1. leht 1-st

sõrestikseina renoveerimine/soojustamine

Postitatud: 22 Mai 2014, 17:59
Postitas antonsi
Planeerimisjärgus vanema sõrestikmaja renoveerimine ja võimalus arvestada/tegeleda ka sõrestikseina soojustuse vahetamisega. Väljast konstruktsiooni avamine ja soojustamine ei ole täna erinevatel põhjustel võimalik. Konstruktsioonidele on tehtud termoanalüüs ja seinakonstruktsioonide soojuspilt oli OK (kui arvestada neid materjale) ja soojusjuhtivus 0,3–0,45 W(m2K) . Analüüs näitas ära soojuslekke ja sissepuhke kohad mida oleks võimalik ka lokaalselt likvideerida , kui ainult teatud kohtadest karkass avada.

hetkel seest -> välja

kips
kipsikarkass
must laud
15 -20 cm saepuru (mis probleemsest kohast prooviks avades ja katsudes tundus kuiv)
must laud
vooder

renoveerimise käigus lüüakse kips niiehknaa välja, lõhutakse mõned vaheseinad ja kogu maja seinakonstruktsiooni oleks sellel hetkel võimalik samuti avada ja saepuru välja vahetada.

seest -> välja

kips (viimistlus)
osb (niiskustõke, musta laua asendaja)
kivivill 200cm (või rohkem)
tuuletõkkekangas vastu musta lauda (teibitud)
must laud
vooder

Hetkel olen dilemma ees kas avada konstruktsioon osaliselt vastavalt termopildilt avastatud soojuslekke ja sissepuhke kohtadest või teha seda terve konstruktsiooni ulatuses . Terve konstruktsiooni ulatuses avaneks selleks järgmine võimalus ilmselt mõnekümne aasta pärast.

Re: sõrestikseina renoveerimine/soojustamine

Postitatud: 24 Mai 2014, 08:13
Postitas Kalvis
Kuna avad seestpoolt siis võid teha seina, toa või postivahe kaupa.

Re: sõrestikseina renoveerimine/soojustamine

Postitatud: 24 Mai 2014, 13:30
Postitas antonsi
Tänud vastamast. Selge pilt ja kui teen, siis ilmselt kõik korraga ja samade materjalidega.

Kas keegi oskab kommenteerida ka materjalivalikut?

Re: sõrestikseina renoveerimine/soojustamine

Postitatud: 24 Mai 2014, 18:05
Postitas Külaline
OSB ei asenda aurutõkkekilet, vaatamata sellele, et tal on suurem aurutakistus kui hetkel seinas oleval mustal laudisel. Üldiselt oleks vaja ikkagi aurutõkkekile paigaldada. OSB on pigem seina jäigastuseks. Kui tehti termokaameraga uuring ning seejärel avati kriitilised kohad kontrollimaks, kas saepuru on niiske või mitte, siis oluline on silmas pidada, et saepuru suudab kivivillast märgatavalt rohkem niiskust siduda, enne kui tekib kondensaat. Umbes nii 15 kg / m3 kohta on saepuru piiriks. Seega uue lahenduse puhul on sul sein palju õhutihedam ning soojustusmaterjal ei suuda endasse liigniiskust koguda, seepärast soovitangi korraliku aurutõket.

Re: sõrestikseina renoveerimine/soojustamine

Postitatud: 25 Mai 2014, 22:27
Postitas antonsi
Tänud selgitamast.

OSB -i plaanisin tõesti eelkõige jäikuse saavutamiseks. Uurin aurutõkke paigaldamise võimalused läbi, ventilatsioon on samuti planeeritud mis peaks niiskuse kontrolliall hoidma