1. leht 1-st

Vannitoa seinad

Postitatud: 09 Jaan 2012, 21:38
Postitas Strand
Selline kiire küsimus, et vannitoas on krohvitud seinad mis ei ole kuigi sirged. Seinad plaadiks ainult vanni/dušši ümbrusest, ülejäänud värviks. Aga kuidas lahendada hüdroisolatsioon ja niiskustõke nendel seintel. Kas panen krohvi peale niiskustõkke ja siis pahteldan sirgeks ja värvin? Mis moodi seda teha soovitate üldse?

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 17 Jaan 2012, 16:55
Postitas relluillu
....Meil pole krohv, vaid kipsplaat, mille vahed, nurgad ja põrandaääred tegime hüdroisolatsiooniga, sellele niiskustõke ja pahtel-kõik niiskuskindlad...ise mõtlen, kas värvi alla seeneks kõlbaks panna ? :)

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 17 Jaan 2012, 20:24
Postitas cartman
Hydrole tõmbasite niiskustõkke ja siis veel pahtli?

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 20 Jaan 2012, 16:53
Postitas relluillu
tegelikult niiskustõke jäi hüdro alla ja pahtel ka jahh, kuna tegu oli kipsseinaga :) nüüd panin seenexi ka ja värvisin üle :P siiamaani töötab :D

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 08 Aug 2012, 00:00
Postitas Strand
Tere jälle, nüüd lõpuks vannitoani remont jõudnud. Osad seinad kipsitud ja osad krohvitud. Vannituppa tuleb vann, plaan plaatida ainult vanni ümbrus ja ülejäänud lihtsalt värvida. Küsimus hüdro kohta. Plaaditud osa taguse kipsil pahteldaks vuugid ja kruvi pead niiskuskindla pahtliga (nagu mujalgi). Selle peale kiilto fibergum. Aga seda saab panna vist ainult plaaditud osa taha. Mida mujale, värvi alla niiskuse tõkkeks panna? Kuidas valada kaldeid põrandale, kui trapp põranda keskel? Trapi paigaldamiseks ka miskit head juhendit olemas on?

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 08 Aug 2012, 01:33
Postitas Külaline
Tere

Krohvi osa pahtelda lihtsalt ära, tee oma lihvimised ja asjad ära ja enne värvimst siis kanna peale aquastop = niiskustõke. Ja ära siis eelda, et mida paksem segu, seda parem, vastupidi, tee nii nagu seal juhendis on, sisuliselt on nii et mida imavam aluspind, seda lahjem segu ja rohkem kihte. Pärast korralikku kuivamist niiskuskindel värv peale ja kõik saab väga hea. Sa pole üldse mitte esimene inimene kes sellist varianti kasutab. Olen ise nii teinud ja näinud teistelgi sama asja ja ebaõnnestumist karta pole põhjust. Karta tuleb vaid neid kohti kus vesi otseselt seinaga kokku puutub, seal võib tõesti vale tegutsemine suht kiiresti kätte maksta.

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 08 Aug 2012, 07:34
Postitas Urmas
Strand kirjutas:...Selle peale kiilto fibergum. Aga seda saab panna vist ainult plaaditud osa taha. Mida mujale, värvi alla niiskuse tõkkeks panna? ...
Üks tellija oli agaruses ka Stuco alla mineva pinna hüdroga kokku teinud. Kuna Stucco tahab alla ideaalselt siledat pinda, siis pahteldasin 2x niiskuskindla pahtliga, lihvisin ja kruntisin.
P4240009.JPG
P4240009.JPG (163.33 KiB) Vaadatud 7832 korda
Samamoodi saab teha ka värvialuse pinna, aga ei pruugi ja võid vabalt teha nii nagu eelmine külaline kirjutas.
Strand kirjutas:Tere jälle, nüüd lõpuks vannitoani remont jõudnud...
Vaatasin korraks kuupäevi ja imestasin, et küll sa oled nobe tegija! :) Ah, see niisama öeldud, ära pane tähele.
Väike vahepala eile mulle SMS-ga saabunud lähisugulase appikarjest- "Olen kurb! Ylemus sõimas mind. Ma olla maakera halvim tunnitööline ever! Nyydsest värvin ainult väikese rulliga. Anna ka mõni nipp, kuda aeglasemalt maalerdada!!!" :)

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 13 Aug 2012, 12:12
Postitas Külaline
Küsiks veel ühe küsimuse millist hüdroisolatsiooni eelistada.
Mira 4400 multicoat, Ceresit CL51, Kiilto Fibergum, Knauf Flächendicht F, Casco Hydrostop. Või on veel mingisuguseid tooteid? Milline parim?

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 13 Aug 2012, 13:45
Postitas renxx
kiilto.

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 20 Aug 2012, 08:04
Postitas Kalvis
Tegelikult vahet pole, kuid osa haisevad pintseldades rohkem.

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 26 Aug 2012, 09:12
Postitas valdop
A kas mingi kile tuleks ka kipsi alla pannna või midagi sellist ?

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 10 Sept 2012, 12:45
Postitas Strand
Kiire küsimus, plaaditava osa tagune sein, kuhu tuleb kiilto hüdro. Kas see on vaja ka ennem ära pahteldada või läheb hüdro otse seinale (1 sein niiskuskindel kips ja 1 sein krohv)? Või on vaja ainult plaatide vuugid ära teha seal?

Otsin ka pahtlit millega teha, alguses vaatasin Weberi VH poole aga see ei sobi nende tootelehe järgi kipsplaadile ja värvitud pinnale.
Seega peab vist midagi valmis pahtlit võtma Sadolinil oli vist miski maxi aqua mis sobis kipsile jms. asjadele.

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 10 Sept 2012, 22:18
Postitas Urmas
Strand kirjutas:Kiire küsimus, plaaditava osa tagune sein, kuhu tuleb kiilto hüdro. Kas see on vaja ka ennem ära pahteldada või läheb hüdro otse seinale (1 sein niiskuskindel kips ja 1 sein krohv)? Või on vaja ainult plaatide vuugid ära teha seal?...
Põhimõtteliselt ei pea pahteldama, piisab nakkest, vuukide teipimisest kanga ja hüdroga ja hüdroga teed 2x üle. Iseasi on kui sul tuleb mosaiikplaat, siis selle puhul oleks hea kui sein oleks ühtlaselt sile, parem kinni patsutada.

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 10 Sept 2012, 23:03
Postitas ats
Kui juba KIILTO hydrot kasutad,siis hea,kui ka muud tooted samast sarjast.ja nende kodukalt saad ka paigaldusjuhiseid.Ja krohvitud sein tee vähemalt kaks korda praimeriga,et saada hea nake.

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 11 Sept 2012, 16:21
Postitas Strand
JA veel üks küsimus :) Ühes seinas on vana krohvi peal värv. Nõuka ajast miski õlivärv arvatavasti. Kui hästi sellepeale hüdro hakkab ja kas plaadid pärast püsivad?

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 11 Sept 2012, 20:11
Postitas Andresto
Tere! Selleks ju ongi nakkedispersioon, Kiilto'l siis Fibergum Primer, millega PEAB plaaditavat pinda, enne Fibergum'iga katmist töötlema. Vana värv ei tähenda midagi, peaasi, et oleks kuiv, puhas ja ei kooruks.
Mõistlik oleks eelnevalt selle pinna tasasust kontrollida ja vajadusel tasandada. Andres

Re: Vannitoa seinad

Postitatud: 11 Sept 2012, 23:33
Postitas cartman
Eeldan, et kui seda hydro primerit kasutada, mitte imavatel pindade,l siis peaks tegema kangema kui etiketil. Tavaline primer, näiteks weber md- 16, tuleb teha 1:1-le veega kui kanda värvile, metalliel, puidule(mitte imavatele pindadele).