1. leht 1-st
PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 04 Juun 2015, 13:19
Postitas KPuusepp
Oleks vaja ca 45m2 (seina pind) (Hruštšovka üks tuba) panna kipsi alla. Vaja oleks aluspind peenemalt puhastada (eelnevalt tapeet maha tõmmatud). Liimida knauf Perlfixiga Gyproci remondiplaadid seina. Pistikutele teha augud sisse õigetes kohtades.
NB! Põrandal on hetkel laagid maas, mis võivad tööd natuke ebamugavaks teha. Kipsile on vaja siis ka laagi augud sisse lõigtada. Hea töö korral, otsiks samuti hiljem ka akende palede tegijat.
Materjal minu poolt.
Palun pakkumisi ja soovitusi privaatsõnumisse, kust saab edasise kontakti. Objekt pelgulinnas.
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 05 Juun 2015, 06:27
Postitas Urmas
Ausalt öeldes, tekitas minuski huvi, et miks just remontkipsiga ja miks peavad kipsplaadi servad jääma põranda alla?
Kuna see siin ei ole patendiameti koduleht, vaid siiski avalik ehitusteemaline foorum, kus antakse muuhulgas ka hüva nõu ja näpunäiteid, siis ootaks vastust.
Lisaks anonüümse kommentaatori märkusele liimsegu suurema kulu kohta, tekitab minus hämmastust veel ~25% hinnavahe remondikipsi kahjuks võrreldes standardplaadiga. Remondikips on liiga lödi ning kipsplaadi serva jätmisest põranda alla, kus ta ei oma mingit tähtsust ja paigalduse nikerdamisest parem ei räägi.
NB! Olen registreeritud kasutaja!
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 05 Juun 2015, 10:09
Postitas KPuusepp
Remontkipsiga oli mõte just selle pärast, et kunagi on kogemust selle liimisega seina. Ei ütleks et asi lödi jääks kuidagi.
Hinnavahest ma ei teadnud. Eeldasin, et mida õhem plaat, seda ka odavam hind. Kui tõesti standardkipsi on lihtsam seina liimida, siis minugi poolest.
Segu kogusest ei saa aru. Kui seinad sirged, siis mismoodi on võimalik et kergemale kipsplaadile kulub rohkem liimsegu, kui raskemale? Mõte on betoonivalu augud lihtsalt katta ning mitte hakata tegelema laiaulatusliku pahteldustööga.
Kipsplaadi ja laagide seisukohast arvasin, et lihtsam on paigaldada, kui saab maha toetada. Teine variant on laagide otsad ära lõigata nii palju, et plaat vahele mahub. Vb minu loll kiiks, et võiks olla maani välja, kuid kui tõesti vajadust ei nähta, siis vast elan üle.
Kogu asja kokkuvõtteks otsin siiski lihtsalt ehitusemeest, kes võtaks antud töö ette. Vajadusel aitaks nõuga, kuidas parem teha. Tõesti pole aega istuda internetis, uurida ja puurida kuidas miski käib ning pakkudes tööd ühes foorumis, soovitatakse vait ka veel jääda.
NB! Näen seda isegi ja olen kursis ka teie kogemustega!
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 05 Juun 2015, 10:35
Postitas omega1
ma soovitaks ikkagi pigem täita seinaaugud ja pahteldada, tuleks odavam ja kindlam, sest liimitud plaat ei taha ilma kruvideta seinas hästi püsida.ja veel soovitaks ennem musta põranda ära teha, siis hakata seinu tohterdama.
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 05 Juun 2015, 10:37
Postitas omega1
pakuks ennast, kuid mul on krõbe hind.
56 733 190
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 05 Juun 2015, 10:53
Postitas Urmas
KPuusepp kirjutas: Kui seinad sirged, siis mismoodi on võimalik et kergemale kipsplaadile kulub rohkem liimsegu, kui raskemale? Mõte on betoonivalu augud lihtsalt katta ning mitte hakata tegelema laiaulatusliku pahteldustööga.
Kui seinad on sirged, siis mis mõtet on ainult betooniaukude pärast seinad kipsiga üle kleepida? Kas lihtsam ei oleks kerge tasanduskrohv, 2x lauspahteldus, krunt ja värv. Sirgetele seintele saab koti(30kg) tasandada ca 4-5m2(kaks õhukest kihti) ja koti kipskrohvi saa kätte ca 7 euroga ehk m2 hinnaks tuleb -2€/m2 vs kipsplaadi 2,5-3€/m2+perflix. Kaks kihti lauspahtlit peale määrida on kaks päeva, aga kipsplaadi puhul esimene päev vuugid teipida, teine päev vuugid täita-laiendada, kolmas päev lauspahtel ja seega tasanduskrohvi variandiga tehes oleksid tegelikult ühe päevaga võidus.
KPuusepp kirjutas: Kipsplaadi ja laagide seisukohast arvasin, et lihtsam on paigaldada, kui saab maha toetada. Teine variant on laagide otsad ära lõigata nii palju, et plaat vahele mahub. Vb minu loll kiiks, et võiks olla maani välja, kuid kui tõesti vajadust ei nähta, siis vast elan üle.
Töömehel oleks kõige lihtsam kipsplaati seina paigada siis kui oleks olemas vähemalt must aluspõrand, saab kipsplaadi alumisele servale korralikult "kipsiheebli" alla panna ja korralikult vastu laeserva lükata. Plaatide mõttu lõikamine laagide vahel turnides ei ole töömehele just kõige meeldivam ülesanne, aga saab hakkama kui jalga välja ei vääna või jalaluud ei murra.
KPuusepp kirjutas: Vajadusel aitaks nõuga, kuidas parem teha.
Kogu eelnev jutt on soovitusliku iseloomuga ja valik on sinu teha.
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 05 Juun 2015, 11:44
Postitas KPuusepp
Hmm, paneb mõtlema.
"Musta põrandat" ei ole soov praegu teha, kuna maha tuleb täispunn põrand ning ei sooviks seda kuidagi ehituse käigus kukkuvate asjadega vigastada. Laagid on maas üldse sellepärast, et alguses oli plaanis ainult põrand vahetada, kuid nagu ikka, siis mõtted muutuvad ning uued ideed tulevad peale.
Palju siis umbes koos töörahaga võib arvestada antud toa seinte tasandamisel kuni krundini?
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 05 Juun 2015, 23:42
Postitas omega1
ma teeks su seinad sirgeks teha kuid kas sa suudaksid kahele mehele 24 euri tunnis maksta?
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 06 Juun 2015, 05:51
Postitas Külaline
omega1 kirjutas:ma teeks su seinad sirgeks teha kuid kas sa suudaksid kahele mehele 24 euri tunnis maksta?
Sedan`d küll, et sina teed, aga miks peaks ka teisele mehele maksma?

Seina m2-d on ju
ainult 45!
Kas teine mees on sul kaasas nagu töödejuhataja või "ergutustüdrukuna"?
Urmas
Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 07 Juun 2015, 18:10
Postitas Painter
Betoonseina tasandamine on igas mõttes mõistlikum kui kipsi paigaldus+järjekordne tasandus.
Raha kulub vähem ja tulemus on ka vastupidavam.

Re: PT: Kipsi liimimine seina
Postitatud: 07 Juun 2015, 20:52
Postitas Urmas
omega1 kirjutas:ma teeks su seinad sirgeks teha kuid kas sa suudaksid kahele mehele 24 euri tunnis maksta?
Üks mees kaevab kraavi, kuid ülemus ja kaks meest vahivad niisama. Ühel niisama passijal läks labidavars katki. Läheb teine töödejuhataja juurde, kes seisab samuti labida najal segumasina juures, et näe, labidavars läks katki. Ülemus vaatab otsa ja ütleb, et seisa siis senikaua minu labida najal kuni uue toon.