasvab lõpmatusse... ?

coeng3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas coeng3 » 01 Mär 2019, 10:45

Veel infot põhjanaabritelt, ka veidi vana , 2013a Pilt

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 26 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 01 Mär 2019, 14:07

See "info" on ju nii jama, kui veel olla saab. Loe teksti hoolega ja kui sõnadest aru ei saa, kasuta Soome k oskaja abi. Selle "info" ainuke väärtus on näidata, et need kes midagi nõuavad, ei tea ise ka mida nad nõuavad. Selle "info" esitaja esmane kohustus olnuks teha temperatuuri võrdlusmõõtmised juhtmetel (Soomes levinud: juhtmed torus; juhtme ja toru vahel on õhk ehk sama soojusisolaator, mis ka soojustuses endas) ja kaablitel lubatud voolude juures erinevate paigaldusviiside korral. Kuid seda ei loe kuskilt välja. Samas mingi loogika järgi tundub neil olema õigus, kuid kas see õigus on oluline? Silmas tuleb pidada ka seda, et välisseinte puhul seinas olev temperatuur on väljapool reeglina väiksem (väheneb soojustuses suundudes seest väja).
Seega oleks vaja selle teema kohta leida asjassepuutuvad laboratoorsete tööde protokollid.
Bürokraatia sünnib idiootidest.

fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 0
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas fastteam » 06 Mär 2019, 10:44

Üks märkus veel: Kui kaabel on üle 25cm villas loetakse kogu kaabel villas olevaks ja selliselt rakendub temale teine amraaz. ei viitsi viidet otsida aga nii see oli

Vasta