1. leht 1-st

probleem katusega

Postitatud: 06 Dets 2007, 22:47
Postitas Külaline
probleem selles, et sai majale panna kivikatus. tegemist siis uue majaga. kuid miskipärast tekib kile alla vesi. nimelt soojususeks on 30 cm villa, seespool aurupaber, ja väljaspool kileall on veel ka tuuletõkke plaat (isoveri villa plaat) kuid nüüd on märg kile ja tuuletõkke vahelt. oskate ehk aidata, mure tõsine. maja kütan ahjuga

Postitatud: 06 Dets 2007, 22:58
Postitas Jaan
Kui sul majas ehitus veel käib siis ei ole selles midagi imeliku, sest ehitusega kaasneb ( betoneerimine maalritööd jne) tavaliselt kordades suurem niiskus kui valmis elamises. Veeaur leiab mõne aurutõkke lekke koha ikka üles ja nii tekibki sul niiskus kile alla. Normaaltingimustes peaks selline jama lõppema. Aitab korralik ventilatsioon ja ka niiskusimur.

Postitatud: 06 Dets 2007, 23:17
Postitas taastaja
Jääb selgusetuks, kas kile ja tuuletõkke vahel on ka tuulutusvahe?

Postitatud: 07 Dets 2007, 07:29
Postitas Külaline
tuuletõke vastu sarikat, siis tuulutusliist, kile, tuulutusliist, roov ja kivi.
loodame et on nähtus vaid ajutine, et kui kõik valma kaob probleem

Postitatud: 07 Dets 2007, 07:58
Postitas andero23
Olen näinud olukorda, kus kile alune tuulutusvahe on räästas vahtu täis lastud :)

Piritial oli üks maja, kus löödi tuulekast täiesti kinni ja katuse konstruktsioon oli ühe aastaga läbi.

Kui kõrge on temperatuur majas, kui suur on suhteline niiskus?

Kas aknad on "märjad"? Kui palju maja tuulutatakse?

Postitatud: 07 Dets 2007, 08:12
Postitas Külaline
Tere. 1. Aurutõkkepaber on ise juba kordi kehvem, kui vastav kile. 2. Kui aurutõkkepaberi paanid pole omavahel aurukindlalt teibitud, siis on kogu paberi peale pandud raha tuulde visatud 3. Kuidas on võimalik kinnises konstruktsioonis fikseerida, et kile alune märgub? Kui konstruktsioon lahti, siis pole ju aurutõket. Lugupidamisega. Alar Piirfeld

Postitatud: 07 Dets 2007, 09:39
Postitas tommy56
vabandust et pole end varem sisse loginud.
ei pole ma vahtu kusagile lasknud, õhk pääseb liikuma sealt kust peab. maja temperatuur on keskeltläbi 15-22 kraadi. oleneb kui tihti kütan. niiskusekohta ei oska öelda, pole seda mõõtnud (pole sellepeale tulnud). aurutõkkepaberit pole jõudnud veel kinni teipida, kuid arvestades olukorda teen seda täna. ja siis vaatab mis tulemuse see annab.

Postitatud: 07 Dets 2007, 09:40
Postitas tommy56
ahjaa tuulutan kui majas olen nädalas paar korda, aknad olid alguses märjad kuid nüüd kuivad

Postitatud: 07 Dets 2007, 11:09
Postitas vmb
minu praktikas (hulga aastaid ja erinevates firmades) üks levinud viga mida ojektijuhi käsul tehtud, et tuulutusliistuks kasutatud tollist materjali (kile pisut löntis ja tuulutus olematu!), kuigi juhendid näevad ette olenevalt katusekaldest 50-100mm

Re: probleem katusega

Postitatud: 06 Jaan 2008, 17:14
Postitas Külaline
Tegelen ise juba pikemat aega valtskatustega ja olen märganud mis juhtub majaga kui katus ei saa piisavalt tuulduda . Sellest veel ei piisa , et õhuvahed on kile ja roovi vahel , vaid õhk peab saama räästast ( nii kile pealt kui alt ) vabalt sisse ja kindlasti ülevalt välja . Kaldun arvama , et isegi hingaval aluskattel oleks mõistlik harjal 5 cm . pragu jätta aga tavalisel kilel on see kohustuslik ( aga üldiselt mõtlen siin mittehingavat aluskatet , mida siiani kahjuks rohkem kasutatakse ) . Kivikatus tuuldub hästi läbi harja aga valtskatusel tuleb üles räästa nurkadesse õhurestid panna , kust õhk väljub . Kelpade puhul tuleb asendada selleks paar korstent . Kui aga katus jookseb vastu müüri või seina , ka siis peaks kindlasti jääma sinna tuulduvad õhuvahed , nii , et lumi siiski sisse ei tuiska .
Olen kahjuks näinud sellist olukorda kus põõningul villa ja tuuletõkke peal ujub 3 cm vett ja siiski proovib iga teine ehitaja mulle selgeks teha , et õhk liigub ühest katuse poolest üles ja teisest alla aga siis küsin alati , et miks korstnas siis suits ühest lõõrist üles ja teisest alla ei lähe või siis kuidas tõmbaks korsten kuhu saab vaid suits alt sisse aga pealt oleks kinni .
Lugubidamisega kõigi vastu Katuserobi .

Re: probleem katusega

Postitatud: 08 Jaan 2008, 21:35
Postitas Külaline
endal ka selline asi et töömees lasi harjapleki aluse makrofleksi täis, kas see suur probleem?

Re: probleem katusega

Postitatud: 08 Jaan 2008, 22:17
Postitas taastaja
Oleneb katuse konstruktsioonist. Kui seal on üritatud katuslaele teha mingi 20mm tõsteliistul tuulutuse moodi asi siis võib jama oodata küll. Kui on aga tühi pööning, siis ei tohiks miskit juhtuda.

Re: probleem katusega

Postitatud: 09 Jaan 2008, 16:57
Postitas Külaline
katuse all plaanis toad küll

Re: probleem katusega

Postitatud: 11 Jaan 2008, 20:15
Postitas KõikOnRahul
Tuulutus avad,vahed on väga olulised.Kui ise ei jaga siis küsi nõu või palka järelvaataja aga pimesi lahmida ei tasu-maksab hiljem valusalt kätte.

Re: probleem katusega

Postitatud: 11 Jaan 2008, 20:19
Postitas KõikOnRahul
Muuseas soovitan tuulekasti laudise alla paigaldada võrk-hoiab soovimatud mutukadputukad eemal...

Re: probleem katusega

Postitatud: 13 Jaan 2008, 23:30
Postitas tommy56
lust leiaks sellise inimese kes äkki tuleks vaatama seda katust ja annaks kasulikku nõu ning ütleks mis tegema peab. omateada olen teinud kõik nii nagu peab aga ikka vesi kile all.
objekt saku lähedal, ning telef, 50 78 244
jään ootama teie vastuseid

Re: probleem katusega

Postitatud: 14 Jaan 2008, 19:38
Postitas KõikOnRahul
tommy56 kirjutas:lust leiaks sellise inimese kes äkki tuleks vaatama seda katust ja annaks kasulikku nõu ning ütleks mis tegema peab. omateada olen teinud kõik nii nagu peab aga ikka vesi kile all.
objekt saku lähedal, ning telef, 50 78 244
jään ootama teie vastuseid
Kas on keegi käinud nõu andmas?

Re: probleem katusega

Postitatud: 14 Jaan 2008, 20:32
Postitas tommy56
kohapeal pole keegi käinud. ( mõtlen siis spetsialisti)

Re: probleem katusega

Postitatud: 16 Jaan 2008, 21:45
Postitas Rein eh.ins.
Siin üks mees kirjutas , et harja peale jäetakse kiledele 5 sm vahe. See on õige, kuid on vajalik hari katta ~ 40 - 50 sm laiuse harjakilega , mis kinnitatakse roovi peale, siis tekib alumise ja ülemise harjakile vahele roovi paksune tuulutusvahe , mille kaudu toimub intensiivne tuulutus ja niiskuse väljumine kogu katuseharja ulatuses. Siiski on iga katusematejali tavaliselt erinevad tööjoonised olemas ( ka siin INTERNETIS ). )

Re: probleem katusega

Postitatud: 17 Jaan 2008, 09:39
Postitas wake
Rein eh.ins. kirjutas:...mille kaudu toimub intensiivne tuulutus ja niiskuse väljumine kogu katuseharja ulatuses.
Kas intensiivne tuulutus toimib ka läbi lume?

Re: probleem katusega

Postitatud: 02 Mär 2008, 15:41
Postitas teadjamee
Inseneri jutt õige, kuna muidu tekib harjale niiöelda kasvuhoone efekt ja aluskatte paanide ülekatte kohad muutuvad tihedaks kondensist ega tuuldu piisavalt.

Harja vahele ei kipu lumi minema kui õhk liigub harjalt välja. Tormiga pigem ikka tuiskab aluskattele ja sealt räästa kasti. Jooniseid leiad netist.
Edu!